Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisal kolega Passero- mozna trafic „nowe- używki”. Ja bym pgrzebali poszukał. Jezeli chodzi o sam model- jednak zacząłbym od manuala. Potem skupil sie na automatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z ostatnich funkcji, których szukałem w Paneraiach, to automatyczny naciąg - jedynie w 024/025 bym przymknął oko :-)

Z Twoim budżetem możesz spokojnie szukać używanych 372/422 w bardzo przyzwoitym stanie, a polerowane na lustro koperty i tak momentalnie łapią rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym doradzał 372. W tej kasie trudno o cos bardziej smakowitego od Panerai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Uwierz mi, że można znaleźć zegarek używany, który jest praktycznie nowy... nie wszyscy kupują zegarki żeby je nosić ;)

 

 

 

Wiem, że niektóre używki jeszcze w "foliach" można kupić, ale ten pierwszy, wyczekany musiałby być nowy. Lubuję się w nienowych samochodach, więc niech chociaż zegarek będzie świeży

 

Jeśli chodzi o sprzedawców na CH24, to mogę polecić sprzedawcę ze Szwajcarii, u którego kupiłem swojego Pama. Dostałem super cenę i facet specjalnie dostarczył go dla mnie na lotnisko w Zurychu, gdzie zegarek czekał ponad miesiąc na odbiór przez mojego znajomego. Jeśli będziesz zainteresowany, pisz na priv.

 

Bardzo proszę w takim razie o namiary do sprzedawcy 

 

Ja natomiast uważam że niebieska wskazówka sekundnika to zaleta i ożywia tarczę :) i swietnie wyglada z niebieskim paskiem.

W modelu 1312 razem z data + sekundnik nadaje pewnego rodzaju symetryczności tarczy co mnie się bardzo podoba . Co do dokładności to średnia dobowa z miesiąca wynosi u mnie w okolicy 1,5 sekundy.

1312 to był mój pierwszy Panerai i z perspektywy czasu uważam że to był dobry początek.

 

Co do modeli nakręcanych ręcznie to nie wiem jak jest z tymi uszczelkami ale ale taki 609 z mechanizmem P.5000 jest super dokładny jak sie okazało . Nakręcany raz w tygodniu zrobi +/- 1 sekundę . Poza tym jak dla mnie jest piękny i niezwykle poręczny bo jest dużo lżejszy od 1312 i jakieś 3,5 mm cieńszy.

 

Dzięki wielkie, właśnie o Tobie myślałem pisząc o 1312, z tego co pamiętałem chyba niedawno nabyłeś swojego Luminora, byłem ciekawy twojego zdania po kilku miesiącach używania

 

Jedną z ostatnich funkcji, których szukałem w Paneraiach, to automatyczny naciąg - jedynie w 024/025 bym przymknął oko :-)

Z Twoim budżetem możesz spokojnie szukać używanych 372/422 w bardzo przyzwoitym stanie, a polerowane na lustro koperty i tak momentalnie łapią rysy.

 

 

Ja tez bym doradzał 372. W tej kasie trudno o cos bardziej smakowitego od Panerai

 

 

372/422 to piękne zegarki, ociekające przynależnością do PAMa, ale... moim zdaniem wyglądają okropnie na gumie A zależałoby mi właśnie, żeby zegarek wyglądał dobrze na skórze jak i na gumie. Tak jak SUB wygląda obłędnie na gumie, Radek na skórze, tak Luminor (np 560/510/590) może być i na gumie i na skórze co jest jego wielką zaletą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że niektóre używki jeszcze w "foliach" można kupić, ale ten pierwszy, wyczekany musiałby być nowy. Lubuję się w nienowych samochodach, więc niech chociaż zegarek będzie świeży

 

 

Bardzo proszę w takim razie o namiary do sprzedawcy 

 

 

Dzięki wielkie, właśnie o Tobie myślałem pisząc o 1312, z tego co pamiętałem chyba niedawno nabyłeś swojego Luminora, byłem ciekawy twojego zdania po kilku miesiącach używania

