Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

I koperty. 

Przecież 111 ma taka sama kopertę jak 390 i 911 🙂 No chyba ze pisałeś  o czymś innym niż Mariusza sugestie o kopercie 44…🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o różnicy między 372, 422 a 111


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież 111 ma taka sama kopertę jak 390 i 911 No chyba ze pisałeś  o czymś innym niż Mariusza sugestie o kopercie 44…

Te koperty, to tak nie do końca są takie same…
d32c5071de9ef94a346a755f686d623c.jpg

Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Santino napisał(-a):

Te koperty, to tak nie do końca są takie same…

 

Otóż to. Sylwek mnie uświadomił w sobotę, że są mikro detale, które w przypadku chudorękich mają decydujące znaczenie.

 

Mario: zobacz 42mm. Ty masz podobny nadgarstek do mnie i różnica 42 a 44 mm jest kolosalna na korzyść 42mm.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co bać tego rozmiaru. Ja nie mam jakiegoś dużego nadgarstka a bardzo szybko się do niego przyzwyczaiłem. Taki urok tych zegarków. 

C4A2DA2F-2A9E-40AA-AA88-952BA5D8A8D2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz 372 - nie będziesz jedynie miał jak sprawdzać dokładności mechanizmu, bo nie ma sekundy ani podziałki:)

Ale jest w odbiorze mniejszy niż 422(mniej masywny).

Ew. Coś na wirelugsach -424, 992, 720, 721

Swego czasu mocno podobały mi się modele 995, 932, sub 1305 lub 1389 - za punkty z Kruka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Santino napisał(-a):


Te koperty, to tak nie do końca są takie same…
d32c5071de9ef94a346a755f686d623c.jpg

111 i 390 maja taka samą kopertę 1do 1 poza przeszklonym deklem niczym w budowie się nie różnią… w 911 i nowszych referencjach faktycznie koperta jest nieznacznie inna ze względu na wsadzony inny werk, niedemontowany bezel, wciskane dekle czy zwykle teleskopy… możliwe tez, że jest trochę inne szkło zamontowane, ale to na tyle drobne zmiany ze nie uważam żeby to były inne koperty… po prostu są po drobnym update 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Otóż to. Sylwek mnie uświadomił w sobotę, że są mikro detale, które w przypadku chudorękich mają decydujące znaczenie.
 
Mario: zobacz 42mm. Ty masz podobny nadgarstek do mnie i różnica 42 a 44 mm jest kolosalna na korzyść 42mm.
Ty też masz taką łapę? ;)427f853ec2962fd900611c82d238c305.jpg
3 godziny temu, I_love_britney napisał(-a):

Mariusz 372 - nie będziesz jedynie miał jak sprawdzać dokładności mechanizmu, bo nie ma sekundy ani podziałki:)

Ale jest w odbiorze mniejszy niż 422(mniej masywny).

Ew. Coś na wirelugsach -424, 992, 720, 721

Swego czasu mocno podobały mi się modele 995, 932, sub 1305 lub 1389 - za punkty z Kruka:)

Muszę raz jeszcze odwiedzić Warszawę i poprzymierzać.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
111 i 390 maja taka samą kopertę 1do 1 poza przeszklonym deklem niczym w budowie się nie różnią… w 911 i nowszych referencjach faktycznie koperta jest nieznacznie inna ze względu na wsadzony inny werk, niedemontowany bezel, wciskane dekle czy zwykle teleskopy… możliwe tez, że jest trochę inne szkło zamontowane, ale to na tyle drobne zmiany ze nie uważam żeby to były inne koperty… po prostu są po drobnym update 

Te nowsze (560, 562, 911, 914 etc.) mają:
- szkło bez soczewki
- to szkło jest większe = luneta jest węższa
- inny jest profil uch
f39dbda2435c89fbfe775e68f5984dec.jpg
fd39d957ab46bc9ffe7b09c1a9230454.jpg

Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 dniowe luminory są też nieco niższe. Przez to minimalnie wygodniejsze.

Nie mniej jednak wszystkie leżą świetnie na nawet średnim nadgarstku. Dla mnie to wygodniejszy zegarek niż np moon od omegi. A w tytanie to Panie i spać można 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

8 dniowe luminory są też nieco niższe. Przez to minimalnie wygodniejsze.

Nie mniej jednak wszystkie leżą świetnie na nawet średnim nadgarstku. Dla mnie to wygodniejszy zegarek niż np moon od omegi. A w tytanie to Panie i spać można 😀

Dobrze napisane. Choć koperta 44mm wydaje się spora, to dzięki konstrukcji, a zwłaszcza płaskiej dupce, na nadgarstku leży jak mało co.

Kiedyś miałem Nomosa Tangente 36mm, to gorzej siedział na nadgarstku, choć rozmiar znacznie mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, tu masz dla porównania 42mm kopertę luminor 1950 na nadgarstku dokładnie takim, jak Twój - 19cm:

 

IMG-20211005-114808-edit-565381859566854


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ledr napisał(-a):

Mariusz, tu masz dla porównania 42mm kopertę luminor 1950 na nadgarstku dokładnie takim, jak Twój - 19cm:

 

IMG-20211005-114808-edit-565381859566854

Gabarytowo wygląda trochę mało "pamowo".


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Ty też masz taką łapę? ;)

 

Mniejszą około 17 cm.

 

13 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

8 dniowe luminory są też nieco niższe. Przez to minimalnie wygodniejsze.

Nie mniej jednak wszystkie leżą świetnie na nawet średnim nadgarstku. Dla mnie to wygodniejszy zegarek niż np moon od omegi. A w tytanie to Panie i spać można 😀

 

Zależy co rozumiesz przez średnie nadgarstki...ja mam 17cm i to już nie wygląda ok :( 

 

4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Gabarytowo wygląda trochę mało "pamowo".

 

Bzdura powtarzana staje się "prawdą" :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Gabarytowo wygląda trochę mało "pamowo".

Ma kilka cech, które purystów przyprawiają o dreszcze, ale... ja nie lubię purystów wszelkiej maści, więc mi to nie przeszkadza. Nie szukałem pama ze 110% DNA pamowego, bo coś takiego chyba nawet nie istnieje, biorąc pod uwagę choćby wpływ rolka na korzenie i stylistykę dawnych modeli. 42mm jest świetnym rozmiarem na edc, a odpowiednie proporcje są zachowane, bo mój 722 jest niższy (13,2mm) niż większość modeli 44, 45 i 47 mm. Przymierz, przekonasz się organoleptycznie, co Ci bardziej pasuje - zapraszam, jak tylko będziesz w okolicach Górnego Śląska.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ledr napisał(-a):

Ma kilka cech, które purystów przyprawiają o dreszcze, ale... ja nie lubię purystów wszelkiej maści, więc mi to nie przeszkadza. Nie szukałem pama ze 110% DNA pamowego, bo coś takiego chyba nawet nie istnieje, biorąc pod uwagę choćby wpływ rolka na korzenie i stylistykę dawnych modeli. 42mm jest świetnym rozmiarem na edc, a odpowiednie proporcje są zachowane, bo mój 722 jest niższy (13,2mm) niż większość modeli 44, 45 i 47 mm. Przymierz, przekonasz się organoleptycznie, co Ci bardziej pasuje - zapraszam, jak tylko będziesz w okolicach Górnego Śląska.

Miałem być ostatnio na Waszym podstoliku, ale nie wyszło. Może uda się następnym razem.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Gabarytowo wygląda trochę mało "pamowo".

 

Miałem właśnie napisać, że "albo Panerai albo 42 mm". Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy jako osoby która zaczęła przygodę z PAMem pod koniec 2019r. Po obcowaniu z kilkoma referencjami, czytaniu forów, jose itp. mam następujące wnioski:

  1. PAM musi być duży,
  2. 42mm to nieporozumienie IMO - miałem w ręku i na ręku suba 42mm i śmiesznie on wyglądał,
  3. mam rękę 18,5/19 cm - uważam że 45 radiomiry leżą świetnie, 47 też spoko, suby 47 leżą bardzo fajnie ale fakt że są wysokie, bałem się 372 plexi i wysokoście ale ten zegarek robi robotę. Na takim ręku spokojnie do rozważenia 45/47 w następnej kolejności 44 ale 42 odrzucałbym.
  4. co do dna to uważam że jest ono w 587, 372 i 720/721, 232
  5. starsze ref jak 111, 112 i 390 są bardzo uniwersalne przy czym ze wskazaniem na 390 jako edc
  6. preferuję „czyste” modele base

tyle w temacie ode mnie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Miałem właśnie napisać, że "albo Panerai albo 42 mm". Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka 😛 

 

3 minuty temu, truesoul napisał(-a):

Z mojej perspektywy jako osoby która zaczęła przygodę z PAMem pod koniec 2019r. Po obcowaniu z kilkoma referencjami, czytaniu forów, jose itp. mam następujące wnioski:

  1. PAM musi być duży,
  2. 42mm to nieporozumienie IMO - miałem w ręku i na ręku suba 42mm i śmiesznie on wyglądał,
  3. mam rękę 18,5/19 cm - uważam że 45 radiomiry leżą świetnie, 47 też spoko, suby 47 leżą bardzo fajnie ale fakt że są wysokie, bałem się 372 plexi i wysokoście ale ten zegarek robi robotę. Na takim ręku spokojnie do rozważenia 45/47 w następnej kolejności 44 ale 42 odrzucałbym.

 

A jak ktoś ma nadgarstek 17cm to już nie może nosić PAMa? :)

Nigdy nie mierzyłem, ale podejrzewam, że właśnie 42mm byłby najciekawszy.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też 38mm. 😏


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.