Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie prośba o pomoc i wsparcie.

Szukam gumy do PAMa. Seryjny jest zbyt twardy i za mało elastyczny (ten z dużym napisem "Officine Panerai" wzdłuż paska).

Natomiast ten ze zdjęcia poniżej jest wręcz idealny...miękki, elastyczny i idealnie przylega do ręki.

 

Czy macie jakieś sprawdzone paski do PAMów w podobnym klimacie jak ten ze zdjęcia?

Szukam czegoś w rozmiarze 22mm. Zanim zdecyduję się na firmową gumę być może są jakieś ciekawe alternatywy?

 

 

Panerai rubber.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Horus jeśli wizualnie odpowiada


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny! super że T dial!


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pepepatryk napisał:

 


Świetny zegarek!! Gratuluje

 

Dzięki !😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pisar napisał:

Panowie i Panie prośba o pomoc i wsparcie.

Szukam gumy do PAMa. Seryjny jest zbyt twardy i za mało elastyczny (ten z dużym napisem "Officine Panerai" wzdłuż paska).

Natomiast ten ze zdjęcia poniżej jest wręcz idealny...miękki, elastyczny i idealnie przylega do ręki.

 

Czy macie jakieś sprawdzone paski do PAMów w podobnym klimacie jak ten ze zdjęcia?

Szukam czegoś w rozmiarze 22mm. Zanim zdecyduję się na firmową gumę być może są jakieś ciekawe alternatywy?

Może hirsch extreme

 

55 minut temu, Scaut napisał:

Taka nowość na łapce  😉

 

Gratuluję. Fajny Sub. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

@szymon__k tylko T dial brałem pod uwagę przy subie do kolekcji. A ze trafiła się seria A to już w ogóle jestem zadowolony 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scaut - świetny model, gdyby nie to, że od dawna uparłem się na Luminora 1950, to pewnie bym rozważał takiego suba😀 Tymczasem odesłałem 1392 do sprzedawcy i czekam na zwrot kasy, pierwsze podejście niezbyt udane, ale tym razem biorę nówkę, pama 722. Nie zwróciłem uwagi, żeby ktoś na forum chwalił się bransoletą z modelu po 2017 roku, możecie coś na jej temat powiedzieć/napisać, jeżeli mieliście w ręku?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ledr napisał:

@Scaut - świetny model, gdyby nie to, że od dawna uparłem się na Luminora 1950, to pewnie bym rozważał takiego suba😀 Tymczasem odesłałem 1392 do sprzedawcy i czekam na zwrot kasy, pierwsze podejście niezbyt udane, ale tym razem biorę nówkę, pama 722. Nie zwróciłem uwagi, żeby ktoś na forum chwalił się bransoletą z modelu po 2017 roku, możecie coś na jej temat powiedzieć/napisać, jeżeli mieliście w ręku?

Dla mnie Pam i bransoleta to dwa różne światy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sanik napisał:

Dla mnie Pam i bransoleta to dwa różne światy.

Podejrzewam, że zaraz po zakupie zdejmę bransę i założę pasek, ale najpierw chcę się przekonać organoleptycznie, jak ten kajdan leży i jak to się na żywo zgrywa. Jestem uparty, wiec nie odpuszczę tej koperty i tarczy (bo 722 to właśnie 1392 na kajdanie), miałem go kilka dni na ręku i upewniłem się, że ten rozmiar i koperta do mnie gadają. Swoją drogą, wiele lat temu kolega pokazał mi swojego pama (radiomir, nie pamiętam, już który) i moja reakcja była bardzo sceptyczna. Dopóki nie założyłem, nie przyjrzałem się z bliska detalom, nie poczułem takiego przyjemnego i szybko mijającego dyskomfortu związanego z wielką kopertą😉 Pierwsze wizualne wrażenia nie zawsze się sprawdzają - w moim przypadku przynajmniej...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, jimmy6 napisał:

Gratuluję!

