Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pepepatryk napisał(-a):

Niekonwencjonalne podejście 

70E3984B-3B97-4046-BD02-68ACF479DD43.jpeg

 

On jest super z tych "współczesnych" 👌

 

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, nomysz4 napisał(-a):

03f8008219fe8d15790c6f9491a2fd04.jpg
To by było jakoś tak:
2x(911+605)=3032 emoji6.png
Dzięki Armand za spotkanie ad hocemoji106.pngemoji123.png

Szymon, 605 jest mega. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, nomysz4 napisał(-a):


To by było jakoś tak:
2x(911+605)=3032 emoji6.png
Dzięki Armand za spotkanie ad hocemoji106.pngemoji123.png

 

Widzę, że nie tylko zegarki macie z Armandem takie same, a dzielicie nawet talent do zdjęć


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Widzę, że nie tylko zegarki macie z Armandem takie same, a dzielicie nawet talent do zdjęć

Tak, nawet było to tematem naszej rozmowy, że jak my walniemy fotę po ciemku w przelocie od niechcenia, zatłuszczonym obiektywem to i tak zawsze jest petarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2022 o 16:23, artme napisał(-a):

Nie przesadzaj 😜 ale jesli 372 nie zastapi (lub nie zastepuje) Fiddy,

 

nigdy nie moglem zrozumiec jak 372 moze zastapic 127, chyba jakies zaklinanie rzeczywistosci,
roznia sie prawie wszystkim poza wielkoscia, kolorem tarczy i szybka na awersie,
nie ujmuje urody 372 ale to zupelnie inny zegarek


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, neclocus napisał(-a):

 

nigdy nie moglem zrozumiec jak 372 moze zastapic 127, chyba jakies zaklinanie rzeczywistosci,
roznia sie prawie wszystkim poza wielkoscia, kolorem tarczy i szybka na awersie,
nie ujmuje urody 372 ale to zupelnie inny zegarek

 

ja natomiast nigdy nie mogłem przełknąć estetyki 127 -  to marnotrawstwo przestrzeni, spowodowane „wybuchem” w centrum tarczy, który zepchnął „za małe” indeksy niemal poza horyzont ( podobnie zezowate skojarzenia mam z Omegą Reduced ), wrażenie dodatkowo pogłębione sklejonym z małą sekundą  indeksem …372 jest pod tym względem niemal idealny ( lepszy byłby z jednym napisem ) 

 

4EDC5999-7890-45F3-B661-44CD7CC3666C.jpeg

9B9DC11C-AA71-4C76-863F-A0059E85E8A0.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, desmo napisał(-a):

 

ja natomiast nigdy nie mogłem przełknąć estetyki 127 -  to marnotrawstwo przestrzeni, spowodowane „wybuchem” w centrum tarczy, który zepchnął „za małe” indeksy niemal poza horyzont ( podobnie zezowate skojarzenia mam z Omegą Reduced ), wrażenie dodatkowo pogłębione sklejonym z małą sekundą  indeksem …372 jest pod tym względem niemal idealny ( lepszy byłby z jednym napisem ) 

 

4EDC5999-7890-45F3-B661-44CD7CC3666C.jpeg

9B9DC11C-AA71-4C76-863F-A0059E85E8A0.jpeg

Mój ulubiony zegar. Muszę to teraz odzobaczyć 🤦🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, desmo napisał(-a):

 

ja natomiast nigdy nie mogłem przełknąć estetyki 127 -  to marnotrawstwo przestrzeni, spowodowane „wybuchem” w centrum tarczy, który zepchnął „za małe” indeksy niemal poza horyzont ( podobnie zezowate skojarzenia mam z Omegą Reduced ), wrażenie dodatkowo pogłębione sklejonym z małą sekundą  indeksem …372 jest pod tym względem niemal idealny ( lepszy byłby z jednym napisem ) 

 

 

9B9DC11C-AA71-4C76-863F-A0059E85E8A0.jpeg

 

IMO indeksy sa odpowiedniej wielkosci, zludzenie chyba jest wynikiem kopulastego szkla,
'sklejenie' sekundnika z indeksem jest pochodna uzycia takiego a nie innego mechanizmu,
ale to wlasnie on (akurat dla mnie jest ta estetyka dla ktorej chcialbym ten zegarek miec),

OP XI jak dla mnie jest genialne, szczegolnie to zdobienie przed pasami genewskimi

z jednej strony pozytywnie ze jest roznorodnosc 'dizajnu' i mechanizmow, negatywne ze
wlascicielem firmy jest konsorcjum dobr luksusowych, przedkladajace zysk nad historie
(ktora tak kochaja Paneristi) wypuszczajace modele ktorych jakosc i uroda jest... hmmm : /

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, neclocus napisał(-a):

 

IMO indeksy sa odpowiedniej wielkosci, zludzenie chyba jest wynikiem kopulastego szkla,
'sklejenie' sekundnika z indeksem jest pochodna uzycia takiego a nie innego mechanizmu,
ale to wlasnie on (akurat dla mnie jest ta estetyka dla ktorej chcialbym ten zegarek miec,

OP XI jak dla mnie jest genialne, szczegolnie to zdobienie przed pasami genewskimi

z jednej strony pozytywnie ze jest roznorodnosc 'dizajnu' i mechanizmow, negatywne ze
wlascicielem firmy jest konsorcjum dobr luksusowych, przedkladajace zysk nad historie
(ktora tak kochaja Paneristi) wypuszczajace modele ktorych jakosc i uroda jest... hmmm : /

Ja naturalnie rozumiem czego jest to wynik ale jeśli tarcza mnie odpycha to nie pomoże „ historia”…

9 minut temu, just_nobody07 napisał(-a):

Mój ulubiony zegar. Muszę to teraz odzobaczyć 🤦🏻‍♂️

No hard feelings…patrz pod kątem i od zachodu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, szanuje


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, desmo napisał(-a):

No hard feelings…patrz pod kątem i od zachodu 😉

Żartuję,  nie mam problemów z opiniami innych, ja tak tego nie widzę ;) Podoba mi się nieustająco👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2022 o 11:49, desmo napisał(-a):

 

ja natomiast nigdy nie mogłem przełknąć estetyki 127 -  to marnotrawstwo przestrzeni, spowodowane „wybuchem” w centrum tarczy, który zepchnął „za małe” indeksy niemal poza horyzont ( podobnie zezowate skojarzenia mam z Omegą Reduced ), wrażenie dodatkowo pogłębione sklejonym z małą sekundą  indeksem …372 jest pod tym względem niemal idealny ( lepszy byłby z jednym napisem )

 

Mam trochę podobnie, stąd z "dwojga złego" bardziej przemawia do mnie 217. Bardzo przemawia do mnie również 267 i byłbym w stanie mu wszystko wybaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, lewandek napisał(-a):

 

Bardzo przemawia do mnie również 267 i byłbym w stanie mu wszystko wybaczyć :)

 

limitacja 6 szt., trzymam za Ciebie kciuki ; )
a serio, mechanizm OP XI (przed 2005r) podoba mi sie bardziej niz Angelus,
na cene ma wplyw chyba magia historii Rolex'a


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip gdzies w tym watku, w starych postach wydawalo mi sie ze widzialem Twoj na temat nakladania lumy na tarczach, w starych referencjach? ze luma nie byla nakladana na plaska powierzchnie ale byly lekkie wyciecia?


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelach zero i 005 np luma była nakładana w wyfrezowane cyfry czyli tzw kiełbaski. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko te dwie referencje?

 


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę Pre-v, bo tam chyba sporo modeli tak miało. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje

 

ed.: znalezlem taki akapit:
 

Cytat

These terms are in reference to the different dial techniques Panerai
uses. Let’s dive into sausage dials first. Sausage dials have painted
on hour markers and markers that protrude slightly. The technique to
create this begins with first etching into the dial and then filling
it with the luminescent material. Or, on some versions, the lume is
painted directly onto a flat surface. Either way, the result is that
the numbers and markers are curved and swell above the dial - hence
the nickname sausage.

 

co znaczy ze tarcze byly trawione,
okazuje sie ze byla rowniez trzecia technika produkcji tarcz, drukowanie

 

Cytat

Sausage dials are also referred to as painted dials sometimes which
are different from printed dials. Printed dials sport a flat surface.
Sausage dials are more legible whereas sandwich dials have a distinct,
visual depth appearance. Sandwich dials seem to be more popular
despite the difficulty in reading the markers from all angles because
of the sunken effect.

 

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny kolorek. Do mnie idzie jeszcze bardziej krwisty czerwony od Toshi.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.