Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, genialny. Tylko tego koloru lumy mu brak do mojego ideału :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, genialny. Tylko tego koloru lumy mu brak do mojego ideału :)

Zycie to jeden wielki kompromis ;)

 

Ten Radiomir to był moj pierwszy Panerai. Kupiony tu na forum od Kolegi @zetore (pozdrawiam :) ) w 2010r. To bylo po tym jak juz na forum przeczytałem, ze Panerai skończył sie na Kill'em All ;) i z drugiej strony, ze to najbardziej przewartosciowany brand na swiecie.

Jak otworzyłem paczke to poczułem cos czego nie jestem w stanie opisac i czego nie poczułem juz z taka intensywnoscia przy zadnym innym zegarku.

Wtedy tez dotarło do mnie, ze dla mnie zegarki to emocje i w dniu w ktorym bede opierał sie na zdaniu innych bede skonczony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyłem paczke to poczułem cos czego nie jestem w stanie opisac i czego nie poczułem juz z taka intensywnoscia przy zadnym innym zegarku.

Wtedy tez dotarło do mnie, ze dla mnie zegarki to emocje i w dniu w ktorym bede opierał sie na zdaniu innych bede skonczony :)

Jakże bliska jest mi ta teoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jak sie skonczy historia z nowymi wypustami Paneraja. Za dziesiec lat moze sie okazac, ze sa genialne.

Jak rzadziły Unitasy to był straszny pocisk, ze w tej cenie nie ma własnych mechanizmow i wiekszosc wzdychała do osmiodniowca JLC w 190.

Jak jest 8days w budzetowce to tez zle ;)

Z tym łatwym serwisem ety to tez moze byc roznie po zagrywkach Swatcha, a co z uszczelkami? Skad Pan Mirek wezmie? Ja Unitasa tez słałbym do Monachium (takiego Tudora np tez do centrali)

Tak ze łaska Paneristi na pstrym koniu jezdzi ;)

Oczywiscie troche to pisze jako adwokat diabla, ale nie wiadomo jak dzisiejszy poglad bedzie wygladal w przyszlosci.

To nie ten kaliber, ale...

Jak Wyspianski zrobił witraze do Franciszkanow to krakowek, czyli konserwatorzy, znawcy, elita ocenili je jako badziew wszechczasow i naciskali na demontaz, jednak ówczesny gwardian klasztoru kazał im sp***dalać i czas pokazał kto miał racje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem marki BMW, ale wśród kumpli mam kilku zapaleńców i już dobre 15lat słyszę, że nowe np M3 to nie to co kiedyś. I tak z generacji na generacje, ta która była linczowana po wypuścić nowej generacji, stawała się „prawilna” ogólnie jestem wdzieczny wszystkim za cenne porady, dużo mi dały, teoche wiem więcej z czym się co je, ale zaryzykuje i pójdę w jakiś model z P.5000. Przecie to Panerai, tu praktycznie nie można kupić źle w moim odczuciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zycie to jeden wielki kompromis ;)

 

Ten Radiomir to był moj pierwszy Panerai. Kupiony tu na forum od Kolegi @zetore (pozdrawiam :) ) w 2010r. To bylo po tym jak juz na forum przeczytałem, ze Panerai skończył sie na Kill'em All ;) i z drugiej strony, ze to najbardziej przewartosciowany brand na swiecie.

Jak otworzyłem paczke to poczułem cos czego nie jestem w stanie opisac i czego nie poczułem juz z taka intensywnoscia przy zadnym innym zegarku.

Wtedy tez dotarło do mnie, ze dla mnie zegarki to emocje i w dniu w ktorym bede opierał sie na zdaniu innych bede skonczony :)

Podobnie jest u mnie, 210 jest moim pierwszym Pamem i pewnie na długo jedynym. Jestem nim zachwycony (Ale niestety większością zegarków też jestem). A swoją drogą to nie wiesz jakie były dalsze losy Twojego egzemplarza? Może ten sam mnie cieszy :)

 

Edit: akurat dziś mi towarzyszy...

 

1.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj był chyba seria H.

Poszedł poza forum do jakiegos goscia od hoteli z Warszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, drąży dziurę... Jeszcze pojawił się w dyskusji 190, choć różnica w cenie spora i nie wiem czy zasadna. Ale w sumie może dobrze, że ta luma jest zielona. Gdyby była kawowa, nie byłoby żadnych wymówek, a wręcz z uwagi na zakończoną produkcję pojawiłby się niebezpieczny argument za poszukiwaniami. Bo na tą chwilę na Chrono jest ich tylko 7 sztuk :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 zwracam sie do was z pytaniem, od kilkunastu lat posiadam zegarek Panerai, praktycznie nigdy nie był przeze mnie noszony, ze względu na mój mały nadgarstek. 

Chciałbym się od was dowiedzieć, czy model który posiadam jest egzemplarzem który warto zachować, gdyż ostatnio ze względu na to,ze go nie używam to coraz częściej myslę nad sprzedażą lub może jakaś zamianą. 

Zupełnie nie znam sie na firmie, dlatego chciałem was zapytać o radę, poniżej załączę dwa zdjęcia.

