Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja gdzieś pisałem, ze na chrono nie kupisz zegarka z podbitymi papierami?

 

A jaka jest różnica między AD a zegarka z podbitymi papierami przez AD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem kilka dni temu zegarki Panerai i wersje o średnicy 42 mm leżą super na moim ręku. Fajnie, że firma dostrzega, iż nie każdy ma nadgarstek jak Stallone. :)

Jak to w życiu, coś co dla jednych jest plusem dla innych niekoniecznie. babypamy były, są i pewnie będą, jednak w moim odczuciu kłuci się to trochęz DNA marki. PAM powinien być duży i moim zdaniem albo się ten fakt akceptuje albo nie. Zdaje sobie jednak sprawę, ze moje podejście jest dość ortodoksyjne ;)

Ps.

Cholerka, naprawdę długo nie zaglądałem na forum, wiec sprzedam kilka tajemnic ;) zakup przez internet na prawdę różni się od zakupu w renomowanym butiku lub AD - kto nie próbował niech sprawdzi ;) rabat w wysokości 20-30 % nie jest zarezerwowany dl sprzedawców internetowych ;) a i rabat w aparacie na poziomie 15 % nie jest rzeczą, o którą trzeba prosić.

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na wątłych nadgarstkach babyPAM jest duży i ...nieproporcjonalny ( za gruby )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na wątłych nadgarstkach babyPAM jest duży i ...nieproporcjonalny ( za gruby )

100% zgoda, lepiej dobrać odpowiedni pasek niwelujący wrażenie zbyt dużej koperty i poprawiający komfort noszenia.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Zdaje sobie jednak sprawę, ze moje podejście jest dość ortodoksyjne ;)

Jest. Ale ilu ludzi, tyle opinii, więc nikt się chyba nie obrazi. Późno już, a Ty chyba jesteś zmęczony... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, naprawdę długo nie zaglądałem na forum, wiec sprzedam kilka tajemnic ;) zakup przez internet na prawdę różni się od zakupu w renomowanym butiku lub AD - kto nie próbował niech sprawdzi ;) rabat w wysokości 20-30 % nie jest zarezerwowany dl sprzedawców internetowych ;) a i rabat w aparacie na poziomie 15 % nie jest rzeczą, o którą trzeba prosić.

 

Masz rację ale weź pod uwagę fakt ,że nie każdy Panerai jest dostępny u naszego AD.A trudno abym latał po świecie i szukał zegarka.Z tymi rabatami fajnie się to czyta dlatego gratuluję Ci takich możliwości.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na wątłych nadgarstkach babyPAM jest duży i ...nieproporcjonalny ( za gruby )

 

 

100% zgoda, lepiej dobrać odpowiedni pasek niwelujący wrażenie zbyt dużej koperty i poprawiający komfort noszenia.

 

Panowie, stanowczo protestuję :D

 

DSC_1980.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…a Ty chyba jesteś zmęczony...

 

Kurczę, no o tym to nie pomyślałem

Ps. Karol, późno już, ty też pewnie zmęczony i niewyspany ;)

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Kurczę, no o tym to nie pomyślałem

Ps. Karol, późno już, ty też pewnie zmęczony i niewyspany ;)

Chodziło mi tylko o to, że zaczynasz popełniać błędy. Ortograficzne ;)  To pewnie ze zmęczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol (dużo tych Karoli , ale mam na myśli tego "prawdziwego"), Ty chyba się starzejesz skoro masz tak długo tego Pama (wiem, były przerwy)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos jeszcze cen w Aparcie , to z tego co wiem to więcej niż 10% nie ma opcji.To samo tyczy się IWC czy Zenitha.

Jest opcja na 15%, wiem z doświadczenia (dotyczy akurat Zenitha, ale myśle ze i Panerai dałby radę)

 

A jeśli potrzebujecie, mam namiary na sprawdzonego sprzedawcę Panerai (i nie tylko) na Chrono24 - z możliwością odbioru osobistego w DE lub w Polsce.

 

 

iP8

Edytowane przez lukebor

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

… ale mam na myśli tego "prawdziwego")

No wiesz co Mariuszu! Ty pseudo Mikołaju ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol (dużo tych Karoli , ale mam na myśli tego "prawdziwego")

Przyjdzie Charlie i Cię ogłuszy końcówką prącia ;) Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze skubanca chyba wrzucic do pralki na wirowanie zeby sie dzis nakrecil na 10 dni :)

 

13873dbecbb3f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Musze skubanca chyba wrzucic do pralki na wirowanie zeby sie dzis nakrecil na 10 dni :)

 

Ja dziś orisa pod wkrętarkę podpiąłem, polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co napalać. Wszystko zależy od ceny wyjściowej ;)  Na Twoim miejscu ochłonąłbym i wrócił do Polski. Chyba nie będę niedyskretny, jeżeli zdradzę, że podobnie będziesz miał u rodzimych AD. Przynajmniej u niektórych ;)  Wszystko zależy od modelu (jest na miejscu, czy nie) i od Twojego podejścia. Myślę, że szczere przekonanie sprzedawcy o chęci zakupu może dużo zdziałać :D  Ale życzę powodzenia, jakiej opcji byś nie wybrał.

