Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, nicon napisał(-a):

Tak z ciekawości mógłbyś porównać jakość wykonania tych starszych PAMów z obecnymi?

Za każdym razem jak miałem starsza ref to miałem ogólne wrażenie ze mam naprawdę fany zegarek w ręku… przy nowych tego nie było… porównując „jabłko do jabłka” czyli 183 i 754 jakie miałem to sama koperta była zdecydowanie lepiej wykończona, ostra na krawędziach ale zarazem świetnie płynnie  przechodziła między płaszczyznami koperty, luma na plus 183, ori paski lepsze w 183, śrubki w 754 do zmiany pasków szybko złapały rysy i zadziorki a tego w 183 nie miałem pomimo iż kupowałem 12letnią używkę  i częściej w niej zmieniałem paski…

żeby było jasne nowe ref tez fajne zegarki, nawet bardzo fajne i znaczna cześć z nich mi się podoba i ma dobre sprawdzone inhausowe werki… chciałbym je mieć jako 5,6 czy 10 pama… na ten moment jako 3 planuje 249 na inhausowym unitasie 😉🤪

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu ktoś czyta i wysnuwa swoje wnioski, ale ok, bo przecież „as many readers, as many interpretations “. W tej najnowszej dyskusji nie chodzi o Unitasy,  chodzi o to co Panerai nazywa dumnie in-house i wciska że sam opracował spore ilości tych mechanizmów w rekordowo krótkim czasie. Chyba to umyka komentującym ostatnio. 
 

A co do zmian w sposobie produkcji, to np. wciskane dekle zamiast zakręcanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Znowu ktoś czyta i wysnuwa swoje wnioski, ale ok, bo przecież „as many readers, as many interpretations “. W tej najnowszej dyskusji nie chodzi o Unitasy,  chodzi o to co Panerai nazywa dumnie in-house i wciska że sam opracował spore ilości tych mechanizmów w rekordowo krótkim czasie. Chyba to umyka komentującym ostatnio. 
 

A co do zmian w sposobie produkcji, to np. wciskane dekle zamiast zakręcanych. 

Wciskane dekielki, zmniejszenie WR i teleskopy zamiast skręcanych pinów, to zabieg księgowych.

Mam do tych zmian dość ambiwalentny stosunek/ bo i tak wolę starsze referencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem żonie bo to uwno z antymagnetycznym inhałsem. Pozdrowienia z basenu bo głębiej to będę się bał że zaparuje 😜

5883CCCD-B031-43D7-9C96-5BF977EAF4D2.jpeg

Edytowane przez truesoul
Dodanie zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest granica pomiedzy byciem fanem marki a jej fanatykiem: ten pierwszy dostrzega niedostatki i problemy, ten drugi juz nie - jest slepo zapatrzony w obiekt uwielbienia.

Nie wiem skad taka fala jadu ('to moje owno', 'chyba oddam' itp.) - nikt nie powiedzial, ze to sa zle zegarki, wszyscy raczej pisza, ze design swietny i albo mieli albo rozpatrywali PAMa.

Trzeba by chyba jednak rozgraniczyc akceptacje designu oraz stylu zegarkow Panerai od akceptacji dzialan firmy i jej dzialu marketingu - a tu niestety kazdy glos przeciw Panerai jest odbierany jak osobisty atak.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie cordi to nie rusza- wolny kraj 😉

fanattkiem nie jestem - w żadnej dziedzinie życia ( no rodzina pod fanatyzm by podeszła )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Znowu ktoś czyta i wysnuwa swoje wnioski, ale ok, bo przecież „as many readers, as many interpretations “. W tej najnowszej dyskusji nie chodzi o Unitasy,  chodzi o to co Panerai nazywa dumnie in-house i wciska że sam opracował spore ilości tych mechanizmów w rekordowo krótkim czasie. Chyba to umyka komentującym ostatnio. 
 

A co do zmian w sposobie produkcji, to np. wciskane dekle zamiast zakręcanych. 

