Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie dotarła oliwkowa guma. Muszę się przyznać, że choć byłem blisko, to zrezygnowałem z oryginału. Głównie dzięki temu,że na etsy znalazłem świetnie oceniany produkt też z wulkanizowanego kauczuku. I rzeczywiście- Wygląd 99% OEM, grubość i sprężystość identyczne. Ciężko odróżnić, może jedynie jest nieco gładszy w dotyku,ale to może wynika z tego,że stary trochę już używany... Kamerka też b. Przyzwoita.  Ori za 190 euro jest bez zapięcia....

Jedyny minus,że trochę krótszy jest. Dla nadgarstka powyżej 19cm będzie problem. Dla 18.5 jest akurat...

 

Jakby ktoś szukał,to polecam!

 

 

 

 

Edytowane przez wieloryb
Zdjęcia usunięte z powodu naruszenia wartości intelektualnej Officine Panerai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

10 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

Nareszcie dotarła oliwkowa guma. Muszę się przyznać, że choć byłem blisko, to zrezygnowałem z oryginału. Głównie dzięki temu,że na etsy znalazłem świetnie oceniany produkt też z wulkanizowanego kauczuku. I rzeczywiście- Wygląd 99% OEM, grubość i sprężystość identyczne. Ciężko odróżnić, może jedynie jest nieco gładszy w dotyku,ale to może wynika z tego,że stary trochę już używany... Kamerka też b. Przyzwoita.  Ori za 190 euro jest bez zapięcia....

Jedyny minus,że trochę krótszy jest. Dla nadgarstka powyżej 19cm będzie problem. Dla 18.5 jest akurat...

 

Jakby ktoś szukał,to polecam!

20220818_215153.jpg

20220818_215203.jpg

 

W sensie na forum zegarkowym w wątku MIŁOŚNIKÓW Panerai polecasz podrabiany pasek? 😳

Może jakiś super fejk na prawdziwym Unitasie też nie będzie się mocno różnił od oryginalnego Pama...

Pasek jest świetnie oceniany bo kosztuje pewnie tyle co 1/5 oryginalnego. Nie zrozumiem nigdy po co kupować fejki jak jest tyle innych gum bez napisów i oznaczeń.

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

Nareszcie dotarła oliwkowa guma. Muszę się przyznać, że choć byłem blisko, to zrezygnowałem z oryginału. Głównie dzięki temu,że na etsy znalazłem świetnie oceniany produkt też z wulkanizowanego kauczuku. I rzeczywiście- Wygląd 99% OEM, grubość i sprężystość identyczne. Ciężko odróżnić, może jedynie jest nieco gładszy w dotyku,ale to może wynika z tego,że stary trochę już używany... Kamerka też b. Przyzwoita.  Ori za 190 euro jest bez zapięcia....

Jedyny minus,że trochę krótszy jest. Dla nadgarstka powyżej 19cm będzie problem. Dla 18.5 jest akurat...

 

Jakby ktoś szukał,to polecam!

 

Fejura kupiłeś i pokazujesz na forum 😵


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wieloryb, rozumiem , że można kupić zamiennik bez logo albo z logo własnym, ale propagować podjebki na Forum? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zdecydowanie wolę Pama na oryginalnej jugosłowiańskiej ładownicy 😜

IMG_20220819_093833.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielorybbbbb, ale obciach 😃


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie propaguje.  Każdy już sobie kupi co chce przecież.  Nie wybrałem tego modelu ze względu na logo, a na oceny dotyczące jakości,  A ta jest znakomita.  Jeśli ktoś się poczuł urażony, to szczerze - i tak mam to w d*pie :)  Bo po prostu nie musi akurat  mojego zegarka zakładać, a dla mnie te logo ma drugorzędne znaczenie.

Jest masa różnych gum do pamów, od 40zł do pewnie 500zł .  Zatem wolę nosić świetnej jakości gumę za ok 250zł (nawet z logo panerai) niż silikonowe no name;) A jakoś nie mam czasu na kupowanie 10 pasków no-name na próbe i testowane czy będą dobrej jakości...