 

 

 

 

 

372/422 to piękne zegarki, ociekające przynależnością do PAMa, ale... moim zdaniem wyglądają okropnie na gumie A zależałoby mi właśnie, żeby zegarek wyglądał dobrze na skórze jak i na gumie. Tak jak SUB wygląda obłędnie na gumie, Radek na skórze, tak Luminor (np 560/510/590) może być i na gumie i na skórze co jest jego wielką zaletą

Ja polecam panerai luminor 774 , kupiłem nowego w Aparcie , spisuje się rewelacyjnie. Na dodatek cena jest przystępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUB wygląda równie dobrze na wszystkim ( a może lepiej ). W końcu to też Luminor ;-)

post-55792-0-81056600-1560758717_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Masz rację, że 372/422 nie będą pasować do gumy, tak samo jak wszystkie Radki. W zakładanym budżecie, z tych co wymieniłeś, interesująca referencja to 590, ponieważ:
 
- Mimo że ma sekundnik, to tarcza podpisana jest klasycznie LUMINOR PANERAI, zamiast LUMINOR MARINA
- Zamiast średnio pięknego "8 DAYS" na tarczy, ma "8 GIORNI BREVETTATO", nawiązujące do kilku kultowych-historycznych modeli, oraz rzadko występujące współcześnie
- Ma kremową lumę, tzw. "faux patina". Niektórym się to nie podoba, ale do Panerai wyjątkowo pasuje, bo duch vintage musi się nad tymi zegarkami unosić jak nad żadnymi innymi
- Ma tarczę, która wprawdzie nie jest kanapką, ale czymś bliskim, tj. trzecim wariantem na poniższej ilustracji:
 
post-100816-0-44144900-1560761446_thumb.jpg
 
- Ma wodoszczelność taką jak Panerai powinien mieć i dekiel taki jak Panerai powinien mieć – pełny, w dodatku z motywem tzw. "świnki" :)
 
Z wad, tylko dwie liczby na tarczy: 6 i 12, a w ciemności brak symetryczności: "8 GIORNI BREVETTATO" nie świeci się, więc występuje efekt "pustej przestrzeni".
 
Ja ten zegarek praktycznie kupiłem – zbierałem na niego miesiącami. A potem trafił mi się 372 ;)
 
A czy to dobrze, że manual? Różne są szkoły. Ja zapisałem się do tej, gdzie uczą, że Panerai musi być manualem, a koronka pod osłoną tego ustrojstwa, ma służyć do czegoś więcej jak ustawianie godziny. Z drugiej strony podobają mi się Suby, a to w większości automaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ja dodam, że 590 można kupić bardzo okazyjnie, bo nie jest szczególnie popularny... choć moim zdaniem to jedna z najciekawszych pozycji w aktualnej kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że 372/422 nie będą pasować do gumy, tak samo jak wszystkie Radki. W zakładanym budżecie, z tych co wymieniłeś, interesująca referencja to 590, ponieważ:

 

- Ma tarczę, która wprawdzie nie jest kanapką, ale czymś bliskim, tj. trzecim wariantem na poniższej ilustracji:

 

Ej, nie widziałem, że 590 ma taka oszukana kanapkę, kolejny + dla tej referencji. Właśnie też do mnie przemawia z racji tego „wintidżowego stajla” ciekawy jestem jak wyglądałby na czarnej lub zielonkawej gumie. Muszę na necie poszukać fotek w wolnej chwili.

