Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

@Pionier ja miałem 210


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szymon_k zatęskniłeś za Pamem? Dość szybko, kiedy sprzedałeś 233?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pionier ja miałem 210

aaa... racja, sam wiesz jak to było dawno temu, ale też Radiomir ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szymon_k zatęskniłeś za Pamem? Dość szybko, kiedy sprzedałeś 233?

Narazie niesmiało się przymierzam;) tym razem w jakiś prosty model.

233 poszedł jakoś 2 miesiące temu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja (jednozegarkowiec) przymierzalbym sie z Pamow albo do 233 ponownie  :D  (zegar kompletny i bez zadnych wad) lub do totalnej prostoty (2 wskazowki bez daty najlepiej zlote a la stare) czyli 372 albo 587, jednakt tu koronka choc historyczna podoba mi sie mniej :)

 

ps

jest oczywiscie jeszcze Fiddy, jednak jego ceny za Unitasa sa tak wysokie, iz wszedlbym juz raczej w AP RO B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie - 422 to szafir czy plexi ? Na stronie maja tylko info o szafirze na deklu. Czy ktoś z forumowiczów ma to cacko ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja (jednozegarkowiec) przymierzalbym sie z Pamow albo do 233 ponownie :D (zegar kompletny i bez zadnych wad) lub do totalnej prostoty (2 wskazowki bez daty najlepiej zlote a la stare) czyli 377 albo 587, jednakt tu koronka choc historyczna podoba mi sie mniej :)

 

ps

jest oczywiscie jeszcze Fiddy, jednak jego ceny za Unitasa sa tak wysokie, iz wszedlbym juz raczej w AP RO B)

Poważnie 377? Ani prosty ani ładny;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrócił do macierzy. Kiepski ze mnie Paneristi bo bardzo mi się podoba ten niezbyt koszerny Luminor z lekko wypukłym szafirem, WR100 i teleskopami.

post-68982-0-38005800-1479349591_thumb.jpg

post-68982-0-13943600-1479350368_thumb.jpg

post-68982-0-18186700-1479350411_thumb.jpg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie 377? Ani prosty ani ładny;)

Oczywiscie, ze chodzilo mi nie o 377, tylko 372 B):wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki będzie akceptowalny przez Was przedział odchyłki dobowej P.5000 calibre dajmy na to pół roku-rok od zakupu nowego zegara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust max. 10s.

Nie wiem jak Twój egzemplarz, ale niektóre egzemplarze P.5000 mają taką wadę, że znacznie przyspieszają bezpośrednio po pełnym nakręceniu i śpieszą się przez jakieś 2-3 dni, a przez kolejne dni chodzą prawidłowo. Pisali o tym na zagranicznych forach. Interesowałem się tematem, bo moja 510-ka była taka niestabilna. Na szczęście wydaje się, że serwis Paneraia umie sobie z tym problemem radzić, swój zegarek jakiś czas temu oddałem do Jansena w ramach gwarancji, teraz po serwisie zegarek chodzi równo, kilka sekund na plus każdej doby.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba ma ta przypadłość...po 2 dobach od pełnego nakręcenia jakieś 30sek śpieszy

oddam przed końcem gwarancji na serwis.

 

ile trwał Twój rozbrat ? wysyłkę Jansen dalej na gwarancji każe opłacić ?

Edytowane przez rav3nlord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak nie to co mój, który zaraz po nakręceniu potrafił przyspieszyć np. 20 sek w 15 minut!!! Potem zwalniał, ale i tak przez pierwsze 2-3 dni odchyłka była nieaakceptowalna.

Na Twoim miejscu cierpliwie notowałbym odchyłki dobowe, najlepiej przez przynajmniej 3-4 tygodnie. Prawdopodobnie zegarek będzie się zachowywał powtarzalnie w kolejnych cyklach tygodniowych, co powinno ułatwić diagnozę serwisantom. Przyjrzyj się też na zachowanie zegarka w pierwszych minutach po pełnym nakręceniu.

Swój zegarek oddałem do Jansena z załączoną tabelką przedstawiającą codzienny chód i to podobno okazało się pomocne.

Czekałem na zegarek 2 tygodnie od oddania, chociaż Jansen asekuracyjnie określa termin oczekiwania na 4 tygodnie. Nic nie płaciłem. Przyjęli zegarek bez chwili zawahania, obsługa na najwyższym poziomie.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niefajne zachowanie P.5000. Co z tymi którzy kupią 510 lub 560 np. na chrono24 ? Też ich tak ładnie Jansen potraktuje ?

U mnie w 111 1s na dobę, a jak coś będzie nie tak to do p. Zbigniewa na Piękną ;)

Edytowane przez Bartekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, tak - wrócił i lubię go jeszcze bardziej niż przed rozstaniem. Po kilku miesiącach kupiłbym drugi raz 631. (Nie mając budżetu na 233 :)) A rozważałem 510.

 

10 sekund odchyłki na dobę? To 5000 nie jest chronometrem?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.5000 nie ma certyfikatu COSC. Zresztą chyba żaden z 8 i 10-dniowców nie ma, nawet te z wyższej półki.

Unitas zwany w Paneraiu OP II natomiast posiada takowy.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja coraz przychylniejszym okiem spoglądam w stronę modeli z Unitasem. Pozostaje jeszcze tylko bariera psychologiczna do wydania tylu $$$ na tak tani i powszechny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że dopóki moja 510-ka nie grzeszyła dokładnością chodu, to też żałowałem, że nie kupiłem na Unitasie. Teraz, gdy chodzi nieźle, już tak nie myślę, jednak 8 dni rezerwy to super sprawa.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się Mirek ile ruchów od brzegu do brzegu osłony koronki musisz wykonać na 7 dób?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nakręcanie na 7 dni, a nie na max?

Nie wiem, zawsze nakręcam do oporu. Ewentualnie gdy chcę ponosić zegarek przez 1-2 dni, wtedy nakręcam znacznie mniej "na oko".


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nakręceniu do oporu i siedmiu dobach chodu. Chodzi mi o liczbę ruchów aby wtedy nakręcić do oporu.

Unitasa aby mi się nie myliło - nakręcam zawsze rano w dni nieparzyste. Na 48h chodu potrzebuje około 65 ruchów koronki od brzegu do brzegu osłony.

Czyli w przybliżeniu jeden taki ruch koronki to trzy kwadranse chodu.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to chyba moj pierwszy post w tym temacie :)

 

Na sąsiednim forum poważnie zastanawialem się nad sprzedaża calej swojej kolekcji i zakupem PAMa 510. Na szczescie (?) moj zapal ostudzilo pewnie odkrycie. Mianowicie, te podstawowe modele 8-o dniowe (560/510/562/564) zostały wprowadzone na rynek pare lat temu z klasycznymi kanapkowymi tarczami, co mogloby sie wydawac oczywiste. Jednak przynajmniej od poczatku tego roku kanapki zostaly zastapione tarcza z drukaki, to nawet nie jest druk 3D.

Cwaniaki nie zmienili nawet oznaczen modeli, po prostu zaczeli montowac inne tarcze. Niektórzy twierdza, ze ze wzgledów marketingowych - chcesz kanapke - kup wyzszy model. 
 
 
yoDNAJH.jpg?1CyyNKSD.jpg?1
 
Jak dla mnie to jest niezly przekręt... Wiedzieliście o tym czy moze odkrylem Ameryke na nowo?

Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.