Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie nabiorę dystansu do świadomego kupowania i noszenia podróbek. Obojętnie czy to będzie ten pasek, Rolex z Turcji, ubrania, perfumy czy cokolwiek innego.

8 minut temu, wieloryb napisał(-a):

Wbrew pozorom, to nie ja wystąpiłem tutaj w roli moralizatora i obrońcy wartości wszelkiej.  Nie rozumiem, gdzie i komu cokolwiek wmawiałem..?

Przeczytaj proszę jeszcze raz. Może nabierzesz odobiny dystansu? Kto wie?  

Co do zdjęć - rozumiem, że obrażają dumę Paneristi. Dlatego usunę. I wrócimy spokojnie do trybu wrzucanie fotek i ich lajkowania. EoT

 

Nie mam do Ciebie nic osobiście a do uzasadnienia "po co przepłacać". Noś co chcesz. Nigdy nie nabiorę dystansu do świadomego kupowania i noszenia podróbek. Obojętnie czy to będzie ten pasek, Rolex z Turcji, ubrania, perfumy czy cokolwiek innego.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, memento mori napisał(-a):

Nigdy nie nabiorę dystansu do świadomego kupowania i noszenia podróbek. Obojętnie czy to będzie ten pasek, Rolex z Turcji, ubrania, perfumy czy cokolwiek innego.

 

Nie mam do Ciebie nic osobiście a do uzasadnienia "po co przepłacać". Noś co chcesz. Nigdy nie nabiorę dystansu do świadomego kupowania i noszenia podróbek. Obojętnie czy to będzie ten pasek, Rolex z Turcji, ubrania, perfumy czy cokolwiek innego.

To ja w pełni popieram taką postawę! tylko,że Rolexa z Turcji czy buty na La Rambla kupuje się dla logo, dostając towar badziewnej jakości. 

Ja kupiłem sobie gumę jako alternatywę (tak jak kupujemy  od kolegów z forum TAŃSZE od oryginalnych paski )ze względu na kolor jak i doskonałą jakość, a ten brzydki napis tutaj nie miał nic do znaczenia. Wybrałem zatem świetną jakość z logo zamiast niewiadomej bez napisu.  Mam 2 gumy Ori Panerai i gdyby firma ta postarała się bardziej i zaoferowała produkt o jakości nie dostępnej dla tańszych alternatyw ( tak jak robi to wspomniany Rolex ze swoimi zegarkami) na myśl nie przeszło by mi szukać zamiennika. Tak jak np zrobiłem to w przypadku orisa.

No ale tak niestety nie jest... 

Już prościej nie jestem w stanie wytłumaczyć. 

W sumie sam się sobie dziwie,że daje się wciągać w takie dyskusje.  Dla jasności chciałem tylko podkreślić, iż podróbek żadnych nie propaguje. 

Chciałem  się  "pochwalić" zamiennikiem najwyższej jakości.  Dla mnie to logo mialo znaczenie trzeciorzędne, ale oczywiście rozumiem, iż dla niektórych mogło się okazać solą w oku. Dlatego zdjęć już nie ma.  Tylko tyle i aż tyle. 

Przynajmniej na chwilę zdążyli niektórzy oderwać się od kolejek w Kruki i dywagacji temat czyj zegarek i jak długo wisi na witrynie 😀 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należało Ci się... 😆 między innymi za kilka głupich wstawek np. w moim kierunku 😁hehe, aż miło się czyta... 😝

Edytowane przez Andrzej248

Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jesteśmy w temacie gum. Przy zakupie PAMa od razu poszedłem w skóry. Oryginalna czarna była nałożona może na dzień i poszła w odstawkę. Nawet myślałem, czy jej może nie sprzedać bo jakoś za czarno mi ten PAM na niej wyglądał. Dwa tygodni temu wrzuciłem 560 na czarna gumę i jestem zachwycony! Super to wyglada.

No i jak np na ubraniach bardzo nie lubię dużych logo marek, tak na pasku od Panerai wyglada to suuuuper. Tak samo mam z gumą od Breitlinga.

23fb878145baf9d694e2deb9b6de27f2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pepepatryk napisał(-a):

To jak jesteśmy w temacie gum. Przy zakupie PAMa od razu poszedłem w skóry. Oryginalna czarna była nałożona może na dzień i poszła w odstawkę. Nawet myślałem, czy jej może nie sprzedać bo jakoś za czarno mi ten PAM na niej wyglądał. Dwa tygodni temu wrzuciłem 560 na czarna gumę i jestem zachwycony! Super to wyglada.

