Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

..... Z lewej nowy, z prawej stary dobry Logo Base (pojaśnienie dla tych, co tu zaglądają pierwszy raz):

 

 

No i stary podświetlane indeksy ma ! ;)

Edytowane przez Bartekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mechanizmy corteberta dla Panerai z tamtych lat pochodziły od Rolexa i tak były sygnowane;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić 312 ale taka nowa odchudzona o 2,5mm 1312 wpadła w oko. Co sądzicie?

 

c7faf32a4b06b.jpg

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ja mam 723, a to właściwie 1312, tylko że na bransolecie (którą od razu zdemontowałem, bo słabo to wygląda). Zegarek wygląda SUPER - nie sprawia wrażenia kloca i jest jakby przyklejony do ręki. To chyba właśnie dlatego, że jest płaski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Nie pasuje ten sekundnik niebieski do calej reszty.

A to akurat kwestia gustu. Wg mnie wprowadza ożywczy akcent na smutnej czarno-beżowej tarczy. Rozumiem zarzut, bo sam miałem na początku z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić 312 ale taka nowa odchudzona o 2,5mm 1312 wpadła w oko. Co sądzicie?

 

Aż o 2,5? To ile ma to grubości? Mi się podoba.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15,5mm versus 18mm stary , odchudzili troszkę nowy mechanizm dzieki temu lezy duzo lepiej na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

W załączeniu mój czasomierz. Jeżeli chodzi o mechanizm - głośniejszego jeszcze nie miałem :mellow: Niestety, mimo że nowy, już po przejściach - ślad na uchu i zarysowane szkło. Życie...

post-102568-0-60810200-1516470013_thumb.jpg

post-102568-0-17500700-1516470018_thumb.jpg

post-102568-0-82443700-1516470019_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, jak na Pama powiedziałbym cukierkowy.

A rysy.... przynajmniej piszesz z nim własną historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Spadł ci czy walnąłeś w coś?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Spadł. To była wigilia. Mam zapięcie motylkowe, więc musiałem się postarać. Jednak szafir w konfrontacji z terakotą musiał się poddać :wacko: Nie mówiąc o miękkiej stali, z której robione są nasze zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia przyzwyczajenia, ale koperta starej 312 bardziej mi się podoba.

Niebieski sekundnik w 1312 jest ok, bardziej przeszkadza mi ten „Automatic” na tarczy. Mogli sobie go darować.

ad9b16919e1b58fc8480eec335f06c12.jpg

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Wygląda dostojnie. Ale już się przyzwyczaiłem do mojego, i te uszy jak dla mnie są za potężne. W 723 są cienkie, filigranowe można powiedzieć. Choć gdybym był na Twoim miejscu, też wolałbym swój. Człowiek się przyzwyczaja do tego co ma.


Przepraszam za indolencję, ale mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów / koleżanek. O co chodzi z metalowymi tulejami do pasków Panerai?

Obecnie używam zegarka bez tych magicznych elementów. Zegarek chodzi w miarę prawidłowo, da się nosić na nadgarstku, można odczytać czas.

Czy jest jakiś głębszy sens stosowania tajemniczych tulejek? Domyślam się, że paski do pamów mają dosyć duże średnice i stąd wynika konieczność (?) stosowania tych elementów. A może jest jakieś drugie dno obok estetyki (faktycznie, pasek czasami dziwnie się układa, wychodzi "poza uszy")? Z góry dziękuję za oświecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta i pokorna 560ka. Nie sandwich ale ma swoje plusy. Dla mnie nawet po kilku miesiącach noszenia zaskoczeniem, po założeniu na rękę PAMa, jest "żywa" luma.

Wystarczy byle półcień aby zaczęła świecić 42a9a7b5eb075ba6f6ea84d73d3b1439.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Prosta i pokorna 560ka. Nie sandwich ale ma swoje plusy. Dla mnie nawet po kilku miesiącach noszenia zaskoczeniem, po założeniu na rękę PAMa, jest "żywa" luma.

