Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

A co tam jest na tym pasku? Kokardki???

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Wypustki, Bo to skóra z grzbietu smoka wawelskiego a ten Radiomir dzięki szerokości bezela nosi się jak mniejszy w porównaniu do innych Radiomirów 47 mm

post-55792-0-15104100-1540932612_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypustki, Bo to skóra z grzbietu smoka wawelskiego a ten Radiomir dzięki szerokością bezela nosi się jak mniejszy w porównaniu do innych Radiomirów 47 mm

Teraz załapałem! Bez obrazy Genovese4c8ce8371c93947459499084b202d292.jpg

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest na tym pasku? Kokardki???

 

 

 

Świetna robota kolegi z forum.Na lato 2019 zapewne wróci... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.Chciałbym w przyszłości poszerzyć moją gromadkę o jakiegoś pama z kolekcji Submersible.Podoba mi się model 1305 załączony poniżej.Co myślicie o nim ?.A może macie jakieś inne propozycje do rozważenia starszych ref.?.Dodam tylko ,że raczej nie wchodzą w grę używki.

 

 

 

 

Mam to samo - strasznie mi się podoba ten model ale cena w Galerii Mokotów z kosmosu :)

U mnie na ręku wyglądał tak:

 

H6XG9a.jpg

 

Co sądzicie - rozmiar chyba ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Mario przymierzyć chyba ,że masz bardzo okrągły nadgarstek...W każdym razie ja mam 19 cm. i leży bdb.

 

Fotka z maja.

 

 

 

A takie dziś poszło jeszcze super makro, także tych kropek rysek na koronce gołym okiem nie widzimy ;) :

 

 

Btw. jak się nakłada pasek na takie uszy? One są jakoś odkręcane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypustki, Bo to skóra z grzbietu smoka wawelskiego a ten Radiomir dzięki szerokości bezela nosi się jak mniejszy w porównaniu do innych Radiomirów 47 mm

 

Dobrze Ci leży desmo.Chyba lekko się zdziwiłeś bo zawsze sceptyczny byłeś do Radków pod względem tego jak leżą... ;)

 

btw.Nie widzę żadnej oferty na suba na bazarku i allegro.Jak możesz daj jakiegoś linka.

 

 

 

Mam to samo - strasznie mi się podoba ten model ale cena w Galerii Mokotów z kosmosu :)

U mnie na ręku wyglądał tak:

 

 

 

Co sądzicie - rozmiar chyba ok :)

 

Rozmiarowo bardzo ok.Póki co jednak Bartek i pablo mnie wyleczyli z 1305... ;) 

 

Także raczej na tę chwilę idę w stronę 389 lub 1389 , w każdym razie muszę pomierzyć przed podjęciem decyzji.

 

Btw. jak się nakłada pasek na takie uszy? One są jakoś odkręcane?

Dokładnie jak lewandek pokazał.Tylko trzeba mieć dobre śrubokręty żeby nie porysować śrubek i koperty Radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest recenzja base z tego roku i ma na deklu WR100 https://www.hodinkee.com/articles/the-panerai-luminor-base-logo-3-days

 

Aczkolwiek wciskany dekiel, gó*no-inhouse, WR100 zamiast 300, teleskopy zamiast śrubek, to jest dramat.

Ale, że w czym taki dramat? Że teraz nie czujesz się jak nurek z WWII, czytaj - za mało Pama w Pamie?

Potrzebne Ci te 300M, albo śrubki? Z inhousem co niby nie tak?

Może więcej konkretów, bo to takie trochę pieprzenie kota za pomocą młota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lewandek @Geno dzięki, ciekawy patent tak w ogóle :)

Ciekawy, upierdliwy i potencjalnie ryzykowny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ale, że w czym taki dramat? Że teraz nie czujesz się jak nurek z WWII, czytaj - za mało Pama w Pamie?

Potrzebne Ci te 300M, albo śrubki? Z inhousem co niby nie tak?

