Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.10.2022 o 18:32, just_nobody07 napisał(-a):

Fajna fota 👍

 

W dniu 10.10.2022 o 18:57, pisar napisał(-a):

O skurwesyn ale fota 😵

Dokładnie. 

Super strzały.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ledr napisał(-a):

Za dobrą kawę oddałbym czasem dobry zegarek😊

A serio, trochę mnie to zaskoczyło, bo wszedłem ubrany raczej turystycznie, natomiast obsługa świetna, chętna do pokazywania każdego modelu i rozmowy, do tego ceny przyzwoite jak na sklep stacjonarny. Mieszkałem kilka lat temu w Belfaście i przed brexitem wybór był tam mniejszy (innych marek i modeli), a Panerai w ogóle nie mieli w całej Irlandii Północnej.

Za duży wybór oddałbym dobrą kawę…gdzie te czasy kiedy w Aparcie i u Jansenowej mogłeś przymierzyć niemal każdy model, także limitacje… obecnie mamy powrót do średniowiecza 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ledr napisał(-a):

Za dobrą kawę oddałbym czasem dobry zegarek😊

A serio, trochę mnie to zaskoczyło, bo wszedłem ubrany raczej turystycznie, natomiast obsługa świetna, chętna do pokazywania każdego modelu i rozmowy, do tego ceny przyzwoite jak na sklep stacjonarny. Mieszkałem kilka lat temu w Belfaście i przed brexitem wybór był tam mniejszy (innych marek i modeli), a Panerai w ogóle nie mieli w całej Irlandii Północnej.

Leszek, w cywilizowanym świecie nie ma kompletnie znaczenia jak jesteś ubrany idąc do butiku. 

Jeśli już jest jakiś mniejszy ( niepożądany) profesjonalizm obsługi to wynika bardziej z obserwacji klienta, jak widać że się czai, wstydzi itp. i nie jest przyzwyczajony do takich miejsc. 

Butik jest dla klienta, ja nie mam problemu że zwróceniem uwagi obsłudze że wolałbym być obsłużony na  siedząco jeśli są takie opcje, lub poprosić o kawę czy wodę jeśli nie zaproponują. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ledr napisał(-a):

Od dłuższego czasu oczy mi się świeciły do tej białej tarczy i lubię takie ustawienie totalizatorów w chrono… Dzisiaj wreszcie była okazja przymierzyć w centrum Belfastu. Wybór niewiarygodny, wszystkie nowości na wyciągnięcie ręki, do tego częstują prosecco lub kawą😀

81EDA4A9-14EE-489C-A29E-9EE3B80E203E.thumb.jpeg.db4809ea863635fa6f967fac23bcf7c9.jpeg

Fajny=) 

jak w realu?

mialem swego czasu na niego chrapke, ale podobno biale pamy traca na zywo. Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2022 o 09:56, eye_lip napisał(-a):

Leszek, w cywilizowanym świecie nie ma kompletnie znaczenia jak jesteś ubrany idąc do butiku. 

Jeśli już jest jakiś mniejszy ( niepożądany) profesjonalizm obsługi to wynika bardziej z obserwacji klienta, jak widać że się czai, wstydzi itp. i nie jest przyzwyczajony do takich miejsc. 

Butik jest dla klienta, ja nie mam problemu że zwróceniem uwagi obsłudze że wolałbym być obsłużony na  siedząco jeśli są takie opcje, lub poprosić o kawę czy wodę jeśli nie zaproponują. 

Wszystko prawda, ale mam porównanie tego samego miejsca na przestrzeni kilku lat, gdzie w 2018 r nikt nie dbał o to, by nawiązać jakiś autentyczny kontakt z klientem takim jak ja - co do którego trudno powiedzieć, że z daleka "czuć piniondz":-) Przed brexitem sklepy typu Goldsmiths w Irlandii Północnej były  - w moim odczuciu - nastawione bardzo zachowawczo do nieznanych klientów, natomiast jedyną pozytywną konsekwencją brexitu jest teraz poczucie, że o każdego klienta trzeba i warto zadbać. Dokładnie taki komentarz usłyszałem w innym sklepie - m.in. z Tudorami i Rolkami (Lunn's) - od sprzedawczyni, z którą też uciąłem sobie dłuższą pogawędkę przymierzając 4 różne Black Baye...

Nawiasem mówiąc: sprzedawca od Panerai okazał się człowiekiem zainteresowanym współczesną literaturą, otwartym na dyskusje polityczne i chętnie dzielącym się swoimi przemyśleniami na temat marki (niekoniecznie w duchu obezwładniającego marketingu...). 

