Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie chrono od Panerai to tylko Mare Nostrum.

Panerai-Mare-Nostrum-42mm-PAM00716-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dalej będę monotematyczny z tematem 372 - było tutaj pisane że 372 jest już wycofana a an stronie Panerai można zamówić i wchodzi do koszyka. Dostałem również ofertę z chrono na zakup nowego do producji 40-60 dni roboczych.
I pytanie pomocnicze - czy zamawiając zegarek z Monako muszę liczyć się z jakimiś dodatkowymi opłatami typu VAT i cło ?
Tak mi siedzi ta 372 w głowie że muszę kupić bo o niczym innym nie myślę - nawet radość z oczekiwania na SUBa od R mi przeszła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał cła i VAT z Monaco, ponieważ podatkowo i celnie jest jako EU (a dokładniej jest traktowane jak Francja).

 

A tu doświadczenia innych kolegów: 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będziesz miał cła i VAT z Monaco, ponieważ podatkowo i celnie jest jako EU (a dokładniej jest traktowane jak Francja).
 
A tu doświadczenia innych kolegów: 
 

Bardzo Ci dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega bronił swojej oceny/ceny/opinii- mnie nie przekonała. Ale kazdy ma prawo do tego typu wpisów.

Ale.... najpierw proponuje teoszke poszerzyć historie marki/ kopert/ produkcji- te czynniki skladają sie na koszt końcowy produktu. 
A tymczasem.....

 

55EAFC5E-F533-4F54-92D3-A8B6188BA4AA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, pawel007 napisał(-a):

Kolega bronił swojej oceny/ceny/opinii- mnie nie przekonała. Ale kazdy ma prawo do tego typu wpisów.

Ale.... najpierw proponuje teoszke poszerzyć historie marki/ kopert/ produkcji- te czynniki skladają sie na koszt końcowy produktu. 
A tymczasem.....

 

 

No i z 20 metrów nie da się pomylić takiego SLC z żadnym innym zegarkiem. Prosty do bólu, ale pionierski, a nie wtórny design z bardzo ciekawą historią. Jak tu nie lubić tej marki. 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania. Na chwile obecna jest to marka, z ktorą jestem najdłużej i nie wymienilem na inna- a wybór jest ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Jeśli chce się dyskutować o Panerai w aspekcie kopert i mechanizmów, to należy zacząć od pracy u podstaw:

1. Historia marki (powody i cele powstania, przeznaczenie).

2. Zależności z Rolexem i Cortebertem oraz wzorowaniu Unitasa na Corteberta.

 

Dopiero później można prawić ewentualne "morały". Jest to bardzo specyficzna marka, gdzie jak nigdzie indziej zależności kopert i mechanizmów nie są czarno-białe. Innym przykłądem jest Monaco. Niemal każdy obrażał się do niedawna na współczesny mechanizm, a mało kto wie, że ten zegarek od początku miał modułowe chrono i to nie jako inhouse. I o ile każdy chciałby zintegrowane chrono z kołem kolumnowym spod dachu producenta, o tyle w Monaco należy patrzeć na to inaczej.

 

Jeśli ktoś robi inaczej to równie dobrze możnaby wyśmiać tego Minotto, no bo po co płacić 3k za zegarek który jest "taki sam" jak chiński Parnis Marina z Asia Unitasem za 500 zł. No i dochodzimy do sedna: po co się udzielać w klubie MIŁOŚNIKÓW zegarków i to w temacie MIŁOŚNIKÓW Panerai z homarami? Przecież można założyć temat "Fani homarów Pama/Suba etc.". W tym wątku są osoby, które nie chcą mieć zegarka podobnego do Panerai tylko oryginalnego Panerai. To czy on kosztuje 5k czy 50k ustala rynek a nie prawdy objawione miłośników homarów.

 

Homary formalnie nie są podróbkami, ale dla mnie to takie buty i dresy z 4 paskami zamiast 3 jakie się widywało na ulicach w latach 90-tych. Z daleka wyglądały "tak samo", a z bliska było widać, że jest jeden pasek więcej i/lub logo to np. Adidon, Adadas etc. 😉 Tego typu "homary" nosiła  specyficzna grupa ludzi 😜  Tak jak teraz specyficzna grupa kobiet nosi torebki Louuis Vutton, bluzy Guesss, czy poliestrowy szalik firmy Textilio w kratkę a la Burberry. Czyli przedmioty nie będące podróbkami, ale sporo mówiące o noszącym 😉

 

Heh, można też odwrócić to co powiedziałeś w drugą skrajność - ostentacyjne obwieszanie się tylko luksusowymi logami i gardzenie wszystkim, co nie jest luksusowe też sporo mówi o człowieku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, pawel007 napisał(-a):

Kolega bronił swojej oceny/ceny/opinii- mnie nie przekonała. Ale kazdy ma prawo do tego typu wpisów.

Ale.... najpierw proponuje teoszke poszerzyć historie marki/ kopert/ produkcji- te czynniki skladają sie na koszt końcowy produktu. 