Nie no kolego tak jak napisałem w swoim poście do którego się odnosisz, że na chłodno wziąłem wizyte u AD, ponieważ mam już upatrzonego pama z większym rabatem niż te 15%. Mi chodziło o przymiarkę na mój nadgarstek. Pasuje idealnie 1950 mimo około 17cm średnicy nadgarstka.

Tak na marginesie spokojnie mógłbym jeszcze pare procent wynegocjować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy, proszę Was o opinię nt. Radiomira PAM00183. Model z oferty na Chrono24: https://www.chrono24.pl/panerai/radiomir-black-seal--id7706547.htm

Przymierzałem go w Krakowie. Do chwili przymiarki uważałem, źe 45 mm na moją „chudą łapę ” to zdecydowanie za dużo. W efekcie okazało się, że zegarek leźy świetnie na nadgarstku. Koperta nie jest gruba, tarcza to kanapka. Wkręty, prawdopodobnie od częstej zmiany paska, są sfatygowane i wymagają wymiany.

W necie znalazłem infotmację, że taki model był produkowany od 2004 r. W pierwszym okresie produkcji wykorzystywano werk OP XI na „unitasie” - modele z logo BLACK SEAL umieszczonym poniżej wskazówek. Kolejna(e)? wersje miały Etę, a logo BLACK SEAL przeniesiono do drugiego rzędu nad wskazówki. Tarcza kanapka.

Wersja z unitasem miała grawer na całej powierzchni mechanizmu, wersja z Etą szlify. Chciałbym poznać Wasza opinię na temat tego modelu, trwałosći mechanizmu i ew. informacji, o których pisałem powyżej co do stosowanych mechanizmów i zdobień.

Edytowane przez egonax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mieszasz coś z tymi werkami ;) zegarek zawsze był na unitasie (a unitas to od kilkudziesieciu lat eta).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy, proszę Was o opinię nt. Radiomira PAM00183. Model z oferty na Chrono24: https://www.chrono24.pl/panerai/radiomir-black-seal--id7706547.htm

Przymierzałem go w Krakowie. Do chwili przymiarki uważałem, źe 45 mm na moją „chudą łapę ” to zdecydowanie za dużo. W efekcie okazało się, że zegarek leźy świetnie na nadgarstku. Koperta nie jest gruba, tarcza to kanapka. Wkręty, prawdopodobnie od częstej zmiany paska, są sfatygowane i wymagają wymiany.

W necie znalazłem infotmację, że taki model był produkowany od 2004 r. W pierwszym okresie produkcji wykorzystywano werk OP XI na „unitasie” - modele z logo BLACK SEAL umieszczonym poniżej wskazówek. Kolejna(e)? wersje miały Etę, a logo BLACK SEAL przeniesiono do drugiego rzędu nad wskazówki. Tarcza kanapka.

Wersja z unitasem miała grawer na całej powierzchni mechanizmu, wersja z Etą szlify. Chciałbym poznać Wasza opinię na temat tego modelu, trwałosći mechanizmu i ew. informacji, o których pisałem powyżej co do stosowanych mechanizmów i zdobień.

 

Fachowiec ze mnie żaden ale mam 3 pamy w tym 380 więc mogę coś skrobnąć.Moim zdaniem PAM183 to bardzo dobry wybór ,o ile zegarek jest faktycznie w Twojej ocenie w dobrym stanie.Też rozważałem tego Radiomira bo ma transparentny dekiel i pięknego Unitasa.Niestety nie było żadnej oferty na ten zegarek w stanie NOS.Ja osobiście staram się kupować tylko zegarki nowe.Unitas to mój ulubiony manual,  nie wymagający sporych nakładów finansowych ponieważ każdy lepszy zegarmistrz zna ten werk i za niewielkie pieniądze zrobi Ci pełny serwis.Poza tym pięknie i głośno pracuje ten werk.Dla mnie to b.ważne.Także reasumując jak masz możliwość oglądnąć pomacać rzeczona sztukę i będzie ładna to bierz.Na tym modelu też widać jak dobrze trzymają ceny Panerai na Unitasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. A jak oceniasz ten mechanizm?

 

Edyta: podziękowanie do eye_lip. Genovese_ uprzedził mój wpis.

 

Jak z trwałością mocowania drucianych uszu w Radiomirach? W zegarku, który mierzyłem, główki śrubek były w kiepskim stanie (czy z powodu częstych wymian, czy braku fachowej obsługi i narzędzia - trudno ustalić).

Edytowane przez egonax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja , przecież posiada COSC - także o dokładność pomiaru czasu też bym był spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z najbardziej bezawaryjnych i łatwo serwisowalnych mechanizmów na rynku.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie recenzje PiteraM o jego 000.

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.