Wystarczy byle półcień aby zaczęła świecić

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

No właśnie, nie sandwich. Ale co to jest, bo wszystko wygląda "płasko". Możesz opisać jaka to technologia? Przymierzam się do kupna prostego pama - 510 lub 560 i chciałbym widzieć czego się spodziewać. Edytowane przez hubex
Nie cytuj zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu mój czasomierz. Jeżeli chodzi o mechanizm - głośniejszego jeszcze nie miałem :mellow: Niestety, mimo że nowy, już po przejściach - ślad na uchu i zarysowane szkło. Życie...

Pam'y szybko sie rysują i potrafią dostać wgniotek. Ja swoim przydzwoniłem w klamke w drzwiach i oznaczylem na stałe ;)

Czy ten pasek to z kompletu ? Szczerze to szybko bym zmienił bo wyglada jak ze skaju ;)

A co do tulejek to w mojej opinii pełnia raczej funkcje ułatwiająca przewlekanie trzpienia i równomiernie rozkładają naprezenie na skore w uszach. No chyba ze jest jeszcze jakiś inny powód ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Pam'y szybko sie rysują i potrafią dostać wgniotek. Ja swoim przydzwoniłem w klamke w drzwiach i oznaczylem na stałe ;)

Czy ten pasek to z kompletu ? Szczerze to szybko bym zmienił bo wyglada jak ze skaju ;)

A co do tulejek to w mojej opinii pełnia raczej funkcje ułatwiająca przewlekanie trzpienia i równomiernie rozkładają naprezenie na skore w uszach. No chyba ze jest jeszcze jakiś inny powód ? ;)

Pasek otrzymałem w gratisie do Pani Jansen, choć musiałem się o niego wykłócać (mimo, że wcześniej miałem obiecany właśnie w gratisie i specjalnie pod pasek kupiłem zapięcie motylkowe). Dano mi do wyboru, i moim zdaniem, wybrałem najodpowiedniejszy z tego co mi zaproponowano (ale wiem, że nie idealny). Mam mały nadgarstek. Ten pasek jest "do zajechania". Ja zegarek noszę 24h/bobę i zdejmuję tylko do mycia. Muszę np. spać w zegarku, żeby obudzić się na czas. Marzy mi się jakaś guma, bo chodzę też na basen. Firmowy pasek Panerai jest zbyt ostentacyjny z tymi całymi napisami, i zastanawiam się ciągle nad jakąś alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...... Firmowy pasek Panerai jest zbyt ostentacyjny z tymi całymi napisami, i zastanawiam się ciągle nad jakąś alternatywą.

Za to mega wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Za to mega wygodny.

Mega wygodny pasek to miałem w AT Automatic, którego się właśnie pozbyłem. Był tak skonstruowany, że miał bardzo małą powierzchnię styku z nadgarstkiem - idealny na lato. Oglądając zdjęcia firmowego paska OP takich rozwiązań nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek otrzymałem w gratisie do Pani Jansen, choć musiałem się o niego wykłócać (mimo, że wcześniej miałem obiecany właśnie w gratisie i specjalnie pod pasek kupiłem zapięcie motylkowe). Dano mi do wyboru, i moim zdaniem, wybrałem najodpowiedniejszy z tego co mi zaproponowano (ale wiem, że nie idealny). Mam mały nadgarstek. Ten pasek jest "do zajechania". Ja zegarek noszę 24h/bobę i zdejmuję tylko do mycia. Muszę np. spać w zegarku, żeby obudzić się na czas. Marzy mi się jakaś guma, bo chodzę też na basen. Firmowy pasek Panerai jest zbyt ostentacyjny z tymi całymi napisami, i zastanawiam się ciągle nad jakąś alternatywą.

Dla Ciebie fajną alternatywą mogą być np. paski RubberB.

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PistolPete

 

Mam pytanie dotyczące nakręcania 560-tki. Czy kiedy jest już nakręcony maksymalnie to wtedy próbując nakręcać dalej zamiast charakterystycznego oporu jak w innych zegarkach, „przeskakuje” - taki rodzaj zabezpieczenia? Ja tak mam w 0233 ale tam jest widoczna rezerwa chodu.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez radekvintage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takiego Pama "dziwolaga" (troche jak TH) bym lyknal :wub:

post-25547-0-59978500-1516559729_thumb.png

 

A "dupka" piekniejsza od frontu :blink:B)

post-25547-0-34458100-1516560006.png

 

Pikny...

post-25547-0-35951500-1516560166_thumb.png

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.