Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

……raczej nie. Ceny starszych modeli „ciągle idą w górę”/ nie licząc Pre Vendome, bo tu już jest „kosmos”🙂

Widocznie, „dobrze” już było.

Edytowane przez jimmy6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez obstawiam, ze nie. Dla kupujacych marketingowy belkot ten artykul nie ma znaczenia. Dla wiekszosci, a tym sie przejmuja sternicy firmy, to marka tworzy wyjatkowosc produktu a nie suma jego skladowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Teraz już wiadomo, skąd tyle tych Pamów na bazarku. Dostali wcześniej cynka i wymiękli. Ciekawe, czy za nimi pójdą kolejni. :lol: Oj, będą grube przeceny...

To info już krąży po sieci od dobrego tygodnia… ceny jakoś nie spadły…. Tak jak pisałem… starsze ref są i będą bardziej porządane…. trzymają i raczej zawsze będą trzymały cenę bo w porównaniu do nowych wypustów jest  w nich więcej Pama w pamie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Scaut napisał(-a):

To info już krąży po sieci od dobrego tygodnia… ceny jakoś nie spadły…. Tak jak pisałem… starsze ref są i będą bardziej porządane…. trzymają i raczej zawsze będą trzymały cenę bo w porównaniu do nowych wypustów jest  w nich więcej Pama w pamie 😉

Ja się tylko droczę. ;)

 

Uwielbiam oglądać Wasze fotki!

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sentymentem wspominam czasy, kiedy na tym forum nie jeden "klubowicz" bronił jak niepodległości, że koszerne swiss made'y to uber inhousy (no może poza ewentualną ETĄ w środku ;) ), pokazywali foty fabryk, itd., jak na ten przykład Davosa. 😂
A tu Ci niespodzianka, że nawet taki ekskluzywny Panerai właściwie to tylko składa i testuje zegarki u siebie, a co powiedzieć o reszcie, zwłaszcza ze znacznie niższych półek? :)
Dobrze by było, gdyby wszyscy poddostawcy byli ze Szwajcarii, a nie, aż strach pomyśleć, z Chin. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Ja się tylko droczę. ;)

 

Uwielbiam oglądać Wasze fotki!

 

 

Czekamy zatem Na twoje fotki w tym dziale…. Wiem wiem…. Dojrzewasz powoli 😉😉😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Scaut napisał(-a):

Czekamy zatem Na twoje fotki w tym dziale…. Wiem wiem…. Dojrzewasz powoli 😉😉😉

Jestem niczym Atlantyk i jego kanadyjskie pływy. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co zrobić, cały ten ynhałs bulszyt biorę na klatę i dalej ciepło o nim myślę - ale niekoniecznie o PR-owcach z OP...

Przez cały miesiąc (lipiec) zrobił -7s (~0.2s/d). Nawet jak go chińczyki składali, to ważne że dobrze zrobiony i na razie niezawodny:-)

 

IMG-20210809-204551-edit-698369599227287


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, ledr napisał(-a):

No co zrobić, cały ten ynhałs bulszyt biorę na klatę i dalej ciepło o nim myślę - ale niekoniecznie o PR-owcach z OP...

Przez cały miesiąc (lipiec) zrobił -7s (~0.2s/d). Nawet jak go chińczyki składali, to ważne że dobrze zrobiony i na razie niezawodny:-)

 

IMG-20210809-204551-edit-698369599227287

 

Ja na P.1000 odpukać też nie narzekam - na nadgarstku orientacyjnie w okolicach +2 s/d, bo nie sprawdzam pedantycznie non-stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ja na P.1000 odpukać też nie narzekam - na nadgarstku orientacyjnie w okolicach +2 s/d, bo nie sprawdzam pedantycznie non-stop.

