Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, eye_lip napisał:

No chyba nikt na tym forum nie zakłada że wartości wr w metrach są dopuszczalnymi wartościami roboczymi pod wodą danego zegarka:)

Jesteś tego pewien? 🙂 Dobrego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, rafalmosty napisał:

Nie zrozumieliśmy się. Z tą ,,umownością", chodziło mi o to, że nie czytamy tego dosłownie tzn. że zegarek nadaje się na zejścia do 100 m pod wodę. Poza tym zgadzam się z Twoja wypowiedzią, ale jak zaznaczyłem w swoim poście, to, że wolałbym mieć większe WR jest związane z moim ,,komfortem psychicznym" i niczym więc. 

Jeśli zegarek Ci się podoba i ma WR100, to możesz brać śmiało. Nada się do wszystkiego prócz nurkowania z butlą.  Kupę razy taplalem się w morzu z zegarkami WR100 i to bez zakrecanej koronki. Kup model, który Ci się podoba.  A nie inny tylko dla WR300. A szczególnie,jak to będzie np 5 letnie WR300,  już po gwarancji....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pepepatryk napisał:

Wczoraj minął dokładnie rok, jak kupiłem swojego pierwszego i póki co jedynego PAMa. Szczerze powiem, że miłość trwa w najlepsze. Czas pokazał, że nie należę do osób stałych w swoich zegarkowych fascynacjach i po zakupie jakiegoś zegarka zaraz mnie nosi na jakieś zmiany. Jedynie przy moim 560 fascynacja tym zegarkiem wręcz wzrasta i cieszę się nim jak dziecko. Taaaaak wiem, to tylko zegarek, są ważniejsze rzeczy na tym świecie, ale jak ktoś traktuje zegarki jako pasje i hobby może czuć potrzebę uczczenia pierwszej rocznicy spełnienia zegarkowego marzenia
 

 

Lubię takie posty - trudno nie cieszyć się Twoją radością :) A zdjęcie za kierownicą Alfy jest naprawdę ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Lubię takie posty - trudno nie cieszyć się Twoją radością  A zdjęcie za kierownicą Alfy jest naprawdę ekstra.

Dzięki wielkie za miłe słowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

10201a9bee1507d7.jpg

 

e151a8fbc80dab97.jpg

 

5510c2d245de8292.jpg

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, nicon napisał:

Ja nie rozumiem dlaczego skoro są w stanie zrobić zegarek w takiej samej kopercie z WR300, to dziadują i robią na 30% możliwości.

za to kilka tysięcy tańszy...

Warto mieć wybór, czy się chce dopłacać np 5 tyś do wr300 czy nie.  Kwestia preferencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lat temu submariner kosztował ok 4000 usd.  teraz 10000 usd. A WR nie został zwiększony ani trochę...😃

Tylko że rolex nie daje możliwości zakupu modelu z WR100 za np 7000 USD. Nie ma co narzekać na wybór..  Kto chce, wyda więcej.  Rozumiem, że kolega oczekuje żeby bazowy Pam miał WR300 i kosztował dokładnie tyle, ile inny bazowy 8 lat temu, kiedy inne marki poszły w tym czasie 50% do góry?  

W 2012 PAM 000 w cenniku był po 4800 USD

W 2020 PAM 773 base  5000 USD

Oczywiście, ja też bym wolał, aby bazowy model miał wkręcany dekiel, bezel oraz 300 WR,  Ale należy jednak zauważyć, że po 8 latach Panerai oferuje bazowy model w takiej samej cenie (czyli znacznie tańszy licząc siłę nabywczą) za cenę "parametrów w dół"

Jednocześnie oferuje droższe  modele o lepszych parametrach.  Czy to jest gorsza strategia niż oferowanie identycznego modelu i podnoszenie jego ceny w tym samym czasie o 50-60% ?

