Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

Widzę koledzy stawiacie w tym pojedynku na Luminora 🙂  jak dobrze  policzyłem 6-2.

A dziwisz sie? 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

@artme w sumie to się nie dziwię 

Tez przez to przechodzilem. Radek jest super, ale jako kolejny zegar. Ta koronka w luminorze jest czadowa i niepowtarzalna czyniac cala koperte wyjatkowa. Radek juz bardziej "normalne" zegarki przypomina a do tego jest w nim cos "dziadkowego". Koperta luminora ma troche charakter sportowy i to w polaczeniu z oldskulową tarcza wyglada super. Najpierw luminor, pozniej ewentualnie radek 😉

 

ps

ja bym na Twoim miejscu poszukal 111, albo 112 na unitasie - to ponadczasowy model i dlugo Ci sie nie znudzi - taka klasyka

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1️⃣1️⃣1️⃣ polecam na początek 😜

IMG_20210527_132406.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sanik napisał(-a):

1️⃣1️⃣1️⃣ polecam na początek 😜

Polecam, polecam... 😡

Jak tak polecasz, to sprzedaj Koledze a nie tylko fotki wrzucasz... 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecam Radka w wersji 45mm i kuku nie robi ;)

IMG_1681.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, artme napisał(-a):

Polecam, polecam... 😡

Jak tak polecasz, to sprzedaj Koledze a nie tylko fotki wrzucasz... 😜

To z czym fotki będę wrzucał? 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dokładnie 😛

Chętnie nabędę drogą kupna w zamian za bony pieniężne NBP 😃

 

@artme właśnie przeglądam 111 i 112 i dużo ofert nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi skubańca w Monachium wyregulowali, że przez miesiąc kilka sekund raptem dodał:

0AB142D9-451F-4230-963F-88ECBDD12BB8.thumb.jpeg.013cec7741d0b0202fcbe8a7324b6d96.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

 

@artme właśnie przeglądam 111 i 112 i dużo ofert nie ma

Wiem... nie jest latwo i trzeba uwazac, ale sie trafiaja - w tym tygodniu bylem juz umowiony na jednego 111 z PL, ale koles kilka dni pozniej odpisal, ze sprzedal - trza polowac - wiecej satysfakcji i radosci pozniej 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB na PP wisi 111 / z tego co widzę. Sprawdziłem przed chwilą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eisbar03 napisał(-a):

@memento mori koncepcja jest taka by był to codzienny zegarek, więc noszony dość często. Tutaj na zdjęciach Luminor jest faktycznie w automacie, ale jeśli już padnie na Luminora to chciałbym go w manualu.

W sumie to nie widzę jakichś większych przeciwskazań do manuala 🙂 nie będzie mi to przeszkadzało by go nakręcić co 3 dzień.

 

Po przymiarkach mam takie spostrzeżenie, że 42 mm jest idealne w przypadku Luminora i to za nim przemawia. Wizualnie również mi się bardzo podoba. Natomiast 44 mm to dla mnie już za duży sprzęt. Luminor 42 mm układa się idealnie na ręce.

 

O dziwo Radiomir 45 mm leżał zadziwiająco dobrze, ale niestety nie ma możliwości w polskich salonach porównać z Radiomirem 42 mm. 

Coś czuję, że w przypadku Radiomira wygrałby 42 mm 🙂

 

Łatwo nie jest z wyborem.

 

Widzę koledzy stawiacie w tym pojedynku na Luminora 🙂  jak dobrze  policzyłem 6-2.

 

Koperta luminora 44 bettarini nosi się wygodniej niż luminor 42 1950 imo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Scaut napisał(-a):

Koperta luminora 44 bettarini nosi się wygodniej niż luminor 42 1950 imo...

Cenna wskazówka 🙂 dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Scaut napisał(-a):

Koperta luminora 44 bettarini nosi się wygodniej niż luminor 42 1950 imo...

Najlepiej porównać, ja też doszedłem do takiego samego wniosku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Scaut napisał(-a):

Koperta luminora 44 bettarini nosi się wygodniej niż luminor 42 1950 imo...

 

Bardzo generalizujesz.

Ja mam rękę mniejszą i koperta 44 Bettarini jest mega niewygodna przy tej 42mm w wersji 1950.


