Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

po czym sądziszm że koperta jest z pospolitego 2209 ???

ja także jestem przekonany, że werki 2809 mają inną geometrię od 2209, w sensie inaczej położona oś wałka/koronki i takie tam...

_ _ _ _ _ _

 

z innej beczki: czy Waszym zdaniem ten mir jest w pełni oryginalny? http://allegro.pl/zegarek-mir-18-kamieni-na-chodzie-i4211578811.html

 

i od razu zapytam o Wasze zdanie w sprawie tego akademika http://allegro.pl/show_item.php?item=4211533228

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mir ma warszawską tarczę.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! tarcza mira zalatywała mi warszawką :) 

grech, nie podoba mi się także koperta - moim zdaniem jest z petrodworca nie z czystopola, mam rację?

 

Enkil dzięki !! właśnie te wskazówki wzbudziły moje wątpliwości, bo jakoś mi pasują do starego sveta lub leningrada...

A czy akademik nie powinien być ubrany w "porządną" koperę tzn z zakręcanym deklem? - a nie w taką pospolitą z zaciskanym kapsem??


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wydaje mi się że koperta jest ok. Obecnie produkowane akademiki też mają zaciskane dekle.

Ed.

 

Mógłby się wypowiedzieć jakiś posiadacz oryginalnego akademika, co mogło by rozwiać wątpliwości.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! tarcza mira zalatywała mi warszawką :)

grech, nie podoba mi się także koperta - moim zdaniem jest z petrodworca nie z czystopola, mam rację?

 

 

 

Koperta jest ok. Rakietowe nie mają tego charakterystycznego wycieńcia przy koronce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://www.raketa.com/etymology-of-raketa-watches/

Katalog z rakietą akademicką z wszystkich oficjalnych wydań; inne wskazówki, nowsze.

 

Mam wątpliwości czy to wszystkie oficjalne wydania, nie ma tu tarczy jak ze zdjęcia niżej, chyba że to już nie akademik ;-) W katalogu mamy raczej przykładowe zegarki z serii pojawiające się na przestrzeni dziejów.

Zdjęcia robiłem przed chwilą przy fatalnym oświetleniu, kolory wyszły trochę inne :-). W tym allegrowym zegarku koronka jakoś mi za bardzo nie pasuje... W moim też dekielek wciskany.

 

dscn2460.jpg

 

dscn2461.jpg

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo możliwe, iż masz rację; ja nie posíadam żadnej akademickiej a swoje spostrzeżenia opieram na tym co widzę na oficjalnej stronie Rakiety.

Twój model rzeczywiście jest trochę inny, jednak możliwe ze jest jedną z wersji, której nie pokazano na stronie rakiety. Co do koronki to nie podchodzę do tego tak sztywno, to jest czesc zużywająca się

Gratuluję pięknej Rakiety

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej katalogów Rakiety jest tu:

https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums?banner=pwa

Jak się ma czas i chęci to większość zegarków można tam wypatrzeć.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie pomóżcie mogę nabyć Svet-a w czarnej kopercie, a że stan i koperta jak 9/10 to może warto, ale nie mogę go otworzyć bo właściciel nie chce. No i ta czarna koperta !!! Na tarczy napis "zdjełano w CCCP" no i mam zagwozdkę czy warto brać.

post-62679-0-08708700-1399656119_thumb.jpg

 

Wygląda na nowytwór dzisiejszych czasów

Edytowane przez RTK-WGM

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cveta z taką tarczą i w takiej kopercie, jednak koperty czarnej tego typu nie widziałem w katalogach - co nie oznacza iż takich nie było. Natomiast tarcza w moim jest na pewno oryginalną i czcionka choć podobną to różni się lekko, głównie cyfra 2.

