Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Jakby ktoś był na musiku, to jest ładna 372 do kupienia na Paneristi;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie.

Jest taki Pam jak 420 (tarcza, wskazówki i koperta) tylko na unitasie?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

W 44mm nie ma. W 47mm nie ma. :(

Dlatego nie mam Pama.   :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był na musiku, to jest ładna 372 do kupienia na Paneristi;-)

Masz na myśli tę ofertę z Indii?


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja :)

 

 

 

 

Świetna sytuacja. Wróciłeś do 210? Opisz proszę odczucia jeśli chodzi o porównanie komfortu noszenia 372 i 210. Na zdjęciu wyglądają na zegarki tej samej wielkości. Jestem ciekaw Twojej opinii.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sytuacja. Wróciłeś do 210? Opisz proszę odczucia jeśli chodzi o porównanie komfortu noszenia 372 i 210. Na zdjęciu wyglądają na zegarki tej samej wielkości. Jestem ciekaw Twojej opinii.

Eee, to nie fair, 210 jest mniejszy w każdym wymiarze...choć jak każdy Radiomir wygląda na większego niż jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

210 to zegarek Maćka. Tutaj na zdjęciu faktycznie nie widać dużej różnicy , jednak na żywo 210 przy 372 wygląda na garniturowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, duża jest różnica między 372 a 270 ?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, duża jest różnica między 372 a 270 ?

Różnica jest duża, jak chcesz przymierzyć to będę przez weekend w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie, lecz mnie nie ma. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest duża, jak chcesz przymierzyć to będę przez weekend w Krakowie.

Duża na korzyść...? Który wygodniejszy?

270 mniejszy ale chyba grubszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Jakby ktoś szukał pięknego i kultowego 232, to na FB jest fajny zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAMowie, jakoś świeżakiem, wole się podpytać. Ile obrotów koronką trzeba zarobić w P5000 żeby naładować zegarek na full. Czytałem, że przy pełnej rezerwie, koronka pracuje ciężej, ale tez można „przekręcić” mechanizm, wiec jakoś nie zapuszczam się za daleko z kręceniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka  :)

 

ja kręcę do oporu ale z wyczuciem i po tygodniu chodzenia zegarka jest to napewno kilkadziesiąt obrotów.. Opór po nakręceniu jest bardzo wyczuwalny więc trzeba by użyć dużo większej siły żeby "ukręcić" koronkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAMowie, jakoś świeżakiem, wole się podpytać. Ile obrotów koronką trzeba zarobić w P5000 żeby naładować zegarek na full. Czytałem, że przy pełnej rezerwie, koronka pracuje ciężej, ale tez można „przekręcić” mechanizm, wiec jakoś nie zapuszczam się za daleko z kręceniem

 

 

 

W cal. OP X rzeczywista rezerwa to 60-61h (teoretyczna 56h) i w Radiomirze od zera pełny naciąg osiąga się po 30 obrotach. W Luminorze przez osłonę koronki obrót będzie krótszy, ale szacuję przez to, że w 560 pełny naciąg to okolice 120-140 obrotów, ponieważ jego rzeczywista rezerwa chodu to często ponad 9 dni ( o ile przełożenie przekładni jest podobne, a długość sprężyny proporcjonalnie większa uwzględniając sprzęgło i 2 bębny).

Zamiast szacować najlepiej poczekać, aż się zatrzyma i nakręcić na maksa licząc obroty. Opór końca naciągu jest na tyle wyczuwalny, że trudno to "przeoczyć", tym bardziej w tak dużym mechanizmie.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MacGege & @memento mori, dzięki wielkie. Przydatne uwagi. Jutro spróbuje go nakręcić do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAMowie, jakoś świeżakiem, wole się podpytać. Ile obrotów koronką trzeba zarobić w P5000 żeby naładować zegarek na full.

Po zatrzymaniu zegarka, do nakręcenia do oporu potrzebuję od 120 do 130 "obrotów" koronką. Raczej bliżej/ponad tą górną granicę. Od jakiegoś +/- 90 obrotu czuć wzrastający opór. Nakręcania na full unikam/nie lubię i stosuję raczej metodę ok. 120- 125 obrotów. W takim wypadku rezerwa wystarcza na ok. 8-8,5 dnia.   I tak jest optymalnie  :) .

Edytowane przez Tanatos70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

210 to zegarek Maćka. Tutaj na zdjęciu faktycznie nie widać dużej różnicy , jednak na żywo 210 przy 372 wygląda na garniturowca :)

Trójmiasto gorsze nie jest :)

 

003277fc045da291b7a868c9a0704ca4.jpg

 

aeaca8bec27ea0cb7867b011289cddfd.jpg

 

e5e979cdfbfc58eef9eb1d1b800a3f08.jpg

 

bbf67bfb7347f8a12045b667e197769e.jpg

 

3476f2b49328411906a3239029bf22f5.jpg

 

 

Coś w tym garniturowcu jest, dzięki „płaskości” 210, nosi się go dużo mniej odczuwalnie. A przy moim nadgarstku, to i pod mankiet zgrabnie wejdzie.

 

Obok siebie, w odbiorze 372 ma zdecydowanie więcej smaczków.

 

Choć w prostocie 210 jest coś urzekającego. Nie odbierałem go jako zbyt małego (co było powodem sprzedania przeze mnie wcześniej 005).

 

W u mnie, komplecie z dużą PO, 210 jako drugi zegarek sprawdziłaby się lepiej niż 372 - ze względu na wagę i gabaryt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegarki i pięknie ubrane. Ale nie tylko w brązowych gaciach Panerai chodzi. W każdych mu dobrze.

Toshi storm blue.090a474e3960205bb788557931d6d603.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Trójmiasto gorsze nie jest :)

 

Coś w tym garniturowcu jest, dzięki „płaskości” 210, nosi się go dużo mniej odczuwalnie. A przy moim nadgarstku, to i pod mankiet zgrabnie wejdzie.

 

Obok siebie, w odbiorze 372 ma zdecydowanie więcej smaczków.

 

Choć w prostocie 210 jest coś urzekającego. Nie odbierałem go jako zbyt małego (co było powodem sprzedania przeze mnie wcześniej 005).

 

W u mnie, komplecie z dużą PO, 210 jako drugi zegarek sprawdziłaby się lepiej niż 372 - ze względu na wagę i gabaryt.

Tu dopiero widać jak wiele różni te dwa zegarki (Radiomir to około połowa wysokości Luminora). En face wcale tego nie widać. I te dwa milimetry różnicy średnicy też gdzieś "uciekają". Ale to zależy od ujęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.