 

Mądrze piszesz od kilku postów kolego...niestety reakcje kolegów na Twoje posty są dla mnie rozczarowujące niczym ten news od Panerai.

 

 

2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Jak dla mnie jest granica pomiedzy byciem fanem marki a jej fanatykiem: ten pierwszy dostrzega niedostatki i problemy, ten drugi juz nie - jest slepo zapatrzony w obiekt uwielbienia.

Nie wiem skad taka fala jadu ('to moje owno', 'chyba oddam' itp.) - nikt nie powiedzial, ze to sa zle zegarki, wszyscy raczej pisza, ze design swietny i albo mieli albo rozpatrywali PAMa.

Trzeba by chyba jednak rozgraniczyc akceptacje designu oraz stylu zegarkow Panerai od akceptacji dzialan firmy i jej dzialu marketingu - a tu niestety kazdy glos przeciw Panerai jest odbierany jak osobisty atak.

 

 

Dokładnie tak. Gdyby tu jeszcze o sam marketing chodziło.

Ustawianie udawanego zakładu produkcji pod sesję zdjęciową czy zlecanie produkcji podwykonawcom a nazywanie tego "swoją" produkcją to jest panowie grube na maksa nadużycie i jawne oszustwo klientów, które powinno być karane. Panerai pluje nam bezczelnie w twarz a Wy mówicie, że deszcz kropi, masakra :(


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość z Panerai, sub z jasną tarczą, rozmiar 42mm. Całkiem ciekawie wyszedł, a jeszcze jakby dali ceramiczny ciemny bezel 😀

https://view.communication.panerai.com/?qs=bf04e8f73807bc043fb301c122b30282031952b7803d86c5fd4beec586509afbf2b9edbb3d3a6bf8d868ff693f75df8d1f44b487e99e7a4d03f8c7990d8501d106c599163d244b1f3bfca1faa41850dc

 

 

e0516d74-91fa-4916-af1d-1a7bef4006b5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sanik napisał(-a):

Nowość z Panerai, sub z jasną tarczą, rozmiar 42mm. Całkiem ciekawie wyszedł, a jeszcze jakby dali ceramiczny ciemny bezel 😀

https://view.communication.panerai.com/?qs=bf04e8f73807bc043fb301c122b30282031952b7803d86c5fd4beec586509afbf2b9edbb3d3a6bf8d868ff693f75df8d1f44b487e99e7a4d03f8c7990d8501d106c599163d244b1f3bfca1faa41850dc

 

 

e0516d74-91fa-4916-af1d-1a7bef4006b5.jpg

Mam nadzieje ze jest na mołni 😂😂😂😉😉😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Scaut napisał(-a):

Mam nadzieje ze jest na mołni 😂😂😂😉😉😉

😆

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Scaut napisał(-a):

Mam nadzieje ze jest na mołni 😂😂😂😉😉😉

Niestety niechlubny P.900 ☹️

43 minuty temu, Scaut napisał(-a):

Mam nadzieje ze jest na mołni 😂😂😂😉😉😉

Niestety niechlubny P.900 ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Scaut napisał(-a):

Mam nadzieje ze jest na mołni 😂😂😂😉😉😉

 

Na mołni może nie ale na jednym z ich cudownych werków, który z werku OP XXXIV za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ewoluował w nowy kaliber P.900.

Przypadek?!

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj - troszke mnie tu nie bylo a watek zaczal przypominac mi juz jakis... 🤔😂

Nie wiem czy plakac nad tymi, co "tragizuja" czy nad tymi co "wysmiewaja" całą sytuacje...

