Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.01.2023 o 10:55, Tommaso napisał(-a):

U mnie też nowość

2bc1dcca-3603-4613-97b9-b16f5b0cc6b9.thumb.jpg.a520d5bcc953c3792d85bafd9deceaf1.jpg

 

Moja z nim historia jest taka:

Cytat

Gratuluje Zegarka jest przepiękny!

 

Przy okazji fascynacji długiej tym samym modelem pozwolę sobie na pokazanie mojej z nim historii:

 

Jechałem po niego w maju do butiku we Florencji, mierzyłem i 42 - ku mojemu zdziwieniu całkowicie mi nie pasowal

I choć nosze poza panem 44 raczej 39-43 maks to sub 47 układał się ma mojej mega wąskiej w przegubie ręce idealnie

Nie mogłem uwierzyć, nosilem po salonie z1-1,5h ale się przekonałem i mimo ze w katalogu, na stole i w dłoni to 42 wydawało mi się perfekcyjne

to na mojej ręce już zupełnie nie, u mnie wyglądał on za delikatnie i do submersible'a mi nie pasował.

Gust kwestia indywidualna, bez mojej ręki zegarek nadal uważam za przepiękny, a chce tylko zwrócić uwagę ze szczególnie w tym przypadku bez przymiarki trudno o obiektywne dla siebie wnioski

 

Edytowane przez Trusted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w innym dziale - panowie z submersible, uważajcie na bezele, bo lubią łapać luzy. Najlepiej wcale ich nie używać. Mój po miesiącu używania lata na wszystkie strony i obija się o kopertę. Nowy zegarek. Jakość Panerai, * mać😣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i nic mi nie lata, luzów też nie ma 🤷‍♂️ Dziś 449 w wydaniu egzotycznym 🔵

3ABB68AC-0170-4D5F-9E3E-6E787D0B2338.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, facecik napisał(-a):

Tak, proszę Pana. Ten właśnie. 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, facecik napisał(-a):

Już pisałem w innym dziale - panowie z submersible, uważajcie na bezele, bo lubią łapać luzy. Najlepiej wcale ich nie używać. Mój po miesiącu używania lata na wszystkie strony i obija się o kopertę. Nowy zegarek. Jakość Panerai, * mać😣

 

Niestety nowych PAMów już się nie powinno kupować i mówię to jako wielki fan marki :( 

 

Niewiarygodne, że taki bardziew się dzieje w zegarkach za prawie 50K. Porada niestety trochę kuriozalna...kup zegarek i nie używaj bo się psuje 😵


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie używany na sucho. Wejdź z nim w mętną portową wodę, używaj do woli i luzów nie będzie. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TradeMark
6 godzin temu, pisar napisał(-a):

Niestety nowych PAMów już się nie powinno kupować i mówię to jako wielki fan marki :( 

 

Mam timing, wczoraj mój PAM zmienił właściciela. Chociaż w sumie to on nie miał bezela ale i tak lżej na nadgarstku 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 389 i mam 508 - korzystam z bezela regularnie. Nie miałem żadnych luzów. Z tego co widzę po subach kolegów (np. 382 i 243) nikt nie narzeka. Może to feler tego egzemplarza albo taka jakość nowych wypustów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie suby jakie mierzyłem miały delikatny luz. Taki "play" przed oporem lewo prawo pływały delikatnie przed przeskokiem.

Zupełnie inaczej niż w Rolexie, Tudorze  choćby czy Omedze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, truesoul napisał(-a):

Miałem 389 i mam 508 - korzystam z bezela regularnie. Nie miałem żadnych luzów. Z tego co widzę po subach kolegów (np. 382 i 243) nikt nie narzeka. Może to feler tego egzemplarza albo taka jakość nowych wypustów.

 

29 minut temu, Trusted napisał(-a):

Wszystkie suby jakie mierzyłem miały delikatny luz. Taki "play" przed oporem lewo prawo pływały delikatnie przed przeskokiem.

