Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Panowie, to Panerai- sprzęt dla dużych chłopców... rysy dodają im uroku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy mogą zwrócić uwagę, że kupiliśmy kolejny zegarek, o którym nie było mowy przy kolacji >>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to Panerai- sprzęt dla dużych chłopców... rysy dodają im uroku ;)

 

Nie każdy to Piotr M  :D

 

Na "zerówce"- jeszcze by wyglądały ok ale na Radku - raczej bym już się wk.....ił  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajowa fotka. Zegarek też niczego sobie ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajowa fotka. Zegarek też niczego sobie ;)

Dziękować :) I tak potrzebuje paru lekcji fotografowania pamow. Jest tu paru miszczow ;) od których powinienem pobierać nauki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

70333b30cbdff87b8d94de202c3f20a2.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś Opus Facere PAM 249

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

odkładam $;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, śruby w Panerai są moim największym zaskoczeniem expectation vs reality. Zawsze myślałem, że taki bajer znacząco ułatwia zmianę pasków w porównaniu z teleskopami. Tymczasem praktyka uświadomiła mi, że śruby są patentem o wiele bardziej stresującym i ryzykownym. Ewentualne rysy powstałe na plecach koperty po zmianie paska na teleskopach, przynajmniej nie są widoczne. Można oczywiście wszystko zaklejać taśmą, ale czy to ma ułatwiać życie?

Dzieki chłopaki za podpowiedzi . Wkrętaki zamówione wiec może się uda. Przyjrzałem się tym śrubkom w powiększeniu i generalnie wyżłobienie na wkrętak jest słabo zrobione stad problem z jego utrzymaniem bo wyskakuje. Chyba dobrym pomysłem będzie po prostu ich wymiana na jakieś lepiej zrobione tzn. bardziej użyteczne, co by wymiana paska trwała kilka min. i nie przyprawiała o palpitacje ;) .

 

Co do samego zegarka i mechanizmu P.5000 to jestem całkiem mile zaskoczony zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość negatywnych opinii, których można się naczytać o jego niedokładności. W moim przypadku nakręcony do oporu przez 4,5 dnia średnia dobowa wychodziła praktycznie na zero . Nie noszony zwalniał przez noc ok. 1 sekundy , noszony w ciagu dnia odrabiał tą sekundę , ale ....

Dzisiaj gdzieś po 13 niezle przyspieszył i do tej pory zrobil juz 5 sekund .... czyżby sie przełączył na drugi bęben ?

Dam znać jaki będzie finał po pełnym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakończyłem pomiar. Rezerwa chodu mi wyszła 9 dni i ok 10 minut (216 godzin !) . Łączna odchyłka ok 25 sek na plus, co daje blisko 3 sek na dobę.  Zauważyłem, iż przez pierwsze 4 dni odchyłki nocne i dziennie prawie się kompensowały. Kiedy zegarka nie nosiłem 2 dni, to już przekraczało 5-6 sekund.  Im mniej rezerwy chodu, tym było nieco gorzej, nie mniej jednak

jestem bardziej niż zadowolony i więcej pomiarów nie przewiduje. 

Dla mnie to 1 przypadek, gdzie po ponad 2 dniach przerwy nie muszę nastawiać godziny (bo daty to już wcale nie nastawiam ). Super sprawa!

Teraz pozostało poczekać na nowe paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby 233 mial mozliwosc dokupienia bransolety (wiem... tylko nie zabijajcie - tylko na lato :P;) ), to bylby bezapelacyjnym zastepstwem suba dla jednozegarkowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że PAM to diver to z bransoletą wygląda słabo, latem lepiej parciak.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub guma.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że PAM to diver to z bransoletą wygląda słabo, latem lepiej parciak.

 

Zgadzam się - skórzany spod reki Mistrza Filipa jest od października do marca, a od kwietnia do września - co do zasady dwuczęściowy materiałowiec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - skórzany spod reki Mistrza Filipa jest od października do marca, a od kwietnia do września - co do zasady dwuczęściowy materiałowiec. 

Zasada jasna jak złoto, natomiast ja mam właśnie w planach przetestować filipową podszewkę z gumy, która mam nadzieję odmieni tę rutynę zdejmowania dobre jakości skór na lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby 233 mial mozliwosc dokupienia bransolety (wiem... tylko nie zabijajcie - tylko na lato :P;) ), to bylby bezapelacyjnym zastepstwem suba dla jednozegarkowca :)

 

 

Mariuszu, poprzez bezapelacyjny masz na myśli, że jest tak samo dobrym jako jedyny zegarek, lepszym, czy "to jest skomplikowane"  ;)

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jasna jak złoto, natomiast ja mam właśnie w planach przetestować filipową podszewkę z gumy, która mam nadzieję odmieni tę rutynę zdejmowania dobre jakości skór na lato.

Mnie tam guma ( ze skórzanym licem czy bez ) się latem sprawdza gorzej niż NATO . Guma jest do wody ewentualnie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu, poprzez bezapelacyjny masz na myśli, że jest tak samo dobrym jako jedyny zegarek, lepszym, czy "to jest skomplikowane"  ;)

jest nawet lepszy ze wzgledu na dluuuugi manual i przydatne komplikacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

74219e8f0dcdf02da8dcece83c198d21.jpg

 

Kończę spamować ale 233 to obecnie mój ulubiony Panerai.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek :) super zdjęcia. Planuje zakup trzeciego Pama i właśnie myślę nad tym modelem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła prostoty

No ta koperta nie jest wcale taka prosta:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercie, masz może porównawcze zdjęcia (mam na myśli rozmiar) z Submersible?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mogę cyknąć w tygodniu ale 44 mm SUB będzie wyraźnie mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.