Dzięki ! 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowej odsłonie na weekend 😉 miłego..

20201114_174203.jpg

Edytowane przez gasp50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w nowej odsłonie na weekend  miłego..
20201114_174203.thumb.jpg.be377f539f3ea360de1392dd43ffb596.jpg

Pasek sam robiłeś?

Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ledr napisał:

@Scaut - świetny model, gdyby nie to, że od dawna uparłem się na Luminora 1950, to pewnie bym rozważał takiego suba😀 Tymczasem odesłałem 1392 do sprzedawcy i czekam na zwrot kasy, pierwsze podejście niezbyt udane, ale tym razem biorę nówkę, pama 722. Nie zwróciłem uwagi, żeby ktoś na forum chwalił się bransoletą z modelu po 2017 roku, możecie coś na jej temat powiedzieć/napisać, jeżeli mieliście w ręku?

 

Cieszę się, że udało się zwrócić i to tak szybko, sprawnie i bez problemów.

 

Gdzie kupujesz 722 i nowego czy używkę?

Ja go widziałem na żywo na bransolecie i uważam, że to trochę strata kasy. PAM i bransa niespecjalnie się komponują a "przepłacasz jakieś 4-5k tylko za bransoletę, którą najprawdopodobniej zdejmiesz tak jak piszesz powyżej.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - gdzie w Warszawie można zobaczyć i przymierzyć Pama 560, 562 i 510? Jansen, Kruk i Apart to wiem ale może jest ktoś jeszcze? Jakie jeszcze modele możecie poradzić w stylu tych wymienionych powyżej? No i gdzie najlepiej z Waszego doświadczenia kupić jak już się zdecyduje na konkretny zegarek?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pisar napisał:

 

Cieszę się, że udało się zwrócić i to tak szybko, sprawnie i bez problemów.

 

Gdzie kupujesz 722 i nowego czy używkę?

Ja go widziałem na żywo na bransolecie i uważam, że to trochę strata kasy. PAM i bransa niespecjalnie się komponują a "przepłacasz jakieś 4-5k tylko za bransoletę, którą najprawdopodobniej zdejmiesz tak jak piszesz powyżej.

Póki co na koncie nie mam jeszcze zwróconej kasy, ale podobno w piątek wyszedł przelew z Niemiec. Kupuję nówkę w Polsce (tzn. przez polską firmę), a cena nie jest aż o tyle wyższa przez kajdana. Bliżej 2K w stosunku do nowych 1392, których i tak nie sposób już w Europie dorwać, bo wszedł Twój 2392😀

Jak dojdzie 722, to napiszę i pochwalę się zdjęciami, a jeżeli kajdan nie podejdzie, to trudno, też się przyznam na forum - wiem za to, że sama koperta i reszta to dla mnie TEN pam (czyli wart dziesięciu innych😉). Pół pudła pasków już na niego czeka...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, rafiros napisał:

Koledzy - gdzie w Warszawie można zobaczyć i przymierzyć Pama 560, 562 i 510? Jansen, Kruk i Apart to wiem ale może jest ktoś jeszcze? Jakie jeszcze modele możecie poradzić w stylu tych wymienionych powyżej? No i gdzie najlepiej z Waszego doświadczenia kupić jak już się zdecyduje na konkretny zegarek?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Nigdzie indziej już nie ma. Wszystkie miejsca wymieniłeś.

Zamówić możesz w kruku każdy a decyzje podejmujesz jak już przyjdzie. Jeśli nie chcesz to dostaniesz zwrot zaliczki.

Z mojego doświadczenia najlepiej w Kruku w Hotelu Europejskim. W Aparcie panowie byli bardzo mili i ceny też ok. Tylko panowie trochę nieogary ;)  Jansen najmniej polecam (mało przyjazna cenowo).

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Waszymi radami 005 zostaje w domu i dzis pojechal na serwis, po 6 latach mu sie nalezye5bbaca45321f49e213c7fcc29b32aa9.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.