Ja na P.3000 w 372 też nie narzekam a brak sekundy całkowicie wyeliminował temat sprawdzania dokładności chodu
Natomiast P.5000 w 915 noszony robi około +4 sekundy a w pudle idzie prawie na 0.
Szkoda że 372 nie ma 8 dniowej rezerwy bo jest to mega wygodne dla mnie. 915 nakręcam raz w tygodniu a 372 trzeba jeszcze w tygodniu nakręcić - chociaż jak mierzyłem czas od nakręcenia do zatrzymania to wychodzi mi 81 godzin.
Generalnie ja jestem zadowolony ze swoich Pamów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre marki (nie tylko zegarkowe) od strony komunikacji z klientem zostały strasznie z tyłu, i zapomniały o takiej drobnej sprawie jak m in. media społecznościowe. Ehh .... A PAM w ostatnich latach ma trochę wtop 😬 To co mnie "urzekło"  w tej i podobnych sytuacjach to podejście branżowych portali jak np. Hodinkee.

Dobrze, że mamy fora użytkowników  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że 372 nie ma 8 dniowej rezerwy bo jest to mega wygodne dla mnie. 915 nakręcam raz w tygodniu a 372 trzeba jeszcze w tygodniu nakręcić - chociaż jak mierzyłem czas od nakręcenia do zatrzymania to wychodzi mi 81 godzin.
Generalnie ja jestem zadowolony ze swoich Pamów


Podzielam twoje zdanie w 100 % dlatego obecnie posiadam tylko 8 dniowce. P.3000 chodził idealnie, ale zapominałem go nakręcić w środku tygodnia.
Wygoda użytkowania 8 dniowych mechanizmów jest świetna , nakręcam zegarki w sobotę lub niedziele i ciesze się nimi przez resztę tygodnia, nie zawracając sobie głowy kręceniem. Nie miałem nigdy automata z tej stajni, może kiedyś..

09422e6bdf195cb8948a30dc79d8947a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

Bo te portale branżowe jak Hodinkee czy Fratellowatches, to jednocześnie sklepy, które nie będą pisały negatywnie o własnym towarze. Pisze się albo dobrze albo wcale, główny nurt dziennikarstwa branżowego to ściek.


Plus masa youtuberow, których jest wysyp. Wszystko ma nakręcać kupowanie ciagle nowych modeli, budowanie kolekcji. ;) W czasach social media nagle jest wysyp kolekcjonerów , można wrzucić fotkę na insta czy fejsa. Ogólnie świat zegarowy to czysty marketing i prawie zero innowacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Dla kupujacych marketingowy belkot ten artykul nie ma znaczenia. 

nie rozumiem tego zdania, chyba zabraklo gdzies przecinka, jesli zas chodzi o reklamy to tylko glupi szuka w nich prawdy

 

Godzinę temu, tbn napisał(-a):


Plus masa youtuberow, których jest wysyp. Wszystko ma nakręcać kupowanie ciagle nowych modeli, budowanie kolekcji. ;) W czasach social media nagle jest wysyp kolekcjonerów , można wrzucić fotkę na insta czy fejsa. 

i forow tematycznych, i forow ; )

 

ed: ort

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, neclocus napisał(-a):

nie rozumiem tego zdania, chyba zabraklo gdzies przecinka, jesli zas chodzi o reklamy to tylko glupi szuka w nich prawdy

 

Dla kupujacych marketingowy belkot (czyli osob kierujacych sie branzowo-sprzedazowymi portalami jak rowniez ufajacych dzialowi marketingu) artykul o mechanizmie ETA, sygnowanym jako in-house, nie ma znaczenia i nie wplynie na wyniki sprzedazy.

 

Wydaje mi sie, ze z przecinkami bylo ok :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Dla kupujacych marketingowy belkot (czyli osob kierujacych sie branzowo-sprzedazowymi portalami jak rowniez ufajacych dzialowi marketingu) artykul o mechanizmie ETA, sygnowanym jako in-house, nie ma znaczenia i nie wplynie na wyniki sprzedazy.

 

To się wszystko zgadza. Ale jednak gdzieś jest ta granica bólu, czy może raczej granica "krindżu", której przekroczenie budzi niesmak.

