Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, evilym napisał(-a):

 

 

A jak ktoś ma nadgarstek 17cm to już nie może nosić PAMa? :)

Nigdy nie mierzyłem, ale podejrzewam, że właśnie 42mm byłby najciekawszy.

Może 😜

IMG_20211005_163052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

 

 

A jak ktoś ma nadgarstek 17cm to już nie może nosić PAMa? :)

Nigdy nie mierzyłem, ale podejrzewam, że właśnie 42mm byłby najciekawszy.

A gdzie ja napisałem że nie można? Napisałem że mam mniej więcej tyle samo ile Mario i miałem na ręku 42 który wygląda po prostu źle: tarcza mało czytelna, brakuje przestrzeni, proporcje zaburzone, ucha zbyt krótkie itp. 

372 na 18,5cm 

FD0CFD8B-EFA3-423A-9A59-7A2030CB9920.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

A jak ktoś ma nadgarstek 17cm to już nie może nosić PAMa? :)

Nigdy nie mierzyłem, ale podejrzewam, że właśnie 42mm byłby najciekawszy.

Nawet powinien. Przecież są małe Pamy. Luminory 44mm i Radki 45mm. 

Godzinę temu, evilym napisał(-a):

A jak ktoś ma nadgarstek 17cm to już nie może nosić PAMa? :)

Nigdy nie mierzyłem, ale podejrzewam, że właśnie 42mm byłby najciekawszy.

Nawet powinien. Przecież są małe Pamy. Luminory 44mm i Radki 45mm. 

Godzinę temu, evilym napisał(-a):

A jak ktoś ma nadgarstek 17cm to już nie może nosić PAMa? :)

Nigdy nie mierzyłem, ale podejrzewam, że właśnie 42mm byłby najciekawszy.

Nawet powinien. Przecież są małe Pamy. Luminory 44mm i Radki 45mm. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieplo dzisiaj i przyjemnie.

Duzzzy 47 na 17,5

wstydu raczej nie ma?

 

52BBFA07-D5B1-4784-A45A-2E8FD9CBE9BA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 18.5cm i lubię duże zegarki. Jednak np taki 422 mi nie podszedł właśnie przez rozmiar. Przy 19.5 cm i więcej - byłby idealny.

Nie chodzi tylko o szerokość koperty, ale też.wysokość...  Radka 47mm też bardzo chciałem. Konkretnie 424. Jednak przymiarka ostudziła moje zapędy... Nie kupuję zegarków tylko do zdjęć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, truesoul napisał(-a):

A gdzie ja napisałem że nie można? Napisałem że mam mniej więcej tyle samo ile Mario i miałem na ręku 42 który wygląda po prostu źle: tarcza mało czytelna, brakuje przestrzeni, proporcje zaburzone, ucha zbyt krótkie itp. 

372 na 18,5cm 

FD0CFD8B-EFA3-423A-9A59-7A2030CB9920.jpeg

To jaka jest sugestia rozmiarowa dla nadgarstka 17cm? 

 

1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Nawet powinien. Przecież są małe Pamy. Luminory 44mm i Radki 45mm. 

Jak dla 17cm jest 45mm to dla nadgarstków 19mm zostają rozmiary 50mm+? 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, evilym napisał(-a):

To jaka jest sugestia rozmiarowa dla nadgarstka 17cm? 

 

Spróbuj luminora z bettarini.  Jeśli zależy Ci na największym komforcie to w tytanie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, evilym napisał(-a):

To jaka jest sugestia rozmiarowa dla nadgarstka 17cm? 

 

Jak dla 17cm jest 45mm to dla nadgarstków 19mm zostają rozmiary 50mm+? 😉

Moja sugestia rozmiarowa jest prosta - przymierzyć, co się da i co się podoba. Podjąć decyzję, kupić i nie marudzić, że pam34567 ładniejszy, ale za duży, a pam98765 bardziej "DNA-niejszy" ale za mały. Każdy pam jest cool, jeżeli cieszy właściciela i... budzi zdrową zazdrość kolegów (a czasem nawet koleżanek...).

