Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje.  Ładna sztuka.  Na plus, że 609/610 mają niższy profil niż 380/183 i pokrewne. Na pewno leży jak przyklejony :)    Ja trochę żałuje, że nie kupiłem nowej 183-stki, jak byłem w Rzymie jesienią... A nowego już dostać nie sposób..

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest, gratuluję :)

 

dziękuje  :)

po kilku godzinach noszenia mogę stwierdzić iż jest super wygodny w porównaniu do 1312, którego uwielbiam .

Jest dużo lżejszy dużo niższy . Czytelność tarczy, rewelacja ale to w Pamach jest raczej oczywiste.

Ciekaw jestem wymiany pasków bo ta na pewno nie jest taka fajna jak w 1312 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dziękuje :)

po kilku godzinach noszenia mogę stwierdzić iż jest super wygodny w porównaniu do 1312, którego uwielbiam .

Jest dużo lżejszy dużo niższy . Czytelność tarczy, rewelacja ale to w Pamach jest raczej oczywiste.

Ciekaw jestem wymiany pasków bo ta na pewno nie jest taka fajna jak w 1312

Nie wiem jak jest w 1312, ale u mnie w 210 wygląda to podobnie jak u Ciebie i po dwóch wymianach nie sprawia żadnych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ostatnio pokazywałeś podobną sztukę w PVD/DLC?, starło się? ;-)

 

Pol godziny wybielacza i po sprawie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - gratuluje nowych nabytkow - ale sie tu ozywilo  :)

 

Ps. Nie przesadzaj z tą zazdrością, masz przecież Rolex'a... a Rolex, jak wiadomo, robi najlepsze zegarki na świecie ;)  :D

 

Bo tak jest - co poradzic??   :P  ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki. No to masz fajną parkę. Na poligon ;) i do garniaka.

Dziękuje :)

od lutego PAM nie schodzi z ręki a do uzupełnienia kolekcji brakuje jakiegos Submersible [682] + ewentulanie cos z biała tarcza .

Na razie stopuje z zegarkami na min. pół roku bo inaczej mnie kobita z domu wyrzuci razem z Nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie na nam się rodzina Paneristi rozrasta .

Gratulacje chłopaki nowych zegarków


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle nowości, że zarzucę 20latkiem:p60c8e18439e9408bdb353ef5bfea1123.jpg

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-80195-0-94710700-1558194570_thumb.jpg

 

Ten 8- dniowy (w zasadzie to zapasu jest na 9 dni przy pełnym nakręceniu) mechanizm to nie jest demon dokładności, jednak przy braku subsekundy ujdzie (nie da się dokładnie sprawdzić, więc tak nie denerwuje :D ). Odchylenie tygodniowe mieści się w przedziale + 30-45 s) pod warunkiem niedokręcania w międzyczasie (w takim wypadku wariuje i wybiega dużo bardziej do przodu). Jeszcze mam na niego gwarancję, więc może zdecyduję się na wysłanie do regulacji. W przypadku Radiomira pomogło (regulacja przy okazji wymiany koronki).

Edytowane przez Tanatos70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 233 po nakreceniu na maksa robil +1-3s/dobe i jak dobrze pamietam po ewentualnym dokreceniu niewiele sie zmienialo, wiec moze regulacja na gwarancji, to dobry pomysl ;)  i tez mi trzymal nawet prawie 10 dni :ph34r::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarowno w 233 jak i Twoim sa z tego co pamietam 3 bebny, wiec nie ma lipy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak 10 lat temu wiele osób w Polsce (na forach) uważało że Panerai to chwilowa moda. Jak uważacie czy popularność tej marki w Polsce w ciagu ostatniej dekady nadal rośnie czy powoli ,,wychodzi z mody" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak 10 lat temu wiele osób w Polsce (na forach) uważało że Panerai to chwilowa moda. Jak uważacie czy popularność tej marki w Polsce w ciagu ostatniej dekady nadal rośnie czy powoli ,,wychodzi z mody" ?