  Kupowałem już ori nato od Tudora po 1100zl czy omegi za chyba 700zł i na podstawie tego wiem, że niestety, choć jakości świetnej - nie są warte do końca tej ceny.  Tym bardziej, że przy nastu zegarkach i kilkudziesięciu paskach i tak rzadko się je zakłada.  Oris robi wg mnie jedne z najlepszych kauczuków na rynku - o całą klasę lepsze niż te "włoskie" dołączane przez Panerai - i jak dobrze Pamiętam , kosztował mnie  mnie niecałe 400zł.   Więc mam prawo uważać, że Panerai przesadza z ceną 1000zł za gumę powiedzmy dobrej jakości.   Ale to moja ocena  i tyle. 

Jeśli ktoś uważa to za propagowanie fejków, to jakoś to przeżyję :)    Mam do przedmiotów, jak na standardy forum dosyć zdrowy, jak mi się wydaje dystans...

Udanego i ORYGINALNEGO dnia życzę ! :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to jest forum miłośników zegarków a tacy miłośnicy z zasady szanują czyjąś własność intelektualną i nie akceptują rzeczy podrabianych. 

Różnicy większej nie widzę miedzy kupowaniem podrabianego zegarka a gumy. Czy Ci się podoba czy nie, jedno i drugie to jest zwykła kradzież.  Twój wywód przypomina mi trochę opisy podróbek zegarków z olx :( 

Trochę jestem zdziwiony jak luźną masz interpretację tematu, zwłaszcza, że masz (chyba?) oryginalny zegarek Panerai. 

Tu na forum od lat nie są akceptowane podróbki a niezależnie od Twojej interpretacji, Twój pasek niestety jest przedmiotem nielegalnie podrobionym :( 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wieloryb napisał(-a):

Ja niczego nie propaguje.  Każdy już sobie kupi co chce przecież.  Nie wybrałem tego modelu ze względu na logo, a na oceny dotyczące jakości,  A ta jest znakomita.  Jeśli ktoś się poczuł urażony, to szczerze - i tak mam to w d*pie :)  Bo po prostu nie musi akurat  mojego zegarka zakładać, a dla mnie te logo ma drugorzędne znaczenie.

Jest masa różnych gum do pamów, od 40zł do pewnie 500zł .  Zatem wolę nosić świetnej jakości gumę za ok 250zł (nawet z logo panerai) niż silikonowe no name;) A jakoś nie mam czasu na kupowanie 10 pasków no-name na próbe i testowane czy będą dobrej jakości...

  Kupowałem już ori nato od Tudora po 1100zl czy omegi za chyba 700zł i na podstawie tego wiem, że niestety, choć jakości świetnej - nie są warte do końca tej ceny.  Tym bardziej, że przy nastu zegarkach i kilkudziesięciu paskach i tak rzadko się je zakłada.  Oris robi wg mnie jedne z najlepszych kauczuków na rynku - o całą klasę lepsze niż te "włoskie" dołączane przez Panerai - i jak dobrze Pamiętam , kosztował mnie  mnie niecałe 400zł.   Więc mam prawo uważać, że Panerai przesadza z ceną 1000zł za gumę powiedzmy dobrej jakości.   Ale to moja ocena  i tyle. 

Jeśli ktoś uważa to za propagowanie fejków, to jakoś to przeżyję :)    Mam do przedmiotów, jak na standardy forum dosyć zdrowy, jak mi się wydaje dystans...

Udanego i ORYGINALNEGO dnia życzę ! :)  

 

Cóż za ironia losu! Zdajesz sobie sprawę, że nosisz jeden z najbardziej przewartościowanych zegarków w branży z tanim Unitasem? I piszę to jako fan marki. Panerai nie tylko przesadza z ceną pasków, ale przede wszystkim z ceną zegarków. Rozumiem, że to już przeszkadza w zakupie fejka. 😉 Czasu nie musisz tracić, pierwszy lepszy Panerista poleci Ci gumy Horusa.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Cóż za ironia losu! Zdajesz sobie sprawę, że nosisz jeden z najbardziej przewartościowanych zegarków w branży z Unitasem z zegarka za 3-4k? Panerai nie tylko przesadza z ceną pasków ale przede wszystkim z ceną zegarków.  Coś wybiórcza ta logika. 😉 

Akurat nie mam żadnego Pama z Unitasem, ale widząc jednak, jak ciężko niektórym tutaj złapać dystans do przedmiotów nie zamierzam ciągnąć tematu,  Dla tych nadwrażliwych , jeśli zdarzy mi się umieścić kiedyś pama na tej okrutnej podróbie, która okrada Włoską manufakturę z własności intelektualnej - będę kadrował bez napisu albo zaklejał plastrem. Obiecuję. 