 

A może jest już na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że jednak rozsądek pójdzie w siną dal i jednak będę się rozglądał za manualem :) Póki co 590 vs 510. Trudny wybór bo 510 to taki podstawowy poprawny Panerai, który raczej nie ma szans się opatrzyć, ale jest "nudnawy". Z drugiej strony 590, który zachwyca kolorem lumy, włoskimi oznaczeniami rezerwy pracy mechanizmu, ale czy ta inność nie sprawi, że znudzi się szybciej?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tarczami to nic nie zastąpi obejrzenia ich na żywo, ponieważ w mojej ocenie:

- kanapka w 372 to najpiękniejsza tarcza jaka widziałem w tych zegarkach. Po pierwsze nie jest zbyt głęboką kanapką, więc czcionki są czytelne pod kątem, ma metalowe złote wskazówki, które super łapią światło co współgra z kopertą, a kolor lumy dodaje tylko uroku całości

- kanapka w 112 i pierwszym wypuście 560 jest bardzo głęboka i o ile na zdjęciach wychodzi super o tyle na żywo tarcza traci już nieco widziana pod kątem, przez mniejsza czytelność czcionek

- tarcza w nowej 560 w opisach i na zdjęciach wychodzi na ciekawy półśrodek. Natomiast jak obejrzałem na żywo to na wprost jest ok, ale pod kątem taka tarcza daje efekt delikatnego rozmycia czcionek i wydają się większe niż w rzeczywistości

- tarcza malowana jak w starej 000 i obecnych modelach. Uważam, że to bardzo niedoceniany rodzaj tarczy. Najlepsza czytelność i użyteczność na codzień i świecenie w nocy. O ile kiedyś malowanki z automatu odrzucałem jako niehistoryczne o tyle teraz miałbym dylemat i uważam że np. takie 000 to bardzo fajny wybór.

 

To nie jest tak, że któraś  z nich jest beznadziejna i dyskwalifikująca zegarek. Po prostu w tych zegarkach zdjęcia tarcz w sieci to jedno, a ich odbiór na żywo i na codzień to drugie i uważam, że warto poznać te niuanse przed zakupem.

Tak wiem, zamiast Ci pomóc to jeszcze bardziej zagmatwałem sprawę, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo :-)

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tarczami to nic nie zastąpi obejrzenia ich na żywo, ponieważ w mojej ocenie:

- kanapka w 372 to najpiękniejsza tarcza jaka widziałem w tych zegarkach. Po pierwsze nie jest zbyt głęboką kanapką, więc czcionki są czytelne pod kątem, ma metalowe złote wskazówki, które super łapią światło co współgra z kopertą, a kolor lumy dodaje tylko uroku całości

- kanapka w 112 i pierwszym wypuście 560 jest bardzo głęboka i o ile na zdjęciach wychodzi super o tyle na żywo tarcza traci już nieco widziana pod kątem, przez mniejsza czytelność czcionek

- tarcza w nowej 560 w opisach i na zdjęciach wychodzi na ciekawy półśrodek. Natomiast jak obejrzałem na żywo to na wprost jest ok, ale pod kątem taka tarcza daje efekt delikatnego rozmycia czcionek i wydają się większe niż w rzeczywistości

- tarcza malowana jak w starej 000 i obecnych modelach. Uważam, że to bardzo niedoceniany rodzaj tarczy. Najlepsza czytelność i użyteczność na codzień i świecenie w nocy. O ile kiedyś malowanki z automatu odrzucałem jako niehistoryczne o tyle teraz miałbym dylemat i uważam że np. takie 000 to bardzo fajny wybór.

 

To nie jest tak, że któraś z nich jest beznadziejna i dyskwalifikująca zegarek. Po prostu w tych zegarkach zdjęcia tarcz w sieci to jedno, a ich odbiór na żywo i na codzień to drugie i uważam, że warto poznać te niuanse przed zakupem.

 

Tak wiem, zamiast Ci pomóc to jeszcze bardziej zagmatwałem sprawę, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo :-)

no łatwo nie jest, ale żeby tylko takie problemy mnie dotykały to byłbym bardzo szczęśliwy.

