Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Bazowa linia OP ma teraz wciskany dekiel i 100m WR, dopiero wyższe modele maja zakręcany dekiel i wyższe WR.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś wie jak jest w takim 233?
zaczynam,brać go poważanie pod uwagę - trochę byłby przeskok z 176, ale nie ma się co rozdrabniać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
39 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Bazowa linia OP ma teraz wciskany dekiel i 100m WR, dopiero wyższe modele maja zakręcany dekiel i wyższe WR.

 

Cena raczej nie pozycjonuje go wśród bazowych 🤔.

17 minut temu, Nuter napisał(-a):

a ktoś wie jak jest w takim 233?
zaczynam,brać go poważanie pod uwagę - trochę byłby przeskok z 176, ale nie ma się co rozdrabniać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W 233 masz przezroczysty tyłek, a w Panerai, w ramach rozwoju nowoczesnych technologii, wpadli na pomysł, że szkiełko z tyłu to 100 m WR.

Zważywszy na rodowód Luminorów, to trochę tak jakby Rolex wypuścił model Shallow Sea Dweller z WR 50 m 😉

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak pomyślałem, że to wszystko może być po części zrewidowaniem pewnych rozwiązań.. może kiedyś te WR300 było jakieś naciągane.. z nimi to nic nie wiadomo. Pewnie ze fajnie by było mieć w takim nawet wr500, no ale.. jak go wezmę to i tak bez serwisu go nie zamoczę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Nuter napisał(-a):

Jak oni to "zepsuli" że niby wszystko to samo, a z wr300 zrobiło się wr100

No już nie narzekaj .... cenę podnieśli :wacko: 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2021 o 11:47, Nuter napisał(-a):


nie załapałem.. ale że jaka afera i jacy klienci?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Warto przypominać: Panerai In-House Movements – A PAM Of Worms – Vintage Panerai and other iconic timepieces under the loupe at Perezcope


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no no, Jose - już się wdrożyłem i zaczytuję. Grzechów nie brakuje, bardzo dobrze, że są obnażane, słabo tylko z reakcją firmy. No nic, ja planów nie zmienię, i czy np. P.2002 jest pierwszym koszernym in-house, czy nie jest, to i tak mi się ten 233 bardzo podoba. Manual to manual. Lubiłem kręcić swoim poprzednim 176. Zegary są zacne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

233 jest świetny. Jeśli kupisz, to na pewno będziesz zadowolony. Ja kupiłem używkę i ani razu nie moczyłem. Szkoda po prostu, zwłaszcza że do zabezpieczenia koronki w luminorach jakoś nie mam zaufania. A to jest dodatkowo naciąg ręczny, więc coś tam się może wyrabiać. Mechanizm jest b. dokładny i tradycyjnie trzyma dłużej niż deklarowane 8 dni. Żeby nie było za słodko, to może być problem ze wskaźnikiem rezerwy, przy czym u mnie pojawił się dopiero po powrocie zegarka z serwisu w Monachium👎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
233 jest świetny. Jeśli kupisz, to na pewno będziesz zadowolony. Ja kupiłem używkę i ani razu nie moczyłem. Szkoda po prostu, zwłaszcza że do zabezpieczenia koronki w luminorach jakoś nie mam zaufania. A to jest dodatkowo naciąg ręczny, więc coś tam się może wyrabiać. Mechanizm jest b. dokładny i tradycyjnie trzyma dłużej niż deklarowane 8 dni. Żeby nie było za słodko, to może być problem ze wskaźnikiem rezerwy, przy czym u mnie pojawił się dopiero po powrocie zegarka z serwisu w Monachium

słyszałem że się przycina?

jaką masz serię?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2021 o 20:49, Wodolej napisał(-a):

Cena raczej nie pozycjonuje go wśród bazowych 🤔.

W 233 masz przezroczysty tyłek, a w Panerai, w ramach rozwoju nowoczesnych technologii, wpadli na pomysł, że szkiełko z tyłu to 100 m WR.

