Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny wątek zostanie zarażony.

W sumie sezon ogórkowy w pełni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..mógłbyś rozwinąć wypowiedź?

ale w kilu zdaniach potwierdzających hipotezę (tylko TWARDE argumenty)

 

p.s. nie czytałem wypowiedzi kolegi Lotus- aż tak źle???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, mega fota;-)

Dokładnie.

A i zegar nie ostatni.

 

 

ale w kilu zdaniach potwierdzających hipotezę (tylko TWARDE argumenty)

 

p.s. nie czytałem wypowiedzi kolegi Lotus- aż tak źle???

Zerknij do Omegi. I chyba do Rolka.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..mógłbyś rozwinąć wypowiedź?

To jak zbieranie grzybków halucynogennych. Zbierasz/kupujesz, zbierasz te PAMy i ciągle Ci mało! Mowa o toksyczności to nic innego jak metafora empiryczna ;)

 

A Tudor? To taki koźlak lub podgrzybek...zwyczajny grzyb jadalny

 

Edit: Może o to mu chodziło...?

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zbieranie grzybków halucynogennych. Zbierasz/kupujesz, zbierasz te PAMy i ciągle Ci mało! Mowa o toksyczności to nic innego jak metafora empiryczna ;)

 

A Tudor? To taki koźlak lub podgrzybek...zwyczajny grzyb jadalny

 

Edit: Może o to mu chodziło...?

A PAM to taka trufla czy tylko prawdziwek ?

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A PAM to taka trufla czy tylko prawdziwek ?

Trufla posmarowana masłem z domieszką psylocybiny ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Trufla posmarowana masłem z domieszką psylocybiny ;)

Dla niektórych to niewątpliwie coś tak uzależniającego jak heroina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..mógłbyś rozwinąć wypowiedź?

Pakują mechanizm za 1000pln do zegarków wartości 20 000pln. Pomijam fakt że większość floty to proste komplikacje. Jeśli dobrze kojarze oferują diver z WR30m. Są jako zegarki mono przeszacowane a ich toksyczność polega na tym że butiki są zawalone, próżno zobaczyć tam klientów a po wyjściu z salonu wartość zegarka spada 40%. Biorąc pod uwagę że na wtórnym odsprzedaż jest możliwa tylko do zbieraczy ze skalpelem to należy dobrze przemyśleć zakup w butiku

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakują mechanizm za 1000pln do zegarków wartości 20 000pln. Pomijam fakt że większość floty to proste komplikacje. Jeśli dobrze kojarze oferują diver z WR30m. Są jako zegarki mono przeszacowane a ich toksyczność polega na tym że butiki są zawalone, próżno zobaczyć tam klientów a po wyjściu z salonu wartość zegarka spada 40%. Biorąc pod uwagę że na wtórnym odsprzedaż jest możliwa tylko do zbieraczy ze skalpelem to należy dobrze przemyśleć zakup w butiku

Jesssu .... Nie naleze do kolegow kolegow ale juz wiem o co chodzi z tymi madrosciami ....

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonwatch ma "tandetne hesalitowe szkło", a "Panerai proste komplikacje". Chyba zaczynam rozumieć "logikę" naszego speca od zegarków. Tylko patrzeć jak będzie głosił swoje nowe "mondrości", że:

- Submariner ma niepotrzebnie WR300, ponieważ wystarczy tylko WR100

- Monaco ma zbyt niebieską tarczę

- Navitimer za bardzo napaćkane na tarczy 

- IWC Pilot, za grube wskazówki

- Cartier Tank zbyt kanciaste kształty

- Reverso niepotrzebnie odwracaną kopertę

- Max Bill zbyt czystą tarczę

- AP RO niepotrzebne śrubki w bezelu

- ...a Datejust niepotrzebną datę.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakują mechanizm za 1000pln do zegarków wartości 20 000pln.

Nie rozumiem waszych Koledzy prześmiewczych komentarzy :)

Ale czy to co jest tu napisane jest nieprawdą ? Fakt, że nie do wszystkich montują Unitasy, ale jednak ...

Myślę że ma tu miejsce syndrom "wyparcia".

