Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Oba 👍


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że DNA marki w wielu modelach podobne a jednak. Moja sugestia na Pama to:

422

217 lub 368

995

720/721 - napis/anonimo

127 jeśli wersja brak biedy=)

ja przy najblizszej okazji bede celowal w 995 v 127 v 217, a 422 mam i jest zaje....fajny:)

suby daja rady, swego czasu mialem 1305 na rece, fajnie lezal.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że suby fajnie leżą, tutaj na łapce mojej ukochanej 😎

ABBCFBBF-EC51-4017-9A51-3EFF550456CC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Już w Polsce wraz z wiernym towarzyszem z karpackich winkli b1c9e6d3167a9585e967e493f54f6737.jpg&key=801a3994b5b95d71c2e085b7f4e08e795d34028c2cac3431b445503e34e4255b


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wodolej napisał(-a):

Już w Polsce wraz z wiernym towarzyszem z karpackich winkli emoji846.pngb1c9e6d3167a9585e967e493f54f6737.jpg&key=801a3994b5b95d71c2e085b7f4e08e795d34028c2cac3431b445503e34e4255b


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jakby Cię z tych karpackich na podkarpackie winkle przywiało to daj znać. Mój zestaw shoei + Pam też się chętnie przewietrzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie potrafię zdecydować, w którą stronę iść. Każda z podanych wyżej propozycji mogłaby uzupełnić pamową rodzinę. Ciśnienie nie ma, więc z zakupem trzeciego muszkietera daję sobie czas. Możliwe, że po tegorocznym spotkaniu /jeśli dojdzie do skutku i uda mi się w nim uczestniczyć/, będę w 100% wiedział jaką drogę obrać.

Dziękuję Panowie 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
13 godzin temu, Muzzy napisał(-a):

E500915E-B4E9-4CA2-81A6-6FEEAB93B83B.jpeg

👌 Piękny zegarek a i tło godne uwagi 😉

Po tygodniu na moto, gdzie PAM był jedynym sikorem z którym miałem do czynienia, mam znów poważny problem z rozmiarem 😉 Przed wyjazdem, tuż po kupnie zegarka, obawiałem się czy poradzę sobie z jego wielkością. Wczoraj, gdy po powrocie przymierzyłem, moje 38 i 39, wydały mi się śmiesznie małe, takie wręcz niemęskie i zastanawiałem się czy nie wyprzedać tej drobnicy. Przyzwyczajenie to rzeczywiście druga natura 🤔.

Mam jeszcze pytanie do kolegów odnośnie polityki cenowej firmy Panerai. Chodzi mi o dwa konkretne zegarki, które były w moim zainteresowaniu. Pierwotnie zamówiłem Submersible 973, czyli zegarek zauważalnie droższy od Luminora 1312, Miałem wówczas przerwę w byciu forumowiczem, nie znałem więc rewelacji dotyczących mechanizmów, ale w ostatniej chwili zorientowałem się, że werk P. 900 nie ma funkcji szybkiej zmiany godziny, na której bardzo mi zależało i rzutem na taśmę zmieniłem zamówienie na model 1312. Rzecz w tym, iż nie potrafię sobie wytłumaczyć dlaczego stalowy zegarek firmy Panerai z  (teoretycznie) mniej skomplikowanym mechanizmem, jest retail około 4000 PLN droższy od stalowego zegarka firmy Panerai  z bardziej zaawansowanym werkiem. Na pozór nielogiczne, gdyż prostszy werk i mniej stali 🙂 zużyte do produkcji submersible w rozmiarze 42, implikować winny niższą cenę PAM 973. Czy to kwestia pozycjonowania linii modelowych ? Mógłby ktoś łopatologicznej wytłumaczyć ? Dodam tak z angielska: Proszę 😉

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submersible jest bardziej zaawansowanym technicznie zegarkiem (firmy produkującej z założenia zegarki nurkowe) bo ma wyższe parametry techniczne plus bardziej skomplikowaną budowę (poza wodoszczelnoścą mamy obrotowy bezel składający się z kilku/nastu części). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, skąd się wziął przesąd, że pam nie pasuje do koszuli...😅

 

IMG-20210904-142412-edit-199574672345067


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ledr napisał(-a):

Nie wiem, skąd się wziął przesąd, że pam nie pasuje do koszuli...😅

 

 

.............normalnie Gianni Agnelli, a może jak z Pamem to Ralph Lauren ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
W dniu 3.09.2021 o 12:18, just_nobody07 napisał(-a):

Jakby Cię z tych karpackich na podkarpackie winkle przywiało to daj znać. Mój zestaw shoei + Pam też się chętnie przewietrzą.

To bardzo dobry pomysł, może w październiku trafi się jakiś ciepły weekend, bo teraz jako twardy kolo z górskich serpentyn, jadę z moim małym pieńciem 🐶 nad morze 😊

8 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Submersible jest bardziej zaawansowanym technicznie zegarkiem (firmy produkującej z założenia zegarki nurkowe) bo ma wyższe parametry techniczne plus bardziej skomplikowaną budowę (poza wodoszczelnoścą mamy obrotowy bezel składający się z kilku/nastu części). 

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Maryna 1312. Dwa tygodnie od zakupu. Zegarek non stop na ręku Ogólny wynik,na 14 dni, to minus 9 sekund. Ma tendencję do spóźniania się, wytrząsany na motocyklu lekko przyspieszał. Nowy mechanizm na dotarciu. Moim zdaniem wynik jest bardzo dobry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wodolej napisał(-a):

Maryna 1312. Dwa tygodnie od zakupu. Zegarek non stop na ręku Ogólny wynik,na 14 dni, to minus 9 sekund. Ma tendencję do spóźniania się, wytrząsany na motocyklu lekko przyspieszał. Nowy mechanizm na dotarciu. Moim zdaniem wynik jest bardzo dobry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wynik b.dobry 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wodolej napisał(-a):

Maryna 1312. Dwa tygodnie od zakupu. Zegarek non stop na ręku Ogólny wynik,na 14 dni, to minus 9 sekund. Ma tendencję do spóźniania się, wytrząsany na motocyklu lekko przyspieszał. Nowy mechanizm na dotarciu. Moim zdaniem wynik jest bardzo dobry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tam masz w środku chyba to samo, co u mnie, czyli P.9010? Potwierdzam, bardzo przyzwoicie wyregulowany werk, minimalnie spóźnia, ale rzędu 1 sek./dobę. Noszony wyrównuje chód.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
1 godzinę temu, sanik napisał(-a):

Wynik b.dobry 👍

🙂

Godzinę temu, ledr napisał(-a):

Tam masz w środku chyba to samo, co u mnie, czyli P.9010? Potwierdzam, bardzo przyzwoicie wyregulowany werk, minimalnie spóźnia, ale rzędu 1 sek./dobę. Noszony wyrównuje chód.

Tak 9010 tylko Ty masz chyba wersję z szybkami z obu stron, taką tres elegante 😉 a w moim, po podniesieniu ceny, dali kawał żelastwa od spodu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.