Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie po przybliżeniu widać ten „proszek z lumy”. Nie wyglada to jakoś tragicznie ale tez nie wyglada to super. Mam dwa pamy na kanapce. Ani jeden nie ma tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ledr napisał:

Myślicie, że do tego też taka oliwkowa guma by pasowała? Lumę ma beżową, taką w stylu vintage. A jeszcze pytanie do posiadaczy modeli "kanapkowych": czy u was też ta widoczna warstwa lumy w otworach tarczy przypomina kryształki soli, jakby trochę nierówno nałożone?

 

 

Dla mnie jest ewidentnie coś nie tak i ta luma jest uszkodzona abo jakoś się "zmutowała" pod wpływem światła/wilgoci co nie powinno mieć miejsca.

Ja bym z takim czymś oddał zegarek po zakupie albo ewentualnie serwis w ramach reklamacji (powinieneś mieć 8 lat jeżeli pierwszy właściciel ją przedłużył). W tej cenie to jest dla mnie niedopuszczalne.

 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, pisar napisał:

 

Dla mnie jest ewidentnie coś nie tak i ta luma jest uszkodzona abo jakoś się "zmutowała" pod wpływem światła/wilgoci co nie powinno mieć miejsca.

Ja bym z takim czymś oddał zegarek po zakupie albo ewentualnie serwis w ramach reklamacji (powinieneś mieć 8 lat jeżeli pierwszy właściciel ją przedłużył). W tej cenie to jest dla mnie niedopuszczalne.

 

 

Zacząłem się bliżej temu przyglądać i porównywać ze zdjęciami z netu dopiero dzisiaj rano. Nie znam się na chemii/fizyce, ale to trochę tak wygląda, jakby pod wpływem wilgoci luma się zbryliła, wygląda jak drobne kryształki nałożone na spodni dysk z "kanapki". Jest też nieco bledsza od lumy na wskazówkach. Po otworzeniu pudełka zaraz jak dostarczył go kurier widziałem jakby kondensację wilgoci na szkle i tam gdzie gumowa osłonka przylegała do koperty. Myślałem, że to kwestia różnicy temperatur, bo leciał kilka godzin wcześniej samolotem do Polski i może był schłodzony w luku, po czym ogrzany do temperatury domowej. Wilgoć widziałem tylko na zewnątrz, nie było śladu pod szkłem, wystarczyło przetrzeć lekko ściereczką. Zaraz napiszę do sprzedawcy, a swoją drogą: z reklamacjami wysyła się pamy do Niemiec (Monachium)? Kupowany był też w Niemczech...

Edyta: Ta rozszerzona gwarancja, z tego co rozumiem, dotyczy tylko modeli wyprodukowanych w ciągu dwóch ostatnich lat, a mój ma datę produkcji 2017...

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacząłem się bliżej temu przyglądać i porównywać ze zdjęciami z netu dopiero dzisiaj rano. Nie znam się na chemii/fizyce, ale to trochę tak wygląda, jakby pod wpływem wilgoci luma się zbryliła, wygląda jak drobne kryształki nałożone na spodni dysk z "kanapki". Jest też nieco bledsza od lumy na wskazówkach. Po otworzeniu pudełka zaraz jak dostarczył go kurier widziałem jakby kondensację wilgoci na szkle i tam gdzie gumowa osłonka przylegała do koperty. Myślałem, że to kwestia różnicy temperatur, bo leciał kilka godzin wcześniej samolotem do Polski i może był schłodzony w luku, po czym ogrzany do temperatury domowej. Wilgoć widziałem tylko na zewnątrz, nie było śladu pod szkłem, wystarczyło przetrzeć lekko ściereczką. Zaraz napiszę do sprzedawcy, a swoją drogą: z reklamacjami wysyła się pamy do Niemiec (Monachium)? Kupowany był też w Niemczech...
Edyta: Ta rozszerzona gwarancja, z tego co rozumiem, dotyczy tylko modeli wyprodukowanych w ciągu dwóch ostatnich lat, a mój ma datę produkcji 2017...
Zobacz na stronie PAM , po wbiciu numerów powinno być widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Bartek79 napisał:

Michal - pamiętaj co Ci grozi jak sprzedasz ten zegar 🤣

wiem  wiem 😉wpiere...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.
03c6752b55d7363d6153ea9078f26faf.jpg&key=fbb4c0a91d9db995fe47c3ba4016a1529e6b0d7054a8d9170dc81a9f8a884083

Sprzedawał koleś ponoć szanowany w środowisku i mówił „Panie patrz Pan jaki tu mechanizm piękny ...” no to wziąłem
Poniżej niechcąco wkleiła się fota z wątku-nie umiem usunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, pokaż z przodu. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zaczęta strona, unitas rządzi 😜

 

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki spacer w lesie

IMG_8062.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fac56f22a3aef02fff44a967a008d1b7.png&key=6f8062ccb7b0de10d5e91a053eb37ec8bce7f0805a1dbcdd4badf862a0647d26
No dobra...
Ja pierdziele, ktoś Ci fejka sprzedał

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, nomysz4 napisał:


Tani był wiec nie marudziłem emoji41.png
A Fun jak z ori emoji2371.pngemoji2957.png

Czyli nie ma dość, że podróba, to jeszcze kradziony... Życie.. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktorys z kolegow chcialby miec w kolekcji 425- jest na bazarze 😉

Mam cos na oku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pawel007 napisał:

Jezeli ktorys z kolegow chcialby miec w kolekcji 425- jest na bazarze 😉

Mam cos na oku 

Kolego, widzę, że bujasz się już dosyć długo. Rozwazales żeby wrzucić na Fb w odpowiednich grupach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bujam sie kolego tylko rozterka- zostawic czy puscic w swiat. Takie tam rozterki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pawel007 napisał:

Nie bujam sie kolego tylko rozterka- zostawic czy puscic w swiat. Takie tam rozterki.....

Ja bym go zostawił.

A czym go chcesz zastąpić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.