 

Dzięki za posta, dałeś mi do myślenia, jeśli chodzi o tarcze i malowane indeksy. A na pewno inne spojrzenie na sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Pepe, od nurkowania przecież masz Taga. Zastanów się naprawdę nad "dobrym", używanym pamem z manualem. Ja swojej pamowej używki nie moczę. Taga po jakimś czasie zamienisz na suba. I wtedy będzie jak sobie zaplanowałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepe, od nurkowania przecież masz Taga. Zastanów się naprawdę nad "dobrym", używanym pamem z manualem. Ja swojej pamowej używki nie moczę. Taga po jakimś czasie zamienisz na suba. I wtedy będzie jak sobie zaplanowałeś.

Sens w tej wypowiedzi jest, tym bardziej po moich ostatnich wakacjach, gdzie wszędzie gdzie zerknąłem na czyjś nadgarstek widniał Rolli. Tak, to były Włochy Kiedyś nie bardzo do mnie przemawiały, ale teraz są nawet ok

 

Co do PAMa, im więcej się od Was naczytał, tym mój wybór będzie bardziej świadomy. Polecacie jakieś firmy z chrono24? Macie doświadczenie z firma Time Trader?

 

TAG zostanie ze mną na bardzo długo. Był to prezent na 30ste urodziny, wiec sentymentalnie do niego podchodzę poza tym bardzo mnie cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens w tej wypowiedzi jest, tym bardziej po moich ostatnich wakacjach, gdzie wszędzie gdzie zerknąłem na czyjś nadgarstek widniał Rolli. Tak, to były Włochy Kiedyś nie bardzo do mnie przemawiały, ale teraz są nawet ok

 

Co do PAMa, im więcej się od Was naczytał, tym mój wybór będzie bardziej świadomy. Polecacie jakieś firmy z chrono24? Macie doświadczenie z firma Time Trader?

 

TAG zostanie ze mną na bardzo długo. Był to prezent na 30ste urodziny, wiec sentymentalnie do niego podchodzę poza tym bardzo mnie cieszy

TimeTrader ma słabą opinię - poszukaj na forum, kilka osob próbowało kupic, wychodziło to raczej kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TimeTrader ma słabą opinię - poszukaj na forum, kilka osob próbowało kupic, wychodziło to raczej kiepsko.

Co masz na myśli pisząc próbowało? Nie dostarczyli zegarka? Czy czas oczekiwania się wydłużał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PAMa, im więcej się od Was naczytał, tym mój wybór będzie bardziej świadomy. Polecacie jakieś firmy z chrono24? Macie doświadczenie z firma Time Trader?

 

 

pisz na priv , mam na chrono sprawdzonego sprzedawce od którego kupiłem kilka zegraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepe, od nurkowania przecież masz Taga. Zastanów się naprawdę nad "dobrym", używanym pamem z manualem. Ja swojej pamowej używki nie moczę. Taga po jakimś czasie zamienisz na suba. I wtedy będzie jak sobie zaplanowałeś.

Why not? Sprawdziłem szczelność tylko i dawaj:)1601143d26e05d7ec87a7aa12edec250.jpg

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, gdzie sprawdzacie szczelność PAM'a? 000 też pływa ze mną w jeziorach i basenach, więc na wszelki wypadek wymieniłbym uszczelkę. 


Co masz na myśli pisząc próbowało? Nie dostarczyli zegarka? Czy czas oczekiwania się wydłużał?

 

Odpisałem na pw 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź gotówkę i idź do Jansen. Dużo łatwiej się negocjuje jak chcesz coś co jest na stanie;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź gotówkę i idź do Jansen. Dużo łatwiej się negocjuje jak chcesz coś co jest na stanie;)

Czy nie zbiera się przypadkiem grupa forumowiczów rozważających zakup grupowy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź gotówkę i idź do Jansen. Dużo łatwiej się negocjuje jak chcesz coś co jest na stanie;)

Pomysł dobry, ale na codzień mieszkam w Holandii, a w Ojczyźnie będę może jakoś na początku sierpnia, a jestem w gorącej wodzie kąpany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.