Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Z uwagi na to, że się nie znam to się wypowiem. 

Z tej dwójki wybrałbym 915.

 

Dla mnie Pam musi mieć kanapkę (Suby są z tej opcji wyłączone). Powinien mieć śmigło i WR (Luminor) 300m (mniej nie wypada nurkowi posiadać. Radek dla mnie nie jest nurkiem). 

Tak mam i nic nie poradzę. 

 

Patrząc na powyższe wybrałbym używane w rozmiarze 44mm 177, 176 lub ich wersje stalowe 111, 112. A w 47mm kopercie 422, 372 lub podobne. A jak nosisz zegar na lewej ręce to bardzo mocno rozważyłbym destro.  

 

A i najważniejsze zakup Pama to bardzo dobry pomysł.  

Zapomniałeś o karbowanym bezelu, jubilee no i dacie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kanapki z PAMach to zawsze uwazalem, ze to must have... dopoki nie zobaczylem tego na zywo. Jak na moj gust to glebokosc tych wciec w PAMach jest zbyt duza i po prostu mi sie nie podoba. Mam wrazenie, ze popularne "Maryny" od Chinskich braci maja lepiej zrobione tarcze z kanapką niz Panerai. To byl tez jeden z powodow, dla ktorego zdecydowalem sie na 1084, tarcza nie jest kanapkowa, ale ma wyciecia wypelniony lumą i jakos wizualnie mi to bardziej odpowiada. Ale wiadomo, kazdy chwali swoje :) 

 

WR 100 vs 300. No drazni mnie to. Wolalbym 300 zwlaszcza, ze nie ma zadnego powodu zeby to obnizac, ale z drugiej strony i tak PAMa nie bede bral do wody, od tego mam tunczyka Seiko :) 

 

Za to na plus tych nowych Luminorow jest fakt, ze inhouse jest bardziej plaski od Unitasa, przez co i cala koperta jest smuklejsza. 

Edytowane przez muchacho_

Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew, chyba jakos przy okazji bede musial po prostu przymierzyc i zobaczymy jak bedzie, czy delikatne mrowienie zmieni sie w wielka milosc i PAM zostanie nastepnym celem zegarkowym. Ma byc cos ikonicznego / wyjatkowego i te wymagania PAM spelnia. Nurkowac z nim a nawet plywac nie bede (od tego mam inne zegarki) wiec brak 300m mnie az tak nie boli ale irytuje mnie troche 'kastracja' i wciskany dekiel w zegarku, ktorego rodowod nurkowy jest mocno reklamowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Pytanie do znawcow marki: jakbym mial sie poddac chwilowej niepoczytalnosci i kupic PAMa (nadgarstek 18 - 18,5 cm) to powinienem patrzec na PAM00915 czy na PAM01084?

Ten drugi niby tylko 100m WR, wciskany dekiel i brak kanapki ale tez mi sie podoba. Koperty mimo 44 mm w obydwu modelach sa rozne, dobrze widze? Inne sciecie uszu itp.?

 

 

Jeden woli blondynki a drugi brunetki a przez życie i tak strzelisz obie a nawet i rudą :) 

I tak nie skończysz na jednym znając życie ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko kwestie indywidualne, wspólne jednak jest to że zegarek ma się nam podobać. Reszta to bardziej kwestia sposobu w jaki użytkujemy zegarki (automat czy manual,  rezerwa, WR, własności antymagnetyczne, szafir czy hesalit, dodatkowe funkcje) i woli ile chcemy przeznaczać na ich utrzymanie w dobrej kondycji ( mechanizm). Mnie wystarczy żeby wytrzymał przypadkową kąpiel.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do znawcow marki: jakbym mial sie poddac chwilowej niepoczytalnosci i kupic PAMa (nadgarstek 18 - 18,5 cm) to powinienem patrzec na PAM00915 czy na PAM01084?
Ten drugi niby tylko 100m WR, wciskany dekiel i brak kanapki ale tez mi sie podoba. Koperty mimo 44 mm w obydwu modelach sa rozne, dobrze widze? Inne sciecie uszu itp.?
 