Może więcej konkretów, bo to takie trochę pieprzenie kota za pomocą młota.

Jeśli nie rozumiesz, że są tacy dla których Panerai to nie tylko wygląd, to z całą pewnością żadne argumenty tego nie zmienią... myślę, że Piotrek dość trafnie to podsumował powyżej :)

Jeśli chodzi o inhouse, to poczytaj jakie były problemy na początku np. z P.9000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw.Nie widzę żadnej oferty na suba na bazarku i allegro.Jak możesz daj jakiegoś linka.

 

Napisz pw do Kolegi @zbyszek. Z dwa tygodnie temu jeszcze go mial. Mysle, ze warto zebys rozwazyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz pw do Kolegi @zbyszek. Z dwa tygodnie temu jeszcze go mial. Mysle, ze warto zebys rozwazyl :)

Dokładnie, kolega jest na forum długo ale się nie udziela, może się rozmyślił z tą sprzedażą bo to nieczęsto spotykany PAM-limitka. Podobał mi się jego surowy wygląd a tytan przy 47 mm SUBIe daje konieczny komfort. Dla mnie był za duży ale ja nikczemnej postury jestem ;-) Napisz mu priv może poruszysz stare demony ;-)

Dobrze Ci leży desmo.Chyba lekko się zdziwiłeś bo zawsze sceptyczny byłeś do Radków pod względem tego jak leżą.

Tylko że szukałem brązowej tarczy :-( lekko nie jest , tak jak akceptuję 47 mm w niektórych Luminorach i SUBch - bo im do twarzy w większym rozmiarze tak w zegarkach które mają tarczę, długo, długo nic i skrawek koperty taki rozmiar mnie zniechęca. Także nie mam Radiomira z tych samych powodów z jakich nie mam Big Pilota czy Portugalczyka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat ja jestem taką ofiarą sprytnego marketingu nowego kierownictwa Panerai, gdyż zakupiłem Luminora Due. Jestem z niego całkiem zadowolony, choć to kastrat wg Paneristi. I jakkolwiek z niektórymi opiniami się zgadzam (odnośnie dekla czy teleskopów), to argumenty dot. wodoszczelności są naprawdę naciągane, szczególnie w odniesieniu do zegarków z paskiem. Naprawdę pływasz w zegarku z paskiem? Przecież on ci sparcieje momentalnie, szczególnie od słonej wody. Miałem kiedyś Omegę PO 600m, dumnie ją zabierałem na nurkowanie, tylko że nie spotkałem nigdy (może akurat tylko mnie się to zdarzyło) żadnego z moich instruktorów (a nurkowałem na całym świecie) z podobną Omegą, Subem czy Panerai - generalnie wszyscy mieli albo Citizeny albo Suunto lub jeszcze bardziej skomplikowane komputery. 

 

Więc można być wiernym tradycji firmy itp. chcieć kupować bajki o historiach nurkowych itp. ale tak robimy bo chcemy w to wierzyć. Kiedyś fani Porsche prychali na Cayenne, że to wbrew tradycji; Porsche nie może robić SUV-ów. I okazało się że ten model uratował markę, bo gdyby tylko fani kupowali 911, to firma by była b. niszowa, vide: casus Jaguara w latach 90-tych. 

 

 

A, a gumowo-silikonowy specjalny pasek do nurkowania w Omedze zniszczył się w 3 lata od nurkowania   :P .

 

 

 

Dokładnie tak, ja nie kupuję zegarków mechanicznych dla pokazywania czasu bo znacznie lepiej da radę Casio F91 za 40PLN. Ja kupuję bajeczki i historie o lądowaniach na księżycu, rowach mariańskich i Mt Everest, więc spodziewam się że dostanę coś co jest z tą historią najbardziej zgodne. Nawet jak tego nigdy nie użyję to płacę chore pieniądze żeby dostać coś premium. Do Ferrari też by wystarczył silnik od Golfa GTI bo 99% nabywców nie jest w stanie wykorzystać potencjału. 