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mamy do czynienie z dwoma aspektami:

1. Fanatycy , z takimi ciężko o rzeczowe dyskusje a łatwiej o awanturnictwo.

2. Fanatycy to posiadacze a w większości flipperzy czyli przyszli sprzedawcy. Flipperzy szukają jeleni jako nabywców a jeśli jeleń przeczyta krytyczny wpis co do zegarka, marki etc to będzie myślał w tym pełnym emocji procesie zakupowym .

Tak więc poprzez wpisy toczy się tu gra.

 

Moonwatch ma "tandetne hesalitowe szkło", a "Panerai proste komplikacje". Chyba zaczynam rozumieć "logikę" naszego speca od zegarków. Tylko patrzeć jak będzie głosił swoje nowe "mondrości", że:

- Submariner ma niepotrzebnie WR300, ponieważ wystarczy tylko WR100

- Monaco ma zbyt niebieską tarczę

- Navitimer za bardzo napaćkane na tarczy

- IWC Pilot, za grube wskazówki

- Cartier Tank zbyt kanciaste kształty

- Reverso niepotrzebnie odwracaną kopertę

- Max Bill zbyt czystą tarczę

- AP RO niepotrzebne śrubki w bezelu

- ...a Datejust niepotrzebną datę.

Nie miałem wszystkich w/w modeli na ręku wiec się nie odniosę .

Ale dla przykładu jestem fanboyem DJ41 oraz cyklopa i daty ;). I w jednej linii napisze że koperta jest nieproporcjonalna bo bezel za duży , zwłaszcza na stali wygląda groteskowo , nie jest to zegarek dla flipperow bo mięciutki na wtórnym , a moje PCL są porysowane i wiecznie opalcowane i nigdy więcej DJ na oyster

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się irytować, ale fanatyzm w obu aspektach występuje przecież.

Zjawisko dotyczy głownie Pama i Rolka, co naprawdę nietrudno stwierdzić Panowie.

Fala fanatyzmu zabiera najczęściej kolegów, nie mających dużego pojęcia o zegarkach i stąd zjawisko ma rozrywkowy charakter.

Generalnie jestem fanem i nie krytykuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Rolka i PAMa nie można wrzucać do jednego wora. Znam kilka osób mające Rolexa, które nie przejawiają żadnych zamiłowań do zegarków i zegarmistrzostwa. Kupili Rolexa bo to Rolex. Ale nie znam ani jednej osoby, która kupiła Panerai bo był np w witrynie sklepowej. Panerai nie kupuje sie zbytnio głową tylko serduchem Na pewno jestem nieobiektywny, ale Panerai to jak dla mnie TOP, chodź jestem świadom wielu minusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Rolka i PAMa nie można wrzucać do jednego wora. Znam kilka osób mające Rolexa, które nie przejawiają żadnych zamiłowań do zegarków i zegarmistrzostwa. Kupili Rolexa bo to Rolex. Ale nie znam ani jednej osoby, która kupiła Panerai bo był np w witrynie sklepowej. Panerai nie kupuje sie zbytnio głową tylko serduchem Na pewno jestem nieobiektywny, ale Panerai to jak dla mnie TOP, chodź jestem świadom wielu minusów.

Dokonałeś świadomego wyboru i to Ci się chwali. :)

Natomiast trudno przejść do porządku dziennego nad zachowaniem wobec kolegów, ktorzy przejawiają jakiekolwiek wątpliwości - tutaj rozumiane jako herezje. :huh:

Niejako przy okazji nietrudno zrozumieć, skąd się brały stosy inkwizycji :wacko:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk ja znam co najmniej kilka osób które mają pama ale nawet nie wiedzą jakiego i aby zmienić klamerke czy pasek przyjeżdżają do mnie. Także z tymi miłośnikami i fanatykyami jest jak w wielu innych markach.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk ja znam co najmniej kilka osób które mają pama ale nawet nie wiedzą jakiego i aby zmienić klamerke czy pasek przyjeżdżają do mnie. Także z tymi miłośnikami i fanatykyami jest jak w wielu innych markach.

