Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

To są normalne próby poszerzenia potencjalnego kręgu odbiorców.

Seria Due powstała rok temu, a teraz się rozwija o nowe modele/wielkości, czyli należy przypuszczać, że to był sukces.

A że zagorzałym fanom Panerai zbiera się na odruch wymiotny, gdy na nie patrzą to trudno, przypuszczam, że nie na nich bazuje dzisiaj Panerai. Większość osób kupuje Pamy z dwóch powodów - bo to Panerai i dlatego, że im się podobają. A to, że ma niewiele wspólnego z DNA, z historią, że ma wodoszczelność na poziomie zegarka do garnituru - kogo to obchodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria due mi nie przeszkadza -nie dla mnie ale jak ktoś chce mieć podobny zegarek z żoną to pomysł w sam raz ;-) ale to prężenie muskułów w zakresie komplikacji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz przeciez, ze z historia, to za wiele nie poleca a i tak masz taki wybor, ze powinno styknac. Poza tym jak wypuszczali historyczne, to bylo marudzenie, ze wszystko podobne, wiec... moze wyjdzmy troche poza ramy??  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem na jakieś baby372, tak w 42 mm, ale nic z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie komplikacje w większości przypadków nie mają dziś zastosowania praktycznego a jedynie dają wszystkim do zrozumienia że mamy do czynienia z produktem wyjątkowym z punktu widzenia możliwości producenta i właściciela ( do niedawna także jeśli chodzi o cenę/ prestiż). Na ambicje( kompleksy? ) firmy nic nie poradzę ale jakoś mi się kłóci jako konsumentowi tourbillion w zegarkach pokroju Panerai czy Tag Heuer.

Ja czekałem na jakieś baby372, tak w 42 mm, ale nic z tego...

Ale próby zmiejszenie pękatych zegarków wypadają słabo ( vide SUBy ) a jak zdejmą z grubości to już się robi due ;-)

A zdecydowałbyś się i ile byś zapłacił za plastykę nadgarstka ( no dwóch żebyś nie wyglądał komicznie ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie wymyślą nowej koperty, to muszą próbować z komplikacjami i nowymi materiałami. Bo co innego mają proponować? Ile różnych kombinacji tego samego przyjmie rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem na jakieś baby372, tak w 42 mm, ale nic z tego...

44 też byłoby wspaniale....


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie wymyślą nowej koperty, to muszą próbować z komplikacjami i nowymi materiałami. Bo co innego mają proponować? Ile różnych kombinacji tego samego przyjmie rynek?

No ja na przykład nie mam jeszcze idealnej kombinacji koperty , tarczy, indeksów i wskazówek w Luminorach ...że o Radiomirze nie wspomnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na przykład nie mam jeszcze idealnej kombinacji koperty , tarczy, indeksów i wskazówek w Luminorach ...że o Radiomirze nie wspomnę

:( Tylko czy oprócz Ciebie ktoś jeszcze taką idealny zegarek kupi? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Z każdym rokiem jest gorzej, ta firma zaczyna wykraczać poza zakres moich zainteresowań...czas zawęzić specjalizację :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś podrzucałem w butiku Panerei taki pomysł, żeby stworzyć konfigurator.

Wybierasz sobie kopertę, tarczę, szkiełko, dekiel, komplikacje, pasek a Pam robi Ci wersję zindywidualizowaną.

Pani się dziwnie na mnie patrzyła...

:D

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne rzeczy pisałeś kiedyś o ceramicznych Rolexach ale już Cię przekabacili :D, następny w kolejce PAM WR30 z tourbillonem ;-).

Dojrzałem, dojrzałem :-)

:( Tylko czy oprócz Ciebie ktoś jeszcze taką idealny zegarek kupi? ;)

 

Miałem na myśli raczej fakt że nie wyeksploatowali jeszcze możliwości dotychczasowych klientów

Już kiedyś podrzucałem w butiku Panerei taki pomysł, żeby stworzyć konfiguratora.

Wybierasz sobie kopertę, tarczę, szkiełko, dekiel, komplikacje, pasek a Pam robi Ci wersję zindywidualizowaną.

Pani się dziwnie na mnie patrzyła...

