Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

No i dobrze wybrałeś 👏👏👏👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to już oficjalnie, dołączam do klubu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Gratuluje, super zegarek, mam nadzieje, że będzie Cię długo cieszył. U mnie zaraz będą 2 lata od zakupu PAMa, nówka 560. Długo dojrzewałem do tego żeby skonfrontować się ze swoim zegarkowym marzeniem. Jest to mój „najulubieńszy” zegarek. Po nim kupiłem jeszcze kilka innych fajnych zegarków, ale żaden inny nie dał mi tyle radości i turboendorfiny co właśnie PAM. Powili dojrzewam do następnego Panerai… powoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eisbar03 napisał(-a):

No to już oficjalnie, dołączam do klubu

Jednak 1084. 

Niech cieszy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pepepatryk dziękuję.

PAMa zawsze oglądałem przez szybę salonów zegarkowych. Podobały mi się ale twierdziłem, że są za duże i takie tam... oczywiście nigdy nie mając go na ręce 😃

Odkąd przymierzyłem i zmierzyłem się z nim nie mógł mi wyjść z głowy 🙂

Póki co jestem zachwycony i myślę, że to uczucie długo mnie nie opuści.

@Dorian06 tak, jednak 1084. 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eisbar03 napisał(-a):

No to już oficjalnie, dołączam do klubu
06f6934985a42290a2a114d5dc69ab29.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gratulacje, niech się dobrze nosi 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdublowane gratulacje 🤣🤣🤣

Edytowane przez fugas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie razem z Toba i uwierz - czekalem i marzylem o wielu zegarkach i radosc byla zawsze przy odbiorze, ale Panerai to cos zupelnie innego 😍 - nie umiem tego wytlumaczyc - kto juz raz mial a sie pozbyl, to chyba do konca zycia bedzie gdzies z tylu glowy do niego wracac 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme dziękuję bardzo, cieszę się jak małe dziecko hehehe, banan nie schodzi mi z pyska :D

Najlepsza w tym wszystkim jest moja małżonka, już 3 razy na swoją rękę zakładała i pytała...ale pożyczysz 🤪 i to ona przyczyniła się do zakupu namawiając, namawiając i jeszcze raz namawiając.

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

Najlepsza w tym wszystkim jest moja małżonka, już 3 razy na swoją rękę zakładała i pytała...ale pożyczysz 🤪 i to ona przyczyniła się do zakupu namawiając, namawiając i jeszcze raz namawiając.

Nie uwierzysz, ale moja ukochana caly czas przy kazdym nowym zakupie i tak mowi - "i tak dla mnie ten pam 233 najlepiej do ciebie pasowal i w nim wygladales" 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eisbar03 napisał(-a):

@pepepatryk dziękuję.

PAMa zawsze oglądałem przez szybę salonów zegarkowych. Podobały mi się ale twierdziłem, że są za duże i takie tam... oczywiście nigdy nie mając go na ręce 😃

Odkąd przymierzyłem i zmierzyłem się z nim nie mógł mi wyjść z głowy 🙂

Póki co jestem zachwycony i myślę, że to uczucie długo mnie nie opuści.

@Dorian06 tak, jednak 1084. 

Dzięki

Gratki i witaj w klubie!  

Odkładaj na kolejnego... 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, artme napisał(-a):

Nie uwierzysz, ale moja ukochana caly czas przy kazdym nowym zakupie i tak mowi - "i tak dla mnie ten pam 233 najlepiej do ciebie pasowal i w nim wygladales" 😁

Poprzedni zakup to też była jej podpowiedź 😀 a dziś przy odbiorze PAMa już kolejną wskazówkę usłyszałem hehehe i muszę się z nią zgodzić ma rację 😄  tak więc kolejny cel już jest teraz tylko sfinalizować.

@wieloryb dzięki wielkie , kolejny PAM już upatrzony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te Panerai, po obejrzeniu tych wszystkich zdjęć będzie to najprawdopodobniej mój następny zakup;) czy werk P.5000 z 8 dniową rezerwą chodu jest godny rozważenia, ma któryś z kolegów taki model? Czy bezpieczniej byłoby się rozejrzeć w modelach z 3 dniową rezerwą chodu?

