Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że są w porządku. Zresztą bardzo ładnie to wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka razy takiego poliota - miał identyczne wskazówki więc są OK sekundnik jest niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa stalowe eksponaty się trafiły - co myślicie ??? oryginały czy składaki - wszystko ładnie pasuje - sam nie wiem

post-68206-0-46194500-1397397977_thumb.jpg

post-68206-0-64383000-1397397992_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie ocenić,,radzieckie zakłady przez wiele lat nie radziły sobie z obróbką stalowych kopert dlatego większość stalowych radzieckich zegarków w latach 60 tych i 70 była pakowana do kopert sprowadzanych ze Szwajcarii,albo niektóre miały osobno mocowane druciane uszy..Oba zegarki ,które pokazujesz maja idealnie wykończone uszy przy kopertach dlatego koperty na 100% nie mogą być produkcji radzieckiej...Do większości radzieckich zegarków dobranie odpowiedniej koperty All Steel od szwajcara nie stanowi problemu...Moim zdaniem jedynie oględziny mocowania werku w kopercie mogą potwierdzić lub wykluczyć oryginalność tych zegarków..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjęcia środków - mam nadzieje że wiadomo który jest który

Wklejam też zdjęcia Poliota który został sprzedany miesiąc temu jednak wrócił jako reklamacja po 3tygodniowym oczekiwaniu na wpłate bo niby werk lata w środku i rusza się ośka wskazówek i słychać gruchotanie - oczywiście nic takiego nie ma miejsca zegarek w stanie mechanicznym doskonałym - kasa zostanie zwrócona ale zastanawiam się nad komentarzem dla oszusta - prosze o ocene Pana mayora

post-68206-0-98240700-1397405581_thumb.jpg

post-68206-0-13485800-1397405590_thumb.jpg

post-68206-0-65566700-1397405617_thumb.jpg

post-68206-0-58350500-1397405627_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pana mayora

Na Pana to trzeba mieć pieniądze i wygląd.......Kolego Pawle z tych zegarków najwięcej wątpliwości budzi Kirovski-prawie każda śruba w werku jest odkręcana i zachodzi podejrzenie sporych modyfikacji .Poljot plaski wygląda najlepiej chociaż polmostek balansu był odkręcany ,,Drugi Poljot wygląda tez dobrze, ale koronka moim zdaniem powinna być stożkowa,,Zjawisko wyczuwalnego przemieszczania się werku po otwarciu dekla jest często spotykane w radzieckich zegarkach i nie zawsze jest jednoznaczne z podmiana werku..Koperty nie byly dedykowane do konkretnych werków i często w tej samej kopercie montowano mechanizmy 24-ro jak i 26-cio milimetrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Dzięki za opinie - mnie jakoś nie przerażają ślady odkręcania na śrubach - zegarek ma swoje lata i nawet do czyszczenia musiałbyć rozbierany więc jakieś ślady posiadają gorzej jak jest pryty niefachowo ale tutaj takich śladów nie ma - Dzięki jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Takie dwa stalowe eksponaty się trafiły - co myślicie ??? oryginały czy składaki - wszystko ładnie pasuje - sam nie wiem

Moim zdaniem to są przekładki ze złoconych... ale nie ręczę za to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a zegarki kupione zupełnie gdzie indziej - koperty i koronki w tym czarnym Kirowskim i w  Poliocie z czerwonym sekundnikiem są identyczne mają 33mm bez koronki za to Poliot z zielonymi indeksami jest większy 35mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a zegarki kupione zupełnie gdzie indziej - koperty i koronki w tym czarnym Kirowskim i w  Poliocie z czerwonym sekundnikiem są identyczne mają 33mm bez koronki za to Poliot z zielonymi indeksami jest większy 35mm

Ja mam dwa Poljoty w takich samych szwajcarskich 33mm kopertach i obydwa maja koronki stożkowe ze stali,,

post-67292-0-60724600-1397415585_thumb.jpg

post-67292-0-34043600-1397415666_thumb.jpg

post-67292-0-02962100-1397415848_thumb.jpg

post-67292-0-75043500-1397415868_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka razy takiego poliota - miał identyczne wskazówki więc są OK sekundnik jest niebieski

u mojego sekundnik jest czarny, ale dziękuję za informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy jest OK (nomen omen)

Jedynie wypełnienie gł. wskazówek wygląda minimalnie na zbyt jasne (świeże, nowe?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mogę prosić o opinię w temacie tego tego... :)

 

 

post-69581-0-56055000-1397632333_thumb.jpg

post-69581-0-44594700-1397632342_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego (inny napis kirowskije), na aukcjach dużo takich widziałem...
KufJqBP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa Poljoty w takich samych szwajcarskich 33mm kopertach i obydwa maja koronki stożkowe ze stali,,

To są koperty produkowane przez Ruhle,wskazówki,koronki i tarcze także.Poljot dawał tylko brand i werki.

2013-02-19%2012.35.18.jpg

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

pomoże mi ktoś w tym temacie? 

post-69581-0-98735200-1398806542.jpg

post-69581-0-45880200-1398806557.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ten zegarek oprócz koronki ma wszystko oryginalne??

Zniechęcaja mnie trochę wskazówki.A jak wam się wydaje?? 

post-59763-0-58770000-1398883786.jpg

post-59763-0-80700900-1398883808.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ten zegarek oprócz koronki ma wszystko oryginalne??

Zniechęcaja mnie trochę wskazówki.A jak wam się wydaje?? 

 

Nie chcę Cie zniechęcać, ale ten zegarek był wystawiany przez tego sprzedającego kilkukrotnie i kilkukrotnie sam go kupywał, po prostu chce znaleźć jelenia którego doi do jakiejś kwoty więc radzę uważać.

 

Co do orginalności zegarka niech wypowiedzą się specjaliści.

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.