Nadgarstek 18-18,5 cm to już nie w kij dmuchał i spokojnie przyjmie PAM-a.
Też kiedyś dokonywałem wyboru kanapka vs jej brak, był to wybór między 112, a 000. Wybrałem 000 bez kanapki i bez przeszklonego dekla.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wizualnie podchodzą najbardziej koperty luminor 1950, Bettarini też fajne (w tytanie), ale to już trochę inny zegarek. @cordi7 - proponuję przymierzyć kilka różnych, bo same wymiary kopert nie dają pełnego oglądu sprawy.

722/1392:

IMG-20211222-132809-edit-14025149053587.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, desmo napisał(-a):

Zapomniałeś o karbowanym bezelu, jubilee no i dacie 😉

Tytan wyglądałby tak super. :D

 

 

47 minut temu, Scaut napisał(-a):

232 

59B41F72-F010-4251-B2F8-167E888C4851.jpeg

Widziałbym go u siebie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyzej swiatecznie, to i 372 z choinka sie lubi ☺️
 

8AF3D51C-5A6B-4939-B865-FEA1977C793D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma może na sprzedaż nową gumę do Panerai lub sprawdzone miejsce do zakupu oryginału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Jansenowej zadzwoń.Ok rok temu sprzedała mi w najlepszej możliwej cenie gumę do suba.Sam się zdziwiłem wtedy ,że tak tanio bo zegarki miała bardzo drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Genovese_ napisał(-a):

Do Jansenowej zadzwoń.Ok rok temu sprzedała mi w najlepszej możliwej cenie gumę do suba.Sam się zdziwiłem wtedy ,że tak tanio bo zegarki miała bardzo drogo.

Jansen już nie istnieje. 

Teraz, Scaut napisał(-a):

Jansen już nie istnieje. 

W sensie sklep nie istnieje 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Scaut napisał(-a):

Jansen już nie istnieje. 

W sensie sklep nie istnieje 😜

Zabrali Jej OP czy w ogóle zamknęła


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Zabrali Jej OP czy w ogóle zamknęła

Słyszałem, że total closed. 🤷‍♂️ Niby mieli zmienić lokalizacje, ale nic nowego nie zostało otwarte… tak słyszałem …. Nie wiem na ile to prawda

Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Scaut napisał(-a):

Słyszałem, że total closed. 🤷‍♂️ Niby mieli zmienić lokalizacje, ale nic nowego nie zostało otwarte… tak słyszałem …. Nie wiem na ile to prawda

Szkoda by było... Jak OP tylko w sieciówkach to lokalnie kolejny brand się ogranicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szuwi napisał(-a):

Szkoda by było... Jak OP tylko w sieciówkach to lokalnie kolejny brand się ogranicza

Na te chwile został tylko kruk w pl. Z dość wiarygodnego źródła z branży zegarmistrzowskiej i ogólnej Ad… to OP ma otworzyć w 2022 firmowy butik … pewnie w wwa… ale to plotki… zobaczymy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Scaut napisał(-a):

Na te chwile został tylko kruk w pl. Z dość wiarygodnego źródła z branży zegarmistrzowskiej i ogólnej Ad… to OP ma otworzyć w 2022 firmowy butik … pewnie w wwa… ale to plotki… zobaczymy…

Butik me gusta - napewno bym kupil jakas limitke😎🤩🤩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gvizdek napisał(-a):

czy ktoś ma może na sprzedaż nową gumę do Panerai lub sprawdzone miejsce do zakupu oryginału?

 

Jaki wymiar Cie interesuje?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Zabrali Jej OP czy w ogóle zamknęła

Sklep na pl.Piłsudskiego zlikwidowany, a inny nie został otwarty. Tak więc Panerei zniknęło z 2 lokalizacji, bo z Apartu też.

 

Co do Jensen to szkoda, bo fajny mieli klimacik, a w raz z zamknięciem sklepu, niknął też jedyny dystrybutor Nomosa :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.