Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkowa przymiarka dzisiaj. Muszę przyznać że przez krótkie uszy ten GMT 45mm całkiem dobrze się układał na moim raczej niedużym nadgarstku.

 

No i wskaźnik GMT z tyłu  bardziej mi się podoba niż na tarczy. Kolor w rzeczywistości jest bardziej zielony niż na zdjęciach.

post-6729-0-32399700-1576775936_thumb.jpeg

post-6729-0-96331700-1576776013_thumb.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia bliskiego planu ale czy uszy nie wychodzą poza nadgarstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia bliskiego planu ale czy uszy nie wychodzą poza nadgarstek?

 

Fakt, dlatego unikam zegarków powyżej 42mm, choć ten Pam aż tak źle nie leżał. Przymierzałem jeszcze z rozpędu 47mm, ale to już zdecydowanie za dużo dla mnie.

 

post-6729-0-08060900-1576781418_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila refleksji. Kilka dni temu kupiłem nóweczkę Tudora Pelagosa. Zegarek, który podoba mi się przynajmniej ze trzy lata i uważam go za idealnego divera na bransolecie. Brałem pod uwagę i nową Omegę SMPC 300 i niebieskiego BlackBaya, Breitlinga SOH II, ale wygrał Pelagos zostawiajac wszystkich w tyle jeśli chodzi o moje preferencje wizualne. Ale to tylko wstęp do tego jak Panerai zepsuł mi zabawę w zegarki. Pomimo tego, że kupiłem w miarę podstawową wersje Panerai (560)kilka miesięcy temu, czyli nie jakiś tam super klasyk na unitasie, to ten zegarek „zawładną” mną do tego stopnia, że wątpię żebym kiedykolwiek poczuł tą samą iskrę przyjemności przy zakupie zegarka Następny w kolejce jest Bvlgari Octo Finissimo/ Octo Roma, zobaczymy czy chociaż zbliży się do zachwytu nad Panerai...

 

Jest znacznie więcej marek bardziej prestiżowych, z większą historią nie zagmatwaną w mity i niedopowiedzenia jak Panerai, jestem tego świadomy, ale nikt mi nie powie, że w marce Panerai nie ma magii konkluzja jest jedna PAM4LIFE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pepepatryk oba Octo super. Jednak skoro nosisz tylko Pama to nie lepiej dokupić inny model


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chwila refleksji. Kilka dni temu kupiłem nóweczkę Tudora Pelagosa. Zegarek, który podoba mi się przynajmniej ze trzy lata i uważam go za idealnego divera na bransolecie. Brałem pod uwagę i nową Omegę SMPC 300 i niebieskiego BlackBaya, Breitlinga SOH II, ale wygrał Pelagos zostawiajac wszystkich w tyle jeśli chodzi o moje preferencje wizualne. Ale to tylko wstęp do tego jak Panerai zepsuł mi zabawę w zegarki. Pomimo tego, że kupiłem w miarę podstawową wersje Panerai (560)kilka miesięcy temu, czyli nie jakiś tam super klasyk na unitasie, to ten zegarek „zawładną” mną do tego stopnia, że wątpię żebym kiedykolwiek poczuł tą samą iskrę przyjemności przy zakupie zegarka Następny w kolejce jest Bvlgari Octo Finissimo/ Octo Roma, zobaczymy czy chociaż zbliży się do zachwytu nad Panerai...

 

Jest znacznie więcej marek bardziej prestiżowych, z większą historią nie zagmatwaną w mity i niedopowiedzenia jak Panerai, jestem tego świadomy, ale nikt mi nie powie, że w marce Panerai nie ma magii konkluzja jest jedna PAM4LIFE

Więcej nas tu takich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pepepatryk oba Octo super. Jednak skoro nosisz tylko Pama to nie lepiej dokupić inny model

Następny PAM to musiałby być SUB. A SUB to moje dwa Pelagosy patrząc z finansowej perspektywy. Poza tym, mój zwykły mniej koszerny PAM póki co jest moim zegarkowym zauroczeniem i nie chciałbym tego zmieniać.

 

Więcej nas tu takich...

Dobrze wiedzieć, że nie jestem sam w tym obłąkaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie jesteś sam ... Ja w sumie ostatnio tylko Pamy noszę.

 

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Podobnie. Choć staram się jak dobry ojciec kochać je tak samo, od czasu adopcji Pama, to choć wcale ładny nie jest, inne traktuje trochę jak bękarty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Przyłączam się do kolegów. Ten gości na ręku najczęściej (prawie cały czas). Coś w tych pamach jest :)

 

 

post-102568-0-20670500-1576795511_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 000 też tesknie, choć był na mnie za duży. Chyba wrócę do rozważań o 1392.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oj nie jesteś sam ... Ja w sumie ostatnio tylko Pamy noszę.