W zasadzie to nie moda a raczej styl życia. Tak to jest odbierane w krajach gdzie rynek dóbr luksusowych jest stabilny. W Polsce wydaje mi się ze popyt na Paneraia rośnie, powoli ale stabilnie. Ludzie poszukują odmienności a Panerai im to umożliwia. Rozmawiałem z Jansenowa i z ludźmi od Aparta, sprzedaż idzie w górę w Polsce. W Azji np, popyt ustabilizował się po wielkim boomie który rozpoczął się ponad dekadę temu. W US popyt rośnie dużo szybciej ale tu marketing gra ważna role.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat odruchowo zerkam na nadgarstki i nigdy nie miałem okazji znalezienia tam Paneraia (oprócz własnego nadgarstka). Ale może przebywam w słabych miejscach :-)

Panerai w Polsce nie ma ogłoszeń w prasie, nie sponsoruje wydarzeń, nie pozycjonuje się w filmach/serialach. Nie noszą go celebryci i influencerzy. Marka niszowa, z ciekawą historią i wysoką ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te zegarki nie rzucają sie w oczy. A jak sie nie rzucają to po co nosić- nikt nie zauważy, nikt nic nie powie..... i niech tak zostanie :-)))))

 

post-31778-0-60801500-1558279285_thumb.jpeg

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Bo te zegarki nie rzucają sie w oczy. A jak sie nie rzucają to po co nosić- nikt nie zauważy, nikt nic nie powie..... i niech tak zostanie :-)))))

Pamiętam jak śp. Stachu (nasz forumowy kumpel prowadzący SwissDirect) kupił sobie kiedyś 312. Mówił mi wówczas, że zegarek bardzo zwraca uwagę otoczenia czyli jednak Panerai rzucał się w oczy. Może teraz coś się zmieniło?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Te zegarki są wielkie i rzucają się w oczy. Nie są za to jakoś szczególnie popularne, w ciągu ostatniego roku zauważyłem raptem dwa razy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Staszek w Szwajcari rezydował- tam moze sie rzucaly. U nas ( nawet patrze po sobie jakies 10-15 lat temu) dla mnie marka byly Omega/ Breirling i wszysztko to co bylo na półkach. A Panerai..... duże, zwykla tarcza z cyferkami- nic fajnego :-)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 233 po nakreceniu na maksa robil +1-3s/dobe i jak dobrze pamietam po ewentualnym dokreceniu niewiele sie zmienialo, wiec moze regulacja na gwarancji, to dobry pomysl ;)  i tez mi trzymal nawet prawie 10 dni :ph34r::)

 

 

Mój 10 dniowiec robi +3s więc nie ma lipy.

No to czuję się zmotywowany do działania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak 10 lat temu wiele osób w Polsce (na forach) uważało że Panerai to chwilowa moda. Jak uważacie czy popularność tej marki w Polsce w ciagu ostatniej dekady nadal rośnie czy powoli ,,wychodzi z mody" ?

Dokladnie - pamietam to samo, ale zgodze sie z DiegoArmando - to bardziej moda na styl zycia a nie na "pokazanie sie" jak to wtedy myslano ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale Staszek w Szwajcari rezydował- tam moze sie rzucaly. U nas ( nawet patrze po sobie jakies 10-15 lat temu) dla mnie marka byly Omega/ Breirling i wszysztko to co bylo na półkach. A Panerai..... duże, zwykla tarcza z cyferkami- nic fajnego :-)))))

 

Ja nie pamiętam jak to było w moim przypadku, ale od wielu lat podoba mi się stylistyka Panerai. Lubię tę firmę, choć trochę ściemniają w kwestii tzw. własnych mechanizmów.  ;)  Kilkakrotnie robiłem podejście do Panerai i za każdym razem wielkość koperty pokonywała mój nadgarstek o obwodzie 18,5 cm. Stylu (nazwijmy to) militarnego poszukałem w kolekcji Jaeger-LeCoultre, która ma kilka modeli dobrze wpisujących się w "panerajowy" charakter, na przykład Master Compressor Diving Navy SEALs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki są wielkie i rzucają się w oczy. Nie są za to jakoś szczególnie popularne, w ciągu ostatniego roku zauważyłem raptem dwa razy.

Trochę jeżdżę po świecie i nagminnie mi się zdarza pogawędka z właścicielem Paneraia.

W Polsce przez ostatnie 10 lat parenascie razy mi się to zdarzyło z niekoniecznie takim samym efektem jak „za granica”. Ludzie są tu strasznie sztywni, nieufni itd. Sami wiecie...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.