 

No właśnie potrzebne mi, bo bez tych ficzerów z zegarka zostaje wydmuszka, sam wygląd. No i WR300 i śrubki to akurat konkretne właściwości przydatne w życiu codziennym, znacznie pewniej jest wskoczyć do basenu z 300M niż 100, wciskany dekiel to też znacznie mniej bezpieczne rozwiązanie z punktu widzenia wodoszczelności której nigdy za wiele. Śrubki to też duży walor użytkowy, tym bardziej że właściciele PAMów paski zmieniają często, jest to rozwiązanie nie tylko bezpieczniejsze ale i wygodniejsze w użyciu.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Niezła kontra. A ja kupuję, bo mi się podobają i mają pewne cechy których akurat poszukuję. Reszta, w tym historia, nie ma dla mnie żadnego znaczenia, tak samo jak lansowanie się ze skórzanym paskiem i odjechaną klamerką do divera, który nawet do mycia rąk zdejmowany jest z nadgarstka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym WR to bardziej chodzi o to by nie ucierpiał jak zamroczony szampanem i urokiem półnagich modelek postanowisz natychmiast popływać z nimi wokół jachtu ....albo choć jak cię koledzy na pool party do basenu wepchną ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym WR to bardziej chodzi o to by nie ucierpiał jak zamroczony szampanem i urokiem półnagich modelek postanowisz natychmiast popływać z nimi wokół jachtu ....albo choć jak cię koledzy na pool party do basenu wepchną ;-)

 

 

Takie użycie WR to rozumiem! :D

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś fani Porsche prychali na Cayenne, że to wbrew tradycji; Porsche nie może robić SUV-ów. I okazało się że ten model uratował markę, bo gdyby tylko fani kupowali 911, to firma by była b. niszowa, vide: casus Jaguara w latach 90-tych.

Tylko Cayenne czy Panamera to nadal najpierw Porsche, a potem Suv czy limuzyna. Zawsze mozesz w nich wyjechac na tor jak masz ochote. Wiadomo zawodow nie wygrasz, ale co Twoje to Twoje. Z Panerai tez tak bylo, najpierw byl zegarkiem toolwatchem, a potem dopiero gadzetem dla chlopcow ;). W kazdej chwili mozna bylo zejsc gleboko pod wode, wiadomo ze nie po to by wysadzic brytyjski okret, ale co Twoje to Twoje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

No akurat ja jestem taką ofiarą sprytnego marketingu nowego kierownictwa Panerai, gdyż zakupiłem Luminora Due. Jestem z niego całkiem zadowolony, choć to kastrat wg Paneristi. I jakkolwiek z niektórymi opiniami się zgadzam (odnośnie dekla czy teleskopów), to argumenty dot. wodoszczelności są naprawdę naciągane, szczególnie w odniesieniu do zegarków z paskiem. Naprawdę pływasz w zegarku z paskiem? Przecież on ci sparcieje momentalnie, szczególnie od słonej wody. Miałem kiedyś Omegę PO 600m, dumnie ją zabierałem na nurkowanie, tylko że nie spotkałem nigdy (może akurat tylko mnie się to zdarzyło) żadnego z moich instruktorów (a nurkowałem na całym świecie) z podobną Omegą, Subem czy Panerai - generalnie wszyscy mieli albo Citizeny albo Suunto lub jeszcze bardziej skomplikowane komputery. 

 

Więc można być wiernym tradycji firmy itp. chcieć kupować bajki o historiach nurkowych itp. ale tak robimy bo chcemy w to wierzyć. Kiedyś fani Porsche prychali na Cayenne, że to wbrew tradycji; Porsche nie może robić SUV-ów. I okazało się że ten model uratował markę, bo gdyby tylko fani kupowali 911, to firma by była b. niszowa, vide: casus Jaguara w latach 90-tych. 