Mam nadzieję że to usatysfakcjonuje tych , którzy mają syndrom nadwrażliwego anusa. 

Dla mnie to już koniec tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest forum miłośników zegarków, którzy wcześniej czy później opychaja umiłowanie zegarki, bo się nie dogadali czy bo trzeba iść dalej lub bo podobny stek bredni. Tacy to miłośnicy 😂 

Tak, że Kolega wieloryb się nie przejmuje sardynkami i płynie spokojnie dalej.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy koledzy byliby równie wyluzowani w temacie kradzieży własności intelektualnej gdyby ktoś pod ich nazwiskiem ( zakładam że skoro stać Was na drogie hobby to Wasza praca jest ceniona ) sprzedawał swój produkt/ usługę okradając Was z potencjalnych pieniędzy do zarobienia, zaniżając stawki a być może także psując reputację ( bo finalnie produkt nie był tak dobry jak Wasz). Konkurencja jest dobra pod warunkiem że jest uczciwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, artme napisał(-a):

Ladnie na zdjeciach wychodzi ten tytan 😊

Dzięki. 

Jednakże uwierz mi na słowo w realu jest jeszcze lepiej. 

Czarne wskazówki (ja ich na tle tarczy nie widzę :D ), koperta szara matowa. Wygląda to rewelacyjnie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, desmo napisał(-a):

Ciekawe czy koledzy byliby równie wyluzowani w temacie kradzieży własności intelektualnej gdyby ktoś pod ich nazwiskiem ( zakładam że skoro stać Was na drogie hobby to Wasza praca jest ceniona ) sprzedawał swój produkt/ usługę okradając Was z potencjalnych pieniędzy do zarobienia, zaniżając stawki a być może także psując reputację ( bo finalnie produkt nie był tak dobry jak Wasz). Konkurencja jest dobra pod warunkiem że jest uczciwa.

Tu  nie ma co dalej komentować.

Wtopa sezonu i tyle 🤷

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2022 o 22:12, wieloryb napisał(-a):

Nareszcie dotarła oliwkowa guma. Muszę się przyznać, że choć byłem blisko, to zrezygnowałem z oryginału. Głównie dzięki temu,że na etsy znalazłem świetnie oceniany produkt też z wulkanizowanego kauczuku. I rzeczywiście- Wygląd 99% OEM, grubość i sprężystość identyczne. Ciężko odróżnić, może jedynie jest nieco gładszy w dotyku,ale to może wynika z tego,że stary trochę już używany... Kamerka też b. Przyzwoita.  Ori za 190 euro jest bez zapięcia....

Jedyny minus,że trochę krótszy jest. Dla nadgarstka powyżej 19cm będzie problem. Dla 18.5 jest akurat...

 

Jakby ktoś szukał,to polecam!

20220818_215153.jpg

20220818_215203.jpg

 

 

Zobacz lepiej wycentrowanie otworu na śrubę/teleskop...

 

 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te paski Paneraja z obciachowym napisem zawsze były nienoszalne. Nie ma w zasadzie różnicy między ori i nie ori, są okropne. Polecam Bonetto, ładnie "pachną". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,macie rację. Wyrzuciłem ta gumę i zamówiłem oryginał. Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż z powodu jak by się wydawało trywialnej gumy tak wiele osób postanowiło poświęcić swój czas i wstawić się za naszą ulubioną i szanowaną marką, której reputacja i historia mówią same za siebie.

Zdjęcia chyba usunę, żeby chronić młodych lub mniej doświadczonych użytkowników przed popełnieniem podobnego błędu. Mogłoby to w dalszej perspektywie doprowadzić do nieodwracalnych szkód nie tylko samej marki, ale też wszystkich artystów i twórców, których intelektualną własność również jak Wy chciałbym uszanować.  

Dla obrony chciałbym nadmienić, iż ten haniebny wyczyn nazwany "wtopą sezonu" przyczynił się do wsparcia budżetu Państwa Polskiego kwotą 25.50 pln z tytułu opłat celno-skarbowych. 