No i jak np na ubraniach bardzo nie lubię dużych logo marek, tak na pasku od Panerai wyglada to suuuuper. Tak samo mam z gumą od Breitlinga.

23fb878145baf9d694e2deb9b6de27f2.jpg

 

U mnie bardzo podobna byla historia z oryginalna guma. Na poczatku bardzo mi sie nie podobala i przez wiele miesiecy nawet nie myslalem o tym zeby jej uzywac, ale w pewnym momencie cos zaskoczylo i teraz bardzo ja lubie :D


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na gumie ani raz zegarka nie założyłem. Leży sobie w pudełku.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muchacho_ napisał(-a):

 

U mnie bardzo podobna byla historia z oryginalna guma. Na poczatku bardzo mi sie nie podobala i przez wiele miesiecy nawet nie myslalem o tym zeby jej uzywac, ale w pewnym momencie cos zaskoczylo i teraz bardzo ja lubie :D

 

560 ma czarny cyferblat i czarna guma pasuje na pewno dobrze. W moimi 564 średnio. Ponosiłem 3 tygodnie ma urlopie,ale do tabacco dial zdecydowanie lepiej oliwkowa dla mnie leży.  Jakości jej nie brakuje,ale też d*py nie ukrywa w tym budżecie...

 Zamierzamy niedługo zamówić swimskin ballistic od RubberB do omegi 300 MC, i zobaczymy, czy tutaj jakość pokryje się z ceną 300 usd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet czarna tarcza może wyglądać pogodnie - chociaż słońca to dzisiaj niewiele. Fliperoza podpowiada, że za długo już mam ten zegarek (prawie dwa lata), a jednak nie potrafi się znudzić🤩

 

2022-08-21-13-13-03.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wieloryb napisał(-a):

Skóra, guma,czy nawet tak traktowany po macoszemu kajdan - do Pama pasuje wszystko 

20220820_155211.jpg

I nawet na kobiecym nadgarstku wyglada świetnie i dodaje elegancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2022 o 17:41, Ariel napisał(-a):

I nawet na kobiecym nadgarstku wyglada świetnie i dodaje elegancji :)

............na dużo mniejszym nadgarstku żony Radiomir wygląda lepiej niż na moim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2022 o 18:35, pepepatryk napisał(-a):

To jak jesteśmy w temacie gum. Przy zakupie PAMa od razu poszedłem w skóry. Oryginalna czarna była nałożona może na dzień i poszła w odstawkę. Nawet myślałem, czy jej może nie sprzedać bo jakoś za czarno mi ten PAM na niej wyglądał. Dwa tygodni temu wrzuciłem 560 na czarna gumę i jestem zachwycony! Super to wyglada.

No i jak np na ubraniach bardzo nie lubię dużych logo marek, tak na pasku od Panerai wyglada to suuuuper. Tak samo mam z gumą od Breitlinga.
 

Napis na tych gumach jest kwestią gustu, chociaż umówmy się, luminor odbiega od "klasycznej urody" więc i pasek z logo na gumie odbiega w podobny sposób. Tym niemniej, te gumy logowane są dość wygodne i w sam raz na lato, zwlaszcza na weekend (mam 4 z czego dwie czarne, ale co do jednej którą kupiłem z zegarkiem mam wątpliwości czy nie została kupiona z podobnego źródła jak wspomniane powyżej więc nie noszę). Inna kwestia, że IMO najwygodniejsze gumy panerai robi do submersible (to się zwie bodaj accordion strap u nich - coś takiego jak tu: https://www.panerai.com/de/de/accessories/straps-and-bracelets/mxe07fhr.html), tylko, że w rozmiarze 24 (mam sub'y 44mm) są dostępne z powrotem dopiero od tego roku i w ograniczonej palecie barw (co najmniej w rozmiarze XL). Różnica w użytkowaniu jest z mojej perspektywy bardzo duża na korzyść pasków do sub'a - wygodniejsze, miękkie etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20211202_110715.jpg


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, jimmibaton napisał(-a):

Pożegnanie wakacji…






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pomyśl, jak fajnie będzie strzelić fotkę Pama na pierwszym śniegu 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.