Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Pasek jest "the best"  i faktycznie aż chce się nosić taki zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarski pas kontraktowy z oryginalnymi puncami - technicznie to ta sama skóra co na ładownicach szwajcarskich które stosuję na ammo strapy.

Znaczy się, nie do zaje..nia ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

 

Jakiś czas temu podpytywałem jak nakręcić P5000, żeby nie zrobić krzywdy mechanizmowi. W Piątek 9 sierpnia mniej więcej o godzinie 19 zegarek mi się zatrzymał i wtedy nakręciłem go pierwszy raz do końca (rzeczywiście, opór jest mega odczuwalny przy pełnej rezerwie). Panerai zatrzymał się dziś o 12:45, czyli jest to prawie 10 DNI bez 6 godzin z groszem Jestem w szoku

 

post-37473-1566231255,2237_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zwracam się z zapytaniem do Was. Chodzi mi po głowie 422, ale nie wiem czy rozmiar przypadkiem nie jest za duży. Byłem podczas urlopu u Pani Jansen, ale niestety nie posiadała tego zegarka na stanie. Zaproponowała 44 mm wersję z gmt i automatem. A moje założenia są takie, że musi to być manual i kanapka. Co powinienem przymierzyć? Jakie modele są warte uwagi? Najbardziej chodziły mi po głowie 372 i 422. Dzięki wielkie za wszelkie podpowiedzi.


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi fajny . (Proponowany przez Jansen automat będzie grubszy :-( ) Obydwa powinny być w Aparcie w Galerii Mokotów. Jeśli nie bywasz w Warszawie być może możesz je zamówić do swojego lokalnego Apartu na przymiarkę.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

372 jest nieco niższy od 422, obecnie również ma szafir (jak 422) wcześniej miał plexi. 422 ma fajny wskaźnik rezerwy chodu, ale więcej "bałaganu" na tarczy. 

Wybór nie jest łatwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym 422.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawial 372 jezeli nie masz hopla na braku ruchu na tarczy i tzw. martwocie. Ładny, spójny, uniwersalny dający poczucie upływającego czasu bez ustawiania z zegarem atomowym i ewentualnej irytacji że ma +lub- 5 sek. w skali tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął 422, ale tylko dlatego że mam juz 002 z 2ma wskazówkami


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko to mi właśnie pozostaje. Podjechać w wolnej chwili do galerii Mokotów. Dzięki za podpowiedzi


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiertelna :) referencja kolego Memento...

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za referencja?  :D

 

 

 

 

Panerai PreA9 Luminor Base - internet tak mowi

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Mały update:

 

Jakiś czas temu podpytywałem jak nakręcić P5000, żeby nie zrobić krzywdy mechanizmowi. W Piątek 9 sierpnia mniej więcej o godzinie 19 zegarek mi się zatrzymał i wtedy nakręciłem go pierwszy raz do końca (rzeczywiście, opór jest mega odczuwalny przy pełnej rezerwie). Panerai zatrzymał się dziś o 12:45, czyli jest to prawie 10 DNI bez 6 godzin z groszem Jestem w szoku

A ja sprawdziłem swojego P3000. Przekroczył deklarowane 72 godziny rezerwy chodu o 7 godzin i 25 minut. Czyli przy ręcznie nakręcanych Panerai można przyjąć spokojnie co najmniej 10% zapas "rezerwy" na plus od podawanej przez producenta rezerwy chodu? :)

Chociaż mój 233 ostatnio nie potwierdzał tej reguły :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryskolubny typ a ja żadnych rys tu nie widzę B)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ryskolubne są powierzenie polerowane, ale płaskie, a ten typ takich nie ma (no chyba, że szkło w deklu  :P ). Niczego nie widać, ponieważ jest w super stanie, ale miałem kiedyś inną sztukę w gorszym stanie i na pierwszy rzut oka nie sposób było dopatrzeć się czegokolwiek przy tym kształcie koperty.

Potwierdzam. California ma ten sam typ koperty i ona się nie rysuje, przynajmniej na razie, gdy jest noszona do krótkiego rękawa. W moim dodatkowo osłania ją bardzo wystająca luneta i jeszcze szkło, które wystaje nad lunetą na około 2mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryskolubne są powierzenie polerowane, ale płaskie, a ten typ takich nie ma (no chyba, że szkło w deklu  :P ). Niczego nie widać, ponieważ jest w super stanie, ale miałem kiedyś inną sztukę w gorszym stanie i na pierwszy rzut oka nie sposób było dopatrzeć się czegokolwiek przy tym kształcie koperty.

Potwierdzam. Widziałem tą sztukę i jest w super stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś , jutro i pojutrze 380 :

 

8f31c4c2209f0355.jpg

 

:)

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend z takim Pamem... Tylko pozazdrościć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlik

 

Na szczęście wynik się poprawił i gra FCB również

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.