Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Omega uzywala ETA 2892-A2 ale z przeprojektowanym wychwytem czy Lemanii 1873 w Speedym, Breitling czy IWC kupowaly ebauche i modyfikowaly je wkladajc do zegarkow.

Nie kojarze aby nazywane byly in house'ami (mimo sygnowanai wlasnym symbolem); czym innym jest brak informacji na temat zrodla mechanizmu a czym innym nazywanie mechanizmu z polki in house'm.

Nie mam absolutnie nic przeciwko korzystaniu przez grupy z mechanizmow opracowanych przez nadwornych producentow, jak ETA w Swatchu czy ValFleurier w Richemont jesli jest to komunikowane.

Longines, majacy na wylacznosc mechanizmy opracowane przez ETA dla niego, z literka L w nazwie, nigdy nie twierdzil, ze sa to ich mechanizmy in house choc pewnie by mogli - nikt inny takowych nie ma.

Breitling nadal troche sciemnia (i nie jest to fajne) pisząc o B20 jako o 'in house' - coz, technicznie to jest in house, tylko z innego domu, co inengo B01 - tu moga sie chwalic do woli.

Znow wydaja sie aplikowac swoje standardowe podejscie kupujac ebauche B20 w Kenissi i wymieniajac wychwyt - z tego, co pamietam nie ma krzemowego wlosa jak w Tudorach.

 

Jedynymi bliskimi zawalu serca wydaja sie byc majacy syndrom oblezonej twierdzy wlasciciele PAMow, ktorzy dosc nerwowo reaguja na pytania o marketingowa scieme.

I raz jeszcze - to sa bardzo fajne zegarki, produkowane przez coraz mniej fajna firme, przyklad - bazowa dzis seria ma tarcze malowana a nie kanapke plus wciskany dekiel i WR 100m.

 

Quo vadis Officine Panerai?


EDIT: literówki

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, cordi7 napisał(-a):

tarcze malowana a nie kanapke

Z tym malowaniem to możesz nie mieć racji. Tarcze mają żłobienia wypełnione lumą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, facecik napisał(-a):

Z tym malowaniem to możesz nie mieć racji. Tarcze mają żłobienia wypełnione lumą.


Nie upieram się, dzięki za sprostowanie. 👍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to większość modeli Pre-Vendome, które widziałem też nie miały sandwicha, zresztą w modelach bardzo popularnych (np. 111) nie zawsze on występował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposobu wypełnienia indeksów bym się nie czepiał dopóki luma mocno świeci.

Ale schodzenie z WR to kiepski pomysł, nawet jeśli 99% Pamów wody nie zazna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Jedynymi bliskimi zawalu serca wydaja sie byc majacy syndrom oblezonej twierdzy wlasciciele PAMow, ktorzy dosc nerwowo reaguja na pytania o marketingowa scieme.

I raz jeszcze - to sa bardzo fajne zegarki, produkowane przez coraz mniej fajna firme, przyklad - bazowa dzis seria ma tarcze malowana a nie kanapke plus wciskany dekiel i WR 100m.

 

Quo vadis Officine Panerai?

Po pierwsze - nie uogolniajmy prosze, bo nie jest prawda, ze wszyscy wlasciciele maja "syndrom oblezonej twierdzy" 😎 To sa teksty w stylu "wszyscy Polacy, to..." - i to takie wlasnie teksty niestety charakteryzuja "Polaczkow"... 😕

 

Po drugie - jako wlasciciel i milosnik odpowiem za siebie - nie podobaja mi sie ZADNE sciemy ani Panerai ani Rolexa ani ZADNEJ innej firmy, jednak dodam, ze kazdy z nas ma gdzie indziej postawiona granice co dla niego jest inhousem a co juz nie i co jest tylko lekka dezinformacja a co wielka sciema. Nie bede wchodzic w dyskusje czy czuje sie ru....ny czy nie, bo to juz mnie nie bawi. Wiem czego chce, wiem co mi sie podoba, na co chce wydac swoje pieniadze i z czego moge a z czego nie musze rezygnowac. I to mi wystarczy 😎 Ale zeby wylewac pomyje na uzytkownikow a nie na sama firme typu, ze sa zaslepieni i sa frajerami czy fanboyami??? Blagam - jestem w dziale milosnikow i co ma mnie dziwic - ze ludziom moze sie nie podobac polityka reklamy czy marketingu, ale sa to ich ulubione zegarki??? Zaczyna mi smierdziec tymi, co wchodza do dzialu milosnikow R i staraja sie za wszlelka cene udowodnic jacy to zaslepieni fanboye (slowo tozsame z psychofanem) tam sedza, bo im polityka firmy nie przeszkadza... A.... i moga se je oczywiscie nosic, ale powinni pluć na firme a najlepiej sie obrazic i oficjalnie sprzedac zegarek, wypisac sie z chorych kolejek i kupic sobie zupelnie cos innego i dostepnego nawet jesli im sie to nigdy nie podobalo, bo firma dziala "prawilnie" - superdoradcow tu coraz wiecej - fajnie 😁

 

Po trzecie - podpisuje sie pod pytaniem dokad zmierza Panerai, bo tez nie kumam ich wielu ruchow i dlatego osobiscie trzymam sie DNA marki patrzac na coraz wieksze "dziwolągi" i wypatrujac po wypuszczeniu wersji 42mm i WR100 kolejnych moze nawet i damek w postaci 36mm i WR50 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że cytujesz mój post pokaz proszę gdzie zapytałem czy użytkownicy Panerai czują się r* jak to ładnie ująłeś czy nie.

 

Design jest świetny i wyjątkowo charakterystyczny a Unitas mnie zupełnie nie przeszkadzał - tak długo, jak długo jest to topowy grade i dobrze wyregulowany.( Ja ogólnie z tych, którzy wolą pełny dekiel i nieozdobiony ale dokładny mechanizm.) 

 

Mam nadzieję, że firma ogarnie się i wróci do korzeni. A wszystkim użytkownikom zegarków OP życzę frajdy z użytkowania, peace.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, nicon napisał(-a):

Porównywalni są tylko fanboje Rolexa, niektórzy do tej pory potrafią bronić mitów o rok potrzebnym do wyprodukowania ich zegarka, albo o właściwościach "najlepszej" stali 904L i magicznych smarach xD.

To ja nie wiem na jakim poziomie są Ci, co bronią ceny czterech kółek do Maca Pro 🤣

 

_20210818_222847.thumb.JPG.4813cefa49deb565bac0a4d9d80324f5.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Lotus żeby to wszystko w jednym poście podsumował??? 😂😂😂😉😉😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usystematyzujmy... 

 

 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, nicon napisał(-a):

Porównywalni są tylko fanboje Rolexa, niektórzy do tej pory potrafią bronić mitów o rok potrzebnym do wyprodukowania ich zegarka, albo o właściwościach "najlepszej" stali 904L i magicznych smarach xD.

Zapomniałeś napisać o fantastycznym AR dołożonym w nowych modelach, w których nie widać różnicy. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Usystematyzujmy... 

 

 

O to to… zabrakło mi tego słowa 🤪😂😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Jako, że cytujesz mój post pokaz proszę gdzie zapytałem czy użytkownicy Panerai czują się r* jak to ładnie ująłeś czy nie.

 

Design jest świetny i wyjątkowo charakterystyczny a Unitas mnie zupełnie nie przeszkadzał - tak długo, jak długo jest to topowy grade i dobrze wyregulowany.( Ja ogólnie z tych, którzy wolą pełny dekiel i nieozdobiony ale dokładny mechanizm.) 

 

Mam nadzieję, że firma ogarnie się i wróci do korzeni. A wszystkim użytkownikom zegarków OP życzę frajdy z użytkowania, peace.

Nie wszystko odnosilo sie do Ciebie, tylko bylo podsumowaniem ostatnich kliku stron.

W kwestii unitasa, to widzisz - Tobie nie przeszkadzal a ja pamietam jak jeszcze nie bylo "inhousowych" werkow i wielu wlasnie psioczylo, ze krzycza 15-20 tysi za unitasy a jak sa inhousy, to tez nie leza wszystkim - ja juz sie tym nie przejmuje, tylko cieszesie klasyka i juz 😎

 

 

0-5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, nicon napisał(-a):

Mnie najbardziej boli brak solidnego podstawowego modelu w rozsądnej cenie, brakuje Zero w dawnej solidnej specyfikacji. 


Amen.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamki kryja wiele tajemnic... 😁

 

0.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jedynie glosno sie zastanawiam nad swoim pierwszym PAMem i mam takie pytanie: gdzie kupic nowke? Niekoniecznie musi byc stacjonarnie i niekoniecznie musi byc w Polsce, ale zalezy mi zeby bylo bezpiecznie, z wazna gwarancja itd. 


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, muchacho_ napisał(-a):

Na razie jedynie glosno sie zastanawiam nad swoim pierwszym PAMem i mam takie pytanie: gdzie kupic nowke? Niekoniecznie musi byc stacjonarnie i niekoniecznie musi byc w Polsce, ale zalezy mi zeby bylo bezpiecznie, z wazna gwarancja itd. 

Np. Apart w Galerii Mokotow, albo Kruk w hotelu Raffles.

 

43 minuty temu, TylerVega napisał(-a):

Trochę trwało ale jest

Gratki - klubowy czy z innego zrodla? 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AdiU napisał(-a):

No to oficjalnie - gratulacje 😉

Dzieki!😉

 

 

Godzinę temu, artme napisał(-a):

 

 

Gratki - klubowy czy z innego zrodla? 😊

Klubowy, wszystko zostaje w rodzinie😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, muchacho_ napisał(-a):

Na razie jedynie glosno sie zastanawiam nad swoim pierwszym PAMem i mam takie pytanie: gdzie kupic nowke? Niekoniecznie musi byc stacjonarnie i niekoniecznie musi byc w Polsce, ale zalezy mi zeby bylo bezpiecznie, z wazna gwarancja itd. 

 

Zdecydowanie Raffles.

W Aparcie panowie mocno niekumaci a i ceny lepsze w Raffles :) 

Dodatkowo moje doświadczenia w Raffles dużo lepsze jeżeli chodzi o poziom obsługi (polecam Pana Kamila).


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to dokładnie za model? Foto pobrane TRF.

pam 1950.jpg

 

Dobra, już znalazłem - to jest 127. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.