Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Recommended Posts

Świetne zdjęcie. Dzięki licznym, naprawdę dobrym fotkom kolegi Genovese, coraz bardziej podobają mi się zegarki tej marki :)

Dzięki koledzy , ale tak naprawdę dopiero się uczę i czekam na porządny obiektyw makro... ;)

Dzięki.Tak się nudziłem w aucie, i położyłem zegarek na deskę rozdzielczą ..,no i poszedł strzał... :)

Witam Panowie! Jestem nowy na tym forum i to jest mój pierwszy post. Krótko mówiąc zakochałem się w Panerai. Planuje kupno swojego pierwszego pama. I tu rodzi się pytanie, który wybrać. Myślę nad 510, 560, 590, 904 oraz 1048. Z jednej strony chciałbym automatyczny naciąg ale z drugiej strony 8 dni rezerwy brzmi cudownie. Możecie poradzić, który z tych modeli warto posiadać? Może złe pytanie bo warto to każdy posiadać ale jaki jest najlepszy z nich? Kanapkową tarczę to chyba tylko 904 posiada tak? Panowie jakieś plusy i minusy tych modeli/werków?

Edited by maseratis

Tylko nowe wchodzą w grę?

Ja się waham między 560/590, ale nie wykluczam cofnięcia się w czasie.

...,,,;;;<3;;;,,,...

Oba nowe Radiomiry fajne, inhouse w środku, a cena bardzo zachęcająca.

Ciekawe skąd ten ruch? Czyżby chcieli zawalczyć o miłośników Tudorów BB, albo Breitlingów? ;)

Oba nowe Radiomiry fajne, inhouse w środku, a cena bardzo zachęcająca.

Ciekawe skąd ten ruch?

Nowe kierownictwo.

ChronoDB (aplikacja dla twoich zegarków): Windows, macOS, Android

Kolego poczytaj troche ten temat.Padło takie pytanie niedawno i byla udzielona odpowiedz.

Możecie mi rozjaśnić czy nowe 560ki są już bez kanapkowej tarczy? W 2016 jeszcze chyba ją miały?

Tak nowe 560 są kiełbasami. Tylko pierwsza seria wyszła jako kanapka. Na pocieszenie podobno poprawiono mechanizm który w kanapkach miał tendencje do przyspieszania pierwszego dnia po nakręceniu.

Czytałem wątek. Jakieś 180 stron do tej pory. Jako nowicjusz w Panerai troche mi się to wszystko miesza. Im dłużej czytam tym więcej zauważam różnic ale nie wszystkie informacje można od tak znaleźć. Chyba to nie problem zapytać się kogoś znacznie bardziej biegłego w temacie na tym forum?

Kto pyta nie błądzi.

Ja na początku tez mialem mętlik z numeracją, kanapką, kiełbasą, serem i całą resztą.

Pewnie ,ze kto pyta nie bładzi ale kwestia roznic i detali 560 ,112 ,000 była wyjasniona dokladnie 3 strony wtecz... ;)

Edited by Genovese_

Pewnie ,ze kto pyta nie bładzi ale kwestia roznic i detali 560 ,112 ,000 była wyjasniona dokladnie 3 strony wtecz... ;)

Kolega przeczytał 180 stron :) do 300 nie doszedł i nie ma się co dziwić .

Tak więc próbował .

To forum to nie elektroda :D

Deus Dona Me Vi

Koledzy można gdzieś znaleźć informacje na temat wyprodukowanych ilości poszczególnych modeli?

Doradźcie 560/510 czy 1312? Pierwsze mają 8 dni rezerwy, manuale a ostatni ma sandwicha ale automat i 3 dni rezerwy? Co jest lepszym wyborem? 

Edited by maseratis

Koledzy można

Doradźcie 560/510 czy 1312? Pierwsze mają 8 dni rezerwy, manuale a ostatni ma sandwicha ale automat i 3 dni rezerwy? Co jest lepszym wyborem?

Sam rozwazałem miedzy 560 a 510 i u mnie 510 wygrala.W kwestii mechanizmow to moim zdaniem przy duzej rotacji celowalbym w P3000.Raz ze ładniej cyka a dwa nie nakrecasz go tak dlugo jak 8 dniowego.W kwestii designu nie doradzam bo zegarek ma sie Tobie podobac a nie mi.. ;)