Moje zaskoczenie wynikało po trosze z tego, że spodziewałem się po brexicie nieco innej rzeczywistości w dobrze mi znanym przed 2020 r. Belfaście, tymczasem w centrum miasta powstało jeszcze kilka nowych sklepów z konkretnymi markami (Omega, Breitling, Cartier) i teraz cała alejka pod nazwą Queen's Arcade jest monotematyczna i usiana salonami z markowymi zegarkami (plus ogromny wybór od ręki). Podobno jest taniej, niż w UE, bo biorą towar bezpośrednio ze Szwajcarii bez dodatkowych opłat i podatków.

19 godzin temu, I_love_britney napisał(-a):

Fajny=) 

jak w realu?

mialem swego czasu na niego chrapke, ale podobno biale pamy traca na zywo. Prawda to?

W realu miałem na nadgarstku przez chwilę, ale rozmiarowo i komfortowo bardzo na tak (nadgarstek 18,5cm), natomiast wiedziałem z grubsza, czego się spodziewać po białej tarczy, bo już w Warszawie przymierzałem białego Luminora - tylko nie chrono. Na żywo większe wrażenie robią na mnie stare, bardziej "prawilne" wypusty (np. 113), ale tu dochodzi chrono, ciekawy układ puszerów, itd. Pasek jak na aligatora trochę sztywny, ale nosiłbym nawet na włosienicy😉 Szkoda, że nie ma przeszklonej dupki, bo chętnie bym obejrzał mechanizm, tak jak w Omedze Chronoscope, którą też przymierzałem wczoraj😍

Jeszcze jedna fota pod innym kątem:

IMG-1452.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży swojego 422 mocno tęsknie za marką Panerai. Ten Pam byl idealny - śmiglo, kanapka, 1950, polished, zlote wskazówki.

 

Grupa co polecacie ciekawego rozmiar 44-47mm?

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, I_love_britney napisał(-a):

Po sprzedaży swojego 422 mocno tęsknie za marką Panerai. Ten Pam byl idealny - śmiglo, kanapka, 1950, polished, zlote wskazówki.

 

Grupa co polecacie ciekawego rozmiar 44-47mm?

 

Pozdrawiam:)

Naprawić swój błąd i odkupić to, co tak mocno kochałeś. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piotralski napisał(-a):

Gdzie taki pasek można zrobić/kupić? Wygląda na mega mięciutki?

Ten jest od Kostas Straps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, truesoul napisał(-a):

47C3BAE9-33D5-409D-952E-CF6EA90D3457.jpeg

Najlepszy zegarek w kategorii „zdjęcia poza nadgarstkiem”  ever 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

To jest jakaś przeróbka, mem?

 

Ta firma to jest mem od dłuższego czasu :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony rozumiem narzekania na op z drugiej nie. 
Firma z modelami „historycznymi” już zakończyła swoją dzielność i trzeba sobie to uświadomić. Dała nam, fanom marki, miłośnikom zegarków to co miała najlepsze ze swojego dziedzictwa. Przy tak wielu referencjach i takich niuansach jakimi sie różnią to i tak dali spory wybór 😉Więcej nie mają to szukają alternatyw i starają się być konkurencyjni na rynku podążając w inną, nowoczesna stronę często kosztem wizerunku czy parametrów. W latach 30tych taki 47mm Radek tez był czymś kosmicznym, pewnie nieakceptowalnym dla większości przez rozmiar a jednak „po latach” sie przyjął. 
Gwoli ścisłości, jak większość wie jestem dosyć koszerny jeśli chodzi o pamy, ale uważam, że nowe wypusty to cały czas bardzo dobre jak nie świetne zegarki. 

E0E2DE90-18D8-47C7-90ED-91C1CDC3AD2D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek jak i Luminor to były tylko i wyłącznie wojskowe sprzęty (jak głębokościomierz czy kompas) więc tak były traktowane i nikt nie rozpatrywał ich rozmiaru pod kątem normalnych zegarków, więc Radek po ok 60 latach od debiutu się "przyjął" kiedy został na nowo zaprezentowany w innym świecie z innymi rozmiarami zegarków ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, muchacho_ napisał(-a):

spacer.png

 

Razer x Panerai...

40mm, automat

8400USD + podatek

 

Ocencie sami ;) 

Gdyby miał męski rozmiar, nie kolorowe śmigło byłby fajny. 

 

 

P900 to jest 7750


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.