Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, truesoul napisał(-a):

A ja kompletnie nie przykładam uwagi do tego czy przyspiesza ileś sekund czy minut, szczególnie że preferuję czystą postać tarczy PAMa a na niej nie ma podziałki minutowej ;) Trzeba się cieszyć z zegara a nie pilnować dokładności, od tego są Rolki i Zenity tudzież Omegi IMO.

 

Gdyby te zegarki nie kosztowały tyle co Rolex lub nawet więcej to może i bym się zgodził...jednak od zegarka za 25-50k oczekuję jakiejś lepszej dokładności.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje się w granicach +/- 3 min. mieszczą i to mi wystarczy, tak po prawdzie to tylko 190 trochę przyspiesza na tydzień - a resztę sobie ustawię przy nakręcaniu - ot cała moja filozofia z którą mi dobrze 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dobra wiadomość, ja myślałem o nowym 914 (też bez sekundnika), w najczystszej formie, tylko dwie wskazówki, o sekundy się więc nie martwię, tylko martwiły mnie te doniesienia o gubieniu kilku minut, ale jeżeli u Ciebie nic takiego nie występuje to chyba się skuszę na ten model

Ja mam 915 - nakręcam co 7 dni. Zegarek codziennie na ręce często 24 godziny na dobę
Maksymalnie gubi minutę na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm w moim 560 z 2017, pracuje bardzo stabilnie, mam go 4 rok, a poziom zadowolenia z jego posiadania nie osłabł ani na chwilę, wręcz przeciwnie, żaden inny zegarek nie dał mi tego czegoś... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to bardzo dobrze, klamka zapadła, pochwalę się jak zegarek dojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7️⃣2️⃣2️⃣🤘

IMG-20210530-141505-edit-84521346895435.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest ten Panerai Marina, gratuluję Leszek, gdyby nie to, że wybrałem klasykę i czystą tarczę, i gdybym szukał czegoś z sekundnikiem i datą, byłby to właśnie mój wybór;)

 

Choc przyznam, że Marina Sanika też się świetnie prezentuje 👍 Z początku zegarki Panerai wydawały mi się ładnie to ujmując „dziwne”, ale im więcej na nie patrzę, tym bardziej nie mogę oderwać od nich wzroku;)

Edytowane przez Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Saint napisał(-a):

Piękny jest ten Panerai Marina, gratuluję Leszek, gdyby nie to, że wybrałem klasykę i czystą tarczę, i gdybym szukał czegoś z sekundnikiem i datą, byłby to właśnie mój wybór;)

 

Choc przyznam, że Marina Sanika też się świetnie prezentuje 👍 Z początku zegarki Panerai wydawały mi się ładnie to ujmując „dziwne”, ale im więcej na nie patrzę, tym bardziej nie mogę oderwać od nich wzroku;)

Dzięki, jeden pam to zawsze kompromis, bo nie można mieć wszystkiego, co w różnych modelach, seriach i kopertach jest fajne. A dziwny? Dla mnie to zaleta, generalnie nie mam potrzeby równania do standardu czy jakiejś "normy", także estetycznej😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do znawców - jak oceniacie model Luminor Marina 00777? Do jakiej kwoty warto brać zegarek z 2019 roku, oczywiście pełen set?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, proki1971 napisał(-a):

Pytanko do znawców - jak oceniacie model Luminor Marina 00777? Do jakiej kwoty warto brać zegarek z 2019 roku, oczywiście pełen set?

Nie jestem znawcą choć już przerobiłem kilka pamów...😉 i zdecydowanie lepszy odbiór u mnie miały starsze referencje... 777 nie byłby moim pierwszym wyborem zwłaszcza na pierwszego pama... dlaczego...tylko wr100, wciskany dekiel, brak wkręcanych teleskopów... co do ceny to nie wiem dlatego tez się nie wypowiem ale nowy w 2019 z metki kosztował 4900euro. Pozdro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ledr napisał(-a):

7️⃣2️⃣2️⃣🤘

IMG-20210530-141505-edit-84521346895435.

Jak wypada porównanie 722 vs 1392?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Scaut napisał(-a):

😉777 nie byłby moim pierwszym wyborem zwłaszcza na pierwszego pama... dlaczego...tylko wr100, wciskany dekiel, brak wkręcanych teleskopów... 

Ja wybierając na swojego pierwszego PAMa 1084 - nie kierowałem się WR oraz tym czy jest wciskany czy zakręcany dekiel, bo wiem że jedyne gdzie może mój PAM zanurkować będzie łazienkowa wanna no najwyżej jezioro :D tak więc te parametry nie były dla mnie przeszkodą do zakupu.

WR300 mam w innym zegarku i jak na razie widział wannę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

Ja wybierając na swojego pierwszego PAMa 1084 - nie kierowałem się WR oraz tym czy jest wciskany czy zakręcany dekiel, bo wiem że jedyne gdzie może mój PAM zanurkować będzie łazienkowa wanna no najwyżej jezioro :D tak więc te parametry nie były dla mnie przeszkodą do zakupu.

WR300 mam w innym zegarku i jak na razie widział wannę :D

No i dobrze... to twoja decyzja i to Tobie ma się podobać zegarek! 😉 niemniej w przypadku OP można stanowczo napisać, że to co dobre to już było i za panowania obecnego Ceo raczej już nie wróci... 😩😩😩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Jak wypada porównanie 722 vs 1392?

To ten sam zegar, tylko do 722 jest bransoleta (tu na zdjęciu sprzed pól roku), a 1392 był sprzedawany na pasku. Był - bo od zeszłego roku  go zastąpił 2392, taki jak u kolegi @pisar.

IMG-20201218-151321.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ledr napisał(-a):

To ten sam zegar, tylko do 722 jest bransoleta (tu na zdjęciu sprzed pól roku), a 1392 był sprzedawany na pasku. Był - bo od zeszłego roku  go zastąpił 2392, taki jak u kolegi @pisar.

IMG-20201218-151321.jpg

No to się wyglupiłem... :) Dzięki za info! 1392 lub 2392 chodzi mi po głowie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, polecicie jakieś pasiory do PAMa 🙂 

Na zmianę chętnie dokupię skórzany w kolorze brąz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eisbar03 napisał(-a):

Panowie, polecicie jakieś pasiory do PAMa 🙂 

Na zmianę chętnie dokupię skórzany w kolorze brąz.

 

Najlepiej handmejdy 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sanik napisał(-a):

Najlepiej handmejdy 😜

Wiadomo, najlepsze.

Zapewne wiecie kto takie handmejdy robi najlepsze 😄 będę wdzięczny za polecenie do kogo się zgłosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

Wiadomo, najlepsze.

Zapewne wiecie kto takie handmejdy robi najlepsze 😄 będę wdzięczny za polecenie do kogo się zgłosić.

Kilka namiarów na forumowych mistrzów dratwy - dobór nieprzypadkowy, tylko osobiście sprawdzony lub z zacnego polecenia;

 

 

 

 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eisbar03 napisał(-a):

@ledr bardzo dziękuję za polecenia

 

Jeszcze Santino z Łodzi robi bardzo dobre paski!


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Jeszcze Santino z Łodzi robi bardzo dobre paski!

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gienkiem, jak ktoś nie ma nr tel, to nie ma kontaktu. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.