Osobiscie skwituje to w ten sposob - skoro Panerai "robi nas w wała" chcac za "oszukane" zegarki/mechanizmy 20-40 klocków, to powiedzcie mi, ktora firma produkujaca zegarki luksusowe w wala nas nie robi krzyczac takie i wiele wieksze pieniadze za cos, co faktycznie jest warte kilkadziesiat razy mniej? 🤣

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, artme napisał(-a):

Oj - troszke mnie tu nie bylo a watek zaczal przypominac mi juz jakis... 🤔😂

Nie wiem czy plakac nad tymi, co "tragizuja" czy nad tymi co "wysmiewaja" całą sytuacje...

 

Moim zdaniem mocno upraszczasz i trywializujesz.

Jest cześć wpisów które ani nie "tragizuja" ani nie "wysmiewaja". 

10 godzin temu, artme napisał(-a):

Osobiscie skwituje to w ten sposob - skoro Panerai "robi nas w wała" chcac za "oszukane" zegarki/mechanizmy 20-40 klocków, to powiedzcie mi, ktora firma produkujaca zegarki luksusowe w wala nas nie robi krzyczac takie i wiele wieksze pieniadze za cos, co faktycznie jest warte kilkadziesiat razy mniej? 🤣

 

Są firmy, które mają lepszy i gorszy stosunek ceny do jakości i kosztu oferowanych komponentów oraz jakości wykończenia. 

 

Na pewno są takie firmy produkujace zegarki luksusowe, które nie sprzedają "cos, co faktycznie jest warte kilkadziesiat razy mniej" (kilkadziesiat to minimum 20 razy- przyp. red.).

Znajdź mi proszę odpwiednik jakościowy rolexa DJ 126300, tej samej jakości, o tych samych parametrach i takim samym wykończeniu, minimum 20 razy taniej, czyli za 370 euro. Myślisz, że rolex aż taką marże tutaj ma?

spacer.png

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Moim zdaniem mocno upraszczasz i trywializujesz.

Jest cześć wpisów które ani nie "tragizuja" ani nie "wysmiewaja". 

 

Są firmy, które mają lepszy i gorszy stosunek ceny do jakości i kosztu oferowanych komponentów oraz jakości wykończenia. 

 

Na pewno są takie firmy produkujace zegarki luksusowe, które nie sprzedają "cos, co faktycznie jest warte kilkadziesiat razy mniej" (kilkadziesiat to minimum 20 razy- przyp. red.).

Znajdź mi proszę odpwiednik jakościowy rolexa DJ 126300, tej samej jakości, o tych samych parametrach i takim samym wykończeniu, minimum 20 razy taniej, czyli za 370 euro. Myślisz, że rolex aż taką marże tutaj ma?

 

 

………….o, antidotum na truciznę OP 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, artme napisał(-a):

ktora firma produkujaca zegarki luksusowe w wala nas nie robi krzyczac takie i wiele wieksze pieniadze

 

ale przecież nie w tym rzecz.

 

Nie chodzi o to że "za drogo".  Chodzi o mijanie się z prawdą w oficjalnych publikacjach, reklamówkach, nazewnictwie itd.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MichTheOne napisał(-a):

 

ale przecież nie w tym rzecz.

 

Nie chodzi o to że "za drogo".  Chodzi o mijanie się z prawdą w oficjalnych publikacjach, reklamówkach, nazewnictwie itd.

 

Chodzi o zakrzywianie rzeczywistości i jak do tego podchodzimy 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sanik napisał(-a):

 

Chodzi o zakrzywianie rzeczywistości i jak do tego podchodzimy 😀

A nie mechanikę kwantową i to, że ten sam werk jest koszerny i jednocześnie nie jest, a sama obecność obserwatora wpływa na wynik obserwacji?😅 Wiem, upraszczam, ale tylko tyle z tego zrozumiałem jako humanista...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, ledr napisał(-a):

 Wiem, upraszczam, ale tylko tyle z tego zrozumiałem jako humanista...

Kumpel mi kiedyś powiedział: ty się ze mną o cyferki nie kłóć - ja mam umysł ścisły, a ty humanitarny 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MichTheOne napisał(-a):

ale przecież nie w tym rzecz.