Teraz, wieloryb napisał(-a):

Spróbuj luminora z bettarini.  Jeśli zależy Ci na największym komforcie to w tytanie...

 

Potwierdzam, koperta bettarini w tytanie i rozmiarze 44mm leżała na moim 19cm nadgartku bardzo fajnie, praktycznie tak jak luminor 1950 w rozmiarze 42mm.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma wątpliwości to proponuję sobie kupić omegę, rolka czy iwc. Ja raz przymierzylem i wiedziałem od razu czego chce. Teraz mam kilka podstawowych pamow i nie narzekam.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2021 o 21:25, Scaut napisał(-a):

Przecież 111 ma taka sama kopertę jak 390 i 911 🙂 No chyba ze pisałeś  o czymś innym niż Mariusza sugestie o kopercie 44…🤷‍♂️

390 jest fajny tylko ciężko zdobyć takiego w dobrym stanie. Pamiętam, że kiedyś ktoś tutaj miał ten model.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, wieloryb napisał(-a):

Spróbuj luminora z bettarini.  Jeśli zależy Ci na największym komforcie to w tytanie...

 

Tak sprawdziłem na szybko i czy to ma L2L 53mm? Moja Carrera ma 51 i czuję że to już jest maksymalny max 😁 

 

Ale jak kiedyś będę miał możliwość przymiarki to napewno nie omieszkam. 

 

18 minut temu, ledr napisał(-a):

Moja sugestia rozmiarowa jest prosta - przymierzyć, co się da i co się podoba. Podjąć decyzję, kupić i nie marudzić, że pam34567 ładniejszy, ale za duży, a pam98765 bardziej "DNA-niejszy" ale za mały. Każdy pam jest cool, jeżeli cieszy właściciela i... budzi zdrową zazdrość kolegów (a czasem nawet koleżanek...).

Ja nie mówiłem co jest za duże czy za małe, tylko zapytałem czemu niezależnie od rozmiaru nadgarstka, można kupić tylko rozmiary 44+ 😀 wydaje mi się (może się mylę, nie znam się) że na nadgarstku 17cm albo mniejszym, mniejsze PAMy będą wyglądały równie... Duże 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Generalnie Panerai nosi sie inaczej niz zwykly zegarek
  • Samo odbieranie zalezy od Twojego stylu ubierania, PAM zdecydowanie nie pasuje do koszul, luminor do elegantszego ubioru, tutaj trzeba sie odnalezc
  • Ja mierzylem Bettarini Case i mi mocno nie podeszla, koperta 1950 jest duzo ciekawsza
  • Grubosc robi wiekszy odbior zegarka, ale to tez nie jest tak jak w przypadku np omegi PO -17mm, czy Jamesa Cameroona - 17,7mm, jest to zupelnie inaczej odbierana grubosc ze wzgledu na kilka warstw(koperta, bezel, wypukle szkielko) + sam zegarek ma pieknie wyprofilowane uszy, wrecz dolega do nadgarstka - przypadek 422
  • Ja osobiscie uwielbiam 47mm i nie zdecydowal bym sie juz na 44mm, ew. Jakis radek 45mm w cushion shape kopercie
Edytowane przez I_love_britney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśki 44mm oczywiście. Tam nie pamiętam l2l ale nosi się jak 41-42mm u innych. 

47mm myślę byłbym w stanie zaakceptować w subie. Tutaj to pasuje jak ulał. Prawdziwy tytanowy toolwatch.  W polerowanej stali te 47mm naprawdę rzuca się w oczy. Ale co kto lubi!😀

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wieloryb napisał(-a):

Miałem na myśki 44mm oczywiście. Tam nie pamiętam l2l ale nosi się jak 41-42mm u innych. 

