Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Recommended Posts

38 minut temu, Genovese_ napisał(-a):

Mnie do zakupu tego zegarka i tak by nie zniechęciło to co teraz napisałeś bo zegar do mnie gadał mocno w  tamtym czasie a było to lato 2018 roku.Nie wspomnę już o tej całej fake otoczce co mnie mocniej nakręciła ,że 685 i 687 , to zegarki historyczne.Choć pamiętam ,że Passero ,który były zagorzałym paneristi i dość neutralnie a właściwie nawet sceptycznie odnosił się do mojego zakupu nie pisał tego ,że taki model nie ma żadnego kompletnie przełożenia na historyczne powsatałe wcześniej Radki.W każdym razie dzięki za wyprostowanie.

A myślisz ,że to jest autentyczne?

Komuś trzeba wierzyć 😉 natomiast czytając naczelnego wroga OP czyli Jose mam wrażenie, ze nikt jak on zapoznał się z historią wroga i jego słabościami  przed tą wojną jaką im wytoczył… żeby nie było… nie jestem jego wielbicielem czy fanem, ale lubię czytać jego publikacje, bo jest w nich sporo udokumentowanych spraw które spinają się w całość… trzeba przyznać ze historia Panerai jest wyjątkowa i zagmatwana co jeszcze bardziej mnie przekonuje do tej marki 😉😉😉

Edited by Scaut

2 godziny temu, Scaut napisał(-a):

Filip, nie chce podważać twojej wiedzy i autorytetu, który wszyscy tutaj cenimy, ale bazując na wiedzy jednego z największych „wrogów Op” znanego wszem i wobec Jose, w 60’ latach wyszedł taki 3646. Co do reszty to oczywiście props 😉

F126F4A0-4B9A-4236-B3B5-15D8C982C2EE.jpeg

No nie;) 

Wystarczy zapoznać się z artykułem, nie bazować na ilustracjach, aby dowiedzieć się co nieco na temat tej historii:

https://www.google.com/amp/s/perezcope.com/2017/02/08/vintage-panerai-3646-for-presentation-purposes/amp/

11 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

No nie;) 

Wystarczy zapoznać się z artykułem, nie bazować na ilustracjach, aby dowiedzieć się co nieco na temat tej historii:

https://www.google.com/amp/s/perezcope.com/2017/02/08/vintage-panerai-3646-for-presentation-purposes/amp/

Filip, Perez musiał to ponownie w  czasie zweryfikować bo ta grafika na bazie której opierałem swoją odpowiedz jest z 2017 roku a ten artykuł który Ty przytaczasz jest z z 2016 wiec może tak być ze w między czasie doszedł do innych wniosków 😉 peace 😉

Edited by Scaut

15 godzin temu, Genovese_ napisał(-a):

Panerai możne kochać lub nienawidzieć natomiast fakty są takie ,że 685 i 687 nawiązują do historycznych Radków , z tego co kojarzę koperta bazuje na 3646 natomiast prototypy z negowanymi przez Ciebie napisem "OP Brevettato" powstały miedzy 1950 -1960 rokiem.Także 685 i 687 czy chcemy czy nie ma silne DNA marki.

niezupelnie ; ) jestem normalnym uzytkownikiem i moj zegarek nie ma nic wspolnego z nienawiscia lub miloscia ; )
model moze miec 100% DNA i jesli nie trafi w moje poczucie estetyki, nie ma szans zebym kupil lub uzywal,
eksponowanie chocby slowa 'Brevettato' kojarzy mi sie z celebrytami kupujacymi markowe ubrania i niby przez
przypadek nieusuwanie i demonstrowanie metki produktu, podobnie jak naszywka 'Hugo Boss' w dolnej czesci
rekawa  meskiej marynarki, 

jak wczesniej wspomnialem, moja ocena jest subiektywna, nie mam zadnych pretensji do tych ktorym to sie podoba
i ciesze sie ze jestes zadowolony ze swojego zegarka, niech Ci dlugo sluzy : )

14 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Pierścień z logiem Brevettato pochodził z dekla egzemplarzy które przygotowano pokazowo dla zaprezentowania mechanizmu Angelusa  (od 56 roku) dla armii w latach 50, nigdy nie było Panerai 3646 z tą obręczą na froncie, powyższe zegarki to frankeny. W latach 50 i 60 nie korzystano już z koperty z lutowanymi uchami. Cała historia wzięła się stąd, że w latach 60 czy 70 ktoś złożył taki zegarek i na przód do pleksi dał obręcz z dekla z tymi napisami. Jak wiadomo z historii wiedza o Panerai była żadna kiedy w latach 90 reaktywowano produkcję zegarków (i wypływały frankeny braci Rinaldi) , nie mówiąc juz o tym co zaczął produkować Richemont i ich fakapy historyczne (Radiomir 1940, California i wiele innych). Podsumowując, historycznie taki zegarek nie został przez Panerai zrobiony zatem nie ma nic wspólnego z "DNA" marki. 