Ja bym powiedział tak: masz łape na 44mm to bettarini, masz chudą witkę to 42 mm.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, artme napisał(-a):

Pierwszy zakup na chrono z przesylka, ...mocno licze, ze przyjdzie przed czwartkiem... 😋

od profi sprzedawcy z Europy moze byc nastepnego dnia po wplaceniu kasy, niektorzy wysylaja samolotem,
nawet jesli kupowales przez Trusted Checkouts radze zatrzymac kuriera i w jego obecnosci sfilmowac unboxing ; )


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś była jeszcze raz przymiarka Luminora 44 mm.
Leży dobrze
Przynajmniej tak mi się wydaje

Z tematem prześpię się do jutra ale klmaka można powiedzieć już zapadła.2c5cff18c052e0165198f827e5173bb3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

Dziś była jeszcze raz przymiarka Luminora 44 mm.
Leży dobrze emoji3.png
Przynajmniej tak mi się wydaje emoji4.png

Z tematem prześpię się do jutra ale klmaka można powiedzieć już zapadła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest ok 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pisar napisał(-a):

 

Bardzo generalizujesz.

Ja mam rękę mniejszą i koperta 44 Bettarini jest mega niewygodna przy tej 42mm w wersji 1950.


Ja bym powiedział tak: masz łape na 44mm to bettarini, masz chudą witkę to 42 mm.

Ja nie mam łapy bo raptem 17cm i bettarini jest dużo wygodniejsza niż 42 1950. To oczywiście moja opinia ale widzę ze koledzy powyżej tez ją podzielają co nie oznacza ze ty masz inne odczucia i inne zdanie które oczywiście szanuje. 

 

a jak masz łapę to 47cm w kopercie 1950 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, artme napisał(-a):

Tez przez to przechodzilem. Radek jest super, ale jako kolejny zegar. Ta koronka w luminorze jest czadowa i niepowtarzalna czyniac cala koperte wyjatkowa. Radek juz bardziej "normalne" zegarki przypomina a do tego jest w nim cos "dziadkowego". Koperta luminora ma troche charakter sportowy i to w polaczeniu z oldskulową tarcza wyglada super. Najpierw luminor, pozniej ewentualnie radek 😉

 

ps

ja bym na Twoim miejscu poszukal 111, albo 112 na unitasie - to ponadczasowy model i dlugo Ci sie nie znudzi - taka klasyka

Artme ,  trafiłeś w punkt. W radiomirze dziadkowa jest koronka.

Edytowane przez deepex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme @deepex po dzisiejszej przymiarce i jeszcze raz porównaniu Luminora do Radiomira, potwierdzam.

Radiomir dziadkowiec 🙂  jeśli już to jako kolejny a nie jako pierwszy.

Wygrał zdecydowanie Luminor.

 

Ten, który dziś mierzyłem Luminor Base Logo PAM01084 pomimo iż nie ma sandwich dial i przeźroczystego dekla bardzo mi się spodobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć a gdzie robiłeś przymiarkę tego PAM01084 ??


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, deepex napisał(-a):

Artme ,  trafiłeś w punkt. W radiomirze dziadkowa jest koronka.

Sami jestescie dziadkowi 😉

koronka sie nie wbija . Mam 47 i zero ran na nasgarstku. Jest oki

A1AD065C-3160-4245-B7A9-7B7D57EBF040.jpeg

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie wieczorne przemyślenia mam 🙂

Odpowiedź raczej wiem jaka będzie, ale jednak zapytam.

 

Czy kupić na początek przygody z PAMem entry level - czyli Luminor Base Logo PAM01084 ( nowy z salonu ) czy szukać zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami 111 albo 112 ( kilkunastoletni w bdb stanie ) ?

Tak, wiem 111 to klasyka a entry level to tylko entry level.

 

Wybaczcie może oczywiste pytanie, ale jestem nowicjuszem jeśli chodzi o PAMa, a przewertowany na wskroś internet oraz YT wcale nie ułatwia mi decyzji.

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

Panowie, takie wieczorne przemyślenia mam 🙂

Odpowiedź raczej wiem jaka będzie, ale jednak zapytam.

 

Czy kupić na początek przygody z PAMem entry level - czyli Luminor Base Logo PAM01084 ( nowy z salonu ) czy szukać zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami 111 albo 112 ( kilkunastoletni w bdb stanie ) ?

Tak, wiem 111 to klasyka a entry level to tylko entry level.

 

Wybaczcie może oczywiste pytanie, ale jestem nowicjuszem jeśli chodzi o PAMa, a przewertowany na wskroś internet oraz YT wcale nie ułatwia mi decyzji.

111/112/177/000/001/510/560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.