:D

No ale Pani Anna ma wąski zakres tolerancji a pomysł przedni ( Breitling chyba tak robi i JLC w Reverso ) marka o tak wąskiej specjalizacji idealnie nadaje się do fabrycznego customizingu szkoda że nie chcą być zegarkowym Harleyem. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłby strzał w 10 z personalizacją, bo dotychczasowi fani mogli by spokojnie wykonać swoje wymarzone "referencje". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,  jednak najbardziej cieszyliby się rzemieślnicy  zza Wielkiego Muru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma co specjalnie biadolić. Firma się rozwija, poszerza grupę docelową i tyle. Nie wszystkich da się uszczęśliwić. Puryści pozostaną niezadowoleni, ale potencjalna liczba nowych klientów zapewne to zrekompensuje. A dla wiernych fanów wypuszczą jaką super edycję, jedną bądź dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę.

Nie bardzo rozumiem biadolenie, że odchodzą od DNA marki, itp. Przecież nie każdy komu podoba się design Panerai ma łapę jak Stallone, czy chce nurkować na 300m, tak samo nie bez znaczenia jest też to, że marka jest bardzo popularna w Azji, więc tym bardziej to ruch w dobrą stronę.

Nowe Luminory 3 dniowe fajne, tylko po co zmienili kaształt 6 i 9? To mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę 111'stke na świeżym pasku w kolorze militarnej oliwki :)

 

IPBM8q.jpg

 

HzpNJI.jpg

 

UgRxk0.jpg

Edytowane przez Bartekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia, niestety to co Panerai zaprezentował na Sihh poza luminorami logo to totalna porażka.

 

Prawie się zgodzę... bo te nowe Luminory, to jest dopiero mega porażka! teleskopy, wciskane dekle, 100m szczelności, no i największy babol - zmieniona czcionka i pozamykane cyfry 6 oraz 9. Z taką specyfikacją i zmienionym krojem indeksów trącą lekko tzw. replikami z Pipol Republik of Czajna, jakby (mówiąc wprost) ktoś źle zerżnął cyfry z oryginału. Czy tylko ja to widzę? Z lewej nowy, z prawej stary dobry Logo Base (pojaśnienie dla tych, co tu zaglądają pierwszy raz):

 

base_old_new.jpg

 

A co do tego zegara z wpisu powyżej na militarnej oliwce... dobrze to razem wygląda!

Edytowane przez PiterM

Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Piotrze, te cyfry wyglądają tak źle, że aż oczy bolą


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz , to chyba ten po prawej to nieudolna kopia, cyfry niedociągnięte, logo straciło kolor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego pasek zużyty. Masakra.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desmo (prześmiewco), pojaśniłem, jakby ktoś nowy tu zajrzał   :ph34r:

Edytowane przez PiterM

Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desmo (prześmiewco), pojaśniłem, jakby ktoś nowy tu zajrzał :ph34r:

I tu masz rację...prawdopodobnie firma uznała że nowy klient nie kupi nim nie znikną te niedoróbki ...a fanom się wysmaży jakąś limitkę z ćwierć tonu jaśniejszą tarczą za cenę premium

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaski ciąg dalszy z normalną 6 i 9 :-)

p.s. prawa rynku sie liczą a nie zdanie kmziz :-)

 

post-31778-0-53525300-1516227567_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Cześć,

A ja dopiero poznałem Panerai. Mam już jeden i korcą mnie następne. Nie wiem co jest grane, ale żaden zegarek nie sprawił mi takiej frajdy po zakupie. U mnie zawsze było ważniejsze "gonienie króliczka". Potem miałem już ten wymarzony zegarek i powietrze schodziło.

Due widziałem w butiku, żadnych emocji, bo nie moja bajka. To jest garniturowiec stylizowany na klasyczne modele tej marki.

Natomiast wystarczająco przeraziły mnie płaskie numery / indeksy w podstawowych wersjach. Tam już nie ma sandwich dial. Jest dużo wątków na zagranicznych forach, że to strzał w kolano, itp. Nie widziałem na żywo, ale na niektórych zdjęciach wygląda to tak, jakby tarczę kanapkę zalali superluminową na "0", ale po wyschnięciu w tych miejscach zrobił się mały "dołek".

To tylko moja mała wrzutka a propos jak zmienia się Panerai. Wrzutka krytyczna, bo SD bardzo lubię i nie rozumiem polityki tej firmy (choć różne tłumaczenia są podawane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.