Nie chodzi o to że "za drogo".  Chodzi o mijanie się z prawdą w oficjalnych publikacjach, reklamówkach, nazewnictwie itd.

 

Wiem o co chodzi i wlasnie to mnie bawi 😁

 

Mijanie sie z prawda.... hmmmm.... pomyślmy... 🤔

Jeszcze niedawno praktycznie wszystkie mechanizmy a przynajmniej wiekszosc w ofercie Omegi, TH, Brajtka itp. byly opisywane np. "Mechanizm: Omega XXX" - a to byly "pieknie" zdobione ETY etc. 😊 Baaaaa... jeszcze osobiscie jak nie odwiedzilem tego zacnego forum 😂 sam bylem przekonany, ze kupujac swojego pierwszego moona czy TH Grand Carrere RS kupuje "prawdziwa Omege" lub "prawdziwego TH", bo przeciez nie tylko na tarczy, ale i na mechanizmach pelno zdobien i logotypow. A ile ludzi na swiecie nie odwiedzajacy takich forow i zwyczajnie chcacych zakupic oryginalny luksusowy zegarek marki X widzac na mechanizmie i w katalogach logo nie wnika czy to inhouse czy sciema i jest/byla robiona w trąbę? Sam jakze sie zdziwilem, jak forumowi koledzy uswiadomili mi, iz to zwykla sciema i kupujac TH wywalilem kupe kasy na piekny zegarek, tylko z mechanizmem z "ruskow" 😳🤭 😉

 

A wracajac do Twojej wypowiedzi - czym zatem roznia sie wieksze sciemy od mniejszych? Co mi z narzekania na Panerai jak wiekszosc firm przez lata nas oszukiwaly zwodzacymi nazwami mechanizmow, brakiem informacji na bazie jakich byly tworzone etc.? Zacieranie historii, wyciaganie lub podciaganie jej na wlasna korzysc to nie nowosc od Pama, tylko nawet wyzej pozycjonowane marki takie praktyki stosuja i albo idzie sie z tym godzic i cieszyc podobajacym sie zegarkiem, albo zmienic firme, jednak wiecej dystansu a mniej nerwow Panowie - to ma byc zabawa a nie zawał serca 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Panerai, ale ponieważ posiadam kilka zegarków wyglądających dość podobnie :D, to się wypowiem.

 

1. Są klienci, którym zwisa, czy w środku jest in-house, out-house, by-house, czy może turbo-inner-city-jungle-house - ważne, żeby z daleka było widać napis "Panerai" albo "Rolex", czy inny na jakim im tam akurat zależy i żeby równie "zainteresowani" znajomi rozdziawali japy kiwając z aprobatą kopułami;

 

2. Są klienci, których wkunwia nie tylko brak in-house, ale nawet to, że np. Omega używa mechanizmu należącego (teraz już na jakże ukochaną w Polsce "wyłączność" ;) ) do firmy, która jest również właścicielem... Omegi. Zjawisko to jest całkowicie zrozumiałe, zwłaszcza w kontekście "pasjonatów", którzy potrafią w słowach godnych co najmniej profanowania pamięci ofiar Holokaustu mówić o delikatnym przesunięciu chapter-ringu w zegarku za 1k zł.  ;)

 

3. Firma, która BARDZO chce zachować wizerunek marki prestiżowej, w ŻADNYM razie nie powinna odpindalać numerów, które mogą się stać później tematem dyskusji takich, jak niniejsza. O ile bowiem z pewnością zachowa określony procent klienteli rekrutującej się z kręgów szpanofunfli, którym "wsio radno", o tyle na pewno może również liczyć na to, iż tzw. scena zegarkowa rozjedzie każdy taki incydent megawalcem - co, z kolei, oznaczać będzie utratę prestiżu wśród najbardziej wymagającej klienteli.

 

4. Z własną kasą każdy może robić, co chce. No, chyba, że jest w związku pt. "To była nasza wspólna decyzja".  :D  ;) 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.