 

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, nicon napisał:

Ciekaw jestem ile oni oszczędzają na produkcji koperty bez zakręcanego dekla i z mniejszym WR

 

Zapewne jakieś grosze, pod warunkiem, że już im się zwróciły dodatkowe nakłady na projekt i uruchomienie produkcji tej nowej koperty i nowego dekla.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nicon napisał:

WR Suba nie został zwiększony, ale też nie został zmniejszony. 

Co nie przeszkodziło w podwyższeniu ceny o blisko 70% ;) ...   A przecież wszytko produkowane jest w w tym samym kraju i koszty produkcji wzrosły porównywalnie...

Sam nie wiem, czyje podejście do klienta i jaki rodzaj "żydzenia" jest lepsze.  Czy kastrowanie parametrów, czy nabijanie cennika za identyczny produkt rok po roku... Co kto lubi...

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, rafalmosty napisał:

Wiesz pewnie lepiej niż ja, że te wartości WR są dość umowne. Jakby mój zegarek miał z mojej woli bądź bez niej obcować z wodą, to wolałbym aby WR było wyższe niż 100 m. Jest to pewnie bardziej kwestia mojego komfortu  psychicznego, niż możliwości zegarka😉

 

Bardziej bym to nazwał Twoją fobią / paniką lub nieuzasadnionym martwieniem się a nie komfortem psychicznym.

WR100 to jest z dużym zapasem więcej niż potrzebujesz...chyba, że jesteś zawodowym nurkiem i schodzisz w dzwonie na ponad 50m (ale raczej chyba nie jesteś).

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna zachcianki jak na weterana kolego nicon.  chyba fakt że w przypadku dóbr luksusowych pozycjonowanie cenowe  nie ma nic wspólnego z ich kosztem wytworzenia jest ogólnie znany.  Baza jest dla fanów designu wraz ze wzrostem zegarkowej świadomości rośnie cena. Jest jeszcze półka „sentimental premium” z  ceną proporcjonalną do rozmiaru - zawsze 47. A „zatwardziali risti” odsprzedają sobie te same stare unitasy za coraz wyższe kwoty 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, nicon napisał:

Ja bym jednak wolał żeby firmy produkujące dobra luksusowe, które jadą na jakiejś historii i słynną z czegoś jednak tego się trzymały....

Kurs franka do dolara w porównaniu do 2012 spadł.  Czasem lepiej samemu zdobyć informacje i wysnuć wnioski, niż ślepo akceptować propagandę z beoszurek typu "podwyższamy cenę o 70%" ze względu na inflację i rosnące koszty produkcji.  Tak jakby te parametry miały istotne znaczenie przy wycenie dóbr luksusowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do 422 jest jakas dedykowana bransoleta? (wiem, wiem - nie bijcie 🤭😂)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie odważyli się takowej wyprodukować

 

 


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co jak co, ale bransy Pamow sa wbrew pozorom bardzo spoko (jakosc i noszenie sie), co oczywiscie nie zmienia faktu, ze najlepiej w pasku 😎

 

ps

guma mi latem nie lezy a branse na upalne dni chetnie bym przygarnal 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Mirosuaw napisał:

Nylon, canvas, tylko nie bransa.

Mam podobnie. Do PAMa tylko skóra albo parciak. Choć niektóre SUBy wyglądają dobrze na kolorowych gumach.

A koledze Mariuszowi odradzam inne bransolety , po jego doświadczeniach żadna nie będzie równie piękna jak AP i równie użyteczna jak Rolexowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, desmo napisał:

..po jego doświadczeniach żadna nie będzie równie piękna jak AP i równie użyteczna jak Rolexowa.

Nic dodac, nic ujac... - cala prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy PAM 915 to jest jakaś nowość?

image.png.3aa04ccab57a0461a2820320b2ca8c3b.png


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 915 i 914 to nowsze odpowiedniki 510 i 560. Kanapka na tarczy, kolor indeksów bardziej „retro” i napis po włosku 8 dni. Mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mnie też się podoba ten beżowy retro kolor indeksów. Sekundnik nie jest na całe szczęście niebieski.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.