Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokłądnie w takiej kopercie też były..nawet na stronie SlavnegoHansa jest taka ...sekundnik jest może i czarny ale kształt jak najbardziej prawidłowy. Widziałem jeszcze wersję z dwunastką nie czerwoną tylko tak jakby wykropkowaną szarą cyfrą 12   :)

 

Przeniosłem fragment dotyczący Wostoka "czerwonej 12-ki" do właściwszego chyba wątku :)

Ten Wostok u SlavnegoHansa to jeszcze inna wersja - ma kopertę wyobloną (taką jak w "gajowych"), ale sekundnik srebrny, a nie czarny.

Te Wostoki pochodzą z późnych lat 80-tych, co nieco komplikuje sprawę w dochodzeniu oryginalności poszczególnych egzemplarzy, ponieważ wtedy zaczęło się składanie zegarków "z czego się da", a katalogów z tego okresu też jakby mniej :)

Werki 2403 różniły się nie tylko rodzajem sekundnika (boczny zamiast centralnego). W moim Wostoku oś minutowa jest nieprzelotowa - po prostu nie ma przewierconego otworu na centralny sekundnik. Nie wiem czy oryginalnie dotyczyło to wszystkich egzemplarzy tego werku, z dyskusji w tym wątku wynika, że niekoniecznie musiało tak być:

http://forums.watchuseek.com/f10/vostok-2403-a-469852.html

Oprócz zmienionej konstrukcji osi minutowej inne były też średnice otworów łożyskowych w mostku przekładni chodu - mostek ze "zwykłego" Wostoka 2409A nie będzie pasował do 2403. Przypuszczam, że właśnie z tego powodu mostki w 2403 były oznaczane charakterystycznym znakiem (1?).

Kolejną różnicą konstrukcyjną było zastosowanie wyższego ćwiertnika i wyższego koła godzinowego (nawet to kiedyś mierzyłem - różnica wyniosła bodajże 0,3 mm). Cel takiego zabiegu był oczywisty: wskazówki minutowa i godzinowa musiały bardziej odstawać od tarczy, aby nie kolidowały z małym sekundnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

zaczynam przygodę z Wami i pytanie na początek.

Chciałem kupić coś niedrogiego raczej do codziennego użytku.

Znalazłem 2 aukcje, proszę o pomoc w weryfikacji i opinie:

http://allegro.pl/poljot-automat-23-kamienie-stalowa-koperta-ladny-i4580906865.html

http://allegro.pl/zegarek-poljot-mechanizm-2609-au20-i4586050657.html

Będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

zaczynam przygodę z Wami i pytanie na początek.

Chciałem kupić coś niedrogiego raczej do codziennego użytku.

Znalazłem 2 aukcje, proszę o pomoc w weryfikacji i opinie:

http://allegro.pl/poljot-automat-23-kamienie-stalowa-koperta-ladny-i4580906865.html

http://allegro.pl/zegarek-poljot-mechanizm-2609-au20-i4586050657.html

Będę wdzięczny za pomoc

Pierwszy to świetny zegarek na codzień i bardzo ładny. Zdecydowanie zyskuję na nadgarstku. Uważam że jest o wiele ładniejszy niż jego brat niebiesko-srebrny. No i to automat. A poza wszystkim z pewnego źródła bo sprzedaje forumowy kolega.

Drugi bardziej garniturowy. Na codzień polecałbym pierwszy. Tylko cena już jest w górnym pułapie...

 

Edit. Zapomniałem. Pierwszy jest stalowy a to duuża zaleta. W zasadzie koperta niezniszczalna.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to świetny zegarek na codzień i bardzo ładny. Zdecydowanie zyskuję na nadgarstku. Uważam że jest o wiele ładniejszy niż jego brat niebiesko-srebrny. No i to automat. A poza wszystkim z pewnego źródła bo sprzedaje forumowy kolega.

Drugi bardziej garniturowy. Na codzień polecałbym pierwszy. Tylko cena już jest w górnym pułapie...

 

Edit. Zapomniałem. Pierwszy jest stalowy a to duuża zaleta. W zasadzie koperta niezniszczalna.

 

Bardz dziękuję za szybką odpowiedź.

Można znaleźć go w lepszych cenach? Bardzo mi się nie spieszy a szukam czegoś starego, na codzień i nie drogo.

 

Edit. Górna granica za model czy za stan?

Edytowane przez innyreader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena pierwszego aktualnie jest, powiedzmy, rynkowa. Po tyle często "chodzą". Można oczywiście trafić podobne stany za np. 20-50 PLN taniej, trzeba się tylko zastanowić czy ta różnica ma aż tak istotne w tym przypadku znaczenie. Z drugiej strony nie wiadomo ile ten zegarek jest wart dla osoby już licytującej. Widziałem sprzedawane takie i po 200 PLN. 

Zegarek jest bardzo ładny, w dobrym stanie, z niezniszczalną kopertą, mechanizm znany naszym zegarmistrzom, części kupa na rynku. 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardz dziękuję za szybką odpowiedź.

Można znaleźć go w lepszych cenach? Bardzo mi się nie spieszy a szukam czegoś starego, na codzień i nie drogo.

