Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Recommended Posts

Omega uzywala ETA 2892-A2 ale z przeprojektowanym wychwytem czy Lemanii 1873 w Speedym, Breitling czy IWC kupowaly ebauche i modyfikowaly je wkladajc do zegarkow.

Nie kojarze aby nazywane byly in house'ami (mimo sygnowanai wlasnym symbolem); czym innym jest brak informacji na temat zrodla mechanizmu a czym innym nazywanie mechanizmu z polki in house'm.

Nie mam absolutnie nic przeciwko korzystaniu przez grupy z mechanizmow opracowanych przez nadwornych producentow, jak ETA w Swatchu czy ValFleurier w Richemont jesli jest to komunikowane.

Longines, majacy na wylacznosc mechanizmy opracowane przez ETA dla niego, z literka L w nazwie, nigdy nie twierdzil, ze sa to ich mechanizmy in house choc pewnie by mogli - nikt inny takowych nie ma.

Breitling nadal troche sciemnia (i nie jest to fajne) pisząc o B20 jako o 'in house' - coz, technicznie to jest in house, tylko z innego domu, co inengo B01 - tu moga sie chwalic do woli.

Znow wydaja sie aplikowac swoje standardowe podejscie kupujac ebauche B20 w Kenissi i wymieniajac wychwyt - z tego, co pamietam nie ma krzemowego wlosa jak w Tudorach.

Jedynymi bliskimi zawalu serca wydaja sie byc majacy syndrom oblezonej twierdzy wlasciciele PAMow, ktorzy dosc nerwowo reaguja na pytania o marketingowa scieme.

I raz jeszcze - to sa bardzo fajne zegarki, produkowane przez coraz mniej fajna firme, przyklad - bazowa dzis seria ma tarcze malowana a nie kanapke plus wciskany dekiel i WR 100m.

Quo vadis Officine Panerai?

EDIT: literówki

Edited by cordi7

21 minut temu, cordi7 napisał(-a):

tarcze malowana a nie kanapke

Z tym malowaniem to możesz nie mieć racji. Tarcze mają żłobienia wypełnione lumą.

17 minut temu, facecik napisał(-a):

Z tym malowaniem to możesz nie mieć racji. Tarcze mają żłobienia wypełnione lumą.

Nie upieram się, dzięki za sprostowanie. 👍

A swoją drogą to większość modeli Pre-Vendome, które widziałem też nie miały sandwicha, zresztą w modelach bardzo popularnych (np. 111) nie zawsze on występował :)

Sposobu wypełnienia indeksów bym się nie czepiał dopóki luma mocno świeci.

Ale schodzenie z WR to kiepski pomysł, nawet jeśli 99% Pamów wody nie zazna.

3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Jedynymi bliskimi zawalu serca wydaja sie byc majacy syndrom oblezonej twierdzy wlasciciele PAMow, ktorzy dosc nerwowo reaguja na pytania o marketingowa scieme.

I raz jeszcze - to sa bardzo fajne zegarki, produkowane przez coraz mniej fajna firme, przyklad - bazowa dzis seria ma tarcze malowana a nie kanapke plus wciskany dekiel i WR 100m.

Quo vadis Officine Panerai?

Po pierwsze - nie uogolniajmy prosze, bo nie jest prawda, ze wszyscy wlasciciele maja "syndrom oblezonej twierdzy" 😎 To sa teksty w stylu "wszyscy Polacy, to..." - i to takie wlasnie teksty niestety charakteryzuja "Polaczkow"... 😕

Po drugie - jako wlasciciel i milosnik odpowiem za siebie - nie podobaja mi sie ZADNE sciemy ani Panerai ani Rolexa ani ZADNEJ innej firmy, jednak dodam, ze kazdy z nas ma gdzie indziej postawiona granice co dla niego jest inhousem a co juz nie i co jest tylko lekka dezinformacja a co wielka sciema. Nie bede wchodzic w dyskusje czy czuje sie ru....ny czy nie, bo to juz mnie nie bawi. Wiem czego chce, wiem co mi sie podoba, na co chce wydac swoje pieniadze i z czego moge a z czego nie musze rezygnowac. I to mi wystarczy 😎 Ale zeby wylewac pomyje na uzytkownikow a nie na sama firme typu, ze sa zaslepieni i sa frajerami czy fanboyami??? Blagam - jestem w dziale milosnikow i co ma mnie dziwic - ze ludziom moze sie nie podobac polityka reklamy czy marketingu, ale sa to ich ulubione zegarki??? Zaczyna mi smierdziec tymi, co wchodza do dzialu milosnikow R i staraja sie za wszlelka cene udowodnic jacy to zaslepieni fanboye (slowo tozsame z psychofanem) tam sedza, bo im polityka firmy nie przeszkadza... A.... i moga se je oczywiscie nosic, ale powinni pluć na firme a najlepiej sie obrazic i oficjalnie sprzedac zegarek, wypisac sie z chorych kolejek i kupic sobie zupelnie cos innego i dostepnego nawet jesli im sie to nigdy nie podobalo, bo firma dziala "prawilnie" - superdoradcow tu coraz wiecej - fajnie 😁

Po trzecie - podpisuje sie pod pytaniem dokad zmierza Panerai, bo tez nie kumam ich wielu ruchow i dlatego osobiscie trzymam sie DNA marki patrzac na coraz wieksze "dziwolągi" i wypatrujac po wypuszczeniu wersji 42mm i WR100 kolejnych moze nawet i damek w postaci 36mm i WR50 🤣

Jako, że cytujesz mój post pokaz proszę gdzie zapytałem czy użytkownicy Panerai czują się r* jak to ładnie ująłeś czy nie.