Edytowane przez Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 10 dniowa rezerwa to bardzo duży plus... Przy 10 zegarkach w rotacji bardzo przydatna.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, eisbar03 napisał(-a):

No to już oficjalnie, dołączam do klubu
06f6934985a42290a2a114d5dc69ab29.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gratuluję! Niech się dobrze nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, eisbar03 napisał(-a):

No to już oficjalnie, dołączam do klubu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Super ! Bardzo fajny model, logo + stalowe wskazówki robią robotę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Saint napisał(-a):

Piękne te Panerai, po obejrzeniu tych wszystkich zdjęć będzie to najprawdopodobniej mój następny zakup;) czy werk P.5000 z 8 dniową rezerwą chodu jest godny rozważenia, ma któryś z kolegów taki model? Czy bezpieczniej byłoby się rozejrzeć w modelach z 3 dniową rezerwą chodu?

Posiadam 560 z tym werkiem,

Mechanizm potrafi przyspieszyć pare minut zaraz po nakręceniu, potem się stabilizuję.

Zauważyłem, ze jak go nakręcam co 7 -8 dni to ten efekt nie występuje, więc unikam teraz dokręcania w ciągu tygodnia.

Mój PAM jest z pierwszej serii bez kanapki, podobno późniejsze wpusty zostały w jakiś sposób poprawione, może koledzy z młodszymi egzemplarzami się wypowiedzą.

generalnie polecam ten werk.

z 3 dniową rezerwą posiadałem 00514, był napewno stabilniejszy.

Poszukaj, podawałem gdzieś tutaj dokładność oraz rezerwę dla poszczególnych modeli które posiadałem.

 

Edytowane przez fugas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za poradę, potwierdza się więc problem opisywany na zagranicznych forach z gubieniem kilku minut. Zastanawiałem się właśnie, czy ten werk z 8 dniową rezerwą chodu już dopracowali lub czy jeżeli po nakręceniu do oporu odczekam godzinkę i skoryguję czas (takie porady wyczytałem) / nie będę dokręcać zegarka w ciągu tygodnia, to czy wówczas będzie trzymać w miarę dokładnie czas. Chodziłoby o nowy zegarek, więc łudzę się, że może coś producent w między czasie poprawił. Ewentualny serwis jak rozumiem wchodzi w grę tylko u Panerai (czy inny zegarmistrz sobie z nim również poradzi, podobnie jak z Unitasem)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 560 z 2018 na tym mechanizmie. Zegarek chodzi u mnie non stop kilka miesięcy. Bez sekundnika ciężko powiedzieć ile sekund uciekło po tygodniu, ale w moim przypadku jak go nakręcam raz w tygodniu i po paru miesiącach nie widać minutowych ucieczek względem zegara atomowego to można powiedzieć ze mechanizm się sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra wiadomość, ja myślałem o nowym 914 (też bez sekundnika), w najczystszej formie, tylko dwie wskazówki, o sekundy się więc nie martwię, tylko martwiły mnie te doniesienia o gubieniu kilku minut, ale jeżeli u Ciebie nic takiego nie występuje to chyba się skuszę na ten model ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kompletnie nie przykładam uwagi do tego czy przyspiesza ileś sekund czy minut, szczególnie że preferuję czystą postać tarczy PAMa a na niej nie ma podziałki minutowej ;) Trzeba się cieszyć z zegara a nie pilnować dokładności, od tego są Rolki i Zenity tudzież Omegi IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od podejścia każdego posiadacza do punktualności zegarka, to jednak przyjęte granice powinny być zachowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sanik napisał(-a):

Niezależnie od podejścia każdego posiadacza do punktualności zegarka, to jednak przyjęte granice powinny być zachowane.


Tez jestem tego zdania 👍 wiadomo, że zegarek mechaniczny nie będzie nigdy tak dokładny jak kwarc, ale powinien w miarę dobrze pokazywać czas, inaczej można kupić dla ozdoby bransoletkę, a nie zegarek;) Podziałki minutowej nie ma, ale trochę by mnie drażniło, że zegarek w cenie od 20k wzwyż, niedlugo po nakręceniu i ustawieniu poprawnego czasu, pokazuje np. 11:55 lub 12:05 w samo południe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.