 

Edit. Górna granica za model czy za stan?

Za model. Dla mnie cena 120-150 jest jeszcze w granicach rozsądku. Oczywiście w dobrym stanie tzn. mam na myśli mechanizm bo kopertę stalową zawsze można samemu doprowadzić do wyglądu jak nowej, szkło można zmienić. Tarcza tu jest ok, koronka jest nawet oryginalna stalowa, a poza wszystkim nie sądzę żeby Kris sprzedawał jakiś badziew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że granica cały czas przesuwa sie do góry. Cena 150-200 zł za 55g raczej nikogo nie zdziwi.

Tu tak jak kchrapek pisał - zegarek jest pewny bo od kolekcjonera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że granica cały czas przesuwa sie do góry. Cena 150-200 zł za 55g raczej nikogo nie zdziwi.

Tu tak jak kchrapek pisał - zegarek jest pewny bo od kolekcjonera.

Dodam że sam bym swojego egzemplarza za mniej niż 150 nie sprzedał. Albo i więcej. Bo to zarąbisty zegarek jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy innyreader jest kobietą czy mężczyzną?

innyreader jest mężczyzną, chciałem się nawet ujawnić, mam zazanczone w profilu ale nie wiem dlaczego się nie wyświtla.

 

Edit. No chyba w końcu jestem facetem ;)

 

Cena pierwszego aktualnie jest, powiedzmy, rynkowa. Po tyle często "chodzą". Można oczywiście trafić podobne stany za np. 20-50 PLN taniej, trzeba się tylko zastanowić czy ta różnica ma aż tak istotne w tym przypadku znaczenie. Z drugiej strony nie wiadomo ile ten zegarek jest wart dla osoby już licytującej. Widziałem sprzedawane takie i po 200 PLN. 

Zegarek jest bardzo ładny, w dobrym stanie, z niezniszczalną kopertą, mechanizm znany naszym zegarmistrzom, części kupa na rynku. 

 

To jeszcze pytanie o mechanizm, można go dokręcać? Znalazłem informację gdzieś że dokręcanie może być szkodliwe dla koła sprzęgłowego, a jest mało części. Jest to mechanizm 2627H?

Edytowane przez innyreader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje się dokręcać. W zasadzie lepiej tego nie robić bo będzie się szybciej zużywał, ale jak się od czasu do czasu dokręci to nic się nie stanie. To dobry mechanizm. I raczej każdy zegarmistrz go w razie czego zrobi chyba że bateryjkarz. A i sam werk kupić to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

innyreader jest mężczyzną, chciałem się nawet ujawnić, mam zazanczone w profilu ale nie wiem dlaczego się nie wyświtla.

 

Edit. No chyba w końcu jestem facetem ;)

 

 

To jeszcze pytanie o mechanizm, można go dokręcać? Znalazłem informację gdzieś że dokręcanie może być szkodliwe dla koła sprzęgłowego, a jest mało części. Jest to mechanizm 2627H?

Mechanizm to 2616 2h i daje się dokręcać ale nie jest to zalecane.  2627 to Rakieta automat -mechanizm  nie tylko moim zdaniem lepszy :) Też daje się dokręcać.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

innyreader jest mężczyzną, chciałem się nawet ujawnić, mam zazanczone w profilu ale nie wiem dlaczego się nie wyświtla.

 

Edit. No chyba w końcu jestem facetem ;)

Szkoda, bo niewiele jest kobiet na forum. Ale dziękuję za ujawnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

innyreader jest mężczyzną, chciałem się nawet ujawnić

A przepraszam czy nie aby Pani Anna Grodzka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie noszony, ale albo za dużo wypiłem i wzrok mi szwankuje albo coś z uszami zegarka nie tak. Pomijam pódełko w tytule ;)

 

http://allegro.pl/wostok-komandirski-w-podelku-i4580095705.html

Wszystko z nim w porządku. Ten typ tak ma :) Wszystko w porządku z wyjątkiem ceny oczywiście, ale to standard u tego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z nim w porządku. Ten typ tak ma :) Wszystko w porządku z wyjątkiem ceny oczywiście, ale to standard 5u tego sprzedawcy.

a to lata 70. rzeczywiscie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena przegięta, identycznego tyle że z popękaną "artystycznie" farbą na tarczy dorwałem za 1/10 ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, takie ceny to juz niesamowita rzadkosc....

Kwestia źródełka i rejonu. Co powiesz na Big Zero ze znakiem jakości za 20 zł? (oczywiście nie sprzedam jej, za tyle ją kupiłem) :)

Edytowane przez zar0wiasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozadroscić źrodełka!

Tak, wiem, wyglada na mniejszy, watlipowsci budzi we mnie tylko datowanie, z reguły takie były z lat 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watlipowsci budzi we mnie tylko datowanie, z reguły takie były z lat 80.

oczywiście, że małe komandiry/amfibie to produkcja z okolic przełomu 80/90 a nawet należałoby mówić o początkowych 90-tych. Gościu z linkowanej aukcji nie dość, że popełnia byki ortograficzne ale także merytoryczne

 

A co do ceny, to OK jeżeli ktoś reflektuje na pudełko za 180 zeta :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.