Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Pre A 004 ... do koneserow ;) Milego Panowie attachicon.gifIMG_7405.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Non matching ;)... klasa na tym sharku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ fotka!

 

Częste zmiany zegarków mają niezaprzeczalną, ogromną i nieporównywalną z niczym innym zaletę: zegarek ma się fizycznie na ręku i widzi się go własnymi oczami, o różnych porach dnia, przy różnych strojach i w różnych sytuacjach. W porównaniu z tym co daje czytanie opinii o zegarkach czy kilkuminutowa przymiarka w salonie to jak lizanie papierka w porównaniu ze smakiem cukierka na języku albo oglądanie kartek Playboya w porównaniu z....  :P

 

I tak już wiem, że jeśli kiedyś wrócę do Moonwatcha to tylko w hesalicie, a przy jedynym Paneraiu w kolekcji na pewno będzie to Radiomir  :wub:

 

Robert, ale u Ciebie to nie zawsze nawet jak masz zegarek to zdążysz przyjrzeć się bliżej zegarkowi w tych wszystkich sytuacjach, bo już go sprzedajesz  :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda, że nie istnieje coś takiego jak wypożyczalnia zegarków. Wpłacasz kaucję (wartość rynkowa zegarka) i przez tydzień można nosić sobie zegarek. Po tygodniu następuję zwrot kaucji w np. w 95-98% i ocena stanu zegarka (czy nie został uszkodzony etc.). Myślę, że taka wypożyczalnia miałaby wzięcie, ale niestety tylko wśród nas, a my to pewnie zbyt mało aby interes był rentowny. W podobny sposób działają wypożyczalnie luksusowych/supersportowych samochodów.

 

Mogło by to wypalić  :)

Pomysł oczywiście nie jest nowy, było tu kilku januszów biznesu, którzy rozpoznawali rynek. Jednak w zetknięciu z realiami, luksusowe samochody to igraszka w porównaniu z takim samym biznesem zegarkowym  ;)

Ja myślałem o czymś takim, że zamiast kaucji, każdy z nas wrzuca zegarek do puli (zreszta z autami też tak bywa) i w małym gronie osób zaufanych po prostu się wymieniamy  :)  i lansujemy w swoich środowiskach... o pardon nosimy dla własnej przyjemności  :D

Oczywiście przy Twoich zaburzeniach musiałoby być nas z 200  :D

Podobno są wypożyczalnie biżuterii i mają się dobrze  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl dobry, w USA i UK sa takie wypozyczanie zegarkow i widac to dziala tylko jak w kazdym biznesie zmiennych jest sporo. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na OLX pan wypożyczał Bulovę - a'propos wypożyczalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Armando, patynka jak się patrzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armando, patynka jak się patrzy ;)

Taka delykatna ;) Rzadko go wyciągam. Zbyt duże zanieczyszczenie powietrza :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega ten Twój bronziak, Bro

A u mnie ten od którego się wszystko zaczęło i jestem pewien, że to nie koniec

 

PSX-20181214-213225.jpg

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wszystko wygląda super a na żywo jeszcze lepiej

Edytowane przez Krzysiek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Mega ten Twój bronziak, Bro

A u mnie ten od którego się wszystko zaczęło i jestem pewien, że to nie koniec

 

Bronziak okropny :wacko:, ale 233 to jest COŚ. To moje spełnienie marzeń jeśli chodzi o Panerai :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowy do akcji...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo ładne ustrojstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert jak mogę prosić w dwóch zdaniach. Porównawczo  z 1312 walory użytkowe w kontekście grubości 233.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

W dwóch zdaniach będzie ciężko. Jesli chodzi o 1312 to brakuje mi dwóch rzeczy:

1. Tego płaskiego szkła, czarnej tarczy i świecących wskazówek na jej tle przy odpowiednim kącie patrzenia - w 233 ten efekt jest nieosiągalny bo szkło załamuje światło.

2. Komfortu noszenia bo zegarek był płaski i świetnie przylegał do nadgarstka.

Poza tymi powyższymi, 233 przeważa pod każdym względem, a zwłaszcza podoba mi się ręczny naciąg i rezerwa chodu.

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info.

Poczekam do stycznia. Może zrobią coś ciekawego w kopercie 1950 i 44mm tak na wzór 422.

A jak nie to chyba 233, albo jakieś starsze kanapki 111, 510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega ten Twój bronziak, Bro

A u mnie ten od którego się wszystko zaczęło i jestem pewien, że to nie koniec

 

Ja próbuję wyhamować rozpędzoną maszynę.

Niestety, na razie poza „próbowaniem” zdecydowanego postępu” brak :) Pocieszam się faktem że moja kolekcja „purysty” jest prawie kompletna a nowe modele, poza pojedynczymi, niewiele mnie poruszają. A reszta i tak jest poza zasięgiem :)

Dla mnie nieważne kto co ma na ręku, byle to Panerai :)

Przed chwila miałem ogromna przyjemność zjeść śniadanie z osobą kompletnie mi nieznaną godzinkę temu. Zgadnijcie co miał na ręku :)

To jest ta magia Panerai która mnie osobiście opętała :) I bardzo mi się to podoba :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mega ten Twój bronziak, Bro

A u mnie ten od którego się wszystko zaczęło i jestem pewien, że to nie koniec

 

Ja próbuję wyhamować rozpędzoną maszynę.

Niestety, na razie poza „próbowaniem” zdecydowanego postępu” brak :) Pocieszam się faktem że moja kolekcja „purysty” jest prawie kompletna a nowe modele, poza pojedynczymi, niewiele mnie poruszają. A reszta i tak jest poza zasięgiem.

Dla mnie nieważne kto co ma na ręku, byle to Panerai.

Przed chwila miałem ogromna przyjemność zjeść śniadanie z osobą kompletnie mi nieznaną godzinkę temu. Zgadnijcie co miał na ręku :)

To jest ta magia Panerai która mnie osobiście opętała :) I bardzo mi się to podoba :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam ciekawych klamer do pasków, może tutaj ktoś mi poradzi? Ciecha i Staruszka znam. Czy coś jeszcze jako alternatywę?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

W dwóch zdaniach będzie ciężko. Jesli chodzi o 1312 to brakuje mi dwóch rzeczy:

1. Tego płaskiego szkła, czarnej tarczy i świecących wskazówek na jej tle przy odpowiednim kącie patrzenia - w 233 ten efekt jest nieosiągalny bo szkło załamuje światło.

 

 

Naprawdę w 233 brakuje Ci szkła z 1312??? :o  :o  :o

233 ma jedno z najpiękniejszych szkieł jakie Panerai wypuściło ever, w zasadzie w tym zegarku najbardziej podoba mi się szkło... ludzie to jednak się różnią :)  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Naprawdę w 233 brakuje Ci szkła z 1312??? :o:o:o

233 ma jedno z najpiękniejszych szkieł jakie Panerai wypuściło ever, w zasadzie w tym zegarku najbardziej podoba mi się szkło... ludzie to jednak się różnią :);)

Brakuje mi efektu uzyskiwanego dzięki płaskiemu szkiełku. A wypukłe szkło w 233 to był jeden z podstawowych powodów dla których ten zegarek mi się spodobał.

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mieć pama :D

Co to za ślicznotka ? :)

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.