 

Michał, pogratuluję i tu ostatniego nabytku, super!!

Przyłączam się do kolegów. Ten gości na ręku najczęściej (prawie cały czas). Coś w tych pamach jest :)

Hubert, właśnie o to chodzi, że nawet nie najczęściej, co tylko i wyłącznie w moim przypadku. Straszne to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Z braku innych pomysłów wykoncypowałem, że może czas nabyć jakiegoś Pama.... Zmierzyłem się ostatnio jedynie z Luminorem 1000 oraz 1312. Myślałem jeszcze nad Radiomirem 753 lub 610 ew. Luminorem 560. Z tego co czytałem nowe wersje podstawowych modeli nie cieszą się specjalnym uznaniem z uwagi na poczynione oszczędności konstrukcyjne. Chciałbym jakiś prosty model, ponieważ to dla mnie esencja marki. Warto się pchać w 753 czy 1000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Z braku innych pomysłów wykoncypowałem, że może czas nabyć jakiegoś Pama.... Zmierzyłem się ostatnio jedynie z Luminorem 1000 oraz 1312. Myślałem jeszcze nad Radiomirem 753 lub 610 ew. Luminorem 560. Z tego co czytałem nowe wersje podstawowych modeli nie cieszą się specjalnym uznaniem z uwagi na poczynione oszczędności konstrukcyjne. Chciałbym jakiś prosty model, ponieważ to dla mnie esencja marki. Warto się pchać w 753 czy 1000?

1000 bym odpuścił. 753 lub 754 wziąłbym pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grudzień .....ale gdzie????

 

 

post-31778-0-16117600-1576837545_thumb.jpeg

Dzień dobry,

 

Z braku innych pomysłów wykoncypowałem, że może czas nabyć jakiegoś Pama.... Zmierzyłem się ostatnio jedynie z Luminorem 1000 oraz 1312. Myślałem jeszcze nad Radiomirem 753 lub 610 ew. Luminorem 560. Z tego co czytałem nowe wersje podstawowych modeli nie cieszą się specjalnym uznaniem z uwagi na poczynione oszczędności konstrukcyjne. Chciałbym jakiś prosty model, ponieważ to dla mnie esencja marki. Warto się pchać w 753 czy 1000?

Ja zacząłem od zerówki i jest moc!!!! Jeżeli zaczynasz jest to najlepsza opcj. Potem jakiś radek i sub .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uściślę, że biorę pod uwagę jedynie nówki. 

 

Rozumiem, że 1000 ma wciskany dekiel zamiast zakręcanego, WR100 zamiast 300 i klasyczne teleskopy zamiast wkrętów? Generalnie najbardziej gada do mnie 753 oraz 610. Czy warto ew. dopłacać do 610?Jak te podstawowe werki własne mają się do unitasów pod względem niezawodności? Czy mają jakieś słabsze strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten własny P5000 jest lepszy tylko w tym, że ma 8 dni rezerwy.

Unitas od lat uchodzi za werk solidny, dokładny i niezawodny, do tego dość prosty w serwisowaniu.

Moim zdaniem nie należy na siłę poprawiać rzeczy sprawdzonych.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają do wyboru in-house i Unitasa, w przypadku Paneraia bez wahania wybrałbym Unitasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez. Kolego enzo - serio rozważ 000 - są dwie na bazarku. To świetny zegarek. 1000 to pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle... używki odpadają, rozważam albo 753 albo 610. Jakieś za/przeciw, którejś z opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 dniowe 610 i 609 są delikatnie cieńsze i ciut lepiej leżą. Jeśli kupujesz nowy, teraz z 8 letnia gwarancją i cena nie przeszkadza, ja bym poszedł ta drogą. Choć wolałabym trzecią wskazówkę.

Rezerwa 9 dni jest baaardzo dużym atutem. A samo nakręcanie to swoista ceremonia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, kręcę codziennie Speedmastera :). Różnica w cenie jest spora stąd pytanie czy warto dopłacać do 610. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten model Radiomira ma idealne proporcje. Lubię też ten klekot mikrorotora:

 

post-80195-0-03590500-1577036370_thumb.jpg

Edytowane przez Tanatos70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten model Radiomira ma idealne proporcje. Lubię też ten klekot mikrorotora:

 

9.jpg

To 620?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.