Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - Pamow jest tyle rodzajow, ze te historyczne/klasyczne dla "maniakow" juz je dublują, wiec wiadomo, ze trzeba robic tez dla tych, co preferuja "swiecidelka/dziwadełka", wiec nie ma w tym nic dziwnego a dla purystow jest i tak w czym wybierac ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej będzie widać z daleka że to Panerai a nie Marina od Chińczyków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształt lunety według mnie jest OK, zawsze to jakaś odmiana, ale te napisy fatalne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nic innnego jak kopia modelu sprzed kilkudziesieciu lat, wiec jak najbardziej ok - zakrecana luneta w tym ksztalcie to klasyka nurkowa, napisy bardzo ladne, czcionka jak na starych pamach. Gdyby nie kiepskie wr to calkiem calkiem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem Filip, rozumiem nawiązanie do historii, ale zwyczajnie mi się nie podoba ten model, a to WR to żart


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem raczej do kolegow pod Toba ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym WR w zegarku z paskiem? Ktoś w nim pływa? poważnie pytam...


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem Filip, rozumiem nawiązanie do historii, ale zwyczajnie mi się nie podoba ten model, a to WR to żart

.........dokładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nic innnego jak kopia modelu sprzed kilkudziesieciu lat, wiec jak najbardziej ok - zakrecana luneta w tym ksztalcie to klasyka nurkowa, napisy bardzo ladne, czcionka jak na starych pamach. Gdyby nie kiepskie wr to calkiem calkiem.

Otoz to. Nic nowego, chociaz jak widac nie dla wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nic innnego jak kopia modelu sprzed kilkudziesieciu lat, wiec jak najbardziej ok - zakrecana luneta w tym ksztalcie to klasyka nurkowa, napisy bardzo ladne, czcionka jak na starych pamach. Gdyby nie kiepskie wr to calkiem calkiem.

Ale w kontekście podobania się to że to kopia ( na pewno chciałeś napisać kopia ? ;-) nie ma znaczenia. Jak lubię repliki/ reedycje tak ta wg mnie dowodzi że nie do każdego zegarka warto wracać. Są tu elementy które się podobają- tarcza, wskazówki, koronka i nawet bezel w kontekście pomniejszenia powierzchni tarczy co dla pustej 47 -tki jest korzystne wizualnie ii są takie które nie budzą mojego zachwytu. To fajnie że firma szuka ale akurat bezel wg to miejsce gładkie lub dobre na praktyczne informacje ( dodatkowe podziałki chrono, nurkowe, GMT ) . Jeśli ktoś łupie tam kolejne logo to budzi mój sprzeciw nawet jeśli to odwołanie do historycznego modelu. Skojarzenie z Blvgari też nie pomaga.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie masz rację, koniec końców zegar ma się podobać i w tym kontekście to czy to nawiązanie do historii czy nie, nie ma znaczenia.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jazda, że Bulgari, że Genta, świecidełka, dwa dekle, itd., jak napisałeś Filip, że to bezpośrednie nawiązanie do historycznych modeli, to ekhm, no tego, nie, dobrze... Uśmiałem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napis z boku koperty i invicta z torbami pójdzie ;) w sumie o tym można dyskutować ale wr sugeruje mi mocno cel w rynku.

I sorki ale argument że nie trzeba więcej bo i tak wystarczy nie ma sensu przy pamie, to po co go kupować? Timex też wystarczy a i dokładniejszy będzie, aaaa no tak zapomniałem że dla dużego napisu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Jest to replika zegarka który powstał może jako prototyp albo jakiś frankien skręcony z resztek zasobów Panerai w latach wojny, a może i po. Przy wielu egzęplarzach vintage panerai nie wiadomo kto i kiedy je składał do kupy. Szkoda że nie ma wr100, ciekawe czy mimo wr30 ma nadal zakręcaną koronke.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jazda, że Bulgari, że Genta, świecidełka, dwa dekle, itd., jak napisałeś Filip, że to bezpośrednie nawiązanie do historycznych modeli, to ekhm, no tego, nie, dobrze... Uśmiałem się

Proszę Cię - przecież w artykule jest wyraźnie napisane że to nawiązanie do historycznego, własnego modelu. Nie napisałem że inspirowany Bvlgari tylko że go przypomina i że mnie to przeszkadza bo akurat tego projektu mimo jego kultowości nie lubię. Więc o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też. Nawiązuje do prototypów z lat 30-tych XXw, testowanych przez włoską marynarkę.

Jakiś inny model z tym bezelem pojawił się już w 2013r., tylko nie jestem pewien czy był wtedy z napisami, czy bez.

Proszę Cię - przecież w artykule jest wyraźnie napisane że to nawiązanie do historycznego, własnego modelu. Nie napisałem że inspirowany Bvlgari tylko że go przypomina i że mnie to przeszkadza bo akurat tego projektu mimo jego kultowości nie lubię. Więc o co kaman?

Ej, nie traktuj tego osobiście. Napisałem tylko, że niektórzy dyskutanci trochę się zagalopowali w krytyce, tudzież skojarzeniach, natomiast nikt się nie zająknął że to nawiązanie do historii, dopiero, Filip to napisał, rozbawiło mnie to co nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz i faktycznie mogę odbierać go jak reedycja zegarka pokazowego dla oficjeli, bo tak to zrozumialem, taki historyczny pam w wersji demo. Tylko że wtedy ma on sens tylko jako ciekawostka kolekcjonerów, takie: "patrzcie jakie śmieszne kiedyś robili, no wiecie żeby minister pamiętał co ma na magazyn kupować" i teraz wr+napisy ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syf. Niech zrobią jeszcze wodoszczelność 3 atm.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 30m to naprawde deskredytuje te ich całą linie zegarków insprowanych vintage. Ponoć są to toolwatche. To już zegarki typu pilot jak damasko czy sinn mają przynajmniej 100m, nawet chronograph speedmaster ma 50m.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

….....to, że wielu nie wspomniło, że jest to nawiząnie do modelu historycznego, nie znaczy, że o tym nie wiedziało.

Dwa. Linia wzorowana na zegarkach Vintage w pewien sposób zobowiązuje, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z modelem wykorzystywanym, testowanym przez marynarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie dwa takie orginalne egzemplarze. Pewnie one mają już lepszy wr

 

b3073a1b8ad6a0046c0d0c30353721b3.jpg

 

872ec7fa2503738cc1d608220773253c.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.