 

A że na wynik sprzedaży nie wpłynie... no prawda. Co z tego, że ja się oficjalnie obrażam na Panerai. Strata po stronie Panerai z powodu utraty mnie jako klienta: 0 zł


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Tyle , że 99% klientów nie ma o tych kłamstwach bladego pojęcia. Wpadają w sieć klamliwego marketingu i maszyna się kręci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MichTheOne napisał(-a):

 

To się wszystko zgadza. Ale jednak gdzieś jest ta granica bólu, czy może raczej granica "krindżu", której przekroczenie budzi niesmak.

 

A że na wynik sprzedaży nie wpłynie... no prawda. Co z tego, że ja się oficjalnie obrażam na Panerai. Strata po stronie Panerai z powodu utraty mnie jako klienta: 0 zł

 

10 minut temu, deepex napisał(-a):

Wszystko się zgadza. Tyle , że 99% klientów nie ma o tych kłamstwach bladego pojęcia. Wpadają w sieć klamliwego marketingu i maszyna się kręci. 

Macie swoje ulubione Pamy które nosicie na co dzień. Powiedzmy, że do obiegu medialnego trafia informacja, że werki były jednak składane w Chinach,a tylko regulowane w Szwajcarii. Czy Wasze ukochane zegarki trafią od razu na bazarek? Czy zaczniecie je nagle inaczej traktować?  Raczej nie...(?:huh:), przecież to nie zdradzająca kobieta, a tylko zwykły wyrób biżuteryjny, choć ponoć z duszą. ;)   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Jeżeli kobieta zdradza człowieka z Chińczykiem, to wstyd. Jeżeli ze Szwajcarem, to w zasadzie "luxury erotic experiment". Jeżeli z Chińczykiem, ale w Szwajcarii...? Może to właśnie "zdrada in-house"..?  :D ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Macie swoje ulubione Pamy które nosicie na co dzień. Powiedzmy, że do obiegu medialnego trafia informacja, że werki były jednak składane w Chinach,a tylko regulowane w Szwajcarii. Czy Wasze ukochane zegarki trafią od razu na bazarek? Czy zaczniecie je nagle inaczej traktować?  Raczej nie...(?:huh:), przecież to nie zdradzająca kobieta, a tylko zwykły wyrób biżuteryjny, choć ponoć z duszą. ;)   

 

Mariusz to sa dwie rozne kwestie. Dyskusja toczy sie o tym, jak firma traktuje klientow i wciska im kit na potege.

Czy moge lubic posiadany zegarek tej firmy - absolutnie. Czy kupilbym nastepny widzac cos takiego - raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Mariusz to sa dwie rozne kwestie. Dyskusja toczy sie o tym, jak firma traktuje klientow i wciska im kit na potege.

Czy moge lubic posiadany zegarek tej firmy - absolutnie. Czy kupilbym nastepny widzac cos takiego - raczej nie.

Ależ mówimy dokładnie o tym samym.

 

Konkluzja pozostaje jedna.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne rzeczy parzą w nadgarstek - jednego kłamliwy PR, innego ETA w środku, kogoś innego kwarc, a jeszcze kolejnego chińskie części w środku. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, deepex napisał(-a):

Wszystko się zgadza. Tyle , że 99% klientów nie ma o tych kłamstwach bladego pojęcia. Wpadają w sieć klamliwego marketingu i maszyna się kręci. 

Dokładnie .... a niektórzy koledzy gotowi byli mnie zlinczować, gdy napisałem że aby kupić zegarek na Unitasie za kilkadziesiąt tysięcy PLN to trzeba mieć odwagę . :unsure:
Argumentowali ze te Unitasy są zdobione i wydano krocie na badania naukowe jak umieścić ten werk w kopercie Pana :)

 

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Dokładnie .... a niektórzy koledzy gotowi byli mnie zlinczować, gdy napisałem że aby kupić zegarek na Unitasie za kilkadziesiąt tysięcy PLN to trzeba mieć odwagę . :unsure:
Argumentowali ze te Unitasy są zdobione i wydano krocie na badania naukowe jak umieścić ten werk w kopercie Pana :)

 

Mówisz o tym unitasie? :D

318n.jpg.4d8c02d1df9490536776d224d0db67f8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.