Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, szuwi napisał:

 

Mówiłem Ci, że to świetny zegarek ?

 

Wszystko zaczęło się w dużej mierze przez Ciebie ;)

Mało komu udało się mnie przekonać do dwóch zegarków z rzędu a jeszcze w tak krótkim czasie to już nikomu!


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pisar napisał:

 

Wszystko zaczęło się w dużej mierze przez Ciebie ;)

Mało komu udało się mnie przekonać do dwóch zegarków z rzędu a jeszcze w tak krótkim czasie to już nikomu!

 

Ale nie wygłupiaj się i nie kupuj obu, bo zawału z zazdrości dostanę! ?

A na poważnie - IMO każdy z tych dwóch zegarków jest świetny. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Dorian06 napisał:

To Twojego dzieła pierwszy pasek?

Nie pierwszy, ale do akceptowalności dzieła to jeszcze daleko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan subów w kolekcji przywrócony:)09fc746c759da456de3610842357f771.jpg


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2020 o 14:53, zielony.m napisał:

Stan subów w kolekcji przywrócony:)

Gratki. 
u mnie dzien mija tak ;) 

18266119-B371-4872-88D4-A090D2EA61C7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sanik napisał:

Nie pierwszy, ale do akceptowalności dzieła to jeszcze daleko ;)

Trening czyni mistrza.

 

Godzinę temu, zielony.m napisał:

Stan subów w kolekcji przywrócony:)

Niech się nosi.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

To z pamik z trytem? Graty Michał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
21 godzin temu, pisar napisał:

Odświeże temat :) 

Miałem okazję pomacać kilka PAMów.

 

Nigdy nie byłem ani wyznawcą ani przeciwnikiem marki. Od czasu do czasu nachodziły mnie PAMowe przemyślenia i na tym się kończyło. Jednak po kontakcie osobistym jestem oczarowany ich blaskiem.

Mają te zegarki w sobie coś co chwyta. Ciężko mi to opisać ale nieczęsto tak mam z zegarkami. 

Nie ma wskazówek ze złota, nie ma kosmicznych materiałów i wymyślania koła od nowa...jest tylko oryginalny design, który w 100% się broni i czaruje. 

To jeden z tych brandów gdzie na żywo zegarek zyskuje ogromnie.

 

Miałem podobnie, gdy wiele lat temu "zderzyłem się" na żywo z zegarkami Panerai. Niestety 18,5 cm obwodu nadgarstka zweryfikowało moje zamierzenia i dziś jedynym sensownym dla mnie wyborem jest PAM233. Czasami męczy mnie myśl o zakupie 233.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
23 minuty temu, McIntosh napisał:

 

Miałem podobnie, gdy wiele lat temu "zderzyłem się" na żywo z zegarkami Panerai. Niestety 18,5 cm obwodu nadgarstka zweryfikowało moje zamierzenia i dziś jedynym sensownym dla mnie wyborem jest PAM233. Czasami męczy mnie myśl o zakupie 233.

Wiele przemawia za tym zegarkiem. Szkoda czasu na wymienianie zalet - prezencja, rezerwa, dokładność, ciekawie wyeksponowane funkcje. Też mam do niego sentyment. Było, minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeże temat  
Miałem okazję pomacać kilka PAMów.
 
Nigdy nie byłem ani wyznawcą ani przeciwnikiem marki. Od czasu do czasu nachodziły mnie PAMowe przemyślenia i na tym się kończyło. Jednak po kontakcie osobistym jestem oczarowany ich blaskiem.
Mają te zegarki w sobie coś co chwyta. Ciężko mi to opisać ale nieczęsto tak mam z zegarkami. 
Nie ma wskazówek ze złota, nie ma kosmicznych materiałów i wymyślania koła od nowa...jest tylko oryginalny design, który w 100% się broni i czaruje. 
To jeden z tych brandów gdzie na żywo zegarek zyskuje ogromnie. Oglądanie miliona zdjęć i filmów na YT nie zbliży nawet w 50% do tego zegarka. Dla brandu to zdecydowany minus ale cóż poradzić.
 