Filipe, Ty masz znacznie większy „przemiał” zegarkowych ludzi, wiec pewnie widziałeś już niejedno Ja pisałem opierając się o swoje doświadczenia. Mimo wszystko uważam, że taka marka jak Rolex jest synonimem luksusu i nawet ludzie, którzy nie maja pojęcia o zegarkach wiedza czym jest Rolex. O Panerai raczej tak powiedzieć nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotus, kup sobie porządne kwarcowe Casio za 500-600 zł i będziesz miał inhousa, super dokładność, niską cenę, brak konieczności przestawiania daty i godziny co jakiś czas, WR100 minimum i wiele innych zalet.

Zrozum wreszcie, że wchodząc do tematu miłośników danej marki z buciorami i wypisywaniem swoich spostrzeżeń na temat przewartosciowania robisz tylko z siebie pośmiewisko. Na tym forum od lat w wielu tematach było poruszane to, że zegarki mechanicznie są moco przeszacowane cenowo i co... i nagle wszyscy stwierdzą, że tak jest faktycznie i będą używać tel do sprawdzania czasu i daty ???

Paneristi zdają sobie sprawę z wad poszczególnych modeli, ale tak jak napisał Patryk te zegarki kupuje się sercem i tyle.

Owszem, są osoby co kupią Pama z ciekawości bo im się podoba i wcześniej nie mieli zegarka tej marki i jak nie podejdzie to sprzedają.

Jak wybiorą używany model na Unitasie, to wybrew Twojej teorii prawdopodobnie szybciej go spieniężą niż model na inhousie i mądrości Pana Lotusa niczego tu nie zmienią .


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Filipe, Ty masz znacznie większy „przemiał” zegarkowych ludzi, wiec pewnie widziałeś już niejedno Ja pisałem opierając się o swoje doświadczenia. Mimo wszystko uważam, że taka marka jak Rolex jest synonimem luksusu i nawet ludzie, którzy nie maja pojęcia o zegarkach wiedza czym jest Rolex. O Panerai raczej tak powiedzieć nie można.

 

To nie jest tak, że Panerai to kupują pasjonaci, a Rolexa nuworysze. Ggyby Panerai bazował na klientach z forów jak to, czy paneristi.com to dawno by zbankurtował. ;) Znakomita większość odbiorców drogich zegarków jest taka sama niezależnie od marki i nie są to pasjonaci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Nie rozumiem waszych Koledzy prześmiewczych komentarzy :)

Ale czy to co jest tu napisane jest nieprawdą ? Fakt, że nie do wszystkich montują Unitasy, ale jednak ...

Myślę że ma tu miejsce syndrom "wyparcia".

 

Ja natomiast nie rozumiem, jak można zabierać głos w temacie, o którym nie ma się bladego pojęcia. Wyobraź sobie jakim muszę być jeleniem /fanatykiem/flipperem skoro mój ostatni zakup Pamowy to używany zegarek na Unitasie, bez komplikacji, za którego zapłaciłem 60k :o  :o  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotus, kup sobie porządne kwarcowe Casio za 500-600 zł i będziesz miał inhousa, super dokładność, niską cenę, brak konieczności przestawiania daty i godziny co jakiś czas, WR100 minimum i wiele innych zalet.

Zrozum wreszcie, że wchodząc do tematu miłośników danej marki z buciorami i wypisywaniem swoich spostrzeżeń na temat przewartosciowania robisz tylko z siebie pośmiewisko. Na tym forum od lat w wielu tematach było poruszane to, że zegarki mechanicznie są moco przeszacowane cenowo i co... i nagle wszyscy stwierdzą, że tak jest faktycznie i będą używać tel do sprawdzania czasu i daty ???

Paneristi zdają sobie sprawę z wad poszczególnych modeli, ale tak jak napisał Patryk te zegarki kupuje się sercem i tyle.

Owszem, są osoby co kupią Pama z ciekawości bo im się podoba i wcześniej nie mieli zegarka tej marki i jak nie podejdzie to sprzedają.

Jak wybiorą używany model na Unitasie, to wybrew Twojej teorii prawdopodobnie szybciej go spieniężą niż model na inhousie i mądrości Pana Lotusa niczego tu nie zmienią .

post-106875-0-13755800-1563001382.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.