Zupełnie inaczej niż w Rolexie, Tudorze  choćby czy Omedze.

 

 

12 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Bo pewnie używany na sucho. Wejdź z nim w mętną portową wodę, używaj do woli i luzów nie będzie. 😉

 

Na początku bezel był sztywny, żadnych luzów. Pracował ciężko, ale tak jest w Panerai, więc nie było niespodzianki. Zawsze ustawiałem gdy zegarek był w wodzie. Nie był uderzony, nigdy nie upadł. Lubię ten zegarek i raczej zostanie u mnie na dłużej. Będę oddawał do serwisu w ramach gwarancji za jakiś czas. Na razie poużywam jeszcze i zobaczę jak to się będzie pogłębiało. Najbardziej wk***iający jest luz góra-dół, bo bezel stuka przy gwałtowniejszym ruchu ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny luz był w 682 kolegi i to bezpośrednio po odebraniu z salonu, bezel pracował góra-dół w zakresie dobrego milimetra. Natomiast w 683, który kupiłem używany jest bardzo sztywno i bezel nie ma żadnego luzu na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co nawet porównywać z moim. U mnie bezel pracuje ciężej, ma większe luzy lewo-prawo, jest też luz względem szkła we wszystkich kierunkach no i luz między bezelem i kopertą - mogę go delikatnie unieść, nie sprężynuje, tylko opada i lata sobie swobodnie.

2 godziny temu, truesoul napisał(-a):

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, facecik napisał(-a):

Nie ma co nawet porównywać z moim. U mnie bezel pracuje ciężej, ma większe luzy lewo-prawo, jest też luz względem szkła we wszystkich kierunkach no i luz między bezelem i kopertą - mogę go delikatnie unieść, nie sprężynuje, tylko opada i lata sobie swobodnie.

 

 

Masakra, szczerze wspolczuje. Mialem dokladnie to samo w homarze suba z aliexpress kilka lat temu i doprowadzalo mnie to do szalu dlatego sprzedalem :/ 


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, muchacho_ napisał(-a):

 

Masakra, szczerze wspolczuje. Mialem dokladnie to samo w homarze suba z aliexpress kilka lat temu i doprowadzalo mnie to do szalu dlatego sprzedalem 😕

Moze to byl oryginal, tylko ktos sie chcial pozbyc?? 🤪😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlbczymy po kilku dniach jak z chodem.

teraz …chodzi i jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, facecik napisał(-a):

Nie ma co nawet porównywać z moim. U mnie bezel pracuje ciężej, ma większe luzy lewo-prawo, jest też luz względem szkła we wszystkich kierunkach no i luz między bezelem i kopertą - mogę go delikatnie unieść, nie sprężynuje, tylko opada i lata sobie swobodnie.

 

O kurcze, faktycznie, nie zazdroszczę. Znając swoją pedantyczność doprowadzałoby mnie to do szewskiej pasji. Szkoda bo to fajny zegar i nieliczny z nowych wypustów które mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co nawet porównywać z moim. U mnie bezel pracuje ciężej, ma większe luzy lewo-prawo, jest też luz względem szkła we wszystkich kierunkach no i luz między bezelem i kopertą - mogę go delikatnie unieść, nie sprężynuje, tylko opada i lata sobie swobodnie.
 

Kurde, masakra 🫤 szkoda bo zegarek jest świetny. Oddaj na gwarancje i niech coś z tym zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, truesoul napisał(-a):

O kurcze, faktycznie, nie zazdroszczę. Znając swoją pedantyczność doprowadzałoby mnie to do szewskiej pasji. Szkoda bo to fajny zegar i nieliczny z nowych wypustów które mi się podobają.

 

4 godziny temu, pepepatryk napisał(-a):


Kurde, masakra 🫤 szkoda bo zegarek jest świetny. Oddaj na gwarancje i niech coś z tym zrobią.

Zegarek zostaje, ale wiem jedno - nigdy więcej Panerai już nie kupię. Żadnego modelu. Dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.