Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, rafio77 napisał:

Mam pytanie do oblatanych w tej szacownej marce: które modele nadają się na mniejszy nadgarstek 16,5-17? Chciałbym zawęzić od razu poszukiwania do tych właściwych modeli 

 

Mam podobny nadgarstek i miałem ten sam "problem".

Nie słuchaj ich, że każdy bo to nie prawda 😝 chyba, że lubisz nosić nieproporcjonalne i duże cebulo-busole na ręku to zgoda ;)  Pytasz w miejscu gdzie są sami zboczeńcy PAMowi więc nie spodziewałem się innej porady niż otrzymałeś ;) 

Ewentualnie może masz jakąś anomalie anatomiczną i bardzo płaski nadgarstek to wtedy może te 44mm będzie jeszcze do przejścia (ale zakładam, że nie masz).

 

Polecam podjechać do Warszawy na wycieczkę i sobie pomierzyć bo masz PAMy w 3 miejscach i znajdziesz w nich przynajmniej jednego przedstawiciela z każdej opisanej przez machu grupy.

 

Bardzo dokładne poniższe badanie rynku zrobił już machlo i w zasadzie to wszystko co znajdziesz w temacie. 

 

32 minuty temu, machlo napisał:

 

42 mm każdy (radiomir, luminor, submersible) będzie leżał bardzo komfortowo i powinien chować się w miarę ok pod mankiet. Niby nie koszer i niezgodne z linią partii, ale ja osobiście wolę komfort niż zgodność z historią.

42 mm radiomir (512, 574, 655) - mega wygodne, cienkie, zgrabne.

42 mm luminor (2392/1392/1523) - nieco większe w odczuciu, ale nadal bez problemu można nosić.

42 mm submersible (959 i podobne) - wydał się równie wygodny co luminor.

Mierzyłem też 754 i przytłoczył mnie rozmiarem.

Przy okazji planuję sprawdzić jeszcze luminora 44mm z płaskim bokiem, czy jeszcze da radę to normalnie nosić.

 

 

Mnie się marzy PAM 42mm w klasycznej kopercie a nie w 1950. Może kiedyś zrobią...


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, nomysz4 napisał:

 

 

Wygląda fantastycznie :wub:


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
Myśle że to byłaby dobra decyzja !
Jak będziesz na Podkarpaciu to daj znać , umówimy się z Maćkiem, wtedy bedziesz miał możliwość przymierzenia wszystkich najfajniejszych Pamow przed zakupem
 
 
 
 

Dzięki! Na pewno dam znać.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i sugestie „nicon” Ty to potrafisz zdołować :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rafio77 napisał:

Dzięki za pomoc i sugestie „nicon” Ty to potrafisz zdołować :) 

Rozmiar zegarka trzeba samemu przepracować, najlepiej w trakcje przymiarek. 

Najwięksi Paneristi twierdzą, że PAM może być tylko za mały 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sanik napisał:

 

Najwięksi Paneristi twierdzą, że PAM może być tylko za mały 😜


cos w tym jest... Ci mniejsi musza bardziej uwazac z rozmiarami;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rafio77 napisał:

Mam pytanie do oblatanych w tej szacownej marce: które modele nadają się na mniejszy nadgarstek 16,5-17? Chciałbym zawęzić od razu poszukiwania do tych właściwych modeli 

Nie daj się namówić na cos mniejszego od 44mm. To jest minimalne minimum. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre rady to w tej kwestii ewentualnie od bliźniaka jednojajowego bym przyjmował. W pozostałych przypadkach trzeba mierzyć. Zmiennych jest tak wiele że trudno o jedną złotą radę ( poza tą z poprzedniego zdania ) . Tu z przymrużeniem oka o daleko  poważniejszych, niż wybór zegarka,  implikacjach rozmiarów nadgarstków  😉

https://timeandtidewatches.com/sex-power-wrist-size-affects-life/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dorian06 napisał:

Nie daj się namówić na cos mniejszego od 44mm. To jest minimalne minimum. 

:)

11 godzin temu, desmo napisał:

Dobre rady to w tej kwestii ewentualnie od bliźniaka jednojajowego bym przyjmował. W pozostałych przypadkach trzeba mierzyć. Zmiennych jest tak wiele że trudno o jedną złotą radę ( poza tą z poprzedniego zdania ) . Tu z przymrużeniem oka o daleko  poważniejszych, niż wybór zegarka,  implikacjach rozmiarów nadgarstków  😉

https://timeandtidewatches.com/sex-power-wrist-size-affects-life/

dzięki fajne opracowanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam świni dawno nie bylo

 

AC7099EA-3F18-4D95-9B72-3BC60C3E9895.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafiros napisał:

Przyjmiecie nowego do klubu ? emoji12.png

Ręce się trzęsą z emocji to zdjęcie słabe ale zegarek super - długo się wahałem ale niepotrzebnie.

Oooo, 915-tka. Extra! 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafiros napisał:

Przyjmiecie nowego do klubu ? emoji12.png

Ręce się trzęsą z emocji to zdjęcie słabe ale zegarek super - długo się wahałem ale niepotrzebnie.

Witaj w klubie. Dobry wybór 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tam świni dawno nie bylo
 
AC7099EA-3F18-4D95-9B72-3BC60C3E9895.thumb.jpeg.0526c536682a11a9435730b53c4d3910.jpeg

Kurde - cały czas mi się podoba :(

Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafiros napisał:

Przyjmiecie nowego do klubu ? emoji12.png

Ręce się trzęsą z emocji to zdjęcie słabe ale zegarek super - długo się wahałem ale niepotrzebnie.

 

No i super! Pytania > odpowiedzi > tydzień lub dwa > zakup. Jak z kobietami, krótko i na temat, akcja-reakcja, a nie za rogiem czaić się z kwiatami 😜

 

Jak już wypijesz na drugą nóżkę i ręce przestaną się telepać to zrób mu proszę więcej fotek i opisz, gdzie kupiłeś, czy był na półce czy sprowadzali, jak przebiegła obsługa etc. Jeśli spotkasz się kiedyś na żywo z właścicielem/ką 560/510 to zróbcie sesje porównawczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjmiecie nowego do klubu ?

33f11daabc1e2005c4b45224fe8370e6.jpg&key=7d06e3e88f1a2ea2fe6fa704b73b547eb42e3f7b9536619906447136a82d7c28

Ręce się trzęsą z emocji to zdjęcie słabe ale zegarek super - długo się wahałem ale niepotrzebnie.

Ładna rzecz - gratulacje!

Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Santino napisał:


Kurde - cały czas mi się podoba :(

To za lewusa 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.