Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Choć u kolegi uszy wystają poza obręb nadgarstka. W przypadku wątpliwości za duży/ za mały polecam też zdjęcie całej sylwetki z zegarkiem.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koledzy- puszczam w świat Logo Base i 425.

Będziesz żałował sprzedaży 000, ale jak mówią niektórzy: nie uprzedzajmy faktów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale funduszy na wszystko na razie brakuje. Odkupie za jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, Twoje zdjęcie to bardziej teoria, ponieważ obiektyw telefonu mocno zniekształca odbiór i zawsze powiększa zegarek niczym rybie oko względem nadgarstka. Z boku to wygląda inaczej.

Filip,

nawet na żywo odnosiłem wrażenie, że PAM 372 "zjada" mi rękę. Być może dlatego, bo duże zegarki to nie mój gust, a sufit w kontekście rozmiarów koperty stanowi dla mnie PAM 233. Przypadły mi za to do gustu Luminor Due, ale fani Panerai skrytykowali branie pod uwagę takiego zakupu, ponieważ uważają, że to nie jest prawdziwe Panerai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie neguję Twojego odbioru na żywo. A co do Due, to chyba masz swoje zdanie i nie musisz kupować tego co koledzy pochwalają.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jasne, nie neguję Twojego odbioru na żywo. A co do Due, to chyba masz swoje zdanie i nie musisz kupować tego co koledzy pochwalają.

No tak, ale zegarek kupuje się z całą otoczką związaną z historią oraz DNA firmy. Luminor Due budzi jednak kontrowersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek 18.5 cm. W terminologii Desmo jest prędzej bagietką niż ciabattą :D Spotkałem się z jednym z Was kiedyś i mierzyłem 372. Na moje nieszczęście miałem ze sobą wtedy zegarek 34 mm, więc pierwsze wrażenie było takie, że koperta 372 mogłaby posłużyć za etui na mój zegarek. Zrobiłem drugie podejście przymiarkowe (tym razem wcześniej ponosiłem trochę 45 mm) i wrażenie było już całkiem inne. 



 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, świetnie leży na twoim nadgarstku. Plus do tego rosła postura i nie masz wymówek, żeby nie nosić większych zegarków ja zawsze powtarzałem, że nie ma co się ciasno trzymać tylko centymetrów w nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

@memento mori, carpe diem... leży jak należy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

zegarek 34 mm,

...

Z tym raczej wyglądasz jakby był młodszego brata.

 

47 mm leży bardzo dobrze na Twoim jak i lewandka nadgarstku.

 

Szkoda, że ne mam jak przymierzyć 47mm. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksztalt nadgarstka jest najwazniejszy. Plaski daje wieksza powierzchnie dla takiego byka ja 372.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zegarek kupuje się z całą otoczką związaną z historią oraz DNA firmy. Luminor Due budzi jednak kontrowersje.

 

Ja tam Due mam i mi się podoba. Naczytawszy się ostatnio o tzw. ‚historii’ Panerai coraz bardziej się przekonuję że więcej w tym marketingu i miejskiej legendy niż prawdziwej historii.

 

Coś jak z zegarkami dla nurków: jak miałem Omegę Planet Ocean Big Size to byłem bodajże jedynym nurkującym z takim zegarkiem jak schodziłem pod wodę. Wszyscy profesjonalni nurkowie jakich spotkałem mieli Citizeny, czasem Seiko, a najczęściej komputery Suunto. A mnie się wydawało że co to nie będzie ponurkować z Pro nurkiem na nadgarstku.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Wszyscy profesjonalni nurkowie jakich spotkałem mieli Citizeny, czasem Seiko, a najczęściej komputery

...

Coś w tym jest.

Również wszyscy, których spotkałem mieli Citizeny, niektórzy stare Seika i równocześnie komputery.

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ani Muska i innych ze SpaceX nie widziałem z Speedmasterem FOIS, ani Kubicy z TH Monaco lub Monzą na ręce. Dziwne to wszystko... Może chociaż Bielecki zabierze w końcu Explorera I ze sobą... :-P

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Kubicy też jakoś nie widać z TH Monaco lub Monzą na ręce. Dziwne..... :-P

Nic dziwnego, bo chyba Oris jest sponsorem Williamsa. :P


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 2019, kolejny użytkownik odkrywa że zegarki mechaniczne przestały być narzędziami 50 lat temu

 

A to nie ty pisałeś całkiem niedawno że kupujesz markę z całą jej otoczką, tj. np. (bodajże)  Moonwatcha dlatego że był na księżycu itp.  :) ? I że to się dla ciebie bardzo liczy?

 

Ja pisałem w odniesieniu to tzw. prawdziwości i prawilności, co szczególnie jest znaczącym podejściem wśród fanów Panerai. Nie twierdzę że duże Pamy nie są fajne, ale z przymrużeniem oka podchodzę do stwierdzeń że Pam musi być duży i masywny - bo historia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie legendy Moonwatcha nie ma wątpliwości, Ruskie nie mogli się mylić :)23210e0a17f16fa3d171f43baef402d3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ja pisałem. Nie zrozumiałem Cię, przepraszam. Historie Panerai trzeba brać z przymróżeniem oka, wiadomo że wszystko co historyczne i tak Rolex produkował ;).

Rolex nie produkował tylko sprzedawał dalej. Kolega Armand kiedyś to dokładniej opisał.

 

„Nie Rolex tylko Corterbert, Stern, Spilman itd Rolex tylko składał części w całość i dodawał .... nazwę „ Rolex”. Rolex nie wyprodukował żadnej części do vintage paneraiów...”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbytnie uproszczenie, to tak jakby napisać że Apple nie produkowała iPhone bo robiły to firmy a i B z hong Kongu. Oczywiście że Rolex opierał się na swoich dostawcach, ale finalny produkt powstawał z części które były dedykowane dla marki wg jej designu oraz badań. Np. Cortebert w Rolexach nie wychodził w takiej wysokiej wersji mechanizmu nigdzie indziej, tarcza Error-Proof też została opatentowana przez Rolexa.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

„Nie Rolex tylko Corterbert, Stern, Spilman itd Rolex tylko składał części w całość i dodawał .... nazwę „ Rolex”. Rolex nie wyprodukował żadnej części do vintage paneraiów...”

Ja się nie znam, ale ta koronka wygląda dziwnie znajomo.

f049016e0599e10ed226a282bfce26a0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dostałem ciekawą propozycje zakupu 605-taki, z której pewnie nie skorzystam. Pisać śmiało na pw, gdyby ktoś był zainteresowany

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dostałem ciekawą propozycje zakupu 605-taki, z której pewnie nie skorzystam. Pisać śmiało na pw, gdyby ktoś był zainteresowany

To jest jeden z moich zegarów z którym na pewno się nigdy nie rozstanę. Chłopaki, śmiało!

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.