Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Tytan jest super..

tu 176 i klamerka od Ciecha, Makar Pen, I Shirogorov RFT

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Świetny zestaw!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
c207c2eefde1ca3310cbb03d8fb81c49.jpg

“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Dlaczego nie ?

Michał, bo jest wszywana na stałe, czyli mógłbym nosić ją tylko z jednym paskiem. Chociaż paskowy nie jestem, co zresztą widać, to mógłbym sobie potencjalnie taką klamerkę przekładać do różnych pasków (których mam parę, ale nie chce mi się ich zmieniać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za słowa uznania :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pass, z ostatniego zakupu średnio jestem zadowolony.

 

Mógłbyś napisać coś więcej, tzn jakościowo są kiepskie czy po prostu nie ta jakość za tę cenę?

Edytowane przez Nocny Jastrząb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać coś więcej, tzn jakościowo są kiepskie czy po prostu nie ta jakość za tę cenę?

To drugie. Jak mam zapłacić ponad 100e za pasek są lepsze typy:)

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie. Jak mam zapłacić ponad 100e za pasek są lepsze typy:)

Hmm... ja nie mogę się z tym zgodzić. Paski są super wykonane. Mam te "mechate" i gładkie i są bardzo dobrze wykonane albo raczej min tak samo jak te z PL. Do tego mamy ogromy wybór kolorów i materiału. Nie ma opcji żeby czegoś dla siebie nie wybrać i to w paru sztukach. Poza tym, są to paski z bardzo znanej pracowni. Jakoś swoją pozycję musieli sobie wypracować a patrząc na ceny to wypracowali ją właśnie jakością.

A jakie masz inne typy lepsze od Maysa w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie ze paski są złe, ale te najdroższe nie powinny przekraczać 100e bez rabatu. Takie same zdanie mam o corrigi. Przykładowo co z zagramanicznych wolę niż powyższe:

 

https://www.flickr.com/photos/93171926@N07/

 

https://instagram.com/iris_thomas_leather_handmade?igshid=1i8vsfs36lhof


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Thomas akurat liczy sobie ok 200 euro za szt. ...

 

obaj liczą podobnie, ale to już półka wyżej niż mays czy corrigia


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obaj liczą podobnie, ale to już półka wyżej niż mays czy corrigia

Z całym szacunkiem ale ja tu widzę tak samo wykonane paski. Oczywiście nie miałem ich w ręku i nie mogę powiedzieć na 100% czy to jest ten sam produkt ale patrząc na dziesiątki zdjęć obu pracowni nie widzę różnicy. Na zbliżeniach widać tę samą technikę. Myślę, że tu już działa tylko i wyłącznie różnica skór, z których są one wykonane a nie jakośc samego wykonania. Mało tego, będąc w Berlinie i przyglądając się chyba wszystkim paskom jakie tam Mays ma widzę te same "obrazki" jak na tych zdjęciach.

Może wrzuć fotki Twojego paska od Maysa i co z nim jest nie tak? Albo napisz do Maysa, że nie jesteś w pełni zadowolony z jego produktu.

Ja na początku przygody z Panerai i z paskami uważałem 350-450zl w PL za pasek jako drogi produkt. Szybko jednak patrząc na wysoką jakość uznałem to za bardzo dobrą cenę. Teraz 200EUR to nie szok. Taki Classic 74 na poczatku wydawał mi się przesadą i nudna opcją. Jego siła wedle mojej oceny to jego idealna miękkość i aksamitność. Nie mam innego paska, który tak wspaniale się nosi i maskuje wysoką wagę Pama. Dla mnie jest on wart każdego Euro ale to moje zdanie.

Edytowane przez maseratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że paski są złe, są dobrze zrobione. Pomijam fakt, że grubość ze strony a grubość paska jaki dostałem to 1,5mm różnicy.

 

Chodzi mi bardziej o to, że jak mam zapłacić za pasek 200euro to chciałbym żeby miał "to coś" a nie wyglądał jak pasek od Sebastiana z Łomży, który bierze za to samo 250 zł.


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zagraniczne paski o których piszecie, wnoszą jakąś wartość względem tego co można zamówić u naszych paskorobów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z paska od mays (model mare) jestem bardzo zadowolony. szczególnie z jakości,grubości i miękkości skòry. Pasek jest zrobiony z 2 kawałków tej samej skóry, bez doklejanej podbitki.

Oczywiście w tej cenie (200-250 eur)można przebierać w różnych producentach i niektórzy pewnie oferują więcej. Jednak uwzględniając 35% upustu myślę, że przy 130-140eur nie można narzekać.

Wcześniej nosiłem pama na pasku od polskiego strapmakera za 370zl i pomiędzy tymi paskami dla mnie jest przepaść. pomijam już fakt, iż pasek jest ok 8mm krótszy niż zamówiony.

Pama średnio 1-2 w tygodniu zakładam i pasek ten już po pół roku wygląda na bardzo mocno zużyty, zatem patrząc na oba, to patrząc na cenę Maysa po rabacie wg powinien kosztować Max 50 eur.

A wśród polskich producentów jeszcze nie widziałem takich typowych grubych i mięsistych pasków w stylu 74 od gunny czy podanych powyżej.

Jeśli się takie pojawią i będą ponizej pó tych 130eur to z radością bym zamówił...

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

destro mam nadzieję, że paski wyglądają lepiej niż na zdjęciach. Ja bym nie zaryzykował tych 120-140EUR mając tylko stronkę bez polecenia od jakiegoś kolegi z forum.

@zielony ja bym zareklamował pasek jeśli nie spełnia Twoich wymagań i nie tego oczekiwałeś, mówie tu o wspomnianej grubości.

Ok jeśli nie ma chętnych to trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub w sam raz na świętego lejkacc43dc3f7f4170435b6a1b0691979c44.jpg


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza iść na pocztę...

1498fbceae11aa8934dde38d8ba08756.jpg

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez fugas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie.

a dziekuje


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój Kolega rozważał zakup pama, nawet na forum pytałem o dwa modele go interesujące i przy okazji urodził się pomysł, aby być może powoli rozejrzeć się nad pamem dla siebierolleyes.gif

 

Pierwszy dylemat to rozmiar. Ja w nadgarstku mam między 17,5 a 18 cm i zastanawiam się, czy rozmiar 44 będzie ok? Lubię duże zegarki, ale nie chciałbym aby wyglądało to nieestetycznie. Sam mam omegę seamaster chrono 44 i wg mnie leży ok, więc może z pamami będzie podobnie. Nigdy nie mierzyłem żadnego zegarka z tej firmy, a w obecnej sytuacji ciężko coś przymierzyć. 

 

A teraz model.

Na razie przeglądając oferty w oko wpadł mi panerai luminor marina PAM01359

 

https://www.panerai.com/en/collections/watch-collection/luminor/pam01359-luminor-marina---44mm.html

 

oraz panerai luminor PAM00510

 

https://www.panerai.com/en/collections/watch-collection/luminor/pam00510-luminor-8-days---44mm.html

 

Ktoś z szanownych Kolegów używa i może coś doradzić? 

 

Z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar będzie ok, a z modeli ja bym szedł w klasykę, czyli bardziej 510 lub 560.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.