Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, just_nobody07 napisał(-a):

Dzięki śliczne, ładny wrzesień mamy to i łatwiej o ładne zdjęcie :)

Jaaaasne... serio fajne foto - jakbym nie miał rodziny, psa i domku nad rzeką, to bym ustawił jako pulpit!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, satanic napisał(-a):

Przez chwilę tak, jest moc.

 

 

IMG_20210914_191821~2.jpg

Siadłby na dłużej ? 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Maćku,  poszedłeś po bandzie.  Fotka rewelacyjna. 

Dzięki Michał. Byłem w dobrym miejscu w dobrym czasie. A wiadomo jak teraz jest, aparat w telefonie zawsze pod ręką :)

Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Jaaaasne... serio fajne foto - jakbym nie miał rodziny, psa i domku nad rzeką, to bym ustawił jako pulpit!

Ale Ci tego domku nad rzeką zazdroszczę 😃 Dzięki psom jest ta fotka, bo je wziąłem samochodem na spacer... 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, just_nobody07 napisał(-a):

 

Ale Ci tego domku nad rzeką zazdroszczę 😃 Dzięki psom jest ta fotka, bo je wziąłem samochodem na spacer... 🙈

Kupiłem dawno temu, jak ceny były normalne i większość obecnego forum biegała w pampersach 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Scaut napisał(-a):

Siadłby na dłużej ? 😉 

Pewnie🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czarnej gumie, odziedziczonej  po tytanowym Luminorze, któremu zdecydowanie oliwkowa  lepiej pasuje. Praktyczne i wygodne rozwiązanie. A już Ją skreśliłem  🙂

 

E2F5C22C-DEB6-4808-BB13-CE4C60052BD0.thumb.jpeg.1c8ada35b354f09b3bbab9bf9d51c8ac.jpegD3E116C9-9633-49E4-A952-C08962EAB792.thumb.jpeg.a66a925d404fa66d9de9bce43a83d553.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest geneza pizgania tego bezsensownego napisu AUTOMATIC na zegarkach?

Przecież to totalnie masakruje tarcze 😭


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, just_nobody07 napisał(-a):

 

Ale Ci tego domku nad rzeką zazdroszczę 😃 Dzięki psom jest ta fotka, bo je wziąłem samochodem na spacer... 🙈

Jest czego zazdrościć. Lasy, grzyby, rzeka 50m od działki i 80km z wawy. W ostatnich latach ceny idiotycznie poszły w górę. A pies uwielbia, bo wali 1 lub 2 jak i kiedy chce 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pisar napisał(-a):

Może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest geneza pizgania tego bezsensownego napisu AUTOMATIC na zegarkach?

Przecież to totalnie masakruje tarcze 😭

Chodzi o to żeby pokazać, że to jest gorszy model Pama.  ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Napis Automatic to świadectwo zaawansowanych rozwiązań technicznych, osiągniętych przez niezrównanych inżynierów Panerai 7099d4d66e180a62a7cc73b7da6ad9ae.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

My do kina Wy nie nadużywajcie 9eb8589dbb30425edad57dc1d0d26512.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa ostatnie zdjecia to IMO cos co nie powinno sie zdarzyc tym zegarkom,
w pierwszym napis na lunecie, w drugim napis w dolnej czesci tarczy, takie
podkreslanie pewnych cech jest malo subtelne, szukanie na sile pretekstu
aby jeszcze 'uatrakcyjnic' wyglad, powiedzenie ze' czasem mniej znaczy wiecej'
byloby tutaj adekwatne
ocena jest oczywiscie subiektywna i nie neguje wrazliwosci estetycznej tych
ktorym to sie podoba : )


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, neclocus napisał(-a):

dwa ostatnie zdjecia to IMO cos co nie powinno sie zdarzyc tym zegarkom,
w pierwszym napis na lunecie, w drugim napis w dolnej czesci tarczy, takie
podkreslanie pewnych cech jest malo subtelne, szukanie na sile pretekstu
aby jeszcze 'uatrakcyjnic' wyglad, powiedzenie ze' czasem mniej znaczy wiecej'
byloby tutaj adekwatne
ocena jest oczywiscie subiektywna i nie neguje wrazliwosci estetycznej tych
ktorym to sie podoba : )

A mnie ten Radek podoba się. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy napis automatic niż np. parnis na tarczy;-) Przynajmniej wiem, żeby nie próbować codziennie kręcić tą koronką do upadłego:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, neclocus napisał(-a):

w pierwszym napis na lunecie,

 

Panerai możne kochać lub nienawidzieć natomiast fakty są takie ,że 685 i 687 nawiązują do historycznych Radków , z tego co kojarzę koperta bazuje na 3646 natomiast prototypy z negowanymi przez Ciebie napisem "OP Brevettato" powstały miedzy 1950 -1960 rokiem.Także 685 i 687 czy chcemy czy nie ma silne DNA marki.