 

 

A, a gumowo-silikonowy specjalny pasek do nurkowania w Omedze zniszczył się w 3 lata od nurkowania   :P .

 

 

 

Dokładnie tak, ja nie kupuję zegarków mechanicznych dla pokazywania czasu bo znacznie lepiej da radę Casio F91 za 40PLN. Ja kupuję bajeczki i historie o lądowaniach na księżycu, rowach mariańskich i Mt Everest, więc spodziewam się że dostanę coś co jest z tą historią najbardziej zgodne. Nawet jak tego nigdy nie użyję to płacę chore pieniądze żeby dostać coś premium. Do Ferrari też by wystarczył silnik od Golfa GTI bo 99% nabywców nie jest w stanie wykorzystać potencjału. 

 

No właśnie potrzebne mi, bo bez tych ficzerów z zegarka zostaje wydmuszka, sam wygląd. No i WR300 i śrubki to akurat konkretne właściwości przydatne w życiu codziennym, znacznie pewniej jest wskoczyć do basenu z 300M niż 100, wciskany dekiel to też znacznie mniej bezpieczne rozwiązanie z punktu widzenia wodoszczelności której nigdy za wiele. Śrubki to też duży walor użytkowy, tym bardziej że właściciele PAMów paski zmieniają często, jest to rozwiązanie nie tylko bezpieczniejsze ale i wygodniejsze w użyciu.

 

 

Niezła kontra. A ja kupuję, bo mi się podobają i mają pewne cechy których akurat poszukuję. Reszta, w tym historia, nie ma dla mnie żadnego znaczenia, tak samo jak lansowanie się ze skórzanym paskiem i odjechaną klamerką do divera, który nawet do mycia rąk zdejmowany jest z nadgarstka ;)

 

Panowie, ale nikt Wam nie odmawia prawa do "lubienia i podobania"..."nie to jest piękne, co jest piękne, tylko co się komu podoba" :)

Ja, zapytany przez Rafała, wyraziłem tylko SWOJĄ opinię, nikomu nic nie narzucam, do niczego nie namawiam ;) Jestem purystą i ortodoksą w temacie Panerai i mi z tym dobrze :) . Nie jestem nurkiem, tylko Paneristi i kwestia WR ma dla mnie znaczenie ideologiczne, a nie utylitarne.

 

Ps. Co do pasków, to mam kilka, w których wiele razy pływałem w słońcu i mocno słonej wodzie, i dobrze się mają ;) Ale jeśli wasze doświadczenia paskowe ograniczają się do OEM'ów Omegi, to chyba się nie dogadamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Panerai już od dawna nie są toolwatchami, przynajmniej większość modeli. Oczywiście, z Due pewnie za bardzo pojechali, ale pewnie w Azji im się dobrze sprzedaje.

 

Ciekawe czy miłośnicy PP tak nie mówili odnośnie Nautilusa gdy go firma wprowadzała na rynek. No bo jaki miał on związek z nobliwymi, złotymi produktami firmy oferowanymi w tamtym czasie? Tylko że wtedy nie było internetu i for tematycznych :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Tylko Cayenne czy Panamera to nadal najpierw Porsche, a potem Suv czy limuzyna. Zawsze mozesz w nich wyjechac na tor jak masz ochote. Wiadomo zawodow nie wygrasz, ale co Twoje to Twoje. Z Panerai tez tak bylo, najpierw byl zegarkiem toolwatchem, a potem dopiero gadzetem dla chlopcow ;). W kazdej chwili mozna bylo zejsc gleboko pod wode, wiadomo ze nie po to by wysadzic brytyjski okret, ale co Twoje to Twoje ;)

Dlatego ja swojego poprzedniego pama używałem jak toolwatcha (basen, robótki domowe, itd.). Ale taką miał u mnie rolę. Chyba odpowiednią, gdyby brać pod uwagę historię marki? Zegarek był na gumowym pasku, rzecz jasna. Jak wyglądał po roku - było widać na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.