Design jest świetny i wyjątkowo charakterystyczny a Unitas mnie zupełnie nie przeszkadzał - tak długo, jak długo jest to topowy grade i dobrze wyregulowany.( Ja ogólnie z tych, którzy wolą pełny dekiel i nieozdobiony ale dokładny mechanizm.) 

Mam nadzieję, że firma ogarnie się i wróci do korzeni. A wszystkim użytkownikom zegarków OP życzę frajdy z użytkowania, peace.

9 minut temu, nicon napisał(-a):

Porównywalni są tylko fanboje Rolexa, niektórzy do tej pory potrafią bronić mitów o rok potrzebnym do wyprodukowania ich zegarka, albo o właściwościach "najlepszej" stali 904L i magicznych smarach xD.

To ja nie wiem na jakim poziomie są Ci, co bronią ceny czterech kółek do Maca Pro 🤣

_20210818_222847.thumb.JPG.4813cefa49deb565bac0a4d9d80324f5.JPG

.

Gdzie jest Lotus żeby to wszystko w jednym poście podsumował??? 😂😂😂😉😉😉

18 minut temu, nicon napisał(-a):

Porównywalni są tylko fanboje Rolexa, niektórzy do tej pory potrafią bronić mitów o rok potrzebnym do wyprodukowania ich zegarka, albo o właściwościach "najlepszej" stali 904L i magicznych smarach xD.

Zapomniałeś napisać o fantastycznym AR dołożonym w nowych modelach, w których nie widać różnicy. :lol:

4 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Usystematyzujmy... 

O to to… zabrakło mi tego słowa 🤪😂😉

11 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Jako, że cytujesz mój post pokaz proszę gdzie zapytałem czy użytkownicy Panerai czują się r* jak to ładnie ująłeś czy nie.

Design jest świetny i wyjątkowo charakterystyczny a Unitas mnie zupełnie nie przeszkadzał - tak długo, jak długo jest to topowy grade i dobrze wyregulowany.( Ja ogólnie z tych, którzy wolą pełny dekiel i nieozdobiony ale dokładny mechanizm.) 

Mam nadzieję, że firma ogarnie się i wróci do korzeni. A wszystkim użytkownikom zegarków OP życzę frajdy z użytkowania, peace.

Nie wszystko odnosilo sie do Ciebie, tylko bylo podsumowaniem ostatnich kliku stron.

W kwestii unitasa, to widzisz - Tobie nie przeszkadzal a ja pamietam jak jeszcze nie bylo "inhousowych" werkow i wielu wlasnie psioczylo, ze krzycza 15-20 tysi za unitasy a jak sa inhousy, to tez nie leza wszystkim - ja juz sie tym nie przejmuje, tylko cieszesie klasyka i juz 😎

0-5.jpg

17 minut temu, nicon napisał(-a):

Mnie najbardziej boli brak solidnego podstawowego modelu w rozsądnej cenie, brakuje Zero w dawnej solidnej specyfikacji. 

Amen.

Zamki kryja wiele tajemnic... 😁

0.jpg

Edited by artme

Na razie jedynie glosno sie zastanawiam nad swoim pierwszym PAMem i mam takie pytanie: gdzie kupic nowke? Niekoniecznie musi byc stacjonarnie i niekoniecznie musi byc w Polsce, ale zalezy mi zeby bylo bezpiecznie, z wazna gwarancja itd. 

15 minut temu, muchacho_ napisał(-a):

Na razie jedynie glosno sie zastanawiam nad swoim pierwszym PAMem i mam takie pytanie: gdzie kupic nowke? Niekoniecznie musi byc stacjonarnie i niekoniecznie musi byc w Polsce, ale zalezy mi zeby bylo bezpiecznie, z wazna gwarancja itd. 

Np. Apart w Galerii Mokotow, albo Kruk w hotelu Raffles.

43 minuty temu, TylerVega napisał(-a):

Trochę trwało ale jest

Gratki - klubowy czy z innego zrodla? 😊

Edited by artme

1 godzinę temu, AdiU napisał(-a):

No to oficjalnie - gratulacje 😉

Dzieki!😉

Godzinę temu, artme napisał(-a):

Gratki - klubowy czy z innego zrodla? 😊

Klubowy, wszystko zostaje w rodzinie😃

6 godzin temu, muchacho_ napisał(-a):

Zdecydowanie Raffles.

W Aparcie panowie mocno niekumaci a i ceny lepsze w Raffles :) 

Dodatkowo moje doświadczenia w Raffles dużo lepsze jeżeli chodzi o poziom obsługi (polecam Pana Kamila).

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Co to dokładnie za model? Foto pobrane TRF.

pam 1950.jpg

Dobra, już znalazłem - to jest 127.