Osobiście ten model bardzo mi się podoba mimo powyższych:) 

@eye_lip dziekuje : ) za ciekawe wrzutki, wszystkim innym ktorzy wyrazili swoja opinie w temacie rowniez dziekuje 

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

.............tak z innej beczki :D

Tarczy typu California używano jako zamienników (tarcze zastępcze), ponieważ „typówki” szybko ulegały „zniszczeniu” (ich żywotność była przewidziana na okres około trzech lat). Cali opatentował Rolex w 1941 r. (patent-„Brevet CH 221643” ), a Panerai wprowadził  po 44 roku.

Edited by jimmy6

10 godzin temu, Scaut napisał(-a):

Filip, Perez musiał to ponownie w  czasie zweryfikować bo ta grafika na bazie której opierałem swoją odpowiedz jest z 2017 roku a ten artykuł który Ty przytaczasz jest z z 2016 wiec może tak być ze w między czasie doszedł do innych wniosków 😉 peace 😉

Artykuły które pisze Jose są apdejtowane jeśli ma nowe info. Bazowy artykuł pochodził z 2016, ale informacje o modelu który został złożony z oryginalnych zmiksowanych w latach lat 60/70 są z 2017 roku i są dodane do artykułu, to właśnie ten frankenik jest umieszczony w timeline.

Żeby nie było wątpliwości zapytałem się o to dziś Jose i potwierdził informacje które przytoczyłem. 

Screenshot_2021-09-19-11-42-42-438_com.instagram.android.jpg

2 godziny temu, jimmy6 napisał(-a):

.............tak z innej beczki :D

Tarczy typu California używano jako zamienników (tarcze zastępcze), ponieważ „typówki” szybko ulegały „zniszczeniu” (ich żywotność była przewidziana na okres około trzech lat). Cali opatentował Rolex w 1941 r. (patent-„Brevet CH 221643” ), a Panerai wprowadził  po 44 roku.

Error-proof, nie "Cali" ;) posługiwanie się nazwą California w stosunku do Rolexów i Panerai z lat 40 jest mocno hmmm obciachowe ( ale nie piszę do Ciebie personalnie, do tych z Panerai/Richemont) biorąc pod uwagę skąd się wzięła ta nazwa, a największy cringe to to że napis pojawia się na zegarku Panerai który ma być wizualną repliką modelu z lat 40.

26 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Artykuły które pisze Jose są apdejtowane jeśli ma nowe info. Bazowy artykuł pochodził z 2016, ale informacje o modelu który został złożony z oryginalnych zmiksowanych w latach lat 60/70 są z 2017 roku i są dodane do artykułu, to właśnie ten frankenik jest umieszczony w timeline.

Żeby nie było wątpliwości zapytałem się o to dziś Jose i potwierdził informacje które przytoczyłem. 

Screenshot_2021-09-19-11-42-42-438_com.instagram.android.jpg

Error-proof, nie "Cali" ;) posługiwanie się nazwą California w stosunku do Rolexów i Panerai z lat 40 jest mocno hmmm obciachowe ( ale nie piszę do Ciebie personalnie, do tych z Panerai/Richemont) biorąc pod uwagę skąd się wzięła ta nazwa, a największy cringe to to że napis pojawia się na zegarku Panerai który ma być wizualną repliką modelu z lat 40.

Dzięki za wyjaśnienie. Czegoś nowego się dowiedziałem 😉 

Teraz, eye_lip napisał(-a):

Użyłem skrótu/ uproszczenia potocznie używanego. Podoba mi się nazwa "pół-rzymska i pół-arabska tarcza".

Odnośnie tarczy:

https://www.rolexmagazine.com/2012/09/the-history-of-california-dial.html

Edited by jimmy6

26 minut temu, Tommaso napisał(-a):

W samo południe

Jeden z najładniejszych PAMów z cąłego katalogu!

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

4 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

W samo południe

IMG_8562.thumb.jpeg.a3370b546355d66b72611423446d31f1.jpeg

Pewnie ci ten gówniany mechanizm na przerabianej selicie padł i wstydzisz się przyznać...,😀W sumieniu to nic nie z mienia,bo i tak ładny...

Wystarczy, że przerabiany, to już wystarczy aby nie był godny Pama 😜

Wiem Koledzy, że mój Pam jest taki mało koszerny, ale co ja poradzę, że mi się podoba 🤷‍♂️

To najdłużej posiadany przeze mnie zegarek.

Pamiętam, że zrobiłem do niego pasek zanim był Twój, ile to już 7 lat.. 

3 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

Wiem Koledzy, że mój Pam jest taki mało koszerny, ale co ja poradzę, że mi się podoba 🤷‍♂️

To najdłużej posiadany przeze mnie zegarek.

Bardzo fotogeniczny i fajny

Jeden z najładniejszych PAMów z cąłego katalogu!
Popieram kolegę!

Tomek jest do niego jakaś lista kolejkowa?
U Ciebie trochę się już zasiedział.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Na przestrzeni lat lista wydłużała się i skracała, ale chyba wszyscy potencjalni kupcy stracili już nadzieję...

W dniu 21.09.2021 o 08:48, lort napisał(-a):

Popieram kolegę!

Tomek jest do niego jakaś lista kolejkowa? emoji846.png
U Ciebie trochę się już zasiedział.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ciężki temat.

Ostatnio jak był chętny na niego to za 28k była propozycja, która nie doszła do skutku więc oprócz tego, że piękny to i drogi ;) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)