Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam obwód nadgarstka i wszystkie PAM'y mam 47mm ;) 44mm to minimum :)

Mierzyłem ostatnio DUO 45 i straszny naleśnik wyszedł na łapie. 42 znowu odrobinę za mały był...

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Zapomnij o 42, jeśli ktoś ma bardzo mały nadgarstek, a jednak chciałby PAM'a to ok, ale 18,5cm przyjmie spokojnie 47mm. Panerai to jednak inna specyfika rozmiarowa, ma duży być i basta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak pisze Bartek, 47mm bywa blokowane w naszej głowie, ale przy takim nadgarstku nie ma obawy i 44 to minimum


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak pisze Bartek, 47mm bywa blokowane w naszej głowie, ale przy takim nadgarstku nie ma obawy i 44 to minimum

Ok. Przy okazji kolejnej przymiarki większego rozmiaru strzelę foto.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wogole nie rozumiem tej ciągłej dyskusji o nadgarstkach i średnicach. To tak jakby BMW X5 nie powinien jeździć facet o wzroście 1.6m.... wszystko kwestia kto w czym się dobrze czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przy okazji kolejnej przymiarki większego rozmiaru strzelę foto.

Mikro obiektyw w telefonie niestety przekłamuje i jeśli na żywo stwierdzisz, że rozmiar jest akceptowalny to na spokojnie przeglądając zdjęcia możesz dojść do odwrotnego wniosku

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wogole nie rozumiem tej ciągłej dyskusji o nadgarstkach i średnicach. To tak jakby BMW X5 nie powinien jeździć facet o wzroście 1.6m.... wszystko kwestia kto w czym się dobrze czuje.

Nie tak do końca. Sześćdziesięciolatek kupił sobie mega slim spodnie w kolorze krwisto czerwonym bo mu się kolor podobał. Wszyscy się za nim oglądają, bo ma nogi chude jak bocian no i ten kolor! Ekstrawagancja?! Jasne że można... Dlatego jak chcę kupić garnitur zabieram ze sobą żonę. W kwestii BMW. Koleżanka 152 cm kupiła sobie nowe X4 bo jej się bardzo podobał! Po trzecim zaliczeniu w słupek przy parkowaniu oddała go swojemu facetowi i wzięła "niższe" X3. Nie czuła się w X4 i tyle a stwierdziła to dopiero po jakimś czasie. A co do zegarków, tu także przed zakupem nie zawadzi spytać o zdanie innych. Bo potem pozostaje już tylko bazarek. Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka wielkość PAMa na nadgarstek 18,5; 42 czy raczej 44.

Obwód nic nie powie. Ważne ile masz miejsca na tej płaskiej części nadgarstka. Im bardziej owalny nadgarstek tym mniejsze zegarki przyjmie przy tym samym obwodzie. Poza tym każdy z nas zwraca na coś innego uwagę w „leżeniu” zegarka.Jedyna chyba wspólna cecha to aby uszy nie wystawały poza obrys nadgarstka. Ale w „leżeniu” jest jeszcze sporo innych elementów - część ergonomicznych, część estetycznych dlatego raczej nie opierałby się na niczym innym niż przymiarka. Czasem przy podobnym nadgarstku wystarczy inne położenie kostki by ten sam zegar nosił się diametralnie Inaczej.

Dla mnie przy tym samym obwodzie przy kopercie Luminor 44 jest OK- 47 granicznie , przy Radiomirze 42 - Ok, 45- granicznie, 47- nieakceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

A ja wogole nie rozumiem tej ciągłej dyskusji o nadgarstkach i średnicach. To tak jakby BMW X5 nie powinien jeździć facet o wzroście 1.6m.... wszystko kwestia kto w czym się dobrze czuje.

Trudno się nie zgodzić :)

post-64114-0-61258700-1539447650_thumb.jpg

 

Obwód nic nie powie. Ważne ile masz miejsca na tej płaskiej części nadgarstka. Im bardziej owalny nadgarstek tym mniejsze zegarki przyjmie przy tym samym obwodzie. Poza tym każdy z nas zwraca na coś innego uwagę w „leżeniu” zegarka.Jedyna chyba wspólna cecha to aby uszy nie wystawały poza obrys nadgarstka. Ale w „leżeniu” jest jeszcze sporo innych elementów - część ergonomicznych, część estetycznych dlatego raczej nie opierałby się na niczym innym niż przymiarka. Czasem przy podobnym nadgarstku wystarczy inne położenie kostki by ten sam zegar nosił się diametralnie Inaczej.

Dla mnie przy tym samym obwodzie przy kopercie Luminor 44 jest OK- 47 granicznie , przy Radiomirze 42 - Ok, 45- granicznie, 47- nieakceptowalne.

