Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Pam dla mnie to z wyglądu toolwatch, zwłaszcza w tej specyfikacji jak 38 czy 40mm. Zatem nie chciałbym mieć obawy ze zegar padnie, gdy będę pociechę z basenu wyciągać, czy na plaży się moczyć.
Sory, ale za 20k to już WR normalnego można by wymagać, to nie spec, gdzie jest nie wiadomo jaka kompilacja i kunszt wykonania koperty.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dudak napisał(-a):

Pam dla mnie to z wyglądu toolwatch
 

Myślę że to zdanie to clou twojego wywodu. Z wyglądu, a nie naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, dudak napisał(-a):

Sam zastanawiam się co na 16,5cm nadgarstek. 38 byłoby idealnie, ale te 30m WR emoji24.png. Może trzeba będzie zaryzykować 40mm emoji848.png

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ja bym przymierzył 44mm lub radiomira 45mm, powinny być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dudak napisał(-a):

Sam zastanawiam się co na 16,5cm nadgarstek. 38 byłoby idealnie, ale te 30m WR emoji24.png. Może trzeba będzie zaryzykować 40mm emoji848.png

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Nawet nie zastanawiaj się nad 38mm - on wygląda super ale na nadgarstku 15-16cm max. Żona ma ok 15.  ON jest taki niziutki, że spokojnie jako garnitur będzie Ci pasował 42mm due ,a minimalnie 40mm.  Do tego do 38mm nie ma dedykowanej gumy (ma tylko 20mm między uszami),  a szkoda, bo bym niebieską żonie nabył... Pozostaje aftermarket albo paski.

 

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dudak napisał(-a):

Sam zastanawiam się co na 16,5cm nadgarstek. 38 byłoby idealnie, ale te 30m WR emoji24.png. Może trzeba będzie zaryzykować 40mm emoji848.png

 

Sam mam podobny nadgarstek i Base 44mm będzie ok. Tak samo, jak wspomniany powyżej rozmiar 45mm.

Przymierz i się przekonaj sam. Pewnie niejeden z kolegów tutaj, chętnie spotka się na kawę.

Gdyby Ci nie siadły to 42mm w 100% spełni Twoje oczekiwania. Wiem bo sam mam PAMa 42mm. Gdybyś chciał to jest na sprzedaż :) 

Te 38-40mm to jest żenujący żart ze strony PAMa :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym przymierzył 44mm lub radiomira 45mm, powinny być ok.
44 to już L2L ponad 50, sam obwód nadgarstka to nie wszystko., jeszcze szerokość. Nie lubię jak pasek czy bransoleta pod kątem 90 stopni się załamują.
40 podejrzewam, że będzie ok. Trzeba będzie coś z kraju kwitnącej wiśni szukać, tam sporo mają.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dudak napisał(-a):

44 to już L2L ponad 50, sam obwód nadgarstka to nie wszystko., jeszcze szerokość. Nie lubię jak pasek czy bransoleta pod kątem 90 stopni się załamują.
40 podejrzewam, że będzie ok. Trzeba będzie coś z kraju kwitnącej wiśni szukać, tam sporo mają.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Przymierz oba rozmiary.

Pam jest jednym z niewielu zegarkow, ktore musza miec „huge wrist presence”.


ja mam 19-20cm to tylko 47mm.

44mm bettarini za mala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , nic na siłę, mimo ze to Pam to nie może wyglądać jak budzik na nadgarstku . Ja tez mam 16,5mm i mierzyłem kilkanaście różnych modeli 44 i 45mm i nikt i nic mnie, nie przekonało i przekona , że dobrze leżały . Przynajmniej wg mnie a to chyba w tym wszystkim najważniejsze a nie gadki w stylu, ze Pam musi być duży itp . Tak że jak najbardziej rozumiem kolegę 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, proki1971 napisał(-a):

Panowie , nic na siłę, mimo ze to Pam to nie może wyglądać jak budzik na nadgarstku . Ja tez mam 16,5mm i mierzyłem kilkanaście różnych modeli 44 i 45mm i nikt i nic mnie, nie przekonało i przekona , że dobrze leżały . Przynajmniej wg mnie a to chyba w tym wszystkim najważniejsze a nie gadki w stylu, ze Pam musi być duży itp . Tak że jak najbardziej rozumiem kolegę 😀

Dokładnie tak jest. Nie dla każdego jest Panerai to trzeba tez sobie jasno powiedzieć. Nalezy tez podkreślić, że przy modelach 42, 40 czy 38 nie poczuje się magii i tego czym jest Panerai. Kto ma pama to wie o czym mówię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pamie każda koperta (również chodzi mi o materiał i wykończenie) leży inaczej.  Dla mnie np 422 było poza granicą komfortu,a w subie 47mm jest git 😃

20220507_190635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego suba to ja bym nawet na łańcuchu u szyi nosił...👍


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mniejsze nadgarstki 512/574 jak znalazł. No i może te nowe z serii Quaranta.

