Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Recommended Posts

45 minut temu, truesoul napisał(-a):

A ja kompletnie nie przykładam uwagi do tego czy przyspiesza ileś sekund czy minut, szczególnie że preferuję czystą postać tarczy PAMa a na niej nie ma podziałki minutowej ;) Trzeba się cieszyć z zegara a nie pilnować dokładności, od tego są Rolki i Zenity tudzież Omegi IMO.

Gdyby te zegarki nie kosztowały tyle co Rolex lub nawet więcej to może i bym się zgodził...jednak od zegarka za 25-50k oczekuję jakiejś lepszej dokładności.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Moje się w granicach +/- 3 min. mieszczą i to mi wystarczy, tak po prawdzie to tylko 190 trochę przyspiesza na tydzień - a resztę sobie ustawię przy nakręcaniu - ot cała moja filozofia z którą mi dobrze 🤷‍♂️

To dobra wiadomość, ja myślałem o nowym 914 (też bez sekundnika), w najczystszej formie, tylko dwie wskazówki, o sekundy się więc nie martwię, tylko martwiły mnie te doniesienia o gubieniu kilku minut, ale jeżeli u Ciebie nic takiego nie występuje to chyba się skuszę na ten model

Ja mam 915 - nakręcam co 7 dni. Zegarek codziennie na ręce często 24 godziny na dobę
Maksymalnie gubi minutę na tydzień.

Mechanizm w moim 560 z 2017, pracuje bardzo stabilnie, mam go 4 rok, a poziom zadowolenia z jego posiadania nie osłabł ani na chwilę, wręcz przeciwnie, żaden inny zegarek nie dał mi tego czegoś... 😉

7️⃣2️⃣2️⃣🤘

IMG-20210530-141505-edit-84521346895435.

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Piękny jest ten Panerai Marina, gratuluję Leszek, gdyby nie to, że wybrałem klasykę i czystą tarczę, i gdybym szukał czegoś z sekundnikiem i datą, byłby to właśnie mój wybór;)

Choc przyznam, że Marina Sanika też się świetnie prezentuje 👍 Z początku zegarki Panerai wydawały mi się ładnie to ujmując „dziwne”, ale im więcej na nie patrzę, tym bardziej nie mogę oderwać od nich wzroku;)

Edited by Saint

23 minuty temu, Saint napisał(-a):

Piękny jest ten Panerai Marina, gratuluję Leszek, gdyby nie to, że wybrałem klasykę i czystą tarczę, i gdybym szukał czegoś z sekundnikiem i datą, byłby to właśnie mój wybór;)

Choc przyznam, że Marina Sanika też się świetnie prezentuje 👍 Z początku zegarki Panerai wydawały mi się ładnie to ujmując „dziwne”, ale im więcej na nie patrzę, tym bardziej nie mogę oderwać od nich wzroku;)

Dzięki, jeden pam to zawsze kompromis, bo nie można mieć wszystkiego, co w różnych modelach, seriach i kopertach jest fajne. A dziwny? Dla mnie to zaleta, generalnie nie mam potrzeby równania do standardu czy jakiejś "normy", także estetycznej😉

Pytanko do znawców - jak oceniacie model Luminor Marina 00777? Do jakiej kwoty warto brać zegarek z 2019 roku, oczywiście pełen set?

32 minuty temu, proki1971 napisał(-a):

Pytanko do znawców - jak oceniacie model Luminor Marina 00777? Do jakiej kwoty warto brać zegarek z 2019 roku, oczywiście pełen set?

Nie jestem znawcą choć już przerobiłem kilka pamów...😉 i zdecydowanie lepszy odbiór u mnie miały starsze referencje... 777 nie byłby moim pierwszym wyborem zwłaszcza na pierwszego pama... dlaczego...tylko wr100, wciskany dekiel, brak wkręcanych teleskopów... co do ceny to nie wiem dlatego tez się nie wypowiem ale nowy w 2019 z metki kosztował 4900euro. Pozdro. 

5 godzin temu, ledr napisał(-a):

7️⃣2️⃣2️⃣🤘

IMG-20210530-141505-edit-84521346895435.

Jak wypada porównanie 722 vs 1392?

9 minut temu, Scaut napisał(-a):

😉777 nie byłby moim pierwszym wyborem zwłaszcza na pierwszego pama... dlaczego...tylko wr100, wciskany dekiel, brak wkręcanych teleskopów... 

Ja wybierając na swojego pierwszego PAMa 1084 - nie kierowałem się WR oraz tym czy jest wciskany czy zakręcany dekiel, bo wiem że jedyne gdzie może mój PAM zanurkować będzie łazienkowa wanna no najwyżej jezioro :D tak więc te parametry nie były dla mnie przeszkodą do zakupu.

WR300 mam w innym zegarku i jak na razie widział wannę :D

21 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

Ja wybierając na swojego pierwszego PAMa 1084 - nie kierowałem się WR oraz tym czy jest wciskany czy zakręcany dekiel, bo wiem że jedyne gdzie może mój PAM zanurkować będzie łazienkowa wanna no najwyżej jezioro :D tak więc te parametry nie były dla mnie przeszkodą do zakupu.

WR300 mam w innym zegarku i jak na razie widział wannę :D

No i dobrze... to twoja decyzja i to Tobie ma się podobać zegarek! 😉 niemniej w przypadku OP można stanowczo napisać, że to co dobre to już było i za panowania obecnego Ceo raczej już nie wróci... 😩😩😩

32 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Jak wypada porównanie 722 vs 1392?

To ten sam zegar, tylko do 722 jest bransoleta (tu na zdjęciu sprzed pól roku), a 1392 był sprzedawany na pasku. Był - bo od zeszłego roku  go zastąpił 2392, taki jak u kolegi @pisar.

IMG-20201218-151321.jpg

12 minut temu, ledr napisał(-a):

To ten sam zegar, tylko do 722 jest bransoleta (tu na zdjęciu sprzed pól roku), a 1392 był sprzedawany na pasku. Był - bo od zeszłego roku  go zastąpił 2392, taki jak u kolegi @pisar.

IMG-20201218-151321.jpg

No to się wyglupiłem... :) Dzięki za info! 1392 lub 2392 chodzi mi po głowie... 

4 minuty temu, eisbar03 napisał(-a):

Panowie, polecicie jakieś pasiory do PAMa 🙂 

Na zmianę chętnie dokupię skórzany w kolorze brąz.

Najlepiej handmejdy 😜

2 minuty temu, sanik napisał(-a):

Najlepiej handmejdy 😜

Wiadomo, najlepsze.

Zapewne wiecie kto takie handmejdy robi najlepsze 😄 będę wdzięczny za polecenie do kogo się zgłosić.

27 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

Wiadomo, najlepsze.

Zapewne wiecie kto takie handmejdy robi najlepsze 😄 będę wdzięczny za polecenie do kogo się zgłosić.

Kilka namiarów na forumowych mistrzów dratwy - dobór nieprzypadkowy, tylko osobiście sprawdzony lub z zacnego polecenia;

Godzinę temu, eisbar03 napisał(-a):

@ledr bardzo dziękuję za polecenia

Jeszcze Santino z Łodzi robi bardzo dobre paski!

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Z gienkiem, jak ktoś nie ma nr tel, to nie ma kontaktu. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...