 

 

post-109442-0-66120900-1562227176_thumb.jpg

post-109442-0-70508200-1562227182_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest chińszczyzna niestety, nie żaden Panerai.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, drąży dziurę... Jeszcze pojawił się w dyskusji 190, choć różnica w cenie spora i nie wiem czy zasadna. Ale w sumie może dobrze, że ta luma jest zielona. Gdyby była kawowa, nie byłoby żadnych wymówek, a wręcz z uwagi na zakończoną produkcję pojawiłby się niebezpieczny argument za poszukiwaniami. Bo na tą chwilę na Chrono jest ich tylko 7 sztuk :)

kurcze w mojej ocenie każdy wybór w ramach trójcy 183, 210, 380 będzie dobrym wyborem. Każdy z tych modeli jest dobrze osadzony w historii i DNA Panerai. Niemniej gdybym miał brać jednego tylko radiomira i tak na wsze czasy to niewątpliwie byłby to 232. Powiem więcej, 232 mógłby być moim jedynym Pamem.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Nie znasz się, 249 go zjada na śniadanie;-)

A tak na poważnie, jako pierwszy to 232 jest perfekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się, 249 go zjada na śniadanie;-)

A tak na poważnie, jako pierwszy to 232 jest perfekt.

 

muszę się zgodzić, 249 to u mnie też #1 wśród radków

172 (za to mnie zaraz ktoś zje) jak chodzi o luminory

i 1389 z subów

 

taką gromadkę sobie kiedyś zbiorę;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfect powiadasz 99e23ab177bd16dd990bdc9249077aa4.jpg

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 232 ma stalowy tył, prawda? I luma wciąż jest zielona, a nie kawowa?

 

I 183 też ma lumę zieloną?

 

Mi z ostatnich konstrukcji podoba się 721, ale ten rozmiar dla mnie jest trochę zaporowy.

 

Czy w ogóle był wśród starszych i "właściwych" modeli Radiomira taki, który miał kawową lumę i kanapkę? W połączeniu z tymi "drucianymi" uszami?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma to być stara konstrukcja, stal i nie ma to być edycja specjalna... to ja sobie nie przypominam


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest dokładnie rodowód tego mechanizmu OP X? Bo w przypadku 190 rozumiem, że to JLC. Nie rozumiem dokładnie tej różnicy w cenie obu modeli. Jest dokładnie dwukrotna różnica :/


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ale 232 ma stalowy tył, prawda? I luma wciąż jest zielona, a nie kawowa?

 

I 183 też ma lumę zieloną?

 

Mi z ostatnich konstrukcji podoba się 721, ale ten rozmiar dla mnie jest trochę zaporowy.

 

Czy w ogóle był wśród starszych i "właściwych" modeli Radiomira taki, który miał kawową lumę i kanapkę? W połączeniu z tymi "drucianymi" uszami?

Nie było takiego modelu.

PS. Tak się akurat składa, że mam 721 na sprzedaż, gdyby ktoś był zaintetesowany;-)

 

Wszystkie Twoje kryteria spełnia 249: dwie wskazówki, beżowa luma, sprawdzony mechanizm, "Best watch dial ever", i szacunek wśród Paneristi murowany;-)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest dokładnie rodowód tego mechanizmu OP X? Bo w przypadku 190 rozumiem, że to JLC. Nie rozumiem dokładnie tej różnicy w cenie obu modeli. Jest dokładnie dwukrotna różnica :/

Rodowód jest prosty - postanowiono zrobić na bazie unitasa pięknie wykonany mechanizm nawiązujący do Corteberta z 3646, stąd też ładne customowe mostki i wykończenie.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że z każdą chwilą ten 210 zyskuje w moich oczach. Czy ktoś uważa, że jest jakaś przewaga 183 lub 190, która jest warta ceny? Wydaje mi się, że chyba nawet ten kolor lumy jest bardziej pasujący do rodowodu.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim 190 zupełnie inaczej gorzej leży niż 183 lub 210, jest bulkowaty. A 210 jest bardziej poprawny historycznie bo w 3646 nie było małej sekundy jak w 183.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było takiego modelu.

PS. Tak się akurat składa, że mam 721 na sprzedaż, gdyby ktoś był zaintetesowany;-)

 

Wszystkie Twoje kryteria spełnia 249: dwie wskazówki, beżowa luma, sprawdzony mechanizm, "Best watch dial ever", i szacunek wśród Paneristi murowany;-)

Bartek 249 jest za duży ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Przyznam, że z każdą chwilą ten 210 zyskuje w moich oczach. Czy ktoś uważa, że jest jakaś przewaga 183 lub 190, która jest warta ceny? Wydaje mi się, że chyba nawet ten kolor lumy jest bardziej pasujący do rodowodu.

Moim zdaniem 190, w rozmiarze 45mm nie ma absolutnie żadnej konkurencji. Jest to jeden z piękniejszych Radiomirow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Radiomira ( nawet najbardziej kultowego ) sugeruję ponosić. Jak już przebolałbym patelniowate proporcje ( wersji 45 bo 47 to Monster ) to okazało się że koronka nie współpracuje z nadgarstkiem :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Robert, zależy jak się go nosi, to kwestia indywidualnych preferencji... dla mnie 232 i 249 to najwygodniejsze PAM'y jakie miałem :) Jeśli dla Ciebie 232 to Monster, polecam w takim razie Subzille ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.