Zważywszy na rodowód Luminorów, to trochę tak jakby Rolex wypuścił model Shallow Sea Dweller z WR 50 m 😉

 

Sorry, odebralem pytanie kolegi Nuter jako ogolne a nie odnosnie konkretnego modelu i tak odpowiedzialem, dzieki za doprecyzowanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Nuter napisał(-a):


słyszałem że się przycina?

jaką masz serię?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety już nie mam tego zegarka, a serii nie pamiętam. W każdym razie to była wersja z am/pm, nie z kropką (w tych podobno się przycinał), i wszystko działało idealnie do czasu wizyty w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę, że 590 ma jakąś bardzo niską popularność a szkoda bo WR ma 300M, zakręcany dekiel, wkręcane solidne teleskopy, ciekawą tarczę a mimo to jest często pomijany ;) A jak by nie było to ma dość atrakcyjną cenę o ile można tak powiedzieć i cechy, które są mile widziane jak choćby teleskopy, WR;)

Why? :D Tarcza kontrowersyjna?

 

Pomijam, że mam taki model i nie chodzi mi o to aby nad nim były jakieś ochy i achy bo ja tego nie potrzebuje ;) ale ciekawi mnie Wasze zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pioters napisał(-a):

Panowie widzę, że 590 ma jakąś bardzo niską popularność a szkoda bo WR ma 300M, zakręcany dekiel, wkręcane solidne teleskopy, ciekawą tarczę a mimo to jest często pomijany ;) A jak by nie było to ma dość atrakcyjną cenę o ile można tak powiedzieć i cechy, które są mile widziane jak choćby teleskopy, WR;)

Why? :D Tarcza kontrowersyjna?

 

Pomijam, że mam taki model i nie chodzi mi o to aby nad nim były jakieś ochy i achy bo ja tego nie potrzebuje ;) ale ciekawi mnie Wasze zdanie :)

590 - dla mnie bomba! Ale ja się nie znam i za chwilę starzy wyjadacze obrzucają mnie jajami. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie widzę, że 590 ma jakąś bardzo niską popularność a szkoda bo WR ma 300M, zakręcany dekiel, wkręcane solidne teleskopy, ciekawą tarczę a mimo to jest często pomijany  A jak by nie było to ma dość atrakcyjną cenę o ile można tak powiedzieć i cechy, które są mile widziane jak choćby teleskopy, WR
Why?  Tarcza kontrowersyjna?
 
Pomijam, że mam taki model i nie chodzi mi o to aby nad nim były jakieś ochy i achy bo ja tego nie potrzebuje  ale ciekawi mnie Wasze zdanie

znaczy się ja od razu powiem, że "się nie znam", ale jak dla mnie sandwich musi być. Nie żebym jakoś krzywo patrzył na sausage, ale to jest w mojej ocenie punkt krytyczny przy wyborze Panerai, (tak jak np. mechanizm - naciąg manualny vs auto)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2021 o 20:49, Pioters napisał(-a):

Panowie widzę, że 590 ma jakąś bardzo niską popularność a szkoda bo WR ma 300M, zakręcany dekiel, wkręcane solidne teleskopy, ciekawą tarczę a mimo to jest często pomijany ;) A jak by nie było to ma dość atrakcyjną cenę o ile można tak powiedzieć i cechy, które są mile widziane jak choćby teleskopy, WR;)

Why? :D Tarcza kontrowersyjna?

 

Pomijam, że mam taki model i nie chodzi mi o to aby nad nim były jakieś ochy i achy bo ja tego nie potrzebuje ;) ale ciekawi mnie Wasze zdanie :)

Mój brat miał 590 a potem mój serdeczny kolega. Tak jak pisałem powyżej… jeden z ciekawszych modeli (imo) w obecnie sprzedawanej kolekcji. Wr300, teleskopy na śruby to jego główne zalety. Wg mnie to co odstrasza od większości osób które szukają pama to ten napis w okolicach godz. 3. Luma jest bardzo fajna a kiełbaski tez mają smaczek. Jedyny problem to to ze jak ktoś szuka jednego jedynego pama do kolekcji to kanapka lepiej się broni i nadaje bardziej sportowego sznytu. Patrząc na rosnące ceny bazowych modeli i to ze 590 można wyciągnąć z rynku wtórnego za nie więcej niż 17k to bardzo dobra propozycja. Godna rozważenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Scaut napisał(-a):

... Patrząc na rosnące ceny bazowych modeli i to ze 590 można wyciągnąć z rynku wtórnego za nie więcej niż 17k to bardzo dobra propozycja. Godna rozważenia. 