Jestem szczerze zbudowany tą sytuacją i myślę, że mając takich obywateli nasz ukochany Kraj ma przed sobą jedynie świetlaną przyszłość...

6 minut temu, facecik napisał(-a):

Dla mnie te paski Paneraja z obciachowym napisem zawsze były nienoszalne. Nie ma w zasadzie różnicy między ori i nie ori, są okropne. Polecam Bonetto, ładnie "pachną". 

 

Dzięki za tipa. Na kolejnych urlop planuje coś czerwonego lub żółtego.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wieloryb napisał(-a):

Dzięki za tipa. Na kolejnych urlop planuje coś czerwonego lub żółtego.  

Kiedyś wybór był spory - to porządne gumy, nie jakiś tam silikon. Przystępne cenowo. Bardzo dobrze pasowały do nowszych wypustów (autoamty) z niską kopertą i niskimi uszami (uchami). Musisz sam rozeznać temat, bo już nie wiem jak jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, wieloryb napisał(-a):

Panowie,macie rację. Wyrzuciłem ta gumę i zamówiłem oryginał. Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż z powodu jak by się wydawało trywialnej gumy tak wiele osób postanowiło poświęcić swój czas i wstawić się za naszą ulubioną i szanowaną marką, której reputacja i historia mówią same za siebie.

Zdjęcia chyba usunę, żeby chronić młodych lub mniej doświadczonych użytkowników przed popełnieniem podobnego błędu. Mogłoby to w dalszej perspektywie doprowadzić do nieodwracalnych szkód nie tylko samej marki, ale też wszystkich artystów i twórców, których intelektualną własność również jak Wy chciałbym uszanować.  

Dla obrony chciałbym nadmienić, iż ten haniebny wyczyn nazwany "wtopą sezonu" przyczynił się do wsparcia budżetu Państwa Polskiego kwotą 25.50 pln z tytułu opłat celno-skarbowych. 

Jestem szczerze zbudowany tą sytuacją i myślę, że mając takich obywateli nasz ukochany Kraj ma przed sobą jedynie świetlaną przyszłość...

 

Dzięki za tipa. Na kolejnych urlop planuje coś czerwonego lub żółtego.  

 

Dyskutujesz z faktami. Nosisz podróbkę. Wrzucasz zdjęcia do klubu KMZiZ gdzie z podróbkami się walczy. 8-10 lat temu poleciałby za to ban. Nie wiem czego innego się spodziewałeś. Wrzuć te zdjęcia i swoje achy na Paneristi Poland lub ogólnoświatowy profil i zobaczysz jakie będą reakcje. To oczywiście Twoje postrzeganie co jest dobre a co złe i masz do tego pełne prawo. Możesz nosić ten pasek, podjebkę Aquanauta, Balenciagi z bazaru, co tylko chcesz. Nie wmawiaj jednak innym brnąc dalej w zaparte, że da się być trochę w ciąży. Kilkanaście lat w tym klubie tłumaczy się świeżakom różnice między podróbką, repliką, homage itp. a Ty tę pracę nie dość, że psujesz to i jeszcze próbujesz to "jakoś" racjonalizować.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, memento mori napisał(-a):

 

Dyskutujesz z faktami. Nosisz podróbkę. Wrzucasz zdjęcia do klubu KMZiZ gdzie z podróbkami się walczy. 8-10 lat temu poleciałby za to ban. Nie wiem czego innego się spodziewałeś. Wrzuć te zdjęcia i swoje achy na Paneristi Poland lub ogólnoświatowy profil i zobaczysz jakie będą reakcje. To oczywiście Twoje postrzeganie co jest dobre a co złe, ale nie wmawiaj innym na siłę brnąc dalej w zaparte, że da się być trochę w ciąży.

Wbrew pozorom, to nie ja wystąpiłem tutaj w roli moralizatora i obrońcy wartości wszelkiej.  Nie rozumiem, gdzie i komu cokolwiek wmawiałem..?

Przeczytaj proszę jeszcze raz. Może nabierzesz odobiny dystansu? Kto wie?  

Co do zdjęć - rozumiem, że obrażają dumę Paneristi. Dlatego usunę. I wrócimy spokojnie do trybu wrzucanie fotek i ich lajkowania. EoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.