Myślę że pisząc „kolega” miałeś mnie na myśli. Wywołany do tablicy „wypowiem się, choć się nie znam”. 
Otóż większość z Was koledzy jest świadoma co posiada lub co chce nabyć drogą wymiany pieniężno - towarowej. I to jest zdrowy i jasny układ. Weźcie jednak pod uwagę ludzi, którzy chcą kupić swój jedyny i niepowtarzalny kultowy zegarek, a takim zasobem wiedzy nie dysponują. I co ?
Kupują legendę nafaszerowaną popularnym werkiem montowanym powszechnie w zegarkach za parę kPLN (przykład podałem i nie jest to kryptoreklama wbrew niektórym opiniom). I to moim zdaniem jest nie fair. Ale jest przynajmniej jeden plus dodatni takiego układu a mianowicie zasilony rynek wtórny 😁


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Heh, można też odwrócić to co powiedziałeś w drugą skrajność - ostentacyjne obwieszanie się tylko luksusowymi logami i gardzenie wszystkim, co nie jest luksusowe też sporo mówi o człowieku. :)

 

Dla mnie mówi tyle samo negatywnych rzeczy co te 4 paski 😉 Dlatego w przypadku zegarków jest o tyle fajnie, że znacznie trudniej o rzucanie się w oczy (oczywiście taki DJ/DD w złocie jest wyjątkiem, nie wspominając już o Pamie 47 mm w złocie 😛).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafiros napisał(-a):

Dostałem również ofertę z chrono na zakup nowego do producji 40-60 dni roboczych.

 

Kopertę, jako część zamienną dłużej robią, niż 40-60 dni roboczych. Ale kto wie - może JMP na drugi etat po nocach jest skręca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):


Myślę że pisząc „kolega” miałeś mnie na myśli. Wywołany do tablicy „wypowiem się, choć się nie znam”. 
Otóż większość z Was koledzy jest świadoma co posiada lub co chce nabyć drogą wymiany pieniężno - towarowej. I to jest zdrowy i jasny układ. Weźcie jednak pod uwagę ludzi, którzy chcą kupić swój jedyny i niepowtarzalny kultowy zegarek, a takim zasobem wiedzy nie dysponują. I co ?
Kupują legendę nafaszerowaną popularnym werkiem montowanym powszechnie w zegarkach za parę kPLN (przykład podałem i nie jest to kryptoreklama wbrew niektórym opiniom). I to moim zdaniem jest nie fair. Ale jest przynajmniej jeden plus dodatni takiego układu a mianowicie zasilony rynek wtórny 😁

Już nie kupią pama z tym powszechnym werkiem, a jeśli zdecydują się na używkę to niech się pośpieszą, bo pamounitaski drożeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lewandek napisał(-a):

 

Kopertę, jako część zamienną dłużej robią, niż 40-60 dni roboczych. Ale kto wie - może JMP na drugi etat po nocach jest skręca :)

 

E tam, na własne oczy widziałem, że robią ją w kilka minut 😛 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Kupują legendę nafaszerowaną popularnym werkiem montowanym powszechnie w zegarkach za parę kPLN .... I to moim zdaniem jest nie fair. Ale jest przynajmniej jeden plus dodatni takiego układu a mianowicie zasilony rynek wtórny 😁

Zapytam inaczej - po co jestes na tym forum?

Pytam, bo uwazam, ze sie musisz niezle meczyc wsrod tysiecy uzytkownikow "wywalajacych" kase na swoje hobby/pasje i w dodatku sie z tego cieszacym...

Tak jak juz ktorys z Kolegow wspomnial - to forum milosnikow zegarow i zegarkow i nie jest istotne czy kupuja zegarek za 500 czy za 50 000 pln (kwestia dostepnych srodkow), gdyz to jest ich zainteresowanie a nie logika, ktorej w zadnym hobby sie doszukiwac nie ma sensu. Poza tym razi Cie Panerai za takie pieniadze z werkami ETA a nie zapomniales przypadkiem, ze jeszcze do niedawna Omega sprzedawala 80% modeli ze zmodyfikowanymi tanimi werkami a nie inhausowymi??

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, just_nobody07 napisał(-a):

Rafał, próbowałeś rozchodzić? 🙈😅

Co prawda Maćku to nie do mnie ale 

9 godzin temu, rafiros napisał(-a):


Nie da się emoji2359.png straszna choroba.

Dokładnie. :(

Zresztą sam doskonale wiesz o tym. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Co prawda Maćku to nie do mnie ale 

Dokładnie. :(

Zresztą sam doskonale wiesz o tym. :D

Wiem wiem,  taki żarcik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

112 moje :) A forum jest po to aby rozmawiać a nie klepać się wiecznie po plecach i składać sobie "graty". A homara znam bo jest z Łodzi (tak sądzę) i człowiek go sprzedający ma ogromną wiedzę zegarkową ze względu na pracę w serwisu zegarmistrzowskim. Co nie oznacza, że popieram takie projekty, ale każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bycie „z Łodzi” stawia szczególne wymagania w zakresie szacunku dla historii marki Panerai 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.