 

Link do postu z moim cvetem:- http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54037-reanimacja-ponowne-narodziny-czyli-zegarki-przed-i-po-odpicowaniu/page-16?do=findComment&comment=1204063

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na Twoje cvet-y ale są inne (patrzyłem na te w poście #301)


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na Twoje cvet-y ale są inne (patrzyłem na te w poście #301)

Poza kopertą wątpliwości budzą również wskazówki w prezentowanym przez Ciebie Swiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, generalnie zegarek przywieziony został z Ukrainy, wygląda za dobrze (za nowy) i mam spore wątpliwości.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy z tym Zimkiem jest all correct? Moje wątpliwości budzi koperta...

 

post-31719-0-24602900-1400437685_thumb.jpg

post-31719-0-74049500-1400437691_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wskazówki od niego czy to4242691603.jpg raczej Pabieda ?

Edytowane przez ilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki od Pobiedy.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie prośba o ocene

Kolega forumowy kupił ode mnie zegarek Pabieda z czarną tarczą - na podstawie tych zdjęc jesteście w stanie ocenić czy tarcza jest współczesna ??? więcej zdjęć bez szkiełka może dokleić kolega kchrapek ponieważ zegarek jest obecnie u niego (oryginalność została podważona ) - nie słyszałem o nich ani nie widziałem podrabianych tarcz do pabied poza Warszawskimi

Prosze o opinie

post-68206-0-26399200-1401164548_thumb.jpg

post-68206-0-31769600-1401164556_thumb.jpg

post-68206-0-44640000-1401164563_thumb.jpg

post-68206-0-13196400-1401164572_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem tarcza jest OK. Nie słyszałem nigdy, żeby takie tarcze były wspólcześnie produkowane, tym bardziej, że na subtarczy sekundowej jest zrobione takie słoneczko a to już jest trochę bardziej skomplikowane w produkcji. Po prawej stronie na dole 12 jest mały odprysk farby to tego by raczej wspólczesnie nie zrobili ;) Stan koperty odbiega od stanu tarczy i koronki, co mogło by wskazywać, że zegarek został złożony z różnych części, ale tak jak napisałem z orginalnych i od tego modelu.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

koperta na żywo jest w lepszym stanie niż to wygląda na zdjęciach - zdjęcia są jak by czarno białe i wyostrzają się te rysy i ryski - jak dla mnie wymieniona została tylko koronka co chyba nie jest jakąś straszną tragedią ? jak mówie zegarek ma teraz kolega kchrapek i to on ma wątpliwości ja oczywiscie nie jestem ekspertem ale obstaje że jest oryginalny (tarcza koperta mechanizm wskazówki)

Dodam jeszcze że zegarek kupiony od zegarmistrza ale nie jako wypicowany na sprzedaż tylko wykopany z pudła z manelami na części i kupiony jako niesprawny a okazało się że po nakręceniu zasówa jak trzeba nawet nie był specjalnie czyszczony

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza zgodna z modelem 94ЧН/1 - www.poezjaczasu.pl

Jeśli koledze się nie podoba (a cena jest rozsądna) to mogę przytulić... :)


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za potwierdzenie - w tej chwili ma go kolega z forum - jak coś to się dogadajcie - ewentualnie jak zwróci  to wtedy ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sprawdzałem w katalogu i ten zegarek tam jest. Czarna tarcza tego typu z 2 Moskiewskiej jest rzadka i sam chciałem kupić ten zegarek ale się spóźniłem. Nic nie wzbudziło moich wątpliwości co do oryginalności. Co nie pasuje nabywcy? Mogę odkupić za połowę ceny :)

 

 

RP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadł w moje ręce wostok komandirski 17 kamieni zakaz mo cccp z czerwoną gwiazdą niebieską tarczą , datownik koperta w chromie jednak na werku brak oznaczeń, tylko pod balansem logo wostoka, czy to jest prawidłowe??

Zdjęcia będę mógł dac po południu.

Ed

Planuję wystawić go na alle i nie chcę by zarzucono mi iż to składak

Ed 2

Zdjęcia ma szybko, słabe.

yhe6epev.jpga9u8avej.jpgabevyvem.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie można przyczepić się tylko do wskazówki sekundowej - ta jest z Amfibii (kółeczko) - w komandirach powinna być bez i czerwona. Ale niech tez inni się wypowiedzą.


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.