PAMy spodobały mi się na tyle, że jestem w stanie zrewidować swoje zegarkowe plany i poważnie pomyśleć nad PAMem. Zwłaszcza, że nadchodzi ciepła pora i koniec wąskich rękawów i kurtek  
 
Mam mały nadgarstek więc wchodzą w grę tylko modele 42mm oraz seria DUE, która jest sztosem ze względu na swoje wymiary! Niestety w DUE nie ma modelu spełniającego w 100% moje preferencje.
Póki co jestem oczarowany modelem 1392 i nawet nie przeszkadza mi koperta 1950 za która nie przepadałem.
 
Czy dołącze do Waszego klubu jako pełnoprawny członek, czas pokaże  
 
 
@krisp1 pokaż Panu ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, McIntosh napisał:

 

Miałem podobnie, gdy wiele lat temu "zderzyłem się" na żywo z zegarkami Panerai. Niestety 18,5 cm obwodu nadgarstka zweryfikowało moje zamierzenia i dziś jedynym sensownym dla mnie wyborem jest PAM233. Czasami męczy mnie myśl o zakupie 233.

 

233 to dla mnie ideał tej marki, niestety z nadgarstkiem 17,5cm mogę sobie tylko pooglądać w necie ;)

 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, McIntosh napisał:

 

Miałem podobnie, gdy wiele lat temu "zderzyłem się" na żywo z zegarkami Panerai. Niestety 18,5 cm obwodu nadgarstka zweryfikowało moje zamierzenia i dziś jedynym sensownym dla mnie wyborem jest PAM233. Czasami męczy mnie myśl o zakupie 233.

A RO miało 41 mm? Bo to kawał zegarka jest w tym kształcie. ( pomijając grubość która jest z tych lżejszych naturalnie ) 44 mm Luminorów, o ile nie są zbyt grube, nie powinno wyglądać na dużo większe. 233 to oczywiście nie najcieńszy zegarek ale jak się chce komplikacje i sferyczny szafir w diverze to nie ma lekko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
1 godzinę temu, desmo napisał:

A RO miało 41 mm? Bo to kawał zegarka jest w tym kształcie. ( pomijając grubość która jest z tych lżejszych naturalnie ) 44 mm Luminorów, o ile nie są zbyt grube, nie powinno wyglądać na dużo większe. 233 to oczywiście nie najcieńszy zegarek ale jak się chce komplikacje i sferyczny szafir w diverze to nie ma lekko. 

 

Royal Oak Ref. 15300 miał 39 mm, Ref. 15500 ma 41 mm, ale idealnie siadł na mojej łapie. Tu jednak piszemy o Panerai, więc nie kontynuuję tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu, korzystając z okazji pojawienia się w wątku mam 2 pytania ? 

 

1. Napiszesz coś o współczesnych mechanizmach Panerai? Mam na myśli konkretnie P.3000 i P6000. Gdzieś w czeluściach internetu widziałem zdania, że to nie są 100% inhousy, ponieważ są to mechanizmy zaprojektowane przez zewnętrzną firmę. Informacji o mechanizmach bazujących na JLC, Piaget, Rolex, Unitas, ETA jest stosunkowo wiele, ale o współczesnych wyżej wymienionych już nie.

 

2. Spotkałem się z opinią mojego zegarmistrza o mechanizmach OP X/Unitas, że są to najbardziej robocze z wołów we współczesnych zegarkach  ? Argumentował to tym, że linia tych mechanizmów wywodzących się z kieszonek, powoduje, że osie, łożyska, czopy i powierzchnie styków roboczych są bardzo duże w porównaniu do popularnych mechanizmów automatycznych. Zastanawiam się, czy współczesne mechanizmy jak właśnie P.3000 i P.6000, z racji swoich rozmiarów również można uznać za conajmniej tak samo trwałe jak OP X/Unitas? Jeśli dobrze pojmuję to sama wielkość mechanizmu nie musi oznaczać, że wszelkie kluczowe elementy mają takie same rozmiary/trwałość. Czy pokusiłbyś się o kilka zdań porównujących te mechanizmy?

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Wydaje mi się, że tutaj powinien wypowiedzieć się praktyk, serwisujący te mechanizmy. Co najczęściej uszkadza się w unitasach? Ostatnio komuś z forum urwała się sprężyna w 0. Ale biorąc pod uwagę jak użytkowany był ten zegarek, to wcale się nie dziwię (od lat w ruchu?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zegarmistrz, który przerobił już kopę takich werków i może porównać ich zużycie z innymi mechanizmami.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Mariuszu, korzystając z okazji pojawienia się w wątku mam 2 pytania


Wydaje mi się, że tutaj powinien wypowiedzieć się praktyk, serwisujący te mechanizmy.


Dokładnie. Zegarmistrz, który przerobił już kopę takich werków i może porównać ich zużycie z innymi mechanizmami.


Przemyślenia mam, ale wobec powyższego nie będę się narzucał ze swoimi opiniami. Czekamy na wypowiedź zegarmistrza - prawdopodobnie na święte nigdy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, McIntosh napisał:

 

Przemyślenia mam, ale wobec powyższego nie będę się narzucał ze swoimi opiniami. Czekamy na wypowiedź zegarmistrza - prawdopodobnie na święte nigdy.

 

 

 

 

 

Nie bądź taki, z chęcią poczytam  Twoje przemyślenia. Ew. Priv :)

3 godziny temu, hubex napisał:

Ostatnio komuś z forum urwała się sprężyna w 0. Ale biorąc pod uwagę jak użytkowany był ten zegarek, to wcale się nie dziwię (od lat w ruchu?).

Sprężyna poszła Piterowi, ale to nic nadzwyczajnego, mnie też strzeliła kiedyś w garniturowcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze P.3000 jest serwisowalny tylko w serwisie fabrycznym i kilku (na świecie) serwisach z autoryzacją pozwalającą serwisować ten mechanizm). Super niezawodny nie jest - w moim skończyła się jedna ze sprężyn naciągu (mechanizm ma 2).
Nie da się zrobić serwisu mechanizmu, tylko cały przegląd, w skład którego wchodzi rozkładanie koperty na czynniki pierwsze i masa zbędnych czynności, podczas których serwis w Monachium potrafi nieźle napsuć krwi.

 

Co do Unitasa, części dostępne, mechanizm prosty, naprawialny w wielu miejscach, za rozsądną kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, McIntosh napisał:

Przemyślenia mam, ale wobec powyższego nie będę się narzucał ze swoimi opiniami.

 

 

 

 

 

 

Przecież opinia, to z definicji ocena własna. Dlatego żadna opinia nie jest narzucająca się.

Nie ukrywam, że chętnie poczytałbym.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, lewandek napisał:

Po pierwsze P.3000 jest serwisowalny tylko w serwisie fabrycznym i kilku (na świecie) serwisach z autoryzacją pozwalającą serwisować ten mechanizm). Super niezawodny nie jest - w moim skończyła się jedna ze sprężyn naciągu (mechanizm ma 2).
Nie da się zrobić serwisu mechanizmu, tylko cały przegląd, w skład którego wchodzi rozkładanie koperty na czynniki pierwsze i masa zbędnych czynności, podczas których serwis w Monachium potrafi nieźle napsuć krwi.

 

Co do Unitasa, części dostępne, mechanizm prosty, naprawialny w wielu miejscach, za rozsądną kwotę.

 

 

To że P.3000 jest naprawiany tylko w serwisach Panerai w przeciwieństwie do Unitasów to raczej wszyscy tu wiedzą. Natomiast o ile wiem, to np. OP X to nie jest 6497 z grawerem 'Panerai' na płycie. Jest zmieniony układ regulatora chodu, częstotliwość półwahnięć podniesiona z 18000 do 21600, sprężyna (rezerwa chodu z 46h podniesiona do 56h, a rzeczywista ok 60-62h). Wydaje mi się, że jednak nie wszystkie części do OP X są dostępne poza autoryzowanymi serwisami.

 

Co do jednej ze sprężyn, to co to znaczy skończyła się? Pękła? W jakim to było modelu, ile miał lat, kiedy miał ostatni serwis, gdzie naprawiałeś, napiszesz coś więcej?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, McIntosh napisał:

Przemyślenia mam, ale wobec powyższego nie będę się narzucał ze swoimi opiniami. Czekamy na wypowiedź zegarmistrza - prawdopodobnie na święte nigdy.

 

 

 

 

 

Napisz, chętnie poczytam.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2020 o 15:24, Scaut napisał:

Gratki. 
 

 

 

W dniu 19.05.2020 o 15:56, Dorian06 napisał:

 

 

Niech się nosi.

 

W dniu 19.05.2020 o 18:01, hubex napisał:

To z pamik z trytem? Graty Michał!

 

 

A dziękuję;) La Bomba naprawdę wymiata;)

I przy okazji rodzinna fota39ae398b513ca8f9d4f18e43f1bb733d.jpg


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.