Sam osobiście wolałbym w zbliżonej kwocie coś z 111, 112, 177 lub 176. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Sam osobiście wolałbym w zbliżonej kwocie coś z 111, 112, 177 lub 176. 

Tych modeli za mniej niż 20 tys już ciężko trafić w pełnym secie (najłatwiej chyba 112) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będzie jeszcze drożej.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nuter napisał(-a):

oto jest dzień default_smile.png hehe będzie macanie 233 giphy.gif&key=3ac344777d0111612f3fbd70be3e79fe9e55c3ced274201923b2d10a8a15a5c1


edit: no i zabrałem do domu

b365481ae043d66d594ff7626238a869.jpg

No i brawo. Szybka męska decyzja bez zbędnego pitolenie😉 gratulacje 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Scaut napisał(-a):

Mój brat miał 590 a potem mój serdeczny kolega. Tak jak pisałem powyżej… jeden z ciekawszych modeli (imo) w obecnie sprzedawanej kolekcji. Wr300, teleskopy na śruby to jego główne zalety. Wg mnie to co odstrasza od większości osób które szukają pama to ten napis w okolicach godz. 3. Luma jest bardzo fajna a kiełbaski tez mają smaczek. Jedyny problem to to ze jak ktoś szuka jednego jedynego pama do kolekcji to kanapka lepiej się broni i nadaje bardziej sportowego sznytu. Patrząc na rosnące ceny bazowych modeli i to ze 590 można wyciągnąć z rynku wtórnego za nie więcej niż 17k to bardzo dobra propozycja. Godna rozważenia. 

Ten napis dla niektórych może być faktycznie kłujący w oczy choć ja uważam, że pasuje i troszkę nawiązuje do historii. Kolor indeksów (lekko pomarańczowy) też jest ciekawy i daje złudzenie, że tarcza jest brązowa. Dużym plusem też jest niska limitacja 600 sztuk.

Indeksy nie są tzw kiełbaski. To są wycięcia w tarczy, które troszkę nawiązują do kanapki ;)

14 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Sam osobiście wolałbym w zbliżonej kwocie coś z 111, 112, 177 lub 176. 

W EU poniżej 20 tyś to raczej trudno kupić 590, przynajmniej na Chrono ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Pioters napisał(-a):

Ten napis dla niektórych może być faktycznie kłujący w oczy choć ja uważam, że pasuje i troszkę nawiązuje do historii. Kolor indeksów (lekko pomarańczowy) też jest ciekawy i daje złudzenie, że tarcza jest brązowa. Dużym plusem też jest niska limitacja 600 sztuk.

Indeksy nie są tzw kiełbaski. To są wycięcia w tarczy, które troszkę nawiązują do kanapki ;)

W EU poniżej 20 tyś to raczej trudno kupić 590, przynajmniej na Chrono ;)

590 nie jest limitowana. Zapewne masz oznakowanie na deklu np Q555/600 co oznacza ze w tej serii Q(roczniku)zostało wyprodukowanych 600 sztuk tego modelu a twój ma numer 555. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Scaut napisał(-a):

590 nie jest limitowana. Zapewne masz oznakowanie na deklu np Q555/600 co oznacza ze w tej serii Q(roczniku)zostało wyprodukowanych 600 sztuk tego modelu a twój ma numer 555. 

No i cały mój świat legł w gruzach :D Słyszałem gdzieś kiedyś, że to limitka i tak skojarzyłem z tą numeracją ;) 

Dzięki za informację i wyprowadzenie z błędu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.