 

Robert, tak jak napisał Mario, kwestia oswojenia rozmiaru ;)

post-64114-0-17717800-1539447617_thumb.jpg

Zdjęcia z sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi na damskim nadgarstku wyglada całkiem przyzwoicie

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ale ja nie noszę tak wysoko ;-) a Bartek ma nieskończone zdolności szybkiej adaptacji - jak on się tak szybko przestawia z vintage GMT na tego potwora ?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Chyba nadszedł czas na serwis dla mojej 560-ki. Czy bawić się w wysyłkę do autoryzowanego serwisu (najbliższy bodajże jest w Monachium) czy tez jest szansa na znalezienie kogoś w Polsce?


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że przy nakręcaniu koronka nie pracuje zbyt równo. Zegar odłożony do pudełka nabiera przyspieszenia, w normalnym użytkowaniu nie ma problemu.

 

Zakup miał miejsce 4 lata temu. Jest to mój ulubieniec, a co za tym idzie nosze go prawie non stop  :rolleyes:


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj miałem okazje przymierzyć parę pamów na lotnisku we Frankfurcie. Okazało się, że 557 47mm leży bardzo dobrze na moim nadgaratku 18.5cm wiec coraz mocniej zacząłem rozwazać 422 choć 320 dalej ma swoje atuty.

Edytowane przez maseratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Panowie wczoraj miałem okazje przymierzyć parę pamów na lotnisku w Frankfurcie. Okazało się, że 557 47mm leży bardzo dobrze na moim nadgaratku 18.5cm wiec ciraz mocniej zacząłem rozwazać 422 choć 320 dalej ma swoje atuty.

 

Ważne, żeby plusy nie przysłoniły nam minusów ;) ...320 nie ma podejścia do 422 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu i nie tylko. Mechanizmy serii 3000 nie słyną wysokiej z kultury chodu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kultura chodu w sensie dokładności to tak ale sam mechanizm imo ładnie pracuje tz. "przyjemnie cyka." :)


Mam wrażenie, że przy nakręcaniu koronka nie pracuje zbyt równo. Zegar odłożony do pudełka nabiera przyspieszenia, w normalnym użytkowaniu nie ma problemu.

 

Zakup miał miejsce 4 lata temu. Jest to mój ulubieniec, a co za tym idzie nosze go prawie non stop  :rolleyes:

Dzięki za info.Myślałem zawsze ,że jak zwalnia to należy robić serwis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obwód nic nie powie. Ważne ile masz miejsca na tej płaskiej części nadgarstka. Im bardziej owalny nadgarstek tym mniejsze zegarki przyjmie przy tym samym obwodzie. Poza tym każdy z nas zwraca na coś innego uwagę w „leżeniu” zegarka.Jedyna chyba wspólna cecha to aby uszy nie wystawały poza obrys nadgarstka. Ale w „leżeniu” jest jeszcze sporo innych elementów - część ergonomicznych, część estetycznych dlatego raczej nie opierałby się na niczym innym niż przymiarka. Czasem przy podobnym nadgarstku wystarczy inne położenie kostki by ten sam zegar nosił się diametralnie Inaczej.

Dla mnie przy tym samym obwodzie przy kopercie Luminor 44 jest OK- 47 granicznie , przy Radiomirze 42 - Ok, 45- granicznie, 47- nieakceptowalne.

 

dobrze napisane, bo dla mnie luminor 44 nosi się jak większy niz radyjomir 45, wiec jak widać w porównaniu z desmo... kwestia indywidualna

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Słyszeliście już o nowym Bronzo, z brązowa tarcza i prawdopodobnie z ceramicznym bezelem, aczkolwiek jeszcze nie potwierdzone i w 47mm?

 

Ponoć ma być nielimitowana i prezentacja w styczniu 2019.

 

Informacja potwierdzona w Panerai w Luzernie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ale była już mowa o tym w dziale czy ty słyszałeś o tym? Czyżbym znów jakieś stare opowieści wrzucił?

 

Mnie trochę dziwi ze najpierw była mowa że nie będzie Bronzo, potem wychodzi ze tak...była mowa że BMG będzie kosztował < €10k...i znów inaczej....hmmm

 

Jestem ciekaw czy nowy Bronzo, nielimitowany, będzie cokolwiek „psuło” na rynku Bronzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na "filipowym" pasku.....

 

post-31778-0-65272100-1539598184.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Andreas, temat znany i głośny od około dwóch tygodni na Paneristi.com i potwierdzony na samych szczytach, tylko podobno premiera w 2020r i nie jest przesądzone czy nie zrobią SE... zobaczymy.

Nie ma dyskusji, że rynek wtórny 382, 507 i 671 to odczuje, tylko trudno przewidzieć jak bardzo. Już po premierze 671 ceny 382 i 507 dostały w d*pę i teraz ustabilizowały się na poziomie 22-23k, myślę, że dużo niżej już nie będzie. Dla purystów już 671 to nie Bronzo, tylko Bluonzo i faul ze strony Panerai ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.