47mm myślę byłbym w stanie zaakceptować w subie. Tutaj to pasuje jak ulał. Prawdziwy tytanowy toolwatch.  W polerowanej stali te 47mm naprawdę rzuca się w oczy. Ale co kto lubi!😀

44mn ma L2L 53mm, ale uszy są zakrzywione, więc inaczej to wygląda na łapie niż na prostrzych uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, I_love_britney napisał(-a):
  • Generalnie Panerai nosi sie inaczej niz zwykly zegarek
  • Samo odbieranie zalezy od Twojego stylu ubierania, PAM zdecydowanie nie pasuje do koszul, luminor do elegantszego ubioru, tutaj trzeba sie odnalezc
  • Ja mierzylem Bettarini Case i mi mocno nie podeszla, koperta 1950 jest duzo ciekawsza
  • Grubosc robi wiekszy odbior zegarka, ale to tez nie jest tak jak w przypadku np omegi PO -17mm, czy Jamesa Cameroona - 17,7mm, jest to zupelnie inaczej odbierana grubosc ze wzgledu na kilka warstw(koperta, bezel, wypukle szkielko) + sam zegarek ma pieknie wyprofilowane uszy, wrecz dolega do nadgarstka - przypadek 422
  • Ja osobiscie uwielbiam 47mm i nie zdecydowal bym sie juz na 44mm, ew. Jakis radek 45mm w cushion shape kopercie

Do koszul jak najbardziej pasuje 😉

AE4CA210-53E0-472C-998B-C571094EF628.jpeg

556A7E30-DE95-4B82-83C4-286351F5A8AD.jpeg

80A3C995-D05F-4991-ACC1-12773009FD37.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bettarini 44 w Tytanie jest bardzo dyskretny i wygodny w noszeniu. Te same mm w 1950 to jednak optycznie więcej, a przy polerce to zdecydowanie więcej. Wygoda noszenia taka sama. Obecnie przy 233 stwierdzam że na mój nadgarstek to idealne zestawienie rozmiaru, satyny, poleru i szkła. Nie szedł bym w nic sub 44mm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

390 jest fajny tylko ciężko zdobyć takiego w dobrym stanie. Pamiętam, że kiedyś ktoś tutaj miał ten model.

Ja miałem 😁

DA0F16EF-6E6D-43DD-8F4B-288CFBAE6879.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

... Jak dla 17cm jest 45mm to dla nadgarstków 19mm zostają rozmiary 50mm+? 😉

 

Tak leży na moim 17,5 cm nadgarstku 47 mm. 

20210523-153138.jpg 

Zdjęcie przekłamuje. Mieści się. Ale więcej miejsca już nie było. To naprawdę duży zegarek na nadgarstek 17,5 cm. 

 

Zegar bajka. 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nuter napisał(-a):

Bettarini 44 w Tytanie jest bardzo dyskretny i wygodny w noszeniu. Te same mm w 1950 to jednak optycznie więcej, a przy polerce to zdecydowanie więcej. Wygoda noszenia taka sama. Obecnie przy 233 stwierdzam że na mój nadgarstek to idealne zestawienie rozmiaru, satyny, poleru i szkła. Nie szedł bym w nic sub 44mm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Serio nie szedlbyś w sub 44???😁😉

6261090F-5503-4DF8-A158-A2534AF1E4E8.jpeg

Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serio nie szedlbyś w sub 44???
6261090F-5503-4DF8-A158-A2534AF1E4E8.thumb.jpeg.3a656cbbfa603534f963109e1c71ce95.jpeg

hehe no że poniżej 44mm ;) ale Submersible jak najbardziej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Scaut napisał(-a):

Serio nie szedlbyś w sub 44???😁😉

6261090F-5503-4DF8-A158-A2534AF1E4E8.jpeg

W obecnej ofercie chyba nie ma Suba 44mm.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Scaut napisał(-a):

Serio nie szedlbyś w sub 44???😁😉

 

Ja bym poszedł w tego gofra😀

Która to ref ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.