Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przez długi czas w ogóle nie czułęm i nie rozumiałem Panerajów. Taki "prostak" bez wodotrysków za taką cenę?

 

Aż któregoś razu siedziałem w samolocie niedaleko jakiegoś Włocha, który miał jeden z czarną tarczą. I wszystko od razu zrozumiałem :)  To był knockout, gapiłem się cały dwugodzinny lot. Dobrze, że byłem za nim i nie widział jak się wślipiam, bo pewnie naskarżyłby do stewardessy ;) 

 

Na razie próg wejścia dla mnie za wysoki. Ale w perspektywie kilku lat... 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.07.2020 o 23:47, MichTheOne napisał:

Ja przez długi czas w ogóle nie czułęm i nie rozumiałem Panerajów. Taki "prostak" bez wodotrysków za taką cenę?

 

Aż któregoś razu siedziałem w samolocie niedaleko jakiegoś Włocha, który miał jeden z czarną tarczą. I wszystko od razu zrozumiałem :)  To był knockout, gapiłem się cały dwugodzinny lot. Dobrze, że byłem za nim i nie widział jak się wślipiam, bo pewnie naskarżyłby do stewardessy ;) 

 

Na razie próg wejścia dla mnie za wysoki. Ale w perspektywie kilku lat... 

Na zywo zyskuja niemilosiernie - tez tak sie zakochalem... 😎 A wyzej same klasyki - gratki 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje ze 47 mm będzie jednak pasował rozmiarowo, niestety dzisiejsza przymiarka pokazuje ze moja przygoda z Panerai kończy się maksymalnie na 44-45 mm.

F9DF5582-C649-409A-8BE3-A2989E2BDE35.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety , łudziłem sie ze 3 mm więcej i nie będzie tragedii ale niestety bez względu na ujęcie wyglada to zle. 
Może Panerai jednak wypuści jakieś Submersible w rozmiarze 44 mm , byłby idealny. 
Ale generalnie ten carbotech na zdjęciach mnie jakoś nie przekonywał, to na żywo robi świetne wrażenie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma Suba w 44mm ?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten carbotech to wytrzymały materiał?

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Dorian06 napisał:

A nie ma Suba w 44mm ?

Ostatni Sub w rozmiarze 44 mm jaki był w ofercie to 1024 ale juz go nie produkują wiec kupno nowego jest praktycznie nie możliwe. 

6 minut temu, sanik napisał:

Ten carbotech to chyba łamliwy materiał, trzeba uważać.

Trzeba by poczytać ale może tak być ze jak sie dobrze przywali to po prostu pęka, kwestia jak dużej siły trzeba użyć . 
Fajne wrażenie robi faktura i wzór materiału no i przede wszystkim waga . Duży zegarek a wazy tyle co nic. 

Edytowane przez MacGege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Dorian06 napisał:

A nie ma Suba w 44mm ?

 

Jest świetny w stali 42mm


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
14 godzin temu, MacGege napisał:

Miałem nadzieje ze 47 mm będzie jednak pasował rozmiarowo, niestety dzisiejsza przymiarka pokazuje ze moja przygoda z Panerai kończy się maksymalnie na 44-45 mm.

 

Mam identyczny problem z Panerai przy czym 44 mm też nie zawsze dobrze układa mi się na ręku. Wiele zależy od profilu koperty, więc PAM 233 jest najbliższy mojego wyboru pod warunkiem, że zaakceptuję grubość koperty. Ciężki temat to Panerai. Zegarki fajne, ale przymiarka na żywo trochę studzi entuzjazm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, McIntosh napisał:

 

Mam identyczny problem z Panerai przy czym 44 mm też nie zawsze dobrze układa mi się na ręku. Wiele zależy od profilu koperty, więc PAM 233 jest najbliższy mojego wyboru pod warunkiem, że zaakceptuję grubość koperty. Ciężki temat to Panerai. Zegarki fajne, ale przymiarka na żywo trochę studzi entuzjazm.

Mam 1312 gdzie koperta jest identyczna stad ta nadzieja ze 3 mm nie zrobią większej różnicy , niestety 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
5 godzin temu, MacGege napisał:

Mam 1312 gdzie koperta jest identyczna stad ta nadzieja ze 3 mm nie zrobią większej różnicy , niestety 😕

 

3 mm więcej do średnicy koperty to bardzo dużo. Czasami 1 mm robi różnicę kiedy zegarek układa się na nadgarstku w limicie rozmiaru obwodu ręki. U mnie tak było podczas przymiarki Royal Oak Ref. 15500ST vs Offshore Diver Ref. 15710ST. Ten 1 mm więcej średnicy koperty Offshore Diver to już było dla mnie za dużo w porównaniu do Ref. 15500, który leżał idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, McIntosh napisał:

 

3 mm więcej do średnicy koperty to bardzo dużo. Czasami 1 mm robi różnicę kiedy zegarek układa się na nadgarstku w limicie rozmiaru obwodu ręki. U mnie tak było podczas przymiarki Royal Oak Ref. 15500ST vs Offshore Diver Ref. 15710ST. Ten 1 mm więcej średnicy koperty Offshore Diver to już było dla mnie za dużo w porównaniu do Ref. 15500, który leżał idealnie.

Nie do końca się zgadzam.... zdecydowanie ważniejsze w wygodzie zegarka jest rozmiar l2l niż średnica .... do tej pory nie rozumiem dlaczego producenci nie podają tego jako standardowa informacje o zegarkach...  ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
6 godzin temu, McIntosh napisał:

 

Mam identyczny problem z Panerai przy czym 44 mm też nie zawsze dobrze układa mi się na ręku. Wiele zależy od profilu koperty, więc PAM 233 jest najbliższy mojego wyboru pod warunkiem, że zaakceptuję grubość koperty. Ciężki temat to Panerai. Zegarki fajne, ale przymiarka na żywo trochę studzi entuzjazm.

Koperta pama 233 ma dość niski profil, jak na Panerai oczywiście. Grubość robi luneta, szkło i to czego się nie zauważa na początku (przynajmniej moim przypadku) - mocno wypukły dekiel. Paski przełożone z 1312 okazywały się za ciasno ustawione (zapięcie motylkowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
43 minuty temu, Scaut napisał:

Nie do końca się zgadzam.... zdecydowanie ważniejsze w wygodzie zegarka jest rozmiar l2l niż średnica .... do tej pory nie rozumiem dlaczego producenci nie podają tego jako standardowa informacje o zegarkach...  ☺️

 

Słuszna uwaga. Przeważnie uszy (czy tam ucha, jak kto woli) koperty wystające poza obwód nadgarstka zawalają temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

284e82d3cead1b959aed0e160cc3ccbd.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż chciałoby się zasugerować zgadywanie default_smile.png

 

Szafir, ale też daje radę

 

Ps: dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.