 

cf55203dfde14294.jpg

 

0b5799f55ac5c16a.jpg

 

 

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, artme napisał(-a):

To zapodam wersje minimalistyczna... 😎

 

0-1.jpg

👍 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Pierścień z logiem Brevettato pochodził z dekla egzemplarzy które przygotowano pokazowo dla zaprezentowania mechanizmu Angelusa  (od 56 roku) dla armii w latach 50, nigdy nie było Panerai 3646 z tą obręczą na froncie, powyższe zegarki to frankeny. W latach 50 i 60 nie korzystano już z koperty z lutowanymi uchami. Cała historia wzięła się stąd, że w latach 60 czy 70 ktoś złożył taki zegarek i na przód do pleksi dał obręcz z dekla z tymi napisami. Jak wiadomo z historii wiedza o Panerai była żadna kiedy w latach 90 reaktywowano produkcję zegarków (i wypływały frankeny braci Rinaldi) , nie mówiąc juz o tym co zaczął produkować Richemont i ich fakapy historyczne (Radiomir 1940, California i wiele innych). Podsumowując, historycznie taki zegarek nie został przez Panerai zrobiony zatem nie ma nic wspólnego z "DNA" marki. 

Osobiście ten model bardzo mi się podoba mimo powyższych:) 

Filip, nie chce podważać twojej wiedzy i autorytetu, który wszyscy tutaj cenimy, ale bazując na wiedzy jednego z największych „wrogów Op” znanego wszem i wobec Jose, w 60’ latach wyszedł taki 3646. Co do reszty to oczywiście props 😉

 

F126F4A0-4B9A-4236-B3B5-15D8C982C2EE.jpeg

Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Pierścień z logiem Brevettato pochodził z dekla egzemplarzy które przygotowano pokazowo dla zaprezentowania mechanizmu Angelusa  (od 56 roku) dla armii w latach 50, nigdy nie było Panerai 3646 z tą obręczą na froncie, powyższe zegarki to frankeny. W latach 50 i 60 nie korzystano już z koperty z lutowanymi uchami. Cała historia wzięła się stąd, że w latach 60 czy 70 ktoś złożył taki zegarek i na przód do pleksi dał obręcz z dekla z tymi napisami. Jak wiadomo z historii wiedza o Panerai była żadna kiedy w latach 90 reaktywowano produkcję zegarków (i wypływały frankeny braci Rinaldi) , nie mówiąc juz o tym co zaczął produkować Richemont i ich fakapy historyczne (Radiomir 1940, California i wiele innych). Podsumowując, historycznie taki zegarek nie został przez Panerai zrobiony zatem nie ma nic wspólnego z "DNA" marki. 

Osobiście ten model bardzo mi się podoba mimo powyższych:) 

Mnie do zakupu tego zegarka i tak by nie zniechęciło to co teraz napisałeś bo zegar do mnie gadał mocno w  tamtym czasie a było to lato 2018 roku.Nie wspomnę już o tej całej fake otoczce co mnie mocniej nakręciła ,że 685 i 687 , to zegarki historyczne.Choć pamiętam ,że Passero ,który były zagorzałym paneristi i dość neutralnie a właściwie nawet sceptycznie odnosił się do mojego zakupu nie pisał tego ,że taki model nie ma żadnego kompletnie przełożenia na historyczne powsatałe wcześniej Radki.W każdym razie dzięki za wyprostowanie.

35 minut temu, Scaut napisał(-a):

 

 

F126F4A0-4B9A-4236-B3B5-15D8C982C2EE.jpeg

A myślisz ,że to jest autentyczne?

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ledr napisał(-a):

Lepszy napis automatic niż np. parnis na tarczy;-) Przynajmniej wiem, żeby nie próbować codziennie kręcić tą koronką do upadłego:-)

Wiele brandów pisząc automatic, chce odróżnić mechaniczny, od swoich własnych modeli z kwarcowym napędem. 

Czyżbyśmy czegoś nie wiedzieli o Panerai? 🤣

 

PS. Mi tam ten napis nie przeszkadza 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.