 

278026797_3247034705575830_512312193068913924_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, machlo napisał(-a):

Na mniejsze nadgarstki 512/574 jak znalazł. No i może te nowe z serii Quaranta.

 

278026797_3247034705575830_512312193068913924_n.jpg

 

Kolega bardzo mądrze prawi.

Z "maluchów" 512/574 to dwa genialne PAMy.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 rzeczywiście jest świetnym wyborem na małe nadgarstki, ale nadal nie jest to garniturowiec oczywiście.

Tu w porównaniu z Reverso:

IMG_9977.thumb.jpeg.977217c3f1414eb488655790ff719fe3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ledr napisał(-a):

Tego suba to ja bym nawet na łańcuchu u szyi nosił...👍

Na łańcuch to lepszy jednak będzie złoty Rolex.... 😃

6 minut temu, Tommaso napisał(-a):

512 rzeczywiście jest świetnym wyborem na małe nadgarstki, ale nadal nie jest to garniturowiec oczywiście.

Tu w porównaniu z Reverso:

IMG_9977.thumb.jpeg.977217c3f1414eb488655790ff719fe3.jpeg

 

Modele due 42mm są jeszcze niższe od 512, przez co bardziej garniturowe... Kwestie wodoszczelności pomijam. Chodzi mi o sam profil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, ale u mnie 40 będzie max. Dla porównania znana koperta Breitling SO II 42mm na moim nadgarstku, 51,5 L2L - niestety wygląda komicznie default_sad.png1c8301a45d727158a0c8010d2a96f5f0.jpg&key=5ab1668296a22e6dbd8be943ded5db02ad9ccc4a7a79763344adfdc99696583d

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka






Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wieloryb napisał(-a):

Na łańcuch to lepszy jednak będzie złoty Rolex.... 😃

 

Modele due 42mm są jeszcze niższe od 512, przez co bardziej garniturowe... Kwestie wodoszczelności pomijam. Chodzi mi o sam profil.

Panerai ma problem z dobraniem „ proporcjonalnej” grubości w mniejszych Luminorach , kiedyś były beczkowate a teraz , szczególnie w Due są za cienkie.  Luminor konstrukcyjnie musi mieć pewną prezencję nadgarstkową równoważącą osłonę koronki . Zakładając Due nawet 42 mm czuję jakby ktoś przeciął zegarek na pół. 

Godzinę temu, wieloryb napisał(-a):

 

Godzinę temu, wieloryb napisał(-a):

 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko my użytkownicyoryginalnych luminorów zauważymy ten brak proporcji... Due to produkt albo dla kobiet (wszystkie 38mm) albo dla ludzi szukających eleganckiego zegarka do koszuli o oryginalnej stylistyce, jakiej nie dają inne firmy. Próżno tu szukać DNA marki, a grubość 10.5mm przy 42mm lub 13mm przy 45mm wydaje się właśnie idealna pod takie zastosowanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to się kupuje sadzonki, które później takie owoce dają?😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, ledr napisał(-a):

Gdzie to się kupuje sadzonki, które później takie owoce dają?😉

😜👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

Tylko my użytkownicyoryginalnych luminorów zauważymy ten brak proporcji... Due to produkt albo dla kobiet (wszystkie 38mm) albo dla ludzi szukających eleganckiego zegarka do koszuli o oryginalnej stylistyce, jakiej nie dają inne firmy. Próżno tu szukać DNA marki, a grubość 10.5mm przy 42mm lub 13mm przy 45mm wydaje się właśnie idealna pod takie zastosowanie... 

Potwierdzam - miałem Luminora Due 42 z ręcznym naciągiem (pierwsza seria). Był ok, ale w sumie to takie niewiadomoco😄. Ni to Pam, ni to toolwatch, ni to elegancki zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tommaso napisał(-a):

512 rzeczywiście jest świetnym wyborem na małe nadgarstki, ale nadal nie jest to garniturowiec oczywiście.

Tu w porównaniu z Reverso:

IMG_9977.thumb.jpeg.977217c3f1414eb488655790ff719fe3.jpeg

 

To reverso to Large, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, machlo napisał(-